PDA

צפייה בגרסה מלאה : מי מבין בפיקוד של שער חשמלי?

itayhi
29-05-11, 22:22
נפל לי לידיים שער חשמלי כנף אחת כולל מנוע, פיקוד ושלטים.

אז השער הותקן, וסה"כ עובד טוב.
אממה...הפתיחה והסגירה מתוזמנים עם טיימר (מחוג על הפיקוד שנקרא t. work) ומסתבר שיותר קל לשער להפתח מאשר
להסגר ועל כן לא משנה מה/כמה/איך אני מכוון תמיד השער נפתח קצת יותר מדי ונסגר קצת פחות מדי.

אני יודע שיש אפשרות לעצור את הפתיחה והסגירה ע"י 2 מיקרו-סוויצ'ים ("מפסקי גבול") אבל אני לא כ"כ מבין לאן החוטים מהמיקרו סוויצ'/מפסק גבול אמורים להתחבר בפיקוד.
כנראה שמדובר על החיבורים שכרגע "מגושרים" במגעים מס' 13-18 אבל שוב, בפיקוד ואלקטרוניקה קטונתי מלהבין...

מי יושיעני?

מצ"ב תמונות הפיקוד וגם תמונות תקריב של החיבורים.

תודה.

איתי

434904349143492

zivo
30-05-11, 00:10
בין רגלים 17 ו 10 את מחבר מפסק גבול של סוף פתיחה (זה מפסק גבול N.C , כלומר נפתח בסוף הפתיחה).
בין רגלים 18 ו 11 את מחבר מפסק גבול של סוף סגירה (זה מפסק גבול N.C , כלומר נפתח בסוף הסגירה).

כמובן שאת הגישורים הקימים צריך להוריד (הם בכלל נראים לי שגויים).

הוראות חיווט ותפעול מצורפות

itayhi
30-05-11, 01:24
(הם בכלל נראים לי שגויים).

הם לא שגויים, תראה בקובץ שצירפת, בסוף עמוד 15

הוראות חיווט ותפעול מצורפות

תודה :)
את זה חיפשתי ולא מצאתי...

***עריכה***הנחתי שמס' הדגם/קטלוגי יהיה חרוט על הכרטיס בצורה כלשהיא ולא מודפס על מדבקה שמתפוררת שנה לפני שצריך לזהות את המס'......***

איתי

zivo
30-05-11, 13:04
14, 16, 17, 18 אכן צריכים להתחבר ל15 (ע"מ לסגור את המעגלים), הבעיה שהמימוש שגוי. לחבר את 18 ל17 ואת 17 ל 16 ואת 16 ל15 , אכן נותן לך בסופו של דבר חיבור של 18,17,16 ל15 , הבעיה תתחיל במקרה של נתק בין 15 ל 16, אז אתה עלול לקבל "לופ" בין 17 ו 18 למשל.
מאחר ואני לא מכיר את המעגל לפרטי פרטים , צורת גישור כזו בעיתית ועדיף לחבר כל אחד ישירות לאפס(משותף).

סתם הרגל עבודה שאף פעם לא הזיק:rolleyes:

tallevi
30-05-11, 14:31
תגידו,אתם בטוחים שלו התבלבלתם ?
לפי השרטוט מהדק מס' 10 זה יציאת מתח/פיקוד לנורת היבהוב 230VAC
שאני מניח שאם תגשר אותו למעגל הפיקוד (24VAC),משהו ישרף.
מהדק 11 לפי השרטוט זה יציאת מתח הפעלה לעין האלקטרונית (הגנה).

המיקוסוויץ סה"כ מיועד לגשר בין ההדק המשותף להדקים 17 ו18 פתיחה / סגירה בהתאמה.

זה מה שאני מבין מהשרטוט,אולי לא הבנתי טוב ? :rolleyes:

טל.

itayhi
30-05-11, 15:14
טל, תגדיר "התבלבלתם"...?

המיקרוסוויץ'(ים) מגשר(ים) בין המגע המשותף (15) לבין מגע 17/18 בהתאמה לפתיחה/סגירה, הבנת נכון.
זיו קצת התבלבל בהודעה הראשונה.
מהדקים 9 ו-10 אכן יציאת מתח (230V עד 40W ) למנורת היבהוב
מהדק 11 הוא אחד משני הקטבים שמספקים 24V לצורכי פיקוד כלשהם.
לדעתי ההגנה שאתה מדבר עליה דווקא צריכה להתחבר למגע מס' 14 אבל יכול להיות שאני טועה.
בכל מקרה, הכל רשום במדריך למשתמש שזיו העלה לפה.

זיו,

קיבלתי את עניין הרגל העבודה,
בכל מקרה, את הגישורים לא אני עשיתי, ככה קיבלתי את המערכת וכמו שכתבת הם לא רלוונטיים יותר.
כבר רכשתי 2 מפסקי גבול והכל יותקן אי"ה היום אחה"צ.

שוב תודה לעוזרים.

איתי

tallevi
30-05-11, 16:01
קודם כל הרגעת אותי,ולא חשוב אם זה התבלבלתם או התבלבלת,פשוט כבר התחלתי להריח את הריח השרוף של הכרטיס...

מהדק 11 זה כמו שרשמתי - יציאת מתח לעין אלקטרונית,(photocell), אשר אמורה לזהות תנועה בזמן סגירת השער ולעצור את התנועה מהטעם הבטיחותי,(מבחינתי זה must).
ה-output של העין אמור להתחבר להדק מספר 16.
להדק מספר 13 אמור להתחבר מתג מפתח לצורך הפעלה ידנית במקרה והשלט התקלקל או אבד.
להדק מספר 14 אמור להתחבר לחצן stop לעצירה ידנית של התנועה במקרה שהמפעיל מזהה מכשול כלשהו שהעין(במידה ומותקנת)לא מזהה.
שני הסעיפים האחרונים מתייחסים להפעלה ידנית של השער,שוב כאופציה במידה והשלט שבק חיים או אבד.

טל.

zivo
30-05-11, 23:06
תסתכלו טוב על ה PDF , מי שהתבלב זה לא אני.
אם מדברים על הרגלי עבודה, אז תשימו לב לשירטוט, מי שתיכנן את המעגל הזה השתמש בשתי סדרות של מספרים והמספרים 3 עד 10 מופיעים פעמים (בשני מקומות שונים).

אני התיחסתי לזה43563http://www.jeepolog.com/forums/images/BP-White/misc/pencil.png

Pageup
30-05-11, 23:25
תסתכל טוב, זה בשביל האחריות (חודש ושנה מ 99 עד 01).

tallevi
31-05-11, 10:04
תסתכלו טוב על ה PDF , מי שהתבלב זה לא אני.
אם מדברים על הרגלי עבודה, אז תשימו לב לשירטוט, מי שתיכנן את המעגל הזה השתמש בשתי סדרות של מספרים והמספרים 3 עד 10 מופיעים פעמים (בשני מקומות שונים).

אני התיחסתי לזה43563http://www.jeepolog.com/forums/images/BP-White/misc/pencil.png

תסתכל טוב, זה בשביל האחריות (חודש ושנה מ 99 עד 01).

יש הרגלי עבודה שלא כדאי לאמץ...

טל.

WildLove
31-05-11, 22:23
יש לי בבית בדיוק אותה מערכת פיקוד ששולטת בשני מנועים (שער 2 דלתות), גם אצלנו זה כאב ראש לכוון אותו אבל לפני שאתה רץ ומוסיף מפסקי גבול אני הייתי מנסה לשחק שוב עם ה T.WORK בנגיעות ממש ממש עדינות, הוא מאוד עדין וכל תזוזה קטנה משנה מאוד.. ככה זה הסתדר אצלנו לפחות (:

WildLove
27-08-12, 10:15
מצטער להקפיץ שרשור כל כך ישן..אבל זה קשור לאותה מערכת
יש לנו בבית את הלוח פיקוד PRGU433PP (שעובד מצויין, כדרך אגב, כבר המון שנים) והשלטים הולכים ונעלמים.. אני מנסה להזמין שלט מ EBAY, והזמנתי כבר (!) 5.. אבל אף אחד מהם לא עובד עם הלוח הזה
בPDF שצורף למעלה אומרים שההבדל בין ה PRGU433PP ל PRGU433RY זה שהשני עובד עם royal transmitters, שבדיעבד, מסתבר שאלה השלטים שיש בEBAY אם מחפשים 433 remote, לא מצאתי שום זיכור (לא בEBAY או בשום מקום אחר ברשת) מה הכוונה ב personal-pass transmitters, מה זה אומר\איך מוצאים שלטים כאלה בEBAY?

itayhi
27-08-12, 11:26
קטעים איתך...

לאחרונה השלטים המקוריים שאיתם הגיע השער התחילו לזייף ולהתפרק.
מכיוון שאני עובד עם חברת ניהול (של בניינים משותפים) ביקשתי לרכוש ממנהל החברה שני שלטים חדשים.
הוא עובד עם מספר סוגים של שלטים ויש לא מעט סוגים שפשוט לא עובדים עם השער. לא בדקתי למה ומדוע פשוט החלפתי איתו עד שהגעתי לשלטים
שכן מתאימים.
תסתכל פה: (אין לי קשר אליהם, רק מצאתי שם ריכוז צילומים של הרבה שלטים)
http://www.scala.co.il/index.php?act=ecommerce&cat=20320&id=0&sort=price&item=13

השלט הכי שמאלי בשורה הראשונה מתאים.
השלט הכי ימני בשורה השניה מתאים.
השלט הכי שמאלי בשורה האחרונה לא מתאים (כמו עוד הרבה אחרים שכבר ניסיתי.)

מה טווח המחירים של השלטים בebay?

איתי

WildLove
27-08-12, 16:20
משהו בסדר גודל של $4-5 ליחידה
הלכתי לאיבוד פה... הV2 זה שם שלט כנראה בעל יכולות "למידה", מותג שלא מצאתי עליו מידע ברשת כדי לדעת את המפרט שלו ואני עדיין לא מצליח להבין חוץ מזה שזה תדר 433, איזה סוג שלט אני צריך...

WildLove
30-08-12, 20:05
UP... מישהו?

itayhi
30-08-12, 21:23
v2 עובד מול הפיקוד הזה. בדוק.

מעבר לזה אין לי תובנות....

אם אתה מזמין שלטים, דבר איתי קודם, אולי נזמין דרכך
אתה יכול לתת קישור למוכר של השלט v2?

איתי

-->