PDA

צפייה בגרסה מלאה : לבטים והתיעצות לגבי תוכנת ניווט

t_eli
27-05-11, 18:39
שלום חברים לאחר קריאה מרובה באתרים ובפורומים השונים אני מתלבט בין רכישה של NAVIGUIDE לעמוד ענן. שניהם בגירסאת סימון השבילים , כי אחרת זה די מאבד את הטעם במידע הנוסף...
ואשמח לחוות דעתכם או לסיוע בנושא.

יש ברשותי מכשיר QUE NQ500 שעובד על CE6

האמת שאני לאחרונה לא משתמש בו והוא משמש אותי כגיבוי, אני משתמש ב WAZE ועניין דיווחי התנועה מאוד תורם בנסיעות בינעירוניות ולפעמים גם בתוך תל אביב.

יש לי הבנה טכנית גבוהה במחשבים ובכלל, נסיון ניווט מהצבא, בעיקר ניווט רגלי, מעט ניווט רכוב, בעיקר כמפקד נסיעה ולא כנהג (כפי שקורה בנסיעות כיום).

קראתי הרבה על ההשוואות בין התוכנות אך מעט פורסם יחסית על מה השתנה ב נוויגייד, ובגירסאות הקודמות שלה נכתב רבות כי איכות הסריקה הייתה נמוכה יותר, הבנתי שזה השתנה , וכך גם קיימת תוספת של מפות של 1:25 שזה משמעותי מאוד רק במידה ואני אהיה באותם איזורים. (מי שמכיר את ספרי המסלולים של ברקאי, כמה מסלולים יש שמתאימם לאיזור ההוא והם בקנ"מ גבוהה?)

מפריע לי קצת העניין שנוויגייד אם הבנתי נכון היא הרבה יותר חלשה אם לא קונים את גירסאת המחשוב ביחד איתה,
נכון ניתן לבנות את המסלול על גוגל MAPS ולאחר לטעון אותו ןלבדוק באתר של עמוד ענן שזה מסתנכרן עם סימול השבילים, אבל אז למעשה אני משתמש בנוויגייד ובמערכת של עמוד ענן ומפסיד את ה"אינצקלופדיה" שקיימת בעמוד ענן,

האם המידע שקיים שם נכון להיום מהווה באמת ערך מוסף משמעותי?
הבנתי כבר שבעמוד ענן בסיס המידע הוא רחב מספיק כולל גם מסלולים מוכנים, נגיד מספריו של ברקאי?

כבר נסעתי בעבר בשטח עם מכשיר סלולרי מתקדם שהראה לי תצלום אויר (מסונכרן למיקום) ולסירוגין את מפות סימול השבילים הפחות מעודכנות שהסתובבו ברשת, חייב להודות שבאזורי צמחיה התצלום אויר היה מאוד מועיל, והמפות לא עזרו כלל, אה ולהפתעתי גם WAZE עזר... חלק מהשבילים היו פשוט ממופים.

אני רואה את התמונה כך:
+תכונה חיובית ו - תכונה שלילית...

+בנוויגייד יש מפות ברזולוציה גבוה יותר בחלק מהאיזורים
-נוויגייד יש תלות גבוהה יותר במחשב, לא ניתן לתכנן מסלול רק על המכשיר, מכיוון שלא ניתן להזין נקודות, ויש לתכנן מסלול על ידי דקירת האיזור על המפה( מבחינתי חיסרון) בייחוד כשאני מתכוון בהתחלה להשתמש במסלולים של ברקאי מהספרים וצריך להזין נקודות, מעדיף שיהיו לי את הורסטיליות לעשות את זה גם ללא מחשב
+בנוויגייד יש סנכרון בגירסאת המחשב אל מול תצלום האויר

+עמוד ענן יש מידע נוסף על נקודות עניין
+בעמוד ענן ניתן להזין נקודת ציון ספציפית בתוכנה
-בעמוד ענן אין מפות ברזולוציה גבוהה
+המחיר של עמוד ענן יותר אטרקטיבי ומבחינתי זה שיקול מאוד חשוב

לא ברור לי:
1.האם גם עמוד ענן מסובב את המפה ביחד איתך עם כיוון הנסיעה כמו הGPS העירוני?
2.האם הסנכרון של נוויגייד ביחד עם אתר עמוד ענן וGOOGLE EARTH יכול להוות תחליף טוב לרכישת תוכנת המחשב ולקבל את אותה התמורה?
3.האם מפות סימול השבילים פחות מעודכנות בעמוד ענן מאשר לנויגייד להיום?
4.מכיוון שהמפות סרוקות (אם הבנתי נכון) ולא וקטוריות האם אחת התוכנות טובה יותר מבחינת איכות הסריקה בזום אין מקסימאלי מאשר האחרת?

תודה מראש לעונים.

שימו לב שאני מבקש להתיחס לשינויים האחרונים שבוצעו בתוכנות

erezgur
28-05-11, 00:21
מספר נקודות שרציתי להעיר לאחר רפרוף במסמך שכתבת (מקווה שיהיה לי יותר זמן לקרוא בעיון בתחילת השבוע הבא):
1. תבדוק עם יואב רופא לגבי עבודת עמוד ענן על CE6. נתקלתי בעבר בבעיה בנושא ואיני בטוח האם הבעיה הייתה בהתקנה שעימה ניסיתי לשחק או בתוכנה (אלי יש גבר גרסה חדשה).
2. בעמוד ענן 2 מפות טופוגרפיות 1:50K. האחת "לבנה", כלומר ללא שכבת סימון השבילים. מפה זו באיכות גבוהה מאד (תוכל להתרשם באתר כאשר אתה מבצע זום) ומקורה במפה דיגיטלית מהמרכז למיפוי ישראל. המפה השניה כוללת את שכבת סימון השבילים שאינה נמכרת בצורה דיגיטלית ולכן זוהי סריקה של מפות נייר. האיכות טובה אבל משמעותית פחות טובה מהמפות הלבנות והיא נמכרת בתוספת תשלום בשל מחוייבויות של זכויות יוצאים לאורי דביר והחברה להגנת הטבע.
3. השמטת מהרשימה שלך את twonav שהיא מתמודדת טובה לא פחות וגם היא מגיעה עם מפות "לבנות" באיכות מעולה ומפות סימון שבילים סרוקות באיכות טובה.
4. לא יכול להעיד על נאוויגייד החדשה כיון שלא ראיתי אותה ובוודאי לא שיחקתי עימה כדי להתרשם, אבל הרושם שעולה מתגובות של אחרים - איכות המפות של TWONAV ושל עמוד ענן כנראה טובה יותר (ואולי הרבה יותר).
5. גם בעמוד ענן וגם ב- TWONAV המפות הינן מ- 2009-2010 וכנראה יעודכנו לגרסה מעודכנת כאשר תשוחררנה מפות חדשות יותר.
6. לא נראה לי נכון ובוודאי לא פשוט ומהיר לעבוד באופו קבוע עם גוגל-ארץ+נאוויגייד דרך אתר עמוד ענן מכמה סיבות - א. מסורבל ב. לא מדוייק (בגוגל-ארץ יש סטייה של 70-90 מ' ברוב אזורי הארץ), ג. אין כיום אופציה נוחה (עדיין, הייתה בעבר) של קריאת קבצי מסלול ושמירתם בפורמט אחר.
7. תוכנת עמוד ענן אכן כוללת מאגר נקודות עניין, אבל קצת פחות מעודכן לעומת האתר (בעבר דובר על מנגנון סנכרון נקודות עניין אבל למיטב ידיעתי עדיין לא קיים). זהו בהחלט ערך מוסף משמעותי וחשוב מאד למטיילים המתחילים כמו גם הוותיקים יותר.
8. מאגר המסלולים המוכנים בעמוד ענן הינו בסיסי בלבד והוא אינו כולל מסלולי אבירם ברקאי, למשל. מהר מאד תלמד שחלק מההנאה זה גם לתכנן ולהעלות את נקודות המסלול כדי לבנות מסלול מתאים לטיול המתוכנן.

המשך בפעם אחרת, אם תוכל למקד השאלות - יהיה יותר פשוט לענות.

ארז גור

נ.ב. ב- waze יש אכן הרבה מסלולי שטח / שבילים מסומנים והמידע הולך ונצבר. תוכל גם אתה להקליט את מסלולי הטיול ואח"כ להוסיף את הפרטים בממשק העריכה של אתר ווייז לטובת כולנו.

moav
28-05-11, 03:58
לפי דעתי הערך המוסף של אנציקלופדית השטח בעמוד ענן מהווה שובר שיוויון רציני שבזכותו כדאי מאוד ללכת עם עמוד ענן.
אני משתמש כעת בעמוד ענן , בעבר השתמשתי בנויגייד ישנה.

t_eli
28-05-11, 12:09
תודה רבה ארז על המענה הנרחב,
לא לקחתי בחשבון את TWONAV בגלל המחיר וגם לפי מה שהבנתי שבגרסאת ה PND היא יחסית עם תכונות מופחתות. - יכול להיות שאני טועה כאן, מכיוון שלא התעמקתי בזה מספיק.

לגבי הקלטת שבילים עם WAZE כבר נעשה, חיברתי נגיד את הכביש שמחבר בין ניצנים (שמורת הטסע ולא הקיבוץ) לאשדוד לכבישים, כך שהמערכת תוכל להכווין אותך לשם אם הכביש פקוק, ועידכנתי את ניקודות החיבור לכביש.

האם בנוויגיד יש אפשרות של שכבת מפה לבנה בלבד ללא סימון שבילים?

moav תודה על חוות דעתך!

zerez
28-05-11, 15:37
כל תוכנות הניווט שקיימות בשוק נותנות את הפונקציות הבסיסיות לניווט, לדעתי הגורם החשוב הוא המפות שמסופקות עם כל תוכנה ונוחות תיכנון המסלולים והשימוש וכמובן השירות.
אני מסכים עם מואב שהאנציקלופדיה שמסופקת עם עמוד ענן היא שובר שוויון אבל בנוויגויד אפשר לתכנן מסלולים על מחשב PC ולהעביר אותם ל GPS מה שלא אפשרי בעמוד ענן.

אישית אני משתמש באוזי אקספלורר ויש לי מפות באיכות סריקה בינונית, אם אחליט להשקיע בתוכנה אחרת עמוד ענן היא נראית לי בחירה טובה.

erezgur
28-05-11, 17:19
גם אני משתמש באוזי אקספלןרר על מחשב (טאבלט) ו-PND התוכנה מגיע ללא מפות ולכן אולי לא מתאימה לכל מי שרוצה להדליק ולהשתמש, אבל אני רגיל אליה ואוהב להשתמש בה. למרות שניסיתי תוכנות אחרות, תמיד שבתי והעדפתי לעבוד עימה.

ברשותי גם תוכנות של CompeGPS - LAND כך שאני מכיר היטב את איכות המפות של ישראל שנכללות בה והם מצויינות (אותן מפות של TWONAV).
מכיר היטב את איכות המפות של עמוד ענן - שותפים לטיולים משתמשים בה ומרוצים בהחלט. מאגר נקודות העניין הינו בהחלט יתרון גדול מאד ויש הרוכשים את התוכנה רק בגללן (וכדי לסייע בעקיפין למפתח, יואב רופא, לתחזק את האתר הנפלא שכולם אוהבים).

אבל אוסיף נקודה נוספת למחשבה - אם תקרא הודעות קודמות בנוגע למחשבי ניווט שטח, תמצא שרוב המשיבים ממליצים לעבור למסכים גדולים יותר. כיום אתה משתמש במה שקיים אצלך בביית אבל ייתכן שבעתיד תבין שכדאי לשדרג את גודל המסך. שיטת הרישוי החדשה של TWONAV מאפשרת לך להתקין את התוכנה על מספר משבים (נדמה לי שעד 3 התקנות שונות) כולל את המפות וזה מאפשר להתקין כבר היום גם על מחשב ביתי (לצרכי הכנת מסלולים, למשל) ובעתיד על מחשב טאבלט או אחר עם מסך גדול יותר.

נקודה נוספת למחשבה - באופן מסורתי בארץ, ברוב אתרי הטיולים והמסלולים (בכללם אתרי הג'יפים) נעשה שימוש בפורמט יעודי למסלולים - TWL שהוא הפורמט של נאוויגייד. גם עמוד ענן יודע לקרוא אותו וגם לייצא מסלולים בפורמט זה. אוזי אקספלורר, טו-נאו ותוכנות אחרות אינן מכירות אותו ויש צורך לעשות שימוש בתוכנות המרה כאלו או אחרות (לכן פירסמתי בזמנו את TWLc (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?40696-TWLc-%D7%AA%D7%95%D7%9B%D7%A0%D7%AA-%D7%A2%D7%96%D7%A8-%D7%9C%D7%94%D7%A1%D7%91%D7%AA-%D7%A7%D7%91%D7%A6%D7%99-TWL)וכיום יש אפשרויות נוספות כמו GPSBabel) ולא תמיד זה זמין לך בשטח.

ארז גור

דידין
28-05-11, 22:55
לגבי מפות סמ"ש אוכל רק להוסיף שלא TWONAV ולא עמוד ענן מעודכנים על 2009 או 2010 (למשל כביש 6 בין צ' ברקאי למחלף תות עדיין לא מופיע במפות אלה.בטח ישנם עוד כבישים שלא מופיעים)
לגבי נוויגיד החדשה - אני לא יודע כי טרם ראיתי.

מנסיון בעבר ,הכי ידידותית למשתמש היא תוכנת נוויגייד. אם כי כיום אני משתמש ב TWONAV (לחץ חברתי).
למעשה , מי שיש לו נסיון בניווט וותק בטיולים רכובים, יכול במקרים רבים לותר על בניית מסלול. אלא להתאים את הגיפיאס למפת סמ"ש ובא לציון גואל.
בקשר ל,אנציקלופדיה של "עמוד ענן"..תיכנון נכון ומוקדם של המסלול גורם לתוספת מידע על "אטרקציות" לאורך המסלול מונע את הצורך להסתמך רק על
,"מקור" אחד (שגם לא תמיד מהימן, מספק, והכי חשוב לא תמיד בנ.צ הנכון).
כמו כן מצטרף להמלצתו של ארז על כדאיות מעבר לצגים גדולים מ "10 ומעלה.

erezgur
29-05-11, 00:24
לגבי מפות סמ"ש אוכל רק להוסיף שלא TWONAV ולא עמוד ענן מעודכנים על 2009 או 2010 (למשל כביש 6 בין צ' ברקאי למחלף תות עדיין לא מופיע במפות אלה.בטח ישנם עוד כבישים שלא מופיעים)

נו באמת, אם מישהו הבין אחרת - הכוונה הייתה כמובן למפות הטופוגרפיות שהודפסו בשנת 2009 וחלקן גם ב- 2010 ומה שלא מופיע באותן מפות וודאי שלא יהיה קיים גם בתוכנה הממוחשבת.
המהדורה המעודכנת ביותר (גם היום) של מפה מספר 4 המכסה את אזור הכרמל (ורמות מנשה) הינה משנת 2008 ואז כביש חוצה ישראל (כביש מספר 6) עדיין היה בתכנון בלבד. עדיין ישנן גליונות שלא הודפסו מחדש מ- 2006, 2007, 2008, ו- 2009 כפי שניתן ללמוד בקישור - מהדורות עדכניות של מפות סימון שבילים (http://www.teva.org.il/?CategoryID=279&ArticleID=423&Page=1) .

ארז גור

eran_f
29-05-11, 16:04
אהלן,
היה לי que 502 שנגנב והספקתי לטייל איתו בשטח עם תוכנת עמוד ענן הייקרה יותר הכוללת את השבילים המסומנים בצבעים כרקע.
1. המפה מסתובבת - ניתן לבטל / להפעיל את הפונקציה.
2. נק' העיניין מאד עוזרות - כשמתקרבים לנד' כחולה - ניתן להגדיר מה המרחק מהנק' בו נפתח חלון בצורה אוטו' לתאור הנק' - נסגר אוטו' גם...
3. נתקלתי פעם אחת בשביל אדום שלא הופיע במפה אצלי והופיע אצל תוכנה אחרת - לא זוכר איזו תוכנה.( אבל סבה"כ כיסוי טוב )
4. התכנה מאד ידידותית למשתמש ויציבה.
5. דיוק טוב מאד ולא נתקעה לי אף פעם.

גימל4
29-05-11, 19:24
תשובות/הבהרות לשאלות בנושא TwoNav
1. מודל הרשיונות - אין לנו מודל של תוכנה ומפות רק ל PND!
התוכנה תומכת את כל מערכות ההפעלה הנפוצות שיש בשוק (אנדרואיד, חלונות, מקינטוש...) והרשיון מאפשר התקנה בשלושה מכשירים לשיקול המשתמש. לדוגמה ניתן להתחיל עם מחשב ביתי ומכשיר ניווט PND ובהמשך לשדרג למסך גדול (אנדרואיד/טאבלט...).
ניתן לשדרג גם לאייפד/אייפון, אבל שם המודל קצת שונה (כי הרשיון מנוהל ע"י אפל).
2. איכות המפות - במפות שלנו ניתן לבצע זום עד 1:5,000 (כלומר פי עשר יותר טוב ממפת נייר).
3. עדכניות המפות - מפות הסמ"ש מעודכנות כרגע לתחילת 2010. חברות המפות מבצעות כל שנה עדכון של כחמישית משטח המדינה ולכן בחלק מהאזורים העדכניות פחות טובה.
4. קבצי TWL ונק' עניין - מומלץ להוריד מהקישור (http://hebrew.israelbiketrails.com/tabid/59/Default.aspx)(אלפי נק' עניין, תוכנת המרה ל TWL ולקבצי LYR).

omri_t
29-05-11, 21:12
התחלתי עם מכשיר PPC עם מסך בגודל 5"
בהתחלה עבדתי עם נוויגייד, ששימשה אותי לא רע להצגת מיקום על המפה והלטענת מסלול שהורדתי וכו'.
התוכנה מילאה פונקציות בסיסיות ועשתה זאת בסדר.
לאחר מכן, עברתי לעמוד ענן על אותו המכשיר- התוכנה לי היתה נוחה בהרבה לשימוש.
מילאה את כל הפונקציות שהייתי רגיל אליהן + כמה בונוסים כמו נקודות העניין.
אציין שהיתה בעיה של סנכרון נקודות העניין מול האינטרנט- סוגיה שלא נפתרה אז גם ע"י יואב.

כל זה כאמור ניווט במכשיר עם מסך קטן.
והעניין הוא שמכשיר עם מסך קטן לדעתי ומנסיוני לא דבר נוח ובעיקר לא מחליף מפה פיזית (!!!).
במידה ושיטת העבודה שלך היא:
שאתה מתכנן מסלול מראש על PC ומעביר מראש למכשיר הניווט.
ושמכשיר הניווט נועד לתת אינדיקציה איםה אתה על המפה ומה הכיוון להמשך.
וכל זה בא בנוסף למפת נייד שיש בנמצא ומשמשת לראייה רחבה יותר ותיכנון שינויים

אם התפישה הזו היא הכיוון- אני הייתי הולך על עמוד ענן.
חישובי עלות תועלת היא עדיפה על הנוויגייד ועם על הטונאוו.
המחיר, האבא, התוכנה, נקודות העניין- לא הייתי מהסס.

בהמשך לדבריו הנכונים של ארז,
זה בדיוק מה שקרה לי , עברתי למכשיר עם מסך גדול יותר- כדי לשפר לעצמי את החיים.
אני משתמש בפונקציות מתקדמות יותר בניווט, מקליט, משנה, עורך, מתכנן צירים תוך כדי תנועה.
או בכלל לא מתכנן מסלול ומחשב הניווט הוא למעשה המפה שלי ללא צורך במפה נוספת לאור היכולת לתת תמונה רחבה יותר.
כאן לדעתי כבר שווה להשקיע יותר, וללכת על תונכות מתקדמות יותר- אני משתמש בלנד, שהיא אחותה של הטונאוו.
שתיהן מצויינות, "חזקות" וחכמות יותר מהשאר. והשירות שמקבלים מצויין!!!!

בהצלחה!

PW
29-05-11, 21:51
תשובות/הבהרות לשאלות בנושא TwoNav
איכות המפות - במפות שלנו ניתן לבצע זום עד 1:5,000 (כלומר פי עשר יותר טוב ממפת נייר).

יקירי,
למה את ממעיט בערך התוכנה?
מפה מציגה שטח, דו מימדי - לא חד מימדי.
אם הקנ"מ משתנה מ - 1:50,000 ל - 1:5,000, האיכות משתפרת פי 100 (10 בשניה).
PW

נ.ב.
אני כמובן לא מסוגל להביע את דעתי על שום תוכנה מהנידונות לעיל כי אני משוחד מראש ובדיעבד לטובת נאוויגייד המשמשת אותי שנים לתחקור GPS - ים. פשטות הפעלתה יחד עם הדיוק בתוצאות התחקור - מנצחים מבחינתי. גרסה 5 החדשה מכילה גם קנ"מ של 1:25,000 שהוא נוח מאד להכנת מסלול להולכים ברגל. אבל אני כנראה מאותגר טכנולוגית הרבה יותר מהיכולת הממוצעת של תותחי המחשבים שכאן, וגם כנראה כבר זקן מדי לשטויות המתוחכמות החדשות הללו.
(לא באנו להנות וגו')

omri_t
29-05-11, 22:05
יקירי,
למה את ממעיט בערך התוכנה?
מפה מציגה שטח, דו מימדי - לא חד מימדי.
אם הקנ"מ משתנה מ - 1:50,000 ל - 1:5,000, האיכות משתפרת פי 100 (10 בשניה).
PW

רק זה???

יכולת להציג תצלום אווירי על-גבי סמ"ש בהיר וכל זה בהדמיית תלת מימד-
מאפשר לקבל תמונה ויזואלית מדהימה כוללת הדגשת הסמ"ש ונקודות הרלוונטיות.
וזה באמת רק קצה הקרחון...

סער
29-05-11, 22:24
+1 לגבי Ozi.
אני עם PND מסך "5 , מפות סמ"ש סרוקות.
לגבי שדרוג המכשיר - עדיין לא ניסיתי אבל כשהורדתי מס' רשיון נאמר שמוגבל ל-2 מכשירים, כך שתוכל לשדרג.
מעבר לנוחות השימוש (שזה כנראה עניין אישי, כל אחד מה שמתרגל אליו), היתרון הגדול מבחינתי הוא היכולת לקחת כל מפה/תצ"א ולכייל אותה למכשיר. אני עובד עם סמ"ש ובנוסף תצ"א בקנ"מ גדול מאד לנק' עניין או נק' לניווט עדין. ניתן מאד בקלות לשמור תמונה מgoogle earth ולכייל אותה, מאד נח גם בסביבה עירונית ואם כיילת נכון הדיוק מושלם. אחרי פעמיים שעושים את זה זה פשוט מאד ואז אתה כבר מכור....

אם לא אוזי - עמוד ענן - בגלל המאגר. אני העדפתי את הסמ"ש באוזי.
תכנון מסלולים בבית על המחשב השולחני - בגוגל/באוזי טריאל (חינם).

הכי חשוב - אתה יכול להוריד גרסת נסיון בחינם של התכנה למכשיר ושל התכנה למחשב השולחני. נסה אותה עד שתגבש דעה. בחינם. שווה.

דידין
30-05-11, 07:10
עומרי כותב....

יכולת להציג תצלום אווירי על-גבי סמ"ש בהיר וכל זה בהדמיית תלת מימד-
מאפשר לקבל תמונה ויזואלית מדהימה כוללת הדגשת הסמ"ש ונקודות הרלוונטיות.
וזה באמת רק קצה הקרחון...

בחייך, תשאיר משהו לספונטניות, משהו להפתעה, לגילוי ,להתפעלות.
אין אין כמו תחושת ה ,אווריקה אווריקה ו... "עשינו את זה"
הלוא את רוב המקומות אנו יכולים לראות מהבית בתוך מצגות , לא צריך לצאת לשטח.

אורי ק.
30-05-11, 13:19
הערה קטנה לגבי עדכון המפות:
אני מציין, ובאכזבה, שב-TWONAV שהורדתי אך לפני יומיים, לא כל המפות הן לפי העדכון האחרון- למשל מפה מס' 9 של מבואות ירושלים. ב-TOPOMAP (אצלי כבר מספר חודשים) היא מעודכנת לפי העיצוב החדש וב-TWONAV לפי הישן. וזאת מפה שיצאה למכירה לפני מספר חודשים. עוד לא מצאתי בעיות עדכון נוספות.

MMR
30-05-11, 23:43
כאן לדעתי כבר שווה להשקיע יותר, וללכת על תונכות מתקדמות יותר- אני משתמש בלנד, שהיא אחותה של הטונאוו.
שתיהן מצויינות, "חזקות" וחכמות יותר מהשאר. והשירות שמקבלים מצויין!!!!

בהצלחה!

מחזק את הנאמר למעלה- התמיכה של גיא (TWONAV) ראוייה לציון לטובה.

מורן.

t_eli
07-06-11, 11:42
טוב החלטתי להכריז על ההחלטה ולפרט את הסיבות וגם את התוצאות למען אלה שיכנסו לדיון בעתיד, (מתוך נסיון חיפוש יש דיון, אבל אין החלטה ולא ברור מה הוחלט ולמה):
בחרתי ב TWONAV בעיקר בגלל עניין הרישוי:

- מקבלים 3 רישיונות ללא תלות במערכת ההפעלה WIN, PND שזה WINCE סגור/פתוח, אנדרואיד ואפל... די סוגר את בעית השדרוג בעתיד וגם לא דורש יותר מידי מחשבה בעת הקניה.

-הרישוי של המפות, האפשרות לרכוש לכל תוואי שטח את מפת סימון השבילים שאני צריך (נכון למועד כתיבת הפוסט 60 ש"ח, שזה גם המחיר שאני משלם בחברה להגנת הטבע למפה המנוילנת) מאוד נוח לי כמטייל מתחיל, שדי ניצמד לספר ולסיפור הדרך, לפחות בהתחלה, ויוצא (לפחות בהתחלה) כרכב בודד, מנצל הזדמנות של חלון זמנים ויוצא לשטח לסיור קצר (הספר חפוז בשטח 2 של אבירם ברקאי).

רציתי להשאיר את ה IGO שיש לי ללא רכישת כרטיס נפרד, התקנתי את התוכנה במקום המשחק טרויה, כניסה להגדרות המתקדמות של התוכנה, שינוי ספריית הנתונים והמפות, ויש דו קיום...

המפות הלבנות שוקלות כמעט כ גיגה וחצי, קחו בחשבון למ שיש כרטיס זיכרון קטן.

-לא מכיר מכשירים אחרים אבל איכות המפות במאת מעולה גם ב PND וגם במחשב, לגבי ה תלת מימד הPND קצת חלש אבל לפעמים זה עוזר להפעיל ולכבות כדי להבין מול מה אתה מתמודד בנקודת ציון מסויימת.
-תוכנת המחשב LAND היא חלק מהרישוי, למעשה הוסבר לי כי הרישוי בפועל הוא על המפות ופחות על התוכנה, כך שבמחשב אני יכול להריץ גם את תוכנת הניווט שנועדה לטאבלטים ולראות איך לאחר בניית הציר והמסלול התוכנה מתייחסת אליו (בינינו גם כדי ללמוד להשתמש בתוכנת הניווט שלא ממכשיר הניווט).
+מנסיוני למדתי שבעת בניית הציר של הניווט (לאחר סימון הנקודת ציון) המפה הלבנה היא זאת שקובעת, בסימון השבילים יש פשוט יותר מידי מידע שמכסה ולפעמים חסרים שבילים שקיימים בשטח, כך שלמרות שרכשתי את מפת סימון השבילים לאיזור הטיול בפועל מצאתי עצמי מנווט על מכשיר הניווט עם המפה הלבנה
++ברור שלצורכי בטיחות הייתה ברשותי גם מפה פיזית
+בעת בנייה של המסלול היה צריך להיעזר במפת סימול השבילים, שמתי לב שיש סטייה קלה בינהם, והאמת שגם בשטח קיימת סטייה קלה בין שתי המפות (סמ"ש ולבנה)

++התמיכה באמת מצוינת, פניתי אליה מספר פעמים עם שאלות יחסית אינפנטיליות, של מי שרק מתחיל ולא מבין. והמענה היה מהיר ומקצועי
--יש פרק זמן מסוים מהמועד בו אתה רוכש מוצר באתר לעיתוי שבו העסקה מאושרת, כניראה מדובר בסליקה ידנית, לא קריטי אבל לפעמים אם אתה לחוץ בזמן לקנות סמ"ש מסוים זה יכול לעקב וחבל על העיכוב, יש פוטנציאל יפה לרכישה עצמאית ללא מעורבות ידי אדם בעניין.

הנסיעה עם המכשיר עוזרת למנוע התברברות גם כאשר סיפור הדרך לא תואם את השטח (שביל שהפך לשטח פרטי עם שער נעול) או כאשר יש מכשול שחוסם את הדרך (גזע עץ שנפל), מסתבר שניתן להצמיד תיאור לנקודות ואף אייקונים גדולים לציר בתוכנת ה LAND במחשב (גם ב PND אפשר) מה שמקל מאוד על הניווט ומאפשר כמעט ניווט ללא נווט - אתה נותן תיאור של הנקודה ואם צריך לפנות או לקחת נתיב מסוים שם אייקון מתאים (חץ ימינה, פניה ימינה) שמופיע בגדול בצד המסך.

מסך המפה ב PND מאוד יעיל יש אפשרות להחביא כמעט את כל הסרגלים ולקבל שטח מפה מקסימאלי.

לסיכום מבחינת העלות הכספית והתמורה, בהתחשב גם בפוטנציאל העתידי לשדרוג החומרה (עדיין יש לי רישון נוסף פנוי)
התמורה היא מצוינת, כמו כן מהתמיכה נמסר לי כי בעתיד תהיה גם אפשרות לקנות רישיון בודד נוסף בעלות זניחה יחסית.

משהו שמאוד מקבל ואהבתי בתוכנת ה LAND הוא האפשרות להפוך את המפות לשקופות, כך אתה יכול לראות אחת על גבי השניה בעת תכנון הציר גם את הלבנה וגם את סימון השבילם או לחילופין את תצלום האויר של גוגל.

תודה רבה לעונים, השכלתי מהדיון, והוא בהחלט שימש אותי בסיס לקבלת ההחלטה.

-->