PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על פאג'רו לפני קניה,נזילה מאיזור הגיר

jonny boy
04-06-11, 21:39
שלום לכולם אני לפני קנייה של פאג'רו 98 קצר, לפני שאני מגיע לפואנטה חשוב לציין שבעל הרכב הוא מישהו שאני מכיר ובניגוד לעסקאות אחרות של מוכר וקונה בעל הרכב לא "מנסה" למכור לי את הרכב ומבחינתי אני בוטח בו ואין לו סיבה לשקר לי.
הלכתי לראות את הרכב,שמעתי את כל הדברים הטובים והרעים של הרכב, בדקתי נעילה אחורית ובדיקה כללית שלי(הנדסאי רכב...) הרכב שמור,מטופל ומאובזר.
שני דברים הפריעו לי,בבדיקה ויזואלית קיימת נזילה באיזור הגיר, בגלל שהרכב ממוגן כולו מתחת לרכב אני לא רואה בידיוק מאיפה הנזילה, בעל הרכב אמר לי שבבדיקה שלו במוסך הנזילה מגיעה ממחזיר שמן בגיר.
השאלה שלי היא אם מישהו יכול לומר לי אם הוא נתקל בבעיה כזו ומהיא העלות של החלפת מחזיר שמן בגיר בגלל העובדה שצריך להוריד גיר.(כמובן בהנחה שזה באמת רק המחזיר שמן)
דבר נוסף שמפריע לי הוא הקילומטרז', 265,000 , זה נחשב הרבה לשנתון?סביר?

תודה מראש.

ניר ל
05-06-11, 11:12
הגיר ידני או אוטו' ?

הנזילה חמורה (משאיר שלולית אחרי עמידה במקום? ) או שרק רואים סימני שמן אבל הרצפה נשארת יבשה ?
נזילות הן בד"כ ממחזירי שמן אבל הגישה למחזירי השמן דורשת בד"כ עבודה רבה אלא אם מדובר ביציאה לגל הינע, בגיר אוטו' יכול להיות גם מצנרת הקירור של השמן, צריך לנקות היטב ולאתר מאיפה נוזל. 265 אלף ק"מ זה לא הרבה לשנתון אבל סביר שרכב עם ק"מ וגיל כזה ינזול (למעט לנדקרוזר אמיתי...).

jonny boy
05-06-11, 11:25
ניר תודה על התשובה,
הרכב ידני ורואים על המגן שמן רטוב וגם על הריצפה מתחת לרכב

איציק - 4X6ZH
05-06-11, 11:39
בדוק לפי צבע השמן ( מישוש בידים )
שזה שמן גיר ולא שמן מנוע ( תוציא מדיד שמן מנוע תראה את הצבע )
דחוף את היד מצד המיגון
פתח פקק שמן גיר דחוף חתיכת אזיקון תראה את צבע השמן
במידה וזה שמן גיר כדאי לבדוק שיש שמן בגיר

איציק

ניר ל
05-06-11, 11:44
אם ההילוכים נכנסים טוב, לא קופצים החוצה, והגיר לא מרעיש - אז סביר שהחלפת מחזירי השמן תספיק, אם הנזילה היא מהחלק האחורי של הגיר (בין הטרנספר לגיר) אז לא בטוח שבכלל צריך להוריד את הגיר. בכל מקרה עם גיר ידני כל הסיפור פחות מסובך ופחות מסוכן, לא הייתי חושש מרכב כזה.

נ.ב. כמו שאיציק מציע - בדוק שלא אזל השמן מהגיר...

jonny boy
05-06-11, 22:19
תודה ניר, לבקשתי בעל הרכב מכניס מחר את הרכב למוסך שיפרק את המיגון וייתן חוו"ד כולל הצעת מחיר לתיקון, נקווה שיהיה בסדר

jonny boy
11-06-11, 20:57
בסוף קניתי את הרכב ואפילו מצאתי הפתעה בתא המנוע..
עוד שאלה קטנה, יכול להיות שהורידו גיר, החליפו מחזיר שמן בין הגיר למנוע ובין הגיר לטרנספר בלי להחליף שמן?

תודה לכל העוזרים.

-->