PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך השיפורים שיש לי בסופה משפיעים על צריכת הדלק ?

עופר2011
29-05-11, 16:53
אז ככה.
קניתי סופה לא מזמן ואני מאוד מאוכזב מתצרוכת הדלק שיצאה(1:3).
הייתי רוצה לדעת אם זה הגיוני לאור כל השיפורים שיש בה:
1.מנוע מוגדל.
2.הצתת msd.
3.אין לי חיישן חמצן.
4.אגזוז פתוח.
5.פילטר אויר פתוח.
הייתי מאוד שמח לקבל חוות דעת לגבי איך אני משפר את הצריכה ואם כל השיפורים שיש בה משפיעים על הצריכה...

תודה מראש עופר

עופר2011
29-05-11, 17:14
לא יודע אם זה חשוב אבל אני חייב לציין שיש המון בק-פירים.

נמרוד
29-05-11, 17:15
צריכת הדלק שאתה מציין אכן גרועה.

השיפורים שאתה מציין כולם נועדו לשפר את הביצועים, וכן, בהחלט יכולים להשפיע לרעה על צריכת הדלק, גם אם בוצעו בצורה מקצועית - וגם זה לא בטוח.

יש עוד שיפורים שלא קשורים למנוע שגם הם פוגעים בצריכת הדלק - צמיגים גדולים, הגבהה, וכל דבר שמוסיף משקל - כננת, פגושים, מיגונים, כלוב....

אם מדובר על מפלצת עבירות קיצונית - אז, כן, יש מצב. אבל זו לא צריכה אופינית לסופת טיולים, אפילו מאחת משופרת למדי אפשר לצפות ל5 קילומטר לליטר.

לא ציינת גם אם היא ידנית או אוטומטית - סופה אוטומטית בהחלט שתיינית יותר מידנית.

עופר2011
29-05-11, 17:20
תודה
הסופה היא ידנית.
לא כל כך הבנתי מדבריך אם התוספות אכן פוגעות(אילו מהן)ואם חיישן החמצן קשור.
חשבתי לשים חיישן חמצן אבל רציתי קודם כל להתייעץ קצת.
הצמיגים לא גדולים במיוחד 32 עם גנט 8 והוא לא מאוד מוגבה הוא בגובה רגיל לחלוטין ...

תודה.עופר

נמרוד
29-05-11, 17:39
כל אחת מהתוספות שציינת יכולה לפגוע בצריכת הדלק או לא. הן לא עומדות כל אחת בפני עצמה - תסתכל על כל ערכת שיפורי המנוע הזאת כמכלול, וביחד היא יכולה לשפר ביצועים (או לא) ולהוריד את צריכת הדלק (או לא). חוץ מזה שאני יכול לאשר את הרגשתך שמדובר על צריכת דלק לא טובה, אני לא יכול לעזור לך הרבה...

omri_t
29-05-11, 18:24
1:3 לסופה סטנדרטית זה בהחלט זוועה.
במקרה שלך כנראה זה לא המצב, שכן מישהו ניסה "לשפר" את ביצועי המנוע- דרך האינטרנט קשה לדעת איך התוצאה.

תתחיל מלבדוק האם באוטו יש קודי תקלות כלשהן?
המחשב יודע לעבוד ללא חיישן חמצןף, אבל צריך לבצע גישור בקונקטור. עדיף כמובן לעבוד עם חיישן כזה.
המון בקפיירים אומר שיש בעיה.
אפשר לעשות בדיקת 4 גזים, יתן אינדיקציה ליעילות המנוע. ומכאן אולי נדע להמשיך.

** אגב, כמה זמן האוטו אצלך? כמה אתה "לוחץ" על הגז? והאם מדדת צריכת דלק לאורך זמן והקפדת למדוד מדוייק?

האמת, שעם מחירי הדלק, שווה לך למהר לבעל מקצוע שיסדר לך את העניין, שכן עלות התיקון כנראה תתקזז מהרל עומת הצריכה הזו.

עופר2011
29-05-11, 18:25
טוב תודה בכל מקרה.
ובקשר לחיישן חמצן ידוע לך משהו ?(האם הוא יכול לשפר את צריכת הדלק אם אוסיף אותו?)

עופר2011
29-05-11, 18:34
כן עומרי אתה צודק בהחלט.
בקשר לבקפיירים ,אני לא חושב שזו בעיה אבל אני אבדוק ,הם באים רק כאשר אני לוחץץץ!!
אני מנסה קצת להירגע עם הלחיצות אבל זה קצת קשה...
הסופה מאוד חזקה ואין לי ספק שהשיפורים שנעשו משפיעים,כמובן שאני לא יכול לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה אבל עדין חשבתי שבטח יש משהו שאוכל לעשות בשביל לשפר את הצריכה.
אין קודי תקלות חוץ מחיישן חמצן (כי חסר)
האוטו אצלי כבר חודש כמעט.
והצריכה שבדקתי היא צריכה של שטח נטו....(דיונות הרוב)
יוצא לי ללחוץ....
אשמח לדעת איך עושים בדיקת גזים ואיפה..

תודה עופר

omri_t
29-05-11, 19:51
אם האוטו אצלך חודש, והמדידה מתייחסת לרייסים הרשונים, אז אין לך מה להתרגש.
אפשר להוציא מהסופה גם יותר מזה.... מפלצת... ועל ההנאה הזו משלמים- וזה ממש בסדר!

אני במקומך כרגע רק מסדר את נושא החיישן חמצן- במידה וברכב מותקן חיישן והוא לא תקין- מחליף לאחר תקין.
במידה וברכב אין חיישן, דואג רק לגשר את הקונקטור כמו שצריך, שהמחשב יבין שאין תקלה ולא יעוות את נתוני הדלק לאור זאת.
(לא זוכר איזה קונקטור מגשרים)

בדיקת גזים עושים במוסך או מכון הזרקות. כאמור לאור מה שכתבת אני לא הייתי רץ לטפל בבעיה שיתכן מאוד ואין.

מברוק!!

דרור ברלי
29-05-11, 19:57
- בקשר לבקפיירים ,אני לא חושב שזו בעיה אבל אני אבדוק ,הם באים רק כאשר אני לוחץץץ!!
- אני מנסה קצת להירגע עם הלחיצות אבל זה קצת קשה...
- והצריכה שבדקתי היא צריכה של שטח נטו....(דיונות הרוב)
- יוצא לי ללחוץ....
תודה עופר

כל זה + מנוע מוגדל.
תשחרר עוד פרטים. כי לאט לאט התמונה מתבהרת.... אני חותם ל ךשהאוטו בסדר גמור, ואחרי שתרגיע קצת את רגל ימין תגלה צריכת דלק סבירה עד נורמלית של 5-6 ק"מ לליטר.

סופת המדבר
29-05-11, 21:02
אתה מדבר על 1:3 בדיונות????.!!!!!
אחי אין לך שום בעיה האוטו שלך חסכוני (אני לא צוחק)
1:3 בדיונה?! מתאים לי

תבדוק בנסיעה בין עירונית ''רגועה'' (כמה שאפשר בסופה) וגם אני יודע שבעיה לסוע עם סופה רק ב'בין עירוני' ועוד רגוע
אבל לפחות איזה 50-60 ק'מ ואז תראה אם נעלמו לך 10 ליטר זה בסדר
אבל אם נעלמו לך 20 ליטר זה לא כלכך תקין
אבל תנסה לסוע רגוע (לחיצה שתיים ברמזור זה לא נורא)

עופר2011
29-05-11, 23:21
תודה עומרי.
אני אטפל בחיישן חמצן...
חחח דרור כנראה שאתה צודק אני אנסה להחזיק את רגל ימין חזק...
1:3 בדיונות זה לא כל כך חסכוני מכיוון שראיתי המון פורומים שכתוב בהם שאנשים עושים 1:5/6 בשטח.
כנראה שזאת ההתלהבות של ההתחלה.
תבינו שגם יש ברז דלק (לא פותח אותו כמעט בכלל כי היא יותר מדי חזקה גם ככה).
איך העובדה שיש לי צמיגים 32 משפיעים על הק"מ שאני עושה ?(להוסיף\להוריד ק"מ, וכמה?).

סופת המדבר
30-05-11, 17:02
מי שאמר לך 1:5/6 בדיונה אז או שלא התכוון לסופה
או שאולי התכוון לסופה דיזל
לא נראה כלכך הגיוני שסופה תעשה בדיונות 1:5 בקושי בכביש היא עושה את זה
וגם לא נראה לי שהברז דלק חוסך/מבזבז יותר כי יש ווסת שהוא אחראי
לשמור על הלחץ הרצוי בחליל ולא משנה כמה תפתח אותו או תסגור
מה שכן יכול ליהיות זה שיש לך ווסת דלק מתכוונן ואז אולי זה ישפיע טיפה על צריכת הדלק

riko
31-05-11, 08:44
כשאמרו לך 1:5-6 בשטח התכוונו, בטיולי מדבר וזחילת סלעים ,שם הגיפ רוב הזמן נוסע על טורים , כמובן שהדרך לשטח והחזרה הביתה גם מתבצעות במהירויות סבירות
ולכן הצריכה הממוצעת היא 1:5-6 . יש מצבים כשעייפים אחרי טיול ונוהגים רגוע בלילה גם להגיע לצריכה של 1:7 . טיסה בגובה נמוך על דיונות זה כבר סיפור אחר
שצריכה של 1:3-4 הגיונית ביותר . מנוע מוגדל , צמיגים גדולים ורגל כבדה על הגז לא תגרום רק לצריכה גבוהה , תתכונן גם לשלם על נזקים שיהיו בהמשך .
דיונות "קורעות" את הגיפים , לכייף הזה יש מחיר .
על הדרך אתה יכול לעבור על כל צנרת הדלק , אני גיליתי באזור הסרן האחורי , שכשהמנוע עובד ויש לחץ במערכת יש לי נזילת דלק מאחד הצינורות , כשהייתי בודק והמנוע מכובה ולא היה לחץ במערכת , לא היתה נזילה
בהצלחה.

-->