PDA

צפייה בגרסה מלאה : מי מכיר מקום לחיתוך בלייזר שמוכן לבצע עבודות קטנות במחיר שפוי?

אסף טננבאום
03-06-11, 15:44
אני רוצה לחתוך בלייזר כמה חלקים מברזל 3 מ"מ.

סידרתי אותם בקובץ DXF שגודלו 300 מ"מ על 320 מ"מ.

התקשרתי לכמה מקומות באזור המרכז שמופיעים בדפי זהב, חלקם לא רצה בכלל לשמוע ואחרים אמרו שמחיר מינימום לעבודה הוא 500 ש"ח...

אז כמו בכותרת, מי מכיר בית עסק ש"סופר" קליינטים קטנים?
אני לא לחוץ בזמן ואין לי בעיה גם לחכות ע"מ שיצרפו את העבודה שלי להזמנה של מישהו אחר.

באותו נושא, האם פלטת ברזל 3 מ"מ היא באמת 3 מ"מ?
מה שאני רוצה לבנות מורכב מ"פאזל" של פלטות (ע"ע הזרועות של הרכב של סרטינה), באיזה רוחב מומלץ לעשות את החריצים ע"מ שהפאזל יתחבר בקלות יחסית אבל ללא חופשים?

תודה מראש לעוזרים.

OP2000
03-06-11, 15:59
תעביר לי את הקבצים ואני אצרף אותם להזמנה הבאה שלי ( בעוד שבועיים בערך)

לגבי טולרנסים תוסיף/ תגרע 0.25 ממ בסרטוט זה מספיק

אסף טננבאום
03-06-11, 16:41
תעביר לי את הקבצים ואני אצרף אותם להזמנה הבאה שלי ( בעוד שבועיים בערך)

אחלה, תודה! אבל אם אני זוכר נכון אתה מאזור אילת :confused: אתה מבצע את החיתוך באזור המרכז? (אפשר בפרטי).

לגבי טולרנסים תוסיף/ תגרע 0.25 ממ בסרטוט זה מספיק

אתה יכול בבקשה לפרט יותר:

אם לדוגמא יש לי לשונית של 10 מ"מ על 3 מ"מ האם: החריץ שלתוכו היא נכנסת צריך להיות:

א. 10 על 3.25

ב. 10.25 על 3

ג. 10.25 על 3.25

ד. אף אחת מהתשובות אינה נכונה :p

OP2000
03-06-11, 17:08
אופצייה ג עובדת מצויין אפשר טיפה פחות אבל מיותר

אני חותך ב קאטטק בקריית גת, אם אני זוכר נכון מחיר המינימום להזמנה הוא 250 ₪

דרך אגב השירות בקאטטק מצויין ואותי הם אף פעם הם לא איכזבו, אני ממליץ

ש01
03-06-11, 17:55
בכניסה הדרומית למגדל העמק יש עסק קטן (אינני זוכר את שמו.
רואים אותו מהכביש הראשי, מעט מערבה מהרמזור.
מקבל כל עבודה (כמעט).
היתה לו מכונה אחת ועשה עבודות מהיום למחר.

עידו לוריה
04-06-11, 09:43
העסק במגדל העמק נקרא מיקרו .

אסף לעובי הפח יש טולרנס מסוים לעובי הפח מספיק שתוסיף 0.1 מ"מ .
לאארך ההנזץ קשה להגיד לך כמה להוסיף זה תלוי בכמה הנזצים יש לך לאורך אותו חלק , ככול שיש יותר, תחום הטעות גדול יותר ועם יש גם כיפופים אז זה מגדיל את תחום הטעות ,אבל זו לא בעיה תחתוך עם 0 טולרנס מקסימום משחיזים את ההנזץ הזכרי עם לא נכנס .
אל תשכך שליזר חותך בטולרנס של 0.1 +/- מ"מ .
יש פח שנקרא דקופיר שהטולרנס של מאוד נמוך אבל זה רק ב ST - 37 , ואני לא בטוח שיש ב - 3 מ"מ .
עם אתה רוצה תשלח לי את הקבצים אני יעבור עליהם לבדיקה .
עידו

ש01
04-06-11, 12:34
נכון, מיקרו.
אם יותר מידי צפוני לך. נסה אצל מסגריית ברק בחדרה.
למיטב ידיעתי איו לו לייזר אבל עושה עבודות חיתוך קטנות ומדוייקות, כנראה בחיתוך מים - לא פחות איכותי מלייזר, לפעמים אף יותר..

אסף טננבאום
05-06-11, 20:50
תודה עידו, אני אתקן את הקבצים לפי המלצתך והמלצתו של OP2000 (לא יודע מה שימך?) ואשלח לך כנראה במהלך שבועות.

ובכל-זאת, אף-אחד לא מכיר מקום באזור המרכז? אולי בא.ת. חולון? דרום ת"א? פ"ת?

הייתי מאוד שמח אם היה לי מקום קרוב שאוכל מפעם לפעם לעשות אצלו עבודות...

אסף
(תושב מדינת ת"א)

נמרוד
05-06-11, 22:22
אני מוסיף עשירית מילימטר לצד, כלומר הרוחב הנומינלי של חריץ שאמור לקלוט חלק בעובי 3 מ"מ יהיה 3.2 מ"מ. יש מקומות, תלוי במורכבות וכמות החלקים שמתחברים אחד לשני, שכדאי להשאיר מרווחים גדולים של כמה מ"מ לאורך החריץ, בשביל להקל על ההתאמה, אבל כמו שעידו כתב - קל להשחיז ולהתאים במקום.

אסף, בתחום של עבודות המתכת, מקובל להזמין בטלפון ולשלוח קבצים באימייל, ולקבל את החלקים במשלוח, העסקים הקטנים האלו פזורים בצפון הארץ איפה שהשכירות זולה וכוח האדם מיומן וזול יותר, אבל אל תטעה, רוב העבודה שלהם במרכז.

arnonshoshani
06-06-11, 06:00
אסף שלום

אנחנו יושבים ביבנה ויש שני מפעלי לייזר שאני עובד איתם קבוע.

אם אתה מעוניין אוכל לצרף את הדברים שלך לאחת ההזמנות. (אני מזמין מהם כל שבוע)

ארנון
052-6991704

אסף טננבאום
25-06-11, 22:18
בשעה טובה מצאתי זמן לתקן את הקבצים.

בהמשך להתכתבות פרטית עם עידו, אני מפרסם את עיקר המלצותיו למען כלל הציבור:

1. מכונות CNC לא אוהבות שינויי כיוון עם אפס תנועה, לכן מומלץ בכל פינה לעשות "Fillet" קטן (0.1 מ"מ) - ראה עיגול אדום.

2. בכל פינה פנימית יש להוסיף חור קטן (1 מ"מ) ע"מ שהפינה של החלק הנגדי לא תתקע - ראה עיגול ירוק.

3. חלקים מכופפים יש לתכנן בעזרת "Sheet Metal" ולא באמצעות "Extrud". אני לא יישמתי המלצה זו מכיוון שאין לי יכולת לכופף בצורה מדויקת (אני מתכוון להשתמש בפטיש). בכל מקרה לקחתי שפיל גדול ע"מ לוודא שלא תהיה בעיה בהתאמה של החלק המכופף.

באותו נושא, מה זה רדיוס כיפוף אני מבין, אבל מישהו יכול להסביר מה זה "K-Factor"?

שוב תודה לכל העוזרים,

אסף

אמנון
26-06-11, 00:30
יש פח שנקרא דקופיר שהטולרנס של מאוד נמוך אבל זה רק ב ST - 37 , ואני לא בטוח שיש ב - 3 מ"מ .

עידו

דקופירט (שם מסחרי, תקנים EN 10130 / DIN 1623 / ASTM A366) הוא פח עיצובי בהדגרתו ולא מבני.

כוח הקריעה שלו (UTS) הוא בסביבות 27 ק"ג\ממ"ר. הוא חלש מst37 (שכאמור כוח הקריעה שלו הוא 37 ק"ג\ממ"ר).
מאוד מתאים לחיפויים או תיקוני פחחות במרכבים. ממש לא לקונסטוקציות נושאות עומס כלשהו.
היתרון הגדול שלו הוא היותו משיך בין 42% - 48%, שזה המון.

קורה לא פעם שמפעלי חיתוך לייזר מספקים חלקים מדקופירט ולא מst37 כפי שנתבקשו. הטעות הנפוצה היא שהם זהים.
המאפיין הכי ברור של דקופירט הוא פח שמסופק בדר"כ נקי מאוד ומבריק. לא עם ציפוי שחור של פלדת st.

קיים עד עובי 3 מ"מ.

אמנון.

אייל
26-06-11, 00:56
אם זה עדיין אקטואלי...
http://www.lcs.co.il/
נמצאים בעפולה, עשו לי משלוח לחיפה. סה"כ עלה לי 180 ש"ח ואף אחד לא דיבר איתי על מינימום הזמנה. מאוד שירותיים.

תבקש את חלי.

נמרוד
28-06-11, 21:56
3. חלקים מכופפים יש לתכנן בעזרת "Sheet Metal" ולא באמצעות "Extrud". אני לא יישמתי המלצה זו מכיוון שאין לי יכולת לכופף בצורה מדויקת (אני מתכוון להשתמש בפטיש). בכל מקרה לקחתי שפיל גדול ע"מ לוודא שלא תהיה בעיה בהתאמה של החלק המכופף.

חלק שאתה מתכוון לכופף נוחלתכנן בsheet-metal, מה שתקבל זה פשוט מאד פריסה מדויקת. כשתכופף - עם פטיש וחום, לא משנה איך - אתה תקבל חלק מכופף שמתאים לשאר המבנה. ראה דוגמא, חלק שעוטף את היוניבול בזרוע קדמית עליונה. את החלק הזה ריתכנו קודם כל באמצע שלו, ואז כופפנו עם חום ומכות פטיש כך שיעטוף את שני הצדדים במדויק, ואז הושלם הריתוך.

450954509645097

45100

shalevalon
29-06-11, 10:20
אם זה עדיין אקטואלי...
http://www.lcs.co.il/
נמצאים בעפולה, עשו לי משלוח לחיפה. סה"כ עלה לי 180 ש"ח ואף אחד לא דיבר איתי על מינימום הזמנה. מאוד שירותיים.

תבקש את חלי.

+1 !!
בעקבות קריאת השרשור ובמקביל לאיזה עבודונת שמתגלגלת התקשרתי- קיבלתי שירות לעילא ולעילא .

תודה אייל.

אסף טננבאום
01-07-11, 17:21
אני כבר ממזמן מתכנן את הפרוייקט הבא (התחלתי הרבה לפני הנוכחי, אבל הוא הרבה יותר מסובך ובו אני משתמש בsheet metal).

התוכנית היא אכן לרתך קודם מצד אחד של הכיפוף ואז לכופף עם פטיש (אין לי ברנר) - ראה תמונה.
בכל מקרה, אני צריך לכופף בסה"כ שני חלקים ולא נראה לי שתהיה בעיה של התאמה.

arnonshoshani
02-07-11, 05:29
אסף החלקים יהיו מוכנים כנראה בתחילת שבוע

ארנון

אסף טננבאום
02-07-11, 10:52
אסף החלקים יהיו מוכנים כנראה בתחילת שבוע

ארנון

תודה רבה!

נתיב זגה
05-07-11, 10:53
+1 ל-LCS אני עובד אתם בפרויקטים בחברה שלנו עבודה יפה ושירות טוב.

-->