PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיצצב זרם/מתח לגנרטור שטל

יוסי בר צבי
31-05-11, 16:39
יש לי גנרטור שטל 4,000 וואט, ללא מייצב מתח.
מעבר לשימוש רגיל לגנרטור בתנאי שדה (קצת תאורה, תנור אפיה וכד') הוא מפעיל גם מקרן, מערכת הגברה ומחשב נישא.
אני קצת פוחד מנחשולי זרם או מפלי מתח שיהרגו את המקרן (ואולי גם את מערכת ההגברה והמחשב הנישא) ורוצה להגן על מוצא הגנרטור עם מייצב .
ראיתי מחירים של מאות ואלפי דולרים ואני לא בנוי להוצאה כבדה.
יש חלופות שפויות במחירים נורמליים ?
יוסי

bizon
31-05-11, 16:57
אני לא יודע עד כמה זה יתאים לך אבל אולי תחבר "אל פסק" אל הגנרטור
http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=c-ups

מור

יוסי בר צבי
31-05-11, 17:04
תודה על ההתייחסות.
אני חושב שאל פסק גם יקר מאוד וגם מסורבל.
אני לא ממש בטוח שאני צריך אל פסק, אני יותר בכיוון של מייצב זרם.

zivo
01-06-11, 10:52
אתה צריך מייצב ל 220V AC וזה לא טרווילי ולא פשוט.
לגבי UPS (ולפני שכל החכמולגים פה קופצים עלי), יש שתי צורות עבודה, on-line או switch.
UPS מסוג on-line, מחולק בעצם לשתי מערכות נפרדות, היציאה תמיד מוזנת מ UPS - ממיר שמופעל מהסוללה, והמעגל השני מטעין את הסוללה כל הזמן.
UPS מסוג switch מתח ההזנה מחובר ישירות ליציאה, ובמקביל מתבצעת טעינה(כמה שצריך) לסוללה.
בזמן שיש בעיות במתח המקור, ה UPS עושה switch ועובר לעבוד על הסוללה.
המעבר הזה מהיר מאוד ורוב המכשירים (שלא לומר כולם) שורדים אותו, אבל אני בספק אם במקרה הפוך - פיק של מתח (לא נפילה) ההגנה מספיק טובה.
לדעתי UPS שעובד online יתן לך את הפתרון המושלם.
אפשרות נוספת שהייתי שוקל - יש בשוק מגיני מתח למחשבים (אני מדבר על מתקן קטן שמאוד נפוץ מתוצרת יונדאי) עולה 30-50 ש"ח ואמור לספק הגנה נגד ברקים וכו' למחשבים וציוד אלקטרוני.
אני זילזלתי במכשירים האלו, אבל לאחר שהוספתי אותם למחשבים שעובדים כל הזמן ( כולל ללילות וחורף), אני יכול להגיד חד משמעית שכמות ספקי כח של המחשבים שאני מחליף כל שנה ירדה פלאים.
כאמור לא בדקתי את זה עם גנרטור בשטח!

יוסי בר צבי
01-06-11, 15:38
תודה על התשובה המושקעת. אני אלך על המכשיר של יונדאי. נראה לי שהוא יספק את הסחורה.

-->