PDA

צפייה בגרסה מלאה : יש פה מישהו שריצף בהדבקה לבד? או מכיר עלויות?

זרקו
30-05-11, 21:04
שלום,
יש לי הזדמנות לעבור לבית ישן של סבא במושב.
הבית בן 50+ ולא גרו בו לפחות שנתיים (לפני כן שימש כגן מספר שנים).
יש רשימה לא קצרה של דברים שצריך לעשות, את חלקם אני אעשה וחלקם נארגן איש מקצוע.

בנוגע לריצוף-
מה תהיה עלות אם אביא מישהו?
מה תהיה העלות אם אעשה בעצמי?
מכשיר לחיתוך ישאילו לי הבנתי שהבעיה העיקרית היא הפילוס של החומר שידביק את הריצוף החדש.
כמה זה מסובך?
האם לרצף או לשים פרקט? מחיר? יישום לבד?

בשלב הבא תבואנה שאלות נוספות.

תודה מראש
נועם

ishc
30-05-11, 21:15
אני עשיתי בדירה פרקט לימינציה ומבסוט מכל רגע (שונא את הבלטות במיוחד בחורף). ממליץ בחום!!! חשוב לקנות פרקט באיכות טובה ואם ממש בא לך להשקיע אז לא לימנציה אלא עץ מלא.
בנוסף יש לי חבר שעושה עבודות כאלו אם תצטרך.

שגיא S
31-05-11, 00:28
אם תרצה אמא שלי היא מעצבת פנים, ומנהלת משרד שיפוצים/קבלנים אני בטוח שתדע ותשמח לעזור, גם במחירים גם בידע וגם בהמלצה על אנשי מקצוע.

תרצה - תבקש - תקבל.

itayhi
31-05-11, 00:49
תראה,
אמנם אני חשמלאי כך שמטבע הדברים כל נושא הבניה בא לי יותר בקלות.
אבל שיפצתי לבד לפני שנתיים בית שלם (מינוס חדר אחד שלא נגעתי בו) של 55 מ"ר (62 אחרי השיפוץ :D ) כולל העברת המטבח קומפלט מצד אחד לצד השני של הבית, שבירת קירות (שלמים, אחרי התייעצות עם מהנדס כמובן, הבית הזה בן 75...),תוספת של מקטעי קירות מבלוקים, גבס,צמנטבורד, עץ, חלונות בבנייה עצמית,אינסטלציה, חשמל :) שיפוץ האמבטיה... ובקיצור, כל הבית השתנה לגמרי.
הכל לבד בשתי ידיים כשמדי פעם אני מצליח לסנג'ר את אבא או איזה חבר. בעיקר לסחיבות (ארונות מטבח, קירות גבס וכו'.)

הדבקת קרמיקה על רצפה קיימת זה אחד הדברים היותר הפשוטים. אני באופן אישי העדפתי לחתוך עם דיסק לאבן ולא להשתמש בחותך הייעודי. לא הסתדרתי איתו...

עלויות?
על עבודה משלמים היום החל מ80 ש"ח למ"ר בערך. תלוי למי :cool:
ריצוף זול אפשר למצוא מ30 ש"ח למ"ר, ריצוף יקר שלא תדע מצרות...
חומר ההדבקה עולה גרושים, קנה את שקי האבקה שמערבבים עם מים ולא את המוכן בדליים של 18 ליטר.

אין לי נסיון מעשי עם פרקטים, בת'כלס זה כמו פאזל. תסתכל קצת על סרטונים ביוטיוב ותראה אם מתאים לך לעשות לבד.

בהצלחה

איתי

ירון גל
31-05-11, 01:02
אני מסכים עם רוב הדברים שכתב קודמי
אך זה אחת העבודות השזיפיות והקשות בבניין
ועם מבצעים אותה עקום לעד זה יהיה עקום
לכן אני ממיץ לקחת בעל מקצוע
אבל לפני שאתה מבצע ריצוף חדש נשאלת השאלה למה לבצע
עם הריצוף לא שבור עדיף לעשות פוליש (אני מניח שזה טרצו) והוא יהיה כמו חדש

אסף ב
31-05-11, 02:01
לפני שנתיים פלוס מינוס עברתי לדירה שביצענו גם הדבקת גרניט פורצלן וגם פרקט בחדרים-מסקנות: הפרקט רגיש למים בצורה אקוטית... התפוצץ לנו צינור מים לפני שנה והפרקט בשני חדרים נפגע והושלך לפח והיה צורך לחזור על התהליך,תבדוק טוב מה אומר חוזה ה ביטוח בית במידה ויש... אם היום הייתי עושה פרקט שוב,הייתי דואג לנקודות ניקוז אסטרטגיות ,הנזק הוא באלפים...הרבה אלפים

לגביי ההדבקה- זה נושא של אסתטיקה... אם יצא לך לעבוד בעבר ולעשות אז כנראה אתה מסוגל להגיע לתוצאה טובה... אם לא,אני הייתי מוצא מישהו עם ניסיון ומשלם לו... זה סוג של אמנות,במיוחד שיש קוים ארוכים שצריכים להיות גם ישרים וגם מפולסים,וגם צריך לדפוק טוב טוב שלא ישאר אויר מתחת לבלטה והיא תתחיל לרקוד אחרי שנה...

אם אתה בכל זאת מחליט לעשות לבד,יש ספרים סטייל היינס לרכב שמסבירים איך לעשות כל מיני דברים לבית,כנס לאמאזון,זאת תהיה השקעה טובה מאוד מאוד

tzagi
31-05-11, 06:58
[QUOTE=אסף ב;388688]לפני שנתיים פלוס מינוס עברתי לדירה שביצענו גם הדבקת גרניט פורצלן וגם פרקט בחדרים-מסקנות: הפרקט רגיש למים בצורה אקוטית.../QUOTE]

רגיש לא רק למים אבל גם ללחות,אם הבית לא תחת בקרת אקלים קבועה ובמזג אויר לח זה מתפשט, עולה, נסדק וחוזר חזרה במעגל שנתי.
במזג אויר מדברי זה לא מורגש, באחרים כן.

זרקו
31-05-11, 08:03
בוקר טוב,
ראשית תודה על התגובות המהירות.
שגיא אני בהחלט אעזר בך.

בשלב הבא יש לנו החלפת מטבח, החלפת כל החלונות (עץ שמתפורר בידים) - מדובר לא על חלונות שנפתחים לתוך הקיר, ועוד ועוד.

מחדד את הדילמה-
הבית בבעלות אימי ושני אחיה, בגדול הוא יכול לצאת למכירה. אבל, מכיוון שמדובר על נכס חקלאי -מעל 20 דונם. לא פשוט.
לכן, החלטנו ללכת על מהלך לעבור לשם ולשפץ ב"גג" עלות שהייתה עולה לנו השכירות בעיר.
כך שגם אם נעזוב בתום שנה לא הפסדנו....
ואם נישאר שם 10 שנים (כמו שקרה לבת הדוד שלי) הרווחנו הגדול.

מישהו יודע אם אפשר לשכור קומפרסור לצביעה ?(חיצונית ופנימית- או שפנימית לעשות בדרך הרגילה?)

נועם

זרקו
31-05-11, 08:06
אכן טרצו.
לדעתי גם אם יראה כמו לפני 50 שנה, הוא עדין לא יהיה מה שאני מחפש.

אבל זה רעיון.

טל חסיד
31-05-11, 08:48
למה להשכיר קומפרסור יש כאלה ב600 700 ש"ח פשוטים (חדשים) אני צבעתי ושיפצתי בית כזה (שנת 1940) לפני שנה, צבעתי את הבית עם הקומפרסור בחוץ לגבי הפנים בעייתי עושה המון ליכלוך לך על רולר איכותי וצבע איכותי העבודה רצה טוב.
לגבי השיפוץ את הרוב עשיתי לבד שבירות ופינוי, אנסטלציה, חשמל. ריצוף וטייח הבאתי בעלי מקצוע לא בגלל שאי אפשר אלה בגלל שצריך שתי אנשים והיה לוקח פי 5 זמן לבד וצריך מיומנות מסויימת לשתי המקצועות הנ"ל (גם לאחרים).

בהצלחה טל

klam
31-05-11, 09:19
ריצוף בהדבקה אפשרי, אבל רצוי ניסיון. הבעיה היא פילוס המשטחים הקיימים של הריצוף הישן, שהפסיקו להיות אחידים ויציבים. לצורך זה יש מדה-מתפלסת - חומר מעולה ויקר מאוד. יש להקפיד מאוד על ההוראות בעבודה איתו, אבל ניתן ליצור משטחים מפולסים. מאחר ומדובר בבית ישן במושב, יתכן מאוד וכלל אין יציקות תחת הבלטות והשימוש בבטון/מדה מתפלסת יש לו גם משמעות של חיזוק התשתית מעבר לצורך בפילוס ואפשר גם להוסיף רשת עדינה ליציקה. אם יש לך ניסיון וידיים טובות, אפשר אפילו ליצוק בטון מתפלס, ולעשות עליו החלקה ואפוקסי (ללא אריחים), כפתרון מדליק לריצוף..
חן

nissany
31-05-11, 17:57
אני ממליץ על פרקט ,היום פרקט מאיכות טובה ניתן להשיג ב45 ש"ח למ"ר ,ולא מסובך להרכיב לבד ,
ריצוף לבד יותר מסובך ובחשבון פשוט יעלה בערך פי 3
על הדרך הייתי ממליץ אולי להעביר צנרת מיים חדשה לפני

ירון גל
31-05-11, 23:05
בעניין המטבח
אני קניתי מטבח משומש ב1500 ש"ח (פירוק הובלה והרכבה אליי)
כמובן שיש עשיתי חדש
טיפה התאמות ותיקונים כל המטבח 10 מטר אורך עליון ותחתון עלה לי קצת פחות מ10,000 ש"ח כלומר בערך 1/4 מחיר מחדש
ואף אחד לא מאמין שזה מטבח כנראה (לפי סוגי הברגים וחומרים) בן 20 שנה

חלונות זה בעייה גדולה כללית ולא יהיה מנוס מלהחליף אותם

זרקו
31-05-11, 23:46
מה היו חישובי העלויות של המטבח?
ארונות מטבח ישנים אך ששכבו במחסן מפורקים ומעולם לא הורכבו יש לי.
לעבוד עם עץ אני יודע.
עלות השיש? זה הפרמטר שיהיה לי להוסיף . אהה, כן וגם כיור וברז.

nissany
02-06-11, 11:29
לגבי שיש וכיור דבר עם מחמוד ,בעל מקצוע בחסד עליון ומחיר טוב 0505735841
לגבי ברז ,יש היום ברזי כיור שהצינור עשוי עשוי פלסטיק "בציפוי דמוי כרום " עם ראש נשלף ,אין הבדל בתכלס ממתכת ,בהום סנטר בערך ב 400 ש"ח ,עם 10 שנים אחריות ,עד כה מתפקד ונראה יפה אצלי

אם יש כבר ארונות מטבח ,ניתן להזמין דלתות חדשות בזול ולהתקין לבד
אופציה נוספת למטבח ,זה לקנות מאנשים שקיבלו מטבח בפרוייקט בנייה חדש ומחליפים לחדש משופר ,חפש ב יד2

-->