PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה לא מזוהה ומאתגרת - סוזוקי ויטארה 97 אוטו'

gavri
31-05-11, 13:26
שלום רב לכולם...
בעיה מטרידה מאוד...אף אחד לא מצליח להבין מה קורה..
ממצאים:
הרכב לא סוחב! לא מגיב בצורה טובה שלוחצים על דוושת הבנזין...
שהרכב בהילוך סרק - רוב הזמן תורים עולים ונראה הכל תקין - מכניסים הילוך - מגמגם אבל נוסע..נותנים גז - לא סוחב נוסע אבל לא סוחב.(בהתחלה לא היה מניע לא נתן גז בסרק ולא קרה כלום אחרי בדיקות ..נפרט בהמשך קרה משהו אבל זה לא פתר את הבעיה.)
מה בדקנו:
טיימניג בסדר
פילטר דלק - בסדר
חובר למחשב - ללא ממצאים
ממיר - בסדר
משאבת דלק - כנראה בסדר בגלל שעל סרק מגיע דלק ומעלה תורים ומה גם מניע לא בקלות אבל מניע.
פלאגים -בסדר
דלק נשאב - בסדר.
תזמון - הכל דופק.
נבדק במוסך רגיל - ללא ממצאים
נבדק אצל מוסך שעובד עם בעיות הצתה וזרימת דלק - ללא ממצאים
נבדק במוסך מורשה סוזוקי - ללא ממצאים ( רק עשה סיבוב ברכב..) הפנה אותי לרופא בכיר שמגיעים עליו רק עם תור מראש..מוסך מרכזי סוזוקי פ"ת
לפני השלב הסופי....
מישהו יכול לתת רעיון?
רב תודות לכולם!

Saar
31-05-11, 13:33
בדקתם לחץ דלק בעזרת שעון? או שהמכונאי "נתן בגז" והכל בסדר??
סער.

Ace2000
31-05-11, 13:55
סער.

הייתה לי בעיה דומה בסמוראי 97, אצלי אלו היו כבלי הצתה די חדשים אבל באיכות ירודה..
החלפתי, והכל נפתר.

אלדר
31-05-11, 18:32
תבדוק פילטר אויר.

נדב42
01-06-11, 08:23
האם זה התחיל פתאום או בהדרגה ?
קרה משהו לפני שזה צץ ?

לגבי משאבת הדלק - הבדיקה שתיארת לא מספיקה.
ברכב הזה משאבת הדלק חשמלית ומורכבת בתוך מיכל הדלק. אם המיכל חטף מכה מלמטה (המגן שלו ממש דקיק ומכה יכולה לעבור דרכו) ונוצר שקע בתחתית המיכל (כשמסתכלים מבחוץ), אז ייתכן והמשאבה, שמגיעה עד לתחתית המיכל כמובן, חטפה מכה והתעקמה קצת, ואז הצינור שבה משתחרר מהמקום והמשאבה מצליחה להזרים דלק, אבל לא בלחץ שמספיק מעבר לסרק או עליית טורים בסרק.
התיקון: יש להוריד את מיכל הדלק מהרכב (שזה החלק המורכב יותר), להוציא את המשאבה, ליישר אותה ולהחזיר את הצינור למקומו, ליישר את המיכל והמיגון שלו, ולהרכיב הכל בחזרה. חלקים: 0, עבודה: לא מעט.

איך בדקת את הפלגים ? תסתכל עליהם שוב, ואם אתה רואה פס שחור/חום דקיק בסוף החלק הלבן - תחליף אותם, זה סימן לפריצת ניצוץ במקום הלא נכון ...

אפשרויות נוספות: כבלי הצתה, מפלג (במיוחד אם הגיעו מים לתא המנוע), מגעים חשמליים למיניהם.

בהצלחה :)

נדב.

gavri
01-06-11, 11:06
סער.

לפי דברי המוכנאי בכדי לבדוק לחץ דלק צריך לפרק את כל המיכל...לא עשה כי אמר שרוצה לבדוק דברים אחרים...אז לא בדקנו.

gavri
01-06-11, 11:07
תבדוק פילטר אויר.

חדש, נבדק - לא קרה כלום
תודה

נדב42
01-06-11, 11:14
לפי דברי המוכנאי בכדי לבדוק לחץ דלק צריך לפרק את כל המיכל...

זה לא נכון. כנראה אין לו את הציוד המתאים (כולל הצנרת הנדרשת להתחבר בין הצינור שמגיע מהמיכל לבין מערכת ההזרקה) ...

gavri
01-06-11, 11:15
האם זה התחיל פתאום או בהדרגה ?
קרה משהו לפני שזה צץ ?

לגבי משאבת הדלק - הבדיקה שתיארת לא מספיקה.
ברכב הזה משאבת הדלק חשמלית ומורכבת בתוך מיכל הדלק. אם המיכל חטף מכה מלמטה (המגן שלו ממש דקיק ומכה יכולה לעבור דרכו) ונוצר שקע בתחתית המיכל (כשמסתכלים מבחוץ), אז ייתכן והמשאבה, שמגיעה עד לתחתית המיכל כמובן, חטפה מכה והתעקמה קצת, ואז הצינור שבה משתחרר מהמקום והמשאבה מצליחה להזרים דלק, אבל לא בלחץ שמספיק מעבר לסרק או עליית טורים בסרק.
התיקון: יש להוריד את מיכל הדלק מהרכב (שזה החלק המורכב יותר), להוציא את המשאבה, ליישר אותה ולהחזיר את הצינור למקומו, ליישר את המיכל והמיגון שלו, ולהרכיב הכל בחזרה. חלקים: 0, עבודה: לא מעט.

איך בדקת את הפלגים ? תסתכל עליהם שוב, ואם אתה רואה פס שחור/חום דקיק בסוף החלק הלבן - תחליף אותם, זה סימן לפריצת ניצוץ במקום הלא נכון ...

אפשרויות נוספות: כבלי הצתה, מפלג (במיוחד אם הגיעו מים לתא המנוע), מגעים חשמליים למיניהם.

בהצלחה :)

נדב.

לא קרה פתאום - היה מאוד הדרגתי אבל הידרדר במהירות! היה יום שבת - נחל דישון - חם מאוד !
הרכב כבה ללא סיבה ( אולי מזגן) קרה פעמיים. המזגן נסגר.
יצאנו לכביש ואז בנסיעה לא נתן גז - עצרתי בצד חזר לעצמו...ככה עוד פעמיים ואז החמיר לזה שלא רצה לתת גז בכלל.
backfire קטן על הילוך סרק אבל לא רציני.
אחר כך בכלל לא רצה להניע...בסוף הניע אבל נחנק מכל לחציה על דוושת הבנזין!
חזר למרכז על גרר...
לא היה מים בכלל...
לא חושב שהיו דפיקות בחלק התחתון של הרכב ולא במיכל - לא שמעתי משהו מיוחד...
פלאגים חדשים וגם הוצאו ונבדקו
מערכת חשמל - נבדקה במחשב - ללא ממצאים

מה דעתך?
ממה כדאי להתחיל? לפרק מיכל דלק.

רגע אותו יום שבת היה מלא מלא גשם בשעות הבוקר הראשונות...אולי כן מים...

טוב בכל אופן תודה רבה לכולם!

gavri
01-06-11, 11:17
זה לא נכון. כנראה אין לו את הציוד המתאים (כולל הצנרת הנדרשת להתחבר בין הצינור שמגיע מהמיכל לבין מערכת ההזרקה) ...

הייתי גם במורשה ושם אמרו שזה לא משאבה כי על הילך סרק מגיב טוב מאוד ( אולי יש backfire קטן)
ברור שלא בדקו..

אצל מי אני יכול למצוא את הציוד הנדרש?
תודה

Saar
01-06-11, 12:12
הציוד הנדרש זה שעון שיתחבר למערכת ההזרקה.
משום מה מכונאים כנראה לא אוהבים לבדוק את זה...

בכל מקרה, לפני די הרבה שנים, הייתה לי בעיה דומה, במוסך אפ"ק בת"א ביקשתי מפורשות את הבדיקה הזו וביצעו אותה (יש להם את הציוד, או לפחות היה להם לפני 7 שנים...)
גילינו שלחץ הדלק נמוך מהתקן, כאשר האוטו עמד/בניוטרל, לא הייתה כל בעיה, ברגע שהמנוע היה תחת עומס (נסיעה), הוא לא קיבל את כמות הדלק הנדרשת....

סער.

ד"א, תחליף מורשה.

נדב42
01-06-11, 13:08
לא קרה פתאום - היה מאוד הדרגתי אבל הידרדר במהירות! היה יום שבת - נחל דישון - חם מאוד !
הרכב כבה ללא סיבה ( אולי מזגן) קרה פעמיים. המזגן נסגר.
יצאנו לכביש ואז בנסיעה לא נתן גז - עצרתי בצד חזר לעצמו...ככה עוד פעמיים ואז החמיר לזה שלא רצה לתת גז בכלל.
backfire קטן על הילוך סרק אבל לא רציני.
אחר כך בכלל לא רצה להניע...בסוף הניע אבל נחנק מכל לחציה על דוושת הבנזין!
חזר למרכז על גרר...
לא היה מים בכלל...
לא חושב שהיו דפיקות בחלק התחתון של הרכב ולא במיכל - לא שמעתי משהו מיוחד...
פלאגים חדשים וגם הוצאו ונבדקו
מערכת חשמל - נבדקה במחשב - ללא ממצאים

מה דעתך?
ממה כדאי להתחיל? לפרק מיכל דלק.

רגע אותו יום שבת היה מלא מלא גשם בשעות הבוקר הראשונות...אולי כן מים...

טוב בכל אופן תודה רבה לכולם!

ראה את ההדגשות שלי למעלה, אלו פרטים חשובים מאוד.
כיבוי המזגן נובע ככל הנראה מהתחממות המנוע. יש יוניט חום נפרד מהשעון למטרה הזו.
חוסר מוחלט במים גם גורם לשעון החום לא לעבוד.

בקיצור, תתחיל לחפש תקלות שקשורות להתחממות קיצונית של המנוע. קודם כל לכיוון הראש, אבל לא רק...

gavri
01-06-11, 13:40
ראה את ההדגשות שלי למעלה, אלו פרטים חשובים מאוד.
כיבוי המזגן נובע ככל הנראה מהתחממות המנוע. יש יוניט חום נפרד מהשעון למטרה הזו.
חוסר מוחלט במים גם גורם לשעון החום לא לעבוד.

בקיצור, תתחיל לחפש תקלות שקשורות להתחממות קיצונית של המנוע. קודם כל לכיוון הראש, אבל לא רק...

שכתבתי שלא היו מים בכלל הכוונה הייתה במסלול הרכב מתוחזק מאוד! הכל מוחלף ומתוחזק בזמן !
תופעת המזגן שמפסיק לקרר תופעה שאני מכיר כבר 10 חודשים וגם אותה לא מצליחים לפתור..(החלפתי מדחס ומייבש לפני חודש) לא פתר את הבעיה...
אולי צריך ללכת למוסך\מכונאי\איש מזגנים אחר...

תודה נדב
שלחתי לך גם הודעה בפרטי
תודה

נדב42
01-06-11, 14:00
עוד סיבה לניתוק המזגן היא כאשר מתח המצבר (או ליתר דיוק, המתח שמגיע למערכות החשמל ולמחשב) יורד. אם יש לך בעיית חיווט כלשהי או מצבר שמקצר זה יכול לגרום גם לגמגומים וגם לניתוקי המזגן. כמו שכתבתי בהודעה הראשונה שלי כאן, עבור על החיווטים למיניהם ...

gavri
09-06-11, 21:41
סוף טוב הכל טוב(פחות אלפייה בכיס)
הבעיה - משאבת דלק
הפתרון - החלפת משאבה

חצי יום פרוק מיכל דלק החלפת משאבה חיבור חזרה וזהו , הרכב כמו חדש

תודה רבה לנדב42 על התמיכה ליווי ושאר ירקות...והיו הרבה ירקות בדרך....נדב תודה!
תודה לעבד ומאייר שבדקו חיפשו מצאו והחליפו ממוסך סטרום בטירה ( כידוע המועדף של נדב ובצדק...)

רק דבר אחד לגבי המוסך, הוא לא מאפשר להיות עם הרכב בזמן הטיפול....לידיעתכם.
מעבר לזה הוא פתר בעיה שאחרים לא היה להם מושג.

תודה רבה לכל חברי הפורום על התשובות והמחשבות.
עד הפעם הבאה...
לילה טוב

נדב42
09-06-11, 23:17
בשמחה :)

קצת יותר פרטים:

הסימנים הראשונים לכיוון משאבת הדלק צצו עוד בערב קודם, כאשר נפגשנו לחוות דעת בלתי מקצועית בעליל. לאחר כל מיני נסיונות נתגלה הסימפטום העקבי הראשון: בויטארה 16V, כאשר פותחים סוויץ' ולא מניעים, משאבת הדלק מופעלת למשך מספר שניות ואז כבה (שומעים את תקתוק הממסר ממושב הנהג). בצענו את הבדיקה הבאה:
א. פתחנו סוויץ' ומיד המשכנו להתנעה - התנעה ארוכה וקשה
ב. פתחנו סוויץ' והמתנו מספר שניות עד להתנעה (לפני שהמשאבה כבתה) - התנעה מהירה יחסית (עדיין לא כרגיל במצב תקין)
ג. פתחנו סוויץ', המתנו שהמשאבה תיעצר ועוד מספר שניות ואז נסיון התנעה - התנעה ארוכה וקשה.
מכאן הגענו להשערה כי הבעייה היא באספקת הדלק (משאבה/פילטר/הזנת חשמל למשאבה), ובגלל מיקום המשאבה בתוך מיכל הדלק הוחלט להמשיך למוסך.

במוסך למדנו דרך נוספת לבדוק את אספקת הדלק. משאבת הדלק אמורה לספק לחץ גבוה מאשר נחוץ למערכת ההזרקה, ולכן בקצה החליל (לכיוון קדמת תא המנוע) מותקן וסת אשר שומר על לחץ של 1.5 באר בחליל (במקום 3 באר של המשאבה) ע"י שחרור מבוקר של דלק בחזרה למיכל הדלק של הרכב. מאהר (ולא מאייר ...) פתח את צינורית העודפים ולא יצא ממנה כלום כאשר המשאבה פעלה - מכאן נובע שהלחץ נמוך מ- 1.5 באר והדרך לבדיקת כל שאר הרכיבים של מערכת הדלק היתה ישירה.
הזנת חשמל - תקינה, פילטר - תקין, משאבה - אללה ירחאמה ...
הותקנה משאבה חליפית של בוש בעלות של 600 ש"ח + 400 ש"ח עבודה, סוף לסיפור (אינשאללה ...)

עוד המלצה מהמוסך: המשאבה ממוקמת בתחתית המיכל, ופיזור החום שלה טוב בהרבה כאשר היא טבולה כולה בדלק, לכן לטובת אורך חיי המשאבה, עדיף לתדלק כאשר נותר רבע מיכל ולא לתת לדלק להתרוקן לגמרי.

ייתכן וכל הדברים שכתבתי כאן הם ברורים וידועים ואולי נראים לחלק מהחברים כטריביאליים, אבל אני לפחות למדתי מהתקלה הזו, ורציתי לשתף גם את הקהילה בפרטים ובתובנות ...

לגבי המוסך והאפשרות להשאר בזמן העבודה, זה כנראה עניין של כימיה והיכרות.
אני מבין פה את שני הצדדים: את זה שרוצה לראות מה עושים לאוטו שלו, וגם את זה שצריך לאתר ולפתור תקלה ולא רוצה שיישבו לו על הווריד ...
אני חושב שמתן האמון הוכיח את עצמו במקרה הזה הן בפתרון הבעייה, הן בהסברים מלאים, והן באיזון במחירי החלפים שנבחרו ובכלל בעלות הכוללת (משאבה מקורית עולה כ- 3,000 ש"ח, סינית זבל כ- 300 ש"ח) ...

נדב.

-->