PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם חם מידי לטייל במדבר???

kruvi
01-06-11, 08:35
אני מתכוון לצאת לדרום (דרך הבשמים) בסופ"ש הבא.
האם כבר חם מידי בשביל לטייל במדבר ????
יש המלצות כלשהן ???
תודה
איתי

נדב42
01-06-11, 08:55
יש המלצות כלשהן ???
אם חם - תדליק מזגן ...

joedavni
01-06-11, 09:17
בהנחה שאתה נוסע באוטו ולא הולך ברגל יותר מדי, אז עדיין לא חם מדי ויהיה לך כיף גדול. ההמלצות טריביאליות: צא מוקדם בבוקר. דאג להרבה מים.

sgill
01-06-11, 09:25
ובכל מקרה אל תצא רכב בודד

kruvi
01-06-11, 09:30
סבבבה הבנתי את הרמז : )
הכוונה היתה להמלצות של מים להשתכשך על הדרך : ))))

איתי

sos4u
02-06-11, 12:12
אני מתכוון לצאת לדרום (דרך הבשמים) בסופ"ש הבא.
האם כבר חם מידי בשביל לטייל במדבר ????
יש המלצות כלשהן ???
תודה
איתי

אין דבר כזה "חם מדי " .... לטיול ג'יפים.

MR BIG
06-06-11, 22:59
אני עובד בנחל צין . אני שם כל יום.
חם שם עכשיו. חם מאד.
נכון...יש מזגן....אבל גם רוצים לעצור לקפה, לארוחה, להסתלבט בטבע....- זה כבר לא נעים.
אפילו כבר לא כייף לשבת מתחת לעץ שיטה.
לא נעים לעבוד שם עכשיו. אז בטח שלטייל לא....- לדעתי!
אם תשאל אותי, עד סוף ספטמבר (או עד יום כיפור - תאריך רשמי לפתיחת עונת הטיולים) לא נעים ולא מומלץ לטייל במדבר. דעתי האישית בלבד.

ממליץ על טיולי לילה (במסגרת המגבלות) או על טיול רטוב בצפון של דילוגים מזולה לזולה. ולא חסר כאלו....

תהנה!

היפראקטיבי
07-06-11, 10:17
היי איתי,
במדבר מטיילים גם כשחם!!!
המלצה, סיפור דרך, מפות ותמונות של מסלול נחל צין תוכל למצוא בקישור הבא:
http://www.hiperactivi.co.il/?CategoryID=194&ArticleID=115
(להגעה לסיפור הדרך לחץ על אייקון "סיפור דרך" בראש הכתבה)
תיהנו.
ואל תשכח לשלוח אלי תמונות כשתחזור...
[email protected]

דרור ברלי
07-06-11, 11:01
"במדבר מטיילים גם כשחם..." וואלה יופי.

זה טיול. זה אמור להיות כיף. לא סדרת הישרדות בטירונות.

בדרום חם מאוד. האוויר לוהט. לא נעים להיות בחוץ. לא נעים לשבת תחת עץ. החום הגדול הוא גם גן עדן לכל המעופפים והמציקים הקטנים שנמצאים בשיא פעילותם וחיוניותם כשחם בחוץ, והם יעוטו עליך ויאכלו אותך חי.
נכון שאפשר להתחבא כל היום בתוך האקווריום הממוזג. מי שמטייל ככה וזה הכיף שלו, שיבושם לו.
אני, מזגן וסרטים על מדבר יש לי גם בבית, לא צריך לנסוע בשביל זה 250 ק"מ לכל כיוון ולסבול.

מדבר זה בסתיו ובחורף. בקיץ אני מטייל רק בצפון, ורק למקומות שיש סיכוי למצוא בהם מים להשתכשך בהם. ואני מכיר לא מעטים שבקיץ בכלל משביתים את הג'יפים שלהם. יש להם סיבה טובה.

elro
07-06-11, 11:21
דרור, זה שאתה סובל זה לא אומר שכולם סובלים...

נכון לשבת האחרונה, היה פשוט תענוג לטייל במדבר, אבל יש לקחת בחשבון שזה עדיין לא חום של אמצע הקיץ.

כבונוס, זכינו לתה בדווי אמיתי : - )

44060

.

44061

דרור ברלי
07-06-11, 12:52
עכשיו באמת לא חם.

בעוד שבועיים נראה איך תדבר.
בעוד חודש?... גם אתה לא תצא למדבר עד סוף ספטמבר.

היפראקטיבי
07-06-11, 15:09
אלרואי, יופי של תמונות!
דרור, אתה צודק ביולי - אוגוסט באמת חם מדי. אבל שאלו על השבוע הקרוב..
בכל אופן, קבלו קישור למסלול נחמד ורטוב בדרום רמת הגולן:
http://www.hiperactivi.co.il/?CategoryID=194&ArticleID=484

bary1
05-07-11, 14:25
אנחנו מטיילים שנים גם ביולי אוגוסט,מתחלים אחר הצהריים כולל לילה עד לחניון ובבוקר עד11:00 והביתה.
ברי

zviki
05-07-11, 17:08
הכל עניין של מפונקות או לא. עבדתי במכתש רמון 29 שנה והיה חם כמו בצנטרום של השמש אבל חום יבש, החולצה לא נדבקת לגוף מזעה כמו שאני מרגיש בשפלת החוף. גם החברה להגנת הטבע שאני עדין חבר בה לא מפסיקה את הטיולים הרגליים,דארג'ה,גבי הצינים,המכתשים,הנחלים במדבר יהודה וכו' ואנחנו עדיין לא באוגוסט, תעריך יותר את החיים בבית עם התנאים הנוחים כך שזה עושה משהו טוב לראש. אני בן 66.5 ולא פוחד לבצע גיחות לדרום כולל לינה.השילוב האידיאלי מבחינתי הוא התמקמות בח'אנים מסודרים-מקלחות ,שתייה קרה , שולחנות [לא יקרנים]לא אחזור על תנאי הסף לטיול המובנים לכל בוגר אחראי,ימבה מיים,כובעים,קרמים,ערכות עזרה ראשונה ועוד. גם אמנע מהטיול ילדים בגיל הרך. צא לדרך חביבי ,המלצה אישית חאן שחרות. ובלילה המדברי נושבת הרוח הקרירה. אם יש לך ספק על תקינות מערכת הקרור ברכב,שלא תחשוב אפילו על זה,למחוג במד החום יש נטיה ברורה לעבור לצד הקומוניסטי.

יונתןמצפה
05-07-11, 21:11
כל קיץ הדיון הזה עולה מחדש... (כאן ובעוד כמה פורומים)
טיול=הנאה.
הנאה= ? (כל אחד ישלים לפי ראות עיניו)
אבל, חשוב להדגיש שטיול מדברי בקיץ מלווה בסיכון לא מועט. הפוטנציאל להיכנס לצרה גדל באופן רציני לעומת החורף והיכולת לצאת ממנה היא ביחס הפוך לסיכוי להיכנס אליה.
עכשיו, אני לא עושה הפרדה בין טיול ג'יפים לטיול רגלי (למרות שההפרדה מתבקשת) כי כל אחד צריך לדעת איפה הוא עומד. אני מטייל בקיץ במדבר. אני גם לוקח קבוצות ותיירים מחול למדבר בקיץ. מעולם לא שמעתי תלונות, להיפך. אני תמיד מקבל פידבקים חיוביים ++.
הקצב של טיול מדברי בקיץ שונה מבחורף. צריך להתחיל מוקדם בבוקר (מוקדם זה שיהיה מספיק שעות שבהם נעים), בצהריים לנוח במקומות קסומים ומוצלים (עץ לא נחשב כזה), ולהמשיך לאחה"צ רגוע אל השקיעה.
והלילה במדבר בקיץ.. או זה כבר שכרון חושים של ממש. הרוח הקרירה והיבשה, בע"ח שנמצאים בכל חור.. אח, תענוג צרוף!
חשוב להדגיש שאין דין אזור ים המלח כאזור הא הנגב הגבוה, ואין דין אזור הנחלים הגדולים כדין הערבה. חשוב לחפש מקומות מעל 500 מטר גובה...
יצא לי גם לטייל בקיץ בבקעה, בשיא שרב. כאן נכנסת המשוואה שכתבתי למעלה: הנאה=? .
כאמור, כל אחד צריך לחשוב איך הוא רואה את סימן השאלה הזה.
אני מדגיש שוב, חשוב להבין את החשיבות של הבטיחות בקיץ. לפעמים זה עניין של חיים ומוות:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3750215,00.html
(בבקשה הימנעו מתגובות מיותרות על המעשה שהוביל לאירוע. הכרתי את האיש ומלבד אותו אירוע שאת כל פרטיו לעולם לא נדע, הוא היה איש בעל שיקול דעת מעולה)

יונתןמצפה
05-07-11, 21:12
אוף..... ההודעות הכפולות האלה.

ערן המסוקס
08-07-11, 19:52
כבר באתי לרשום, אבל לשמחתי כבר הוסבר מעלי, למה כן אפשר לטייל כמו גדול בקיץ. אני מטייל כל השנה!

-->