PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול ג'יפים בצפון במקביל לשביל גולן

hahochman
08-06-11, 22:13
שלום לכולם.
אנחנו מתכננים בשבת הקרובה לצאת לטיול ג'יפים ברמת הגולן. הטיול הוא במקביל לחברים שעושים את שביל גולן באופניים.
התכנון הוא לצאת מאזור נמרוד בבוקר ולהיפגש איתם בצהריים בבנטל ולאחר מכן ממשיכים לטייל עד הערב ונפגשים בעין זיוון.
מישהו מכיר ויכול להמליץ על טיולי ג'יפים מאתגרים (עבירות קשה) באזור?
תודה מראש
יובל

omer26
09-06-11, 19:05
שלום יובל , ברמה עצמה לא תמצא מסלול \ מעלה קשה כיון שאתה כבר ברמה עצמה אך אם תגיע מכיוון סובב כינרת מכיוון צומת צמח לכיוון צומת יהודיה כ 3קילומטר לפני צומת יהודיה תראה משטח ענק להעמסה בחירום של הצבא שם תפנה ימינה וסע על המשטח לכיוון מזרח שם תראה ציר שעולה (עובר שער לא בטוח אם שער בקר אך שער כלשהו) ומשם אתה עולה עד שלימינך תראה מטעים אחרי הם יש לך פנייה ימינה תפנה בה ומשם כל הזמן ישר זה בכללי הכיוון והציר הזה מוציא אותך לפני היישוב יונתן ברמת הגולן על ציר המפלים אתה תפנה שמאלה לכיוון צומת המפלים ומשם לבנטל על פי דרך שתבחר
זה בכללי על המסלול אורכו בין שעה לשעתיים ממולץ לא לעשות אותו לבד ואם כבר לבד אז עם ג'יפ קשוח (הילוך נמוך) בהצלחה אשמח לתדרך גם בטלפון עומר0578197246 לא בשבת

יונתןמצפה
09-06-11, 19:23
למיטב זיכרוני (מלפני איזה 12 שנה...) השביל המדובר עובר בחלק הסגור של שמורת יהודייה (יוצא ליד כיפת נשרים). כמדומני השער שאתה מדבר עליו הוא שער של הרט"ג והוא נעול באופן קבוע. כמו כן, מדובר בשטח אש פעיל (אם אני לא טועה, חומת מפגע של טנקים... לפחות בחלק העליון של השטח. כמובן פחות רלוונטי אם מדובר בשבת).
מציע לבדוק את הנושא...

לשאלתך, מספר אפשרויות:
1. ציר 5 מנווה אטי"ב לברכת מן. דורש תיאום עם צה"ל (שער נעול בקצה השביל), במיוחד בעייתי באמצע שבוע. (החלק העליון הוא שטח אש). - היו עליו מספר שרשורים. (קיימת אופציה של טיפוס להר שזיף. טרם הייתי אבל נחשבת לעליה קשה מאד!
2. החלק העליון של נחל סער- מקצת מעל מפל סער עד עין קניה. לא הייתי מספר שנים מציע לבדוק אם עדיין פתוח.
3. עין פיט (מעיין פעיל) מדרום לכביש 99, הפניה קצת מעל מפל סער. משם בשבילי הצבא בכיוון כללי לבנטל.. (כמובן דורש יכולת ניווט).
4. יכולים להוסיף את יער אודם לחלק מהמסלולים

רוב מה שכתבתי (מלבד הר שזיף) הוא בעבירות קלה יחסית. מסלולים שמוגדרים כעבירות קשה אני לא מכיר באזור המדובר, אבל חלק מהעליות שמציר המעיינות לגולן (אזור שמיר ודרומה) עשויים להיות מאתגרים.
בהצלחה

omer26
09-06-11, 20:21
אני מדבר על "מעלה הבטיחה" נכון הציר עובר דומית לכיפת נשרים (ליד הרקטה שנפלה בלבנון השנייה אם אתה מהרמה אתה אמור להכיר ) כמו כן בסופש אין צורך לתאם עם הצבא והוא אינו עובר בשמורת יהודיה אגב יש גם את המעלה מגשר הפקק לכיוון שמורת הגילבון

יונתןמצפה
09-06-11, 20:27
אני מדבר על "מעלה הבטיחה" נכון הציר עובר דומית לכיפת נשרים (ליד הרקטה שנפלה בלבנון השנייה אם אתה מהרמה אתה אמור להכיר ) ...
...הוא אינו עובר בשמורת יהודיה
לפחות לפי המפה השביל הזה בתוך השמורה. ממה שאני יודע הוא אסור לנסיעה וסגור בתחתיתו עם שער שעליו שלט "אין כניסה" של הרט"ג.
אני לא מהרמה, ולא הייתי בציר הזה שנים, אבל מציע לבדוק את המידע הזה עם גורם מהרט"ג כדי למנוע אי-נעימויות.
אשמח לגלות שהציר הזה מותר לנסיעה. (ולבקר בו שוב אחרי שנים רבות...)

ליאור מ
09-06-11, 23:20
היינו אתמול באזור החרמון וצפון הגולן. עקב האירועים הבטחוניים הצבא לחוץ, יתכן שלא יתנו לך אישור לציר 5. בכל מקרה העלייה בהר שזיף בעייתית מבחינת עבירות, ומסתיימת בשער נעול. ממליץ לוותר.
הציר מהכנרת אכן עובר בחלק הסגור של השמורה. יש שם שרשרת כבדה ומנעול גדול.
בצפון הרמה יש מסלולים עם נוף נהדר. עזוב עבירות, תחתוך את הרמה מצפון לדרום, למשל מברכת מן, הר כרמים, בשביל האדום להר אודם (משני צידי השביל יש מטעי דובדבנים, תוציא את היד ותקטוף כמה), וככה הלאה דרומה. אפשר ורצוי לשלב כמה אתרים של "מורשת קרב" ממלחמת יום כיפור.
אפשרות אחרת, לעזוב את הג'יפים, לעלות ברכבל לחרמון, יש עכשיו פריחת אביב משגעת, חלק מהפרחים אנדמיים כמו פרגה חלקת עלים, כחלילית ההרים, אליסון, עריר הלבנון, דובדבן שרוע, ועד. נוף, מזג אוייר טוב, שווה.

דידין
10-06-11, 08:33
מציע לך עליה לגולן במסלול לא כל כך מוכר , דרך כפר דבורה (דבוריה-עשה שעורי בית) ראה מפה מצ"ב
http://www.fastup.co.il/images/68769020.jpg

אריה קושמרו
11-06-11, 02:19
למי אני פונה לגבי טיולי שומרי מסורת? חבר חדש .או איך יוצרים קשר עם הנהלת האתר?

-->