PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ לפני קניה

snar414
30-05-11, 04:59
שלום לכולם!
קודם כל אציין שממש השתדלתי לחפור בהודעות קודמות ולהגיע להחלטה אבל לא הצלחתי.
אז מה אני מחפש?
1. כמה אתם רוצים להשקיע? עד 45000 ש"ח אם אפשר כולל יישור קו אבל אני גמיש ממש טיפה
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? הרכב יהיה הרכב העיקרי גם לשימוש יום יומי אבל אני גם בעלים גאה של קורקינט חשמלי שמביא אותי לעבודה ב-12 דקות אז בימי הקיץ אני כן יכול לחסוך בנסיעות הקצרות לעבודה וחזרה.
3. מי נוהג בו? אני בן 24 ורווק אז כרגע רק אני,אין בעיה עם 2 דלתות
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? כמה שיכולים להיכנס בלי לפגוע בביצועים, אם זה אומר 1 אז 1 ואם אפשר עוד,בשמחה רבה יש לי המון חברים שאוהבים לבוא לטיולים.
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? אין לי כל כך אינדיקציה כרגע לכך אבל אני משער שלא יותר מ-25-30 אלף.
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. פתוח להצעות.

אני אוסיף ואציין שעד לא מזמן הייתה בבעלותי קאיזה ספורטאז' שנת 95, זה היה הרכב שטח הראשון שלי, כרגע אני מחפש להעלות קצת את היכולת בשטח. עד היום לא עשיתי טיולים קשוחים במיוחד של מעלות מטורפים אבל אני אשמח להעלות את הרמה שלי בטיולים.
דבר נוסף זה מבחינה חיצונית- אני ממש אשמח לרכב פתוח כדוגמת פאג'רו קצרה,ויטארה, סמוראי.
מהרכבים הסגורים חשבתי לכיוון של ג'מיני או טראנו קצר.
חשוב מאוד שיהיה מזגן באוטו! הגיעה לאזני שמועה שבסמוראי אין מזגן! למרות שלא ממקור מוסמך אבל עדיין שווה בירור פה.
אני אשמח לכל השוואה, עצה, המלצה, הבהרה, או התראה לגבי אחד מהם.
כמובן שאם יש עצה לגבי רכב מדגם אחר בתקציב אני אשמח לשמוע.
תודה לעוזרים!

Saar
30-05-11, 11:31
הי,

קצת קשה להשוות סמוראי לפגרו...
ויטרה תספק עבירות דומה לקאיה (אפשר לשפר אותה, אבל הבסיס דומה)
סמוראי וגימני יספקו עבירות מעט טובה יותר, אך עם הסמוראי התשלום יהיה יום-יומי באיכות החיים על הכביש.
כנראה שפגרו עם נעילה אחורית מקורית יאפשר לך מעט יותר (דגש על מעט, בעיקר בזכות צמיגים גדולים יותר ונעילה אחורית)
30K קמ בשנה עם פגרו בנזין יעלו לא מעט כסף, כאן יש אפשרות גם לדיזל.
אני לא יודע מה מחירו של הפגרו.
סער.

TsA
30-05-11, 12:36
היי
גם אני כמוך עמדתי בפני אותה התלבטות בדיוק לפני כשנה במסגרת אותו תקציב פחות או יותר (פחות...) ובסופו של דבר הגעתי לישורת האחרונה עם שני פיינליסטים- פג'ארו קצר 99' דיזל מול סמוראי 98' (שניהם פתוחים כמובן...)
שני הכלים באמת חביבים ומספקים המון המון פאן, במיוחד בקיץ... בסופו של דבר אני נסגרתי על הסמוראי ומצאתי אחד בובה 97' עם מזגן! שעובד! (אז ככה שיש מזגן בסמוראי, אבל לא בכולם... צריך לחפש)
לשמחתי הרבה, חבר נדבק בחיידק וקנה בסוף פג'ארו קצר 3.0 בנזין סגור.
אנחנו מטיילים הרבה ביחד ונוסעים על הרכב של השני ואי אפשר באמת להשוות בין השניים...
הפג'ארו חזק משמעותית ונותן תחושה של הרבה יותר "אוטו" , ומצד שני, גם הלב קופץ עם כל מכה שנשמעת אי שם מלמטה. אגב, כשבדקתי את הפג'ארו דיזל, הוא לא הרגיש מי יודע מה חזק... (אבל עדיין הרבה יותר מהסמוראי).
הסמוראי מצד שני נותן תחושת חופש הרבה יותר גדולה, זה רכב קטנטן שככל שלומדים להכיר אותו יותר, ככה מתאהבים בו. אחרי שנה של נסיעות יומיומיות (הרכב משמש אותי גם לעבודה ולימודים) אני יודע להגיד שמבחינתי לפחות החסרונות שלו נסלחים ובהחלט אפשר לחיות איתם.
עם תקציב שכזה אתה יכול למצוא סמוראי משנתון אחרון (98') במצב שמור עם מזגן ונעילות וצמיגים והגבהות ומיגונים וכל מה שתרצה, למרות שאני ממליץ למצוא אחד סטנדרטי ולהיסגר בעצמך מה אתה רוצה ומה לא צריך...

אבל את ההחלטה הכי טובה תקבל אחרי שתעשה חיפוש טוב טוב, באינטרנט (יד 2 וכאן) ובטלפונים לכל העולם, תצמצם את החיפוש לשני אקזמפלרים מכל דגם ותעשה נסיעת מבחן ותחליט בעצמך...
כבר אמרו את זה לפני בכל כך הרבה מקומות באתר- ג'יפ זאת לא החלטה רציונלית, אז תחליט עם הלב...

נ.ב.
ישנם כמה הבדלים חשובים בשנתונים של הסמוראים (בעיקר מנוע ומתלים) ושווה להכיר לפני שמעמיקים לחפור. חיפוש בגוגל יניב את התוצאות הטובות ביותר.
שיהיה בהצלחה וניפגש בשטח

ש01
30-05-11, 14:40
ציינת שאתה בעד פתוח. אתה צודק! אין תחליף לטיול ברכב פתוח (ומשלמים על זה בקצת רטיבות וצינון בימי החורף).
אם אתה רוצה סמוראי פתוח, למיטב ידיעתי, +- 92 הפסיקו להביא אותם.
חשבת על ויטרה פתוח?
יש כמובן גם פג'רו וספורטג', כולם נדירים.
בהצלחה.

reuvenk
30-05-11, 20:24
יש סמוראי פתוח בכל השנתונים 98 בטוח שיש

snar414
01-06-11, 02:35
תודה רבה על כל התגובות... מה אומרים על טראנו קצר 01-02?

drorito
01-06-11, 09:41
גם אני בוגר ספורטאג' , ולמרות שכבר עם שני קטנטנים , הלכתי על ג'ימני 2005 , נעול ומוגבהה.
מבסוט.
נראה לי שלפי כל הפרמטרים שלך - גם אתה תהיה..

איתי ס
01-06-11, 10:22
במחיר הזה גם נכנסים ג'ימנים מהשנתונים הראשונים עם קצת עודף. אם לא ממש חשוב לך גג פתוח כדאי לך לשקול את האופציה הזאת, ובכל מקרה אני חולק על TSA שאמר שתמצא סטנדרטי ותשפר מה שאתה רוצה. אם אתה אומר שאתה מחפש עבירות אתה תהיה חייב למגן ולנעול (ואולי גם להגביה) המחיר של השיפורים האלו כיד שניה נמוך משמעותית מלהתקין אותם

-->