PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת משאבת הגה

hem
08-06-11, 12:52
טוב...אחרי שנתיים של דחיות, הגיע הזמן להחליף את משאבת ההגה ההידראולית של הבלייזר (משאבת אגס)....היא כבר מטפטפת ומזיעה מאז שרכשנו את הרכב, והנושא נדחה ונדחה גם בגלל דברים דחופים יותר ובגלל עלויות. על מנת לפרק את המשאבה יש לחלץ ראשית את הפולי. על מנת לחלץ את הפולי יש צורך בחולץ מיוחד ויעודי לדבר. כך שאם אין ברשותך חולץ שכזה, צריך לבצע את העבודה במוסך, או אצל זה שמשפץ משאבות. עבור העבודה הוא רוצה 500 ש"ח, ועבור השיפוץ הוא רוצה 800 ש"ח. זה פחות או יותר המחירים אצל כל אלו שבדקתי. אף אחד מהם לא מוכן להשאיל את החולץ לכמה שעות.חולץ דומה, שלא בטוח שהוא יתאים עולה בארץ בסביבות 650 ש"ח. בקיצור, רכשתי בארה"ב חולץ כזה, עלות 17 $ !!! רכשתי משאבה חדשה תוצרת ACDelco בעלות של 30 $ !!! 14 יום והחבילה הגיעה..
עכשיו לעבודה..אבל הבנתי שעל מנת להחליף משאבת הגה עלי לרוקן את המערכת מהשמן הקיים, אחרת אני עלול לדפוק את כל המכלולים...מישהו שמע על כך? האם זה נכון? אם כן איך מרוקנים את השמן מהמערכת צינורות ומתיבת ההגה?
תמונות של המשאבה והחולץ.
עזרה ויעוץ יתקבלו בברכה.
תודה וחג שמח
חמי

shmil
08-06-11, 13:04
אם אין סיבה מיוחדת להניח שהשמן הקיים מטונף -
לא הייתי מתאמץ.

אם בכל זאת אתה רוצה לרוקן את מרבית השמן - אחרי ניתוק המשאבה מהצנרת, פשוט סובב את ההגה ימינה ושמאלה עד הסוף מספר פעמים.
זהירות, זה משפריץ ומטנף

מזל טוב, דיברת איתי על זה כבר לפני למעלה משנתיים..

hem
08-06-11, 13:14
היי שמיל.
אכן כן...שוחחנו וניפגשנו לפני למעלה משנתיים..אבל סדר העדיפויות השתנה כל פעם שניסינו לגשת לפרוייקט הזה...התקנה של נעילה אחורית, ציריות חדשות, שיפוץ מערכת בלמים, רדיאטור חדש..ועוד...עכשיו נשארה רק המשאבה...
אני מניח שאכן מדובר רק בניקוז השמן במידה והוא מלוכלך...
אני כמובן יעדכן לאחר גמר העבודה.
תודה וחג שמח

hem
25-06-11, 13:33
בשעה טובה המשאבת כח הוחלפה בחדשה. נוקז אוויר מהמערכת, השמן הוחלף בשמן חדש..אבל..(חחח ...איך אפשר בלי אבל...) המשאבה משמיעה רעשים בזמן סיבוב ההגה..וההגה קשה יותר מבעבר...שוב פעמיים ניסיון לניקוז אוויר מהמערכת..חשבתי אולי אני עושה משהו לא נכון...אבל היא ממשיכה להרעיש...רעיונות??....
תודה חמי

e-sheta
25-06-11, 16:37
בדוק חופש רצועה או רצועה מתוחה מידי אלה הם בדרך כלל הסימפטומים , האם בסיבוב ההגה אתה שומע חריקה או שריקה .
בשעה טובה המשאבת כח הוחלפה בחדשה. נוקז אוויר מהמערכת, השמן הוחלף בשמן חדש..אבל..(חחח ...איך אפשר בלי אבל...) המשאבה משמיעה רעשים בזמן סיבוב ההגה..וההגה קשה יותר מבעבר...שוב פעמיים ניסיון לניקוז אוויר מהמערכת..חשבתי אולי אני עושה משהו לא נכון...אבל היא ממשיכה להרעיש...רעיונות??....תודה חמי

hem
25-06-11, 18:25
החריקות והרעשים אינם כתוצאה מרצועה מתוחה מדי או רפוייה...הרעשים הם מתוך המשאבה, כאילו חסר שמן..אבל לא חסר...יש אוויר במערכת שאני כנראה לא מצליח לנקז...כנראה יש יניקת אוויר למערכת.

e-sheta
25-06-11, 19:36
תנסה לבדוק זאת כאשר השמן הגה חם והפרונט באויר ושחק בהגה ימינה ושמאלה כאשר מכסה המילוי פתוח לדעתי יכול לעזור בהוצעת אויר .
החריקות והרעשים אינם כתוצאה מרצועה מתוחה מדי או רפוייה...הרעשים הם מתוך המשאבה, כאילו חסר שמן..אבל לא חסר...יש אוויר במערכת שאני כנראה לא מצליח לנקז...כנראה יש יניקת אוויר למערכת.

shmil
25-06-11, 20:09
אין יניקת אויר, כי אם היתה יניקת אויר היתה השפרצת שמן ולא יניקת אויר.
10-16 פעם של הגה ימינה עד הסוף ושמאלה עד הסוף, ודווח...

תומר א.
25-06-11, 21:22
אין יניקת אויר, כי אם היתה יניקת אויר היתה השפרצת שמן ולא יניקת אויר.
10-16 פעם של הגה ימינה עד הסוף ושמאלה עד הסוף, ודווח...

כשמכסה המשאבה פתוח

hem
09-07-11, 19:07
הבוקר לאחר ניסיון נוסף לנקז אוויר מהמערכת, לאחר ששבוע ימים הרכב היה מושבת..(צריך גם לעבוד לפעמים...) הוחלט פה אחד בעצתו המלומדת של שמיל, לפרק את המשאבה החדשה ולהתקין חזרה את המשאבה הישנה, עם האטמים החדשים כמובן. והנה הפלא ופלא...המשאבה הישנה לא חורקת...לא מתקתקת...עובדת פשוט נפלא !!! הבחנתו המבורכת של שמיל הייתה מדוייקת. עכשיו המשאבה "החדשה" חוזרת אחר כבוד לספק בארה"ב...מסתבר שגם ליצרן כמו ACDelco יש לפעמים תקלות.
שוב תודה לכל המייעצים ובמיוחד לשמיל על הסובלנות...
שבוע נהדר לכולנו
חמי

גלדיאטור
17-09-16, 17:40
הבוקר לאחר ניסיון נוסף לנקז אוויר מהמערכת, לאחר ששבוע ימים הרכב היה מושבת..(צריך גם לעבוד לפעמים...) הוחלט פה אחד בעצתו המלומדת של שמיל, לפרק את המשאבה החדשה ולהתקין חזרה את המשאבה הישנה, עם האטמים החדשים כמובן. והנה הפלא ופלא...המשאבה הישנה לא חורקת...לא מתקתקת...עובדת פשוט נפלא !!! הבחנתו המבורכת של שמיל הייתה מדוייקת. עכשיו המשאבה "החדשה" חוזרת אחר כבוד לספק בארה"ב...מסתבר שגם ליצרן כמו ACDelco יש לפעמים תקלות.
שוב תודה לכל המייעצים ובמיוחד לשמיל על הסובלנות...
שבוע נהדר לכולנו
חמי

יודע שזה שרשור עתיק

בכל זאת איך נפתרה הבעיה?
עי החלפת האטמים?
איזה אטמים החולפו?

hem
18-09-16, 09:11
יודע שזה שרשור עתיק

בכל זאת איך נפתרה הבעיה?
עי החלפת האטמים?
איזה אטמים החולפו?

בוקר טוב.
לאחר כשבועיים קיבלתי מהספק בארה"ב משאבה חדשה, במקום הלא תקינה שנשלחה.
היא הותקנה בהצלחה ומאז היא מתפקדת בצורה מושלמת.
אם תשווה עלות שיפוץ...לעומת עלות חדשה...עדיפות לחדשה..!!

גלדיאטור
25-09-16, 21:51
לא הבנתי....
היה כתוב ששמיל עזר לך והמשאבה הישנה חזרה לרכב והפסיקה לעשות בעיות...

אז היא היתה תקינה הישנה
החדשה חזרה לחברה ושלחו לך אחת חדשה שוב פעם
ואז החלפת משאבה עובדת ותקינה בחדשה תקינה?

hem
26-09-16, 08:21
חחחחח....אני אסביר...
הסיפור הוא שהמשאבה...שהיתה מקורית, התחילה להשמיע רעשים...והחלטתי להחליפה בחדשה. הבעיה היתה פירוק המשאבה...על מנת לפרק אותה יש ראשית להוריד את הפולי...ולשם כך יש חולץ מיוחד שעולה לא מעט...התייעצתי עם שמיל שבדק וייעץ...
הזמנתי מחו"ל חולץ יעודי לפולי הזה....והזמנתי גם משאבה חדשה.
כשהמשאבה החדשה הורכבה...התברר שהיא לא תקינה....אי אפשר היה לנקז אוויר מהמערכת...המשאבה כל הזמן שאבה אוויר...
על מנת לוודא שאכן המשאבה לא תקינה...הורכבה חזרה המשאבה הישנה..הרועשת...ובעיית ניקוז האוויר נפתרה...לכן כתבתי שהמשאבה הישנה עובדת ומתפקדת.
במקביל המשאבה החדשה נשלחה חזרה לארה"ב להחלפה...וכשהחדשה הגיעה...היא הורכבה..ופועלת מצויין...
מקווה שהבהרתי את הנושא...
חג שמח ושנה טובה
חמי

-->