PDA

צפייה בגרסה מלאה : באגי מבניה עצמית קיבל רישוי ומספר צהוב

dny
06-06-11, 16:47
מישהו מכיר את הדבר הזה (http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=380426)?

כיום אני מסיים תואר ראשון בהנדסת מכונות במכללת אורט בראודה .

כחלק מפרויקט גמר וסטאז' אני ועוד שלושה סטודנטים תכננו ובנינו באגי אשר הייתה אמורה להתחרות בתחרות בינ"ל של ארגון ה SAE . במסגרת התחרות ישנן כ 100 קבוצות מכל העולם אשר מגיעות לזירה מסויימת ומתחרות ביניהן , לצערנו זו הפעם הראשונה שקבוצה מישראל הייתה אמורה להתחרות בתחרות זו אשר קיימת כבר כ 30 שנה .

התחרויות הינן גרירת משקל , טיפוס , תמרון , האצה , בלימה והקפות .

הרכב תוכנן ונבנה ע"י הסטודנטים בלבד , עבר בדיקה של מכון התקנים ובסופו של דבר קיבל רישוי .

עקב בעיות בירוקרטיה הקבוצה לא נסעה לתחרות .

סרטון של הבאגי נוסעת, רואים את המספר הצהוב:

http://www.youtube.com/watch?v=kWt6GLPf6bo

אין לי כל קשר לבאגי ו/או לבונים, פשוט ראיתי את זה בפורום של המכוניות.

דני

פהושם
06-06-11, 17:13
זה אומר שאפשר טכנית לבנות רכב בארץ ולקבל את האישורים הדרושים בשביל לסוע איתו בכביש בצורה חוקית?

מדהים.

טל חסיד
06-06-11, 20:04
ממש לא, תיבדוק קודם איך הוא קיבל את המספר וממי

טל

נמרוד
06-06-11, 20:38
http://www.carsforum.co.il/vb/attachment.php?attachmentid=244448&d=1307364132

על פי סריקת הרשיון, זה תוצרת תע"ר, יצרן הרכב המוכר היחיד בישראל.

טל חסיד
06-06-11, 20:51
מוזר ומעניין, ראיתי כלים הרבה יותר מקצועים מזה ועשו שמיניות באויר ולא קיבלו רשיון לכלום.

טל

eysham
06-06-11, 20:52
מפתיע (או לא) מה אפשר לעשות כשיש קשרים... חבל רק לבזבז את ההזדמנות על כלי כזה "מעאפן"...

אהבתי את - "מידות צמיג: לפי יצרן הרכב"

מה שכן, האם זוהי הסנונית הראשונה? כל בעל פירנאה יוכל לעבור דרך נצרת ולקבל סטמפל'ה?

או שבכלל... מישהו הפגין יצירתיות פוטושופ....

gasgas
06-06-11, 22:50
איזה יופי, לא ידעתי שT1 מקבל טסט לשנתיים.....:D:D

ishc
06-06-11, 23:04
זוהי קריאה ראשונה לכל בעלי רכבים בקטגורית T1, הנכם מתבקשים לגשת לעמדה מס' 1 כדי שהפקיד של משרד התחבור יתפוצץ לכם מצחוק בפנים!!!

רני דקל
07-06-11, 16:45
מעניין מאוד. מישהו יכול לשפוך אור על האופרציה שהלכה פה?
גם הודעות פרטיות יתקבלו בברכה.

eysham
09-06-11, 19:39
T1 זה טרקטור.

יבגני
18-06-11, 19:09
שבת שלום לכולם ,

מי שפרסם את הסרטון והפרטים בקארזפורום זה אני .

בזמנו דיברתי עם אסף והוא אמר לי כי נפתח שרשור מיוחד עבור הבאגי הזאת פה בפורום , לצערי אני לא מוצא אותו .

חבל שתגובות לא מפרגנות כמו "פוטושופ" או כלי "מאעפן" עלו כאן ללא התעמקות בנושא .

עברנו מסכת יסורים על מנת לקבל רישוי , ובניגוד להרבה כלי רכב כדוג' פיראנה הרכב הזה עומד בסטנדרט אמריקאי של ארגון SAE .
הרכב עבר בדיקות וניסויים של מכון התקנים של הטכניון וקיבל אישור אב טיפוס לפי תקנון 15-5 של משרד התחבורה .

הרכב נבנה לפי קרטריונים של תחרות אליה הרכב מיועד , אחת ההגבלות היא מנוע . המנוע שניתן להתמש בו הוא מנוע בהספק 10 כ"ס של מכסת דשא :cool: .

בגלל מגבלות הספק היינו צריכים לחשוב כיצד מקנים לרכב יכולות למרות הספק נמוך , אחד היתרונות של הרכב הוא משקל צנוע של כ 200 ק"ג בלבד .

ברגע שיתפנה לי זמן אעלה לכאן סיכום הפרויקט עם תמונות סרטונים ודוחות של הרשויות . אם יש שאלות פרטניות נוספות אשמח לענות .

ערן CJ
18-06-11, 20:01
שאלה ראשונה:
מה עתידו של הכלי המתוק הזה? האם יהיה ייצור המוני ומכירה ללקוחות פרטיים?

שאלה שניה:
אין רכב ללא פנסים קדמיים קיבל מספר צהוב?

שאלה שלישית:
האם חשבתם למכור את הרכב עם רישוי רכב ספורט בתור קרוס-קארט?

ערן CJ

יבגני
18-06-11, 20:12
1. כרגע יש פרויקט של סטודנטים לתעשייה וניהול אשר עושים תוכנית עסקית ובדיקת כדאיות כלכלית , אך כל זה כפרויקט לימודי בלבד . לדעתי לרכב הזה אין שום סיכוי .
עתידו של הכלי הזה אינו ידוע , ככל הנראה שלא יקרה איתו כלום . בימים אלה אנחנו מארגנים עוד קבוצת סטודנטים אשר יתכננו ויבנו את הדור הבא של הרכב על בסיס הפקת לקחים שלנו וכרגע יש לנו מספר שפנים בקובע ( מכלולים מצויינים מתכנון מקומי שאינם קיימים בשוק ).

2. לפי תקנון 15-5 אין צורך בפנסים קידמיים , יש צורך בפנס בלם ופנס רוורס במידה ויש רוורס .
3. אנחנו לא יכולים למכור את הרכב כי הרכב שייך למכללה , המכללה מעוניית להשאירו כמיצג פרסומי .

itayy
18-06-11, 20:40
יפה מאוד.
בהצלחה בפיתוחי ההמשך.

-->