PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרחבת גג רעפים בניה בחלל הגג

מאיר רוטברג
28-05-11, 22:17
האם יש מחברי הפורום מומחה לנושא? ייתרונות חסרונות עלויות? מדובר על חלל גג רעפים עם ריצפת רביץ

klam
28-05-11, 23:29
מה אתה רוצה לדעת? האם זה אפשרי? כן, זה אפשרי. סביר להניח שהרביץ ירד, במקומו תופיע תקרת גבס שתצמד לרצפת גלריה, כנראה על רלסים. שתי השאלות החשובות בתכנון הן גובה הגג הקיים מעל התקרה (האם יש בכלל מקום, או שצריך להגביה את הגג), ומדרגות העליה למעלה (תופסות הרבה מקום).

חן

מאיר רוטברג
29-05-11, 12:16
אני יודע שזה אפשרי, וכן לא חייבים חייבים להוריד הרביץ היות ויש קורות רוחב על הרצפה, חלק מהגג צ"ל מוגבה לטובת נוחיות וניצול ,
נושא המדרגות ידוע ויש לו מקום בהמשך המדרגות לעליה לקומה הראשונה

Pageup
29-05-11, 13:12
מאיר,
בשכונה של ההורים שלי זה היה מאוד נפוץ. הכל פה שאלה של דרישות.
יש כאלה שעשו שם רצפת עץ עם שטיח מקיר לקיר (יחסית זול), יש כאלה שעשו
פרקט. יש שעשו מדרגות מתכת, יש שעשו מדרגות לולייניות, ויש שבנו מבטון.
יש שעשו חלל אחד בתור חדר משחקים/עבודה, יש שעשו יחידת דיור עם מטבחון
ומקלחת (העברת מים וביוב מייקר את הסיפור).
הבעיה העיקרית פה היא הבידוד (אתה בעצמך יודע שבקומה מתחת לגג רביץ חום איימים).
וחייבים להשקיע בפתרון טוב בין הרעפים לגג של הקומה (אם ישאר חלל בין הרעפים לתקרה שלך
אתה חייב פתרון ניקוז לאוויר.
יש לדאוג לבידוד אקוסטי בין הקומות ולהביא בחשבון שהתומכים של הגג תופסים מקום בקצוות (וזו
העבודה שחשוב מאוד להביא מישהו מקצועי כי אחרת הגג יקרוס בזמן ההזזה שלהם).

klam
29-05-11, 18:00
ראה מאיר, קשה מאוד להעריך ללא נתונים. זה יכול להיות פרוייקט די פשוט, אם המשטח קטן יחסית, הבצוע הוא של רצפת-גלריה + קירות עץ-גבס, מדרגות עץ פשוטות, ויש לו תמיכה תחתית טובה של קירות/יציקות. קורות הרוחב עשויות להספיק (אם כי לא מומלץ משום שהמדרך על רצפת-הגלריה עלול לפורר את הרביץ בעתיד). במקרה כזה אתה מחשב עלות חומרים של 100-150 שח למ"ר רצפה ולכל מ"ר קיר. לגג רעפים פי 2, כולל בידוד רציני. עלות עבודה היא לפחות כמו עלות החומרים. בגדול, אתה יכול להעריך כ 250-400 דולר למ"ר גלריה, לא כולל אינסטלציה (אם צריך).
מאידך, זה יכול להסתבר כפרוייקט מורכב בהרבה - משטח גדול, ללא קירות תומכים טובים; הנחה ועיגון של רלסים בין קורות הרוחב (מומלץ), ריצוף מורכב יותר (מפרקט ועד יציקה), קירות בלוקים (הגבהה של הקירות הקיימים, שמחייבת בדיקת חוזק-מבנה), מדרגות יצוקות עם מעקה, ותוספות מורכבות של חשמל ואינסטלציה. במקרה כזה, מדובר על תוספת בניה שעשויה להגיע בלי בעיה ל 700-1200 דולר למ"ר, תלוי ברמת הגימור..

מאיר רוטברג
29-05-11, 18:21
ראשית ולמען ההבהרה אין לי כוונה לעשות זאת לבד אני רוצה בעל מקצוע לזה רק לפני שנכנס לפרוייקט רוצה להבין בו בידוד מעולה זה חובה מדרגות אעשה ממתכת בשילוב עץ גושני. אין צורך בקירות והגבהתם הגובלים גבוהים דיים בנקודת האמצע הרבה מעבר לנדרש. צריך בעל מקצוע מאוד מנוסה שעתותיו יהיו טובותכבר בשלב התכנון הראשוני. בידוד רצפה ותיקרה ואיוורור חשובים ביותר אחרת זה גהנום. בשלב השיפוץ לשמחתי העברתי צנרת ישירה בכמות מספקת ישירות מהלוח חשמל אז לא צריך לאלתר. אם מי יודע. מכיר. בעל מקצוע מוכח ואמין שייפנה אלי

itayhi
29-05-11, 21:44
היי מאיר,

אם תצטרך חשמלאי, אני פה :)
נסה לדבר עם שי, 052-2543931, שיפוצניק עם ידי זהב (הוא אמנם דתי, אבל נחמד מאוד :D )
בדר"כ הוא אוהב פרוייקטים כאלו, אני מקווה שהמרחק לא יהווה מכשול מבחינתו (הוא גר בישוב אזור)

בהצלחה.

איתי

zagi
29-05-11, 22:54
אם אני מוכח ואמין ...אחרים יגידו , אבל .... אתה גר רחוק , אם תרצה - דבר איתי אחרי ה- 6.6 נראה מה אפשר לעשות .

מאיר רוטברג
30-05-11, 07:41
מה זה גר רחוק, נוראאאא רחוק

zagi
30-05-11, 17:31
זה לא עבודה של יום יומיים , כל יום לכפר סבא עם הפקקים ....נראה , אולי נתחיל מוקדם מאוד בבוקר .

-->