PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופה קצרה מול ארוכה

yarden20
30-05-11, 18:18
שלום.

האם מישהו יודע כמה שוקלת סופה מתכתית ארוכה?וכמה קצרה מתכתית?

האם יש הבדל בסחיבה ובצריכת הדלק בין ארוכה לקצרה או שההבדלים לא מורגשים?

omri_t
30-05-11, 18:37
יש פרמטר של פתוח \ סגור ואיזה סוג של סגירה- שהוא משמעותי בהרבה.

מבחינת סופה בתצורה זהה קצר\ארוך- אני לא חושב שההבדל הוא משמעותי מאוד.
לא בסחיבה ולא בצריכת הדלק.

yarden20
30-05-11, 18:54
אוקיי תודה זה האמת מה שחשבתי אבל לא הייתי סגור על זה אף פעם,כנראה עדיף למצוא גג פיבר טוב במקום הסגירה המקורית הכבדה.

omri_t
30-05-11, 20:12
כמו בחיים, לכל דבר יש יתרונות וחסרונות... גם לגג פיבר יש חסרונות אל מול מתכת- למשל נושא בידוד החום.

yarden20
30-05-11, 22:46
יש אפשרות לבנות,לקנות ריפוד ובידוד טוב לגג פיבר בארץ ?לא חייב להיות ברמה של רנגלר אבל שיעשה את העבודה.

omri_t
30-05-11, 23:36
פעם אמרו בקיבוץ- שחוץ מלהוציא מטרייה פתוחה מהתחת- הכל אפשרי!

פונקציה של כסף והשקעה.

אגב, לא ברור לי אם יש לך סופה, או אם אתה מתעתד לקנות אחת ולא יודע מה לחפש.
או אם יש לך סופה ארוכה ואתה רוצה לקצר אותה.
אם תסביר מה באמת מטריד אותך, אולי ידעו החברים לסייע.

cj 64
31-05-11, 00:19
יש אפשרות לבנות,לקנות ריפוד ובידוד טוב לגג פיבר בארץ ?לא חייב להיות ברמה של רנגלר אבל שיעשה את העבודה.

זה קיים וזה אפשרי לבודד ולרפד את הגג!
זה אמור לעלות לא יותר מ1500 ש"ח
לריפוד +בידוד ברמה מקצועית..
אם תרצה אפנה אותך לרפד מעולה(עובד על ענתיקות ומכונית יוקרתיות במועדון ה5)
ידיים של שען.מומלץ!
גל

yarden20
31-05-11, 21:32
לכל מי ששאול אני כנראה לפני פרויקט לשפץ את הסופה שלי,פחחות, קיצור, חידוש הפנים של הג'יפ, ולכן אני שואל מה לדעתכם הסגירה המועדפת לסופה מלבד ברזנט שחשבתי על זה וירדתי מזה מסיבות של חוסר נוחות והתאמה.

סופת המדבר
01-06-11, 19:23
תראה סגירת פיבר/פח ״כייפית״ רק בחורף ובקיץ ,בחורף שקט
בקיץ מורידים אבל בעונות המעבר לדעתי עדיף ברנזט
יום אחד חם מגלגלים יום קר מורידים

omri_t
01-06-11, 20:45
סגור \ פתוח זה עניין מאוד אישי.

בואו לא נשכח שבארץ יש 3 ימים של עונת מעבר בהם באמת אפשר לנסוע עם אוטו פתוח בכיף. (כאן לא סאן פרנסיסקו...)
90% קיץ
5% חורף

דרור ברלי
01-06-11, 22:16
מישהו פעם שקל, על משקל מדויק, סגירת פח מול סגירת פיבר (באותו אורך)?

לפיבר יש בעיה קשה של בידוד חום.
רוב גגות הפיבר בסגנון רנגלר, נמוכים מדי עבור יושבי המושב האחורי.

היתרון היחיד של גג פיבר מלבד אסתטיקה, זה שהוא לא מחליד.

לעניי ןאורך - הדגם הקצר סקסי יותר, אבל פחות שימושי. מי שמוכן לחיות ללא תא מטען נורמלי, שיקצר. אני חד משמעית נגד.

סופת המדבר
03-06-11, 09:36
תראה לי יש סופה קצרה בתחילת החורף שהרכבתי את כל הסגירה היא שקלה 1880 ק'ג (יש לי מול הבית משקל של משאיות ששוקל לפי כל 10 ק'ג)
סגורה פיבר+דלתות סגורות פח+ מסגרת שמשה מפיבר+ חזית מפיבר לא מורכב אצלי כסא אחורי

לחבר שלי יש סופה ארוכה!!! סגורה פח!!!+ דלתות פח + כסא אחורי + כננת!!! (כל השאר סטנדרטי)
אבל להפתעתי היא שוקלת (על אותו משקל) 1890!!!!! יענו עם כל מה שיש עליה רק 10 ק'ג הפרש
גם לי זה לא נראה הגיוני
היום אני הולך להוריד לו את הגג + הדלתות (הכן רכבך לקיץ) אבל ליפני זה היא תשקל שוב (אני יעדכן)
וגם אחרי ההפשטה היא תישקל שוב ונראה מה ההבדל
שלי כרגע גם מופשטת אז היא גם תישקל ואני יעלה את כל המשקלים לפה
וגם אני יראה מה יהיה אצלו ההבדל בנסיעה עם \בלי גג ודלתות כי זאת הפעם הראשונה שאנחנו מורידים אותם

yarden20
03-06-11, 18:06
כשנסעתי על סופה קצרה ברזנט של בן משפחה שלי פשוט לא האמנתי, יש הבדל רציני בסחיבה לעומת הסופה ארוכה סגורה שלי,הקצרה ברזנט פשוט עפה מהמקום כמו טיל ובדיונות לא עוצרת לא משנה מה.

דרור ברלי
03-06-11, 18:49
ההבדל העצום במשקל הוא בין סגורה לפתוחה. הגג (פח או פיבר) + זכוכיות + דלתות שוקלים המון.
האורך קצת פחות משנה.

shay_love_off_road
04-06-11, 03:14
הסיבה העיקרית שאני מעדיף את הסופה הארוכה והפתוחה היא שיש לה פונטיאל להפוך לסקראמבלר,

זאבי
04-06-11, 10:00
ההבדל העצום במשקל הוא בין סגורה לפתוחה. הגג (פח או פיבר) + זכוכיות + דלתות שוקלים המון.
האורך קצת פחות משנה.

כל מילה בסלע !!
ולידיעת המתלבטים, תוספת משקל = שיפור עבירות בשטח טכני.
לדבי צריכת דלק - לא יודע אך אין ספק שנסיעה רגועה חוסכת יותר מתוספת המשקל.

ש01
04-06-11, 12:39
[QUOTE=סופת המדבר;389261]תראה לי יש סופה קצרה בתחילת החורף שהרכבתי את כל הסגירה היא שקלה 1880 ק'ג (יש לי מול הבית משקל של משאיות ששוקל לפי כל 10 ק'ג)
סגורה פיבר+דלתות סגורות פח+ מסגרת שמשה מפיבר+ חזית מפיבר לא מורכב אצלי כסא אחורי

לחבר שלי יש סופה ארוכה!!! סגורה פח!!!+ דלתות פח + כסא אחורי + כננת!!! (כל השאר סטנדרטי)
אבל להפתעתי היא שוקלת (על אותו משקל) 1890!!!!! יענו עם כל מה שיש עליה רק 10 ק'ג הפרש
גם לי זה לא נראה הגיוני

תמלאו דלק שניכם.
אם אתה היית מלא והוא ריק, יש פוטנציאל של 140 ק"ג הבדל....

אני נוסע כל השנה פתוח.
בחורף שעבר, פרט לנסיעת כבישים מהירה לא היתה שום בעייה.
החורף האחרון היה קצת יותר קר, אבל שרדנו... (יותר הפריעו החורים הקטנים מעל כיסא הנהג...)
בשנה הבאה כנראה נשקיע בברזנט חדש...

yarden20
04-06-11, 13:37
נראה שהכי פרקטי זה גג פיבר,גם אין את עניין החלודות גם קל הרבה יותר מהפח וגם אפשר להפוך לפתוח מתי שרוצים.
מצד שני מה שנוח בסגירת הפח זה דלת אחורית גדולה ונוחה והאפשרות להשאר עם ספסלים לאורך.

סופת המדבר
04-06-11, 14:22
אתמול שקלנו שוב את הסופה הסגורה הארוכה ליפני ההפשטה
ובאמת המשקל שלה כשהיא סגורה 1900 ק'ג
הפשטנו אותה, הורדנו את הגג פח, דלת אחורית מפח שוקלת 40 ק'ג , שתיי דלתות צד מפח
שכל אחת שוקלת בערך 35 ק'ג כל החלונות הם מזכוכית
בכל זה המשקל ירד מ1900 ק'ג ל1640 ק'ג, אבל בלי שהרכבנו את המתקן של הגלגל ספייר (אני מאמין שהמתקן עם הגלגל בערך 20-30 ק'ג)
אז הגענו לבערך 70\1660 ק'ג, התחת של הגיפ לפי מדידה בטמבון האחורי על ב4 ס'מ
אני לא יודע מה זה יגיד בצריכת דלק אבל אני מאמין ש250 ק'ג זה לא הולך ברגל
עוד לא יצאנו לנסיעת מבחן \ חולות אבל אני מאמין שיהיה שיפור רציני בסחיבה \כוח

עוזי5555
16-03-12, 18:09
אתמול שקלנו שוב את הסופה הסגורה הארוכה ליפני ההפשטה
ובאמת המשקל שלה כשהיא סגורה 1900 ק'ג
הפשטנו אותה, הורדנו את הגג פח, דלת אחורית מפח שוקלת 40 ק'ג , שתיי דלתות צד מפח
שכל אחת שוקלת בערך 35 ק'ג כל החלונות הם מזכוכית
בכל זה המשקל ירד מ1900 ק'ג ל1640 ק'ג, אבל בלי שהרכבנו את המתקן של הגלגל ספייר (אני מאמין שהמתקן עם הגלגל בערך 20-30 ק'ג)
אז הגענו לבערך 70\1660 ק'ג, התחת של הגיפ לפי מדידה בטמבון האחורי על ב4 ס'מ
אני לא יודע מה זה יגיד בצריכת דלק אבל אני מאמין ש250 ק'ג זה לא הולך ברגל
עוד לא יצאנו לנסיעת מבחן \ חולות אבל אני מאמין שיהיה שיפור רציני בסחיבה \כוח
נשמע לי מטורף המשקלים האלו שאתה מציין
מזה סופה קצרה שוקלת 1850 קילו??? ועוד עם צמיג 31'...???
הסופה אצלי לפני השיפוץ היתה עם ברזנט וחזית פיבר מלאה!!
היום הפכתי את הרכב לסגירת פיבר דלתות פח + חזית פח!
אז אתה בא להגיד לי שאני שוקל 1850 + קילו? כי אם כן זה מטורף.
אני עדיין לא נסעתי על הג'יפ(עדיין בעבודה) אז אני לא יודע איך אני אמור להרגיש כרגע אחרי השינוי..תאמת זה מפריע לי ,כי אם יהיה שינוי ממש רציני בהתנהלות הקלילה של הג'יפ אני מעיף את הסגירה ואת הדלתות לקיבינימאט וחוזר לברזנט!!!
חבר שלי שהוא פה חבר בפורום נוסע על סבן עם 33' בלי כסא אחורי ועם כנפיים קדמיות מפיבר ,וסגירת ברזנט נשקל בתחנת קמח ביפו ויצא שהוא שקל 1080 קילו!!! וכן כן הג'יפ שלו מטוס .
אני אוהב את הגיפ שלי חזק מהיר מגיב ועף בדיונה , ואני מפחד שאני ארגיש בשינוי קיצוני ...

סופת המדבר
16-03-12, 18:30
עוזי אכן כן אלו המשקלים ששקלתי אז...
היום גם הגיפ סגור
אם יצא לי מחר אני יעלה שוב על המשקל
רק לשם השוואה כמה שיותר מדוייקת
אצלי גג פיבר עם דלתות פח עם קנט פינתי או איך שלא קוראים לזה אבל לא קנט עגול כמו ברנגלר (לא יודע אולי יש הבדלים במשקל)
מסגרת חלון קידמי מפיבר, חזית \גריל מפיבר, עם חיפוי נירוסטה, אין כסא אחורי, ארגז כלים בנוי מעץ שוקל כמה ק'ג בודדים עם סאב עליו
גאנטים 10'' ברזל, צמיגים 31 גם הספייר 31
חוץ מזה הכל סטנדרטי אין כננת אין וו גרירה

asafk
16-03-12, 18:33
לכל מי ששאול אני כנראה לפני פרויקט לשפץ את הסופה שלי,פחחות, קיצור, חידוש הפנים של הג'יפ, ולכן אני שואל מה לדעתכם הסגירה המועדפת לסופה מלבד ברזנט שחשבתי על זה וירדתי מזה מסיבות של חוסר נוחות והתאמה.

למה לקצר? לא חבל?

אסף.

ערן המסוקס
16-03-12, 20:11
מה חשבת עוזי. שתסגור את הג'יפ והוא ישקול 1400 ק"ג??

הסיקס שלי פתוח (ברזנט) קצר, על המשקל לפני חודש יחד איתי בתוכו שקל 2007 ק"ג!

המינימום שהוא היה זה מייד אחרי השיפוץ, שהיה ריק מציוד ושקל 1460 ק"ג יחד איתי.

עוזי5555
16-03-12, 20:48

אז איך לישי טוען שהוא שקל את ההסבן שלו 1080 קילו? לי זה נשמע מעט אבל הסקתי שכנראה אני שוקל עוד300-350 קילו ממנו וזה הגיוני

סופת המדבר
17-03-12, 18:38
היום שקלתי את הגיפ שהוא במצב סגור ריק מאדם שוב ללא כסא אחורי
עם אולי 20-30 ליטר דלק במיכל המשקל הראה 1900 ק'ג

lishay7
21-03-12, 20:20
עוזי אני לא מבין מה לא ברור לך.
אפילו יריב טען באחד השירשורים פה באתר שהוא שוקל 1200קילו וזה סבן עם דנה 44 קדימה ושמונה צילינדר וכננת עד כמה שזכור לי ומנשא לגלגל אחורי. לי אין את הדברים האלה על הסבן שלי ורוב חלקי הבודי הם מפיבר/קרבון אז בטח שהסבן שלי יהיה כל כך קל. אצלי גם אין ספסל אחורי שזה עוד כמה גרמים פחות.

lishay7
21-03-12, 20:39
עוזי אני לא מבין מה לא ברור לך.
אפילו יריב טען באחד השירשורים פה באתר שהוא שוקל 1200קילו וזה סבן עם דנה 44 קדימה ושמונה צילינדר וכננת עד כמה שזכור לי ומנשא לגלגל אחורי. לי אין את הדברים האלה על הסבן שלי ורוב חלקי הבודי הם מפיבר/קרבון אז בטח שהסבן שלי יהיה כל כך קל. אצלי גם אין ספסל אחורי שזה עוד כמה גרמים פחות.

סופת המדבר
21-03-12, 20:55
קשה להאמין איך סבן עם V8 שזה חתיכת משקל דנה 44 קדימה וצמיגים 33 לפחות
שוקל 1200 ועוד עם סגירה פיבר
משהו לא הגיוני
700 ק'ג פחות ממני מוזר מאד

עוזי5555
21-03-12, 22:03
קשה להאמין איך סבן עם V8 שזה חתיכת משקל דנה 44 קדימה וצמיגים 33 לפחות
שוקל 1200 ועוד עם סגירה פיבר
משהו לא הגיוני
700 ק'ג פחות ממני מוזר מאד
גם לי זה לא ברור!!!

lishay7
21-03-12, 22:24
אני נוטה להאמין שהוא שקל את הגיפ ללא סגירה ודלתות ואולי גם ללא חלקים אחרים כמו גלגל ספר,כסא אחורי וכו'.
אצלי בגיפ אני יודע שהמשקל נמוך בזכות השימוש הנרחב בפיבר וקרבון וגם בגלל העובדה שכל סרח עודף של משקל מיותר הוסר מהגיפ.

עוזי5555
21-03-12, 23:41
אני נוטה להאמין שהוא שקל את הגיפ ללא סגירה ודלתות ואולי גם ללא חלקים אחרים כמו גלגל ספר,כסא אחורי וכו'.
אצלי בגיפ אני יודע שהמשקל נמוך בזכות השימוש הנרחב בפיבר וקרבון וגם בגלל העובדה שכל סרח עודף של משקל מיותר הוסר מהגיפ.
לפי הדברים של עומרי בהתחלה ,הוא שקל את הסופה שלו ללא סגירה ודלתות עם צמיגים 31' וללא כסא אחורי והוא עדיין שקל 1600 קילו בערך!!!
לא יכול להיות שיש הבדל בין סופה לסבן של 400-500 קילו!

riko
22-03-12, 00:14

לישי אל תשכח שיש מצב שבשקילה היו על הגיפ של יריב איזה 20 - 40 קילו בשר לצלייה !

חוץ מזה מה קרה לכם , אתם סוחבים את הגיפ על הגב ?! , הגדלתם מנועים וחיזקתם מערכות , לא נראה לי שתרגישו 200 קילו +/- על הגיפ !

ערן המסוקס
22-03-12, 06:00
200 ק"ג נוספים על האוטו זה המון, ומרגישים את זה היטב! הג'יפ יסחב את זה, וגם יסחב עוד חצי טון בלי בעייה בכלל (אולי צריך לחזק קפיצים כמו שאני עשיתי), אבל התאוצה שלו, בעיקר בהילוכים הנמוכים, וההתנהגות שלו בשטח משתנה מאוד!

ניצן40
22-03-12, 06:24
ברצוני להתייחס רק לנושא של המישקל...
רוב משקלי המשאיות מתחילים לדייק בהפרשים של 10 ק"ג או 100 ק"ג רק אחרי 10 טון
בגלל זה מקובלת תנודה רחבה מאוד במשקל הטרה זאת אומרת שבמשקל אחד המשאית תשקול איקס ובמשקל שני היא תשקול איקס מינוס מאות ק"ג
נשמע דימיוני? {ככה זה} בכלל קשה מאד לשקול רכב במשקל משאיות יש חשיבות עצומה למיקום הרכב על המשקל {רוב המשקלים יש להם 4 מתמרים ואז משנה מאד היכן הרכב עומד} מסכנה קשה למדוד זבוב במשקל של פיל!!!

יריב קלר ברוך
22-03-12, 07:14
הרכב שלי בשקילה היה ללא גג דלתות מתקן גלגל וכיסא אחורי וגנטים מאלומניום ואולי 20 ליטר במיכל !
ויש לי דנה 44 קדימה אחורה אבל ברוחב מקורי כך שההבדל בסרנים קלוגרמים בודדים והמנוע שלי שוקל כמו מנוע סופה +-5 קילו מקסימום כי יש לי ראשי אלומיניום!
כשהרכב מאובזר 1500+- וללא אנשים

4x1om-Israel
22-03-12, 07:19
חברים
כל הנושא הטכני עבר בשלום סגירה / פתיחה אל תשכחו
מי מחכה על הכביש - שוטר! בוחן תנועה הורדה מהכביש!

מניסיון העבר לאחר סגירה / פתיחה בלי משרד הרישוי שינוי מרכב
הורדה מהכביש ומסע העינויים - שאלה של זמן

תעשיות רכב נצרת -אישורים / משקל (שקילה עם קבלות) / משרד הרישוי עמדה 1
טסט מחודש לרכב.

lishay7
22-03-12, 08:30

ערן מה אתה סוחב איתך בגיפ שהגעת למשקל כזה גבוה? 600 קילו זה המון כלי עבודה וחלקי חילוף :-)

lishay7
22-03-12, 08:43

ערן מה אתה סוחב איתך בגיפ שהגעת למשקל כזה גבוה? 600 קילו זה המון כלי עבודה וחלקי חילוף :-)

lishay7
22-03-12, 08:55

סופת המדבר
22-03-12, 16:11
לישי שכחת עוד הודעה אחת חחחח

ערן המסוקס
22-03-12, 18:52
אתה יכול לחזור על עצמך שוב? לא הפנמתי.

אין לי מושג.. יש לי המון חלקי חילוף וכלי עבודה, כי אני מטייל בחורים במדבר המון, וצברתי חלקים וכלים במשך הזמן והתקיעות השונות והמשונות שהיו לי ולחברים. בכל זאת, 14 שנים עם הג'יפ. מה שכן, עדיין לא הכנסתי את ההיליפט ועוד כמה דברים. צריך לעשות סדר, ואולי דיאטה למשקל.

lishay7
22-03-12, 20:50
קיבינימט הסמארטפון הזה לפעמים יש לו רצונות משלו לגבי שליחת הודעות.:mad:
תשמע ערן נראה לי באמת שהגיע הזמן שתעשה סדר בכל החלקים והכלים האלה כי הם עולים לך בדלק! אני מאמין שיש לא מעט דברים שאתה יכול לוותר עליהם.

ערן המסוקס
22-03-12, 21:42
צריכת הדלק לא משתנה אם הג'יפ שלי עמוס או ריק, משום מה.

-->