PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייבוא (אישי) של בולמים - מה צריך להכין?

Bernard
09-06-11, 19:50
שלום לכולם.

בשל המחיר זול הרבה הרבה יותר מאשר בארץ, אני מעוניין לקנות בחו"ל בולמי זעזועים עם מיכל נפרד - לפחות שני בולמים ואולי ארבעה, אם התקציב יאפשר.
הכוונה להשיג "12-"14 מהלך, ככל הנראה בילשטיין או פוקס.
.
לפני כ-6 שנים הבאתי בולמים במזוודה (4 בילשטיין 7100 "10 עם מיכל) ללא כל בעייה אבל מאז קראתי פה (ושם) שהיו מקרים שלאחר מסירת המזוודות, בעקבות בדיקה ביטחונית של המזוודות, הוציאו בולמים ממזוודה (שנשלחה לבטן המטוס, לא כ-CARRY-ON) והחרימו אותם.

השאלות שלי:

האם מישהו מכיר מקרים שכאלה ואו כיצד ניתן להמנע מהחרמת הבולמים - קבלת אישור מראש לשליחת בולמים במזוודה או כל אפשרות אחרת?
במידה ולא ניתן להביא במזוודה, איזו ניירת דרושה, אם בכלל, על מנת לשלוח את הבולמים לארץ בדואר?
כמה מכס משלמים עבור בולמים?
האם בכלל ניתן/צריך לקבל אישור להביא בולמי זעזועים?

תודה לכל העוזרים/מציעים.

nati4x4
09-06-11, 22:26
היי,

הבעייה העיקרית בייבוא בולמים כאלה היא אישור יאטא (חומרים מסוכנים)
חשוב לדרוש מהמוכר/יצרן טופס MSDS - שמפרט את דרגת ה"סיכון" - טופס חובה לשילוח אווירי.

בנוסף,קח בחשבון שהמשלוח צריך להישלח במטוס מטען ולא מטוס נוסעים.

אם תרצה הצעת מחיר לשילוח,אשמח להפנות אותך למשלח שאיתו אני עובד על בסיס קבוע.

בהצלחה,

נתי

Bernard
10-06-11, 00:29
היי,

הבעייה העיקרית בייבוא בולמים כאלה היא אישור יאטא (חומרים מסוכנים)
חשוב לדרוש מהמוכר/יצרן טופס MSDS - שמפרט את דרגת ה"סיכון" - טופס חובה לשילוח אווירי.

בנוסף,קח בחשבון שהמשלוח צריך להישלח במטוס מטען ולא מטוס נוסעים.

אם תרצה הצעת מחיר לשילוח,אשמח להפנות אותך למשלח שאיתו אני עובד על בסיס קבוע.

בהצלחה,

נתי

אהלן נתי.

לא הסברתי את עצמי טוב.
העדיפות הראשונה שלי היא להביא את הבולמים במזוודה ובזה לגמור את כל הבלאגן.

העדיפות השנייה היא לשלוח אותם בדואר אויר/ים (לא משנה) - יש מי שישלח בדואר.
במקרה כזה, תהיה (כמובן) בעייה של המכס.
גם תשלום המכס (כמה? מישהו יודע?) וגם אישור להוציא מהמכס/להכניס לארץ (צריך/לא צריך אישור יבוא/מש' התחבורה?)

האפשרות השלישית, מבחינתי, היא להשתמש בשירותי משלח, שידאג להעברת הבולמים מחו"ל אלי הביתה - שזה מה שלמעשה אתה מציע.
העניין הוא המחיר.
אינטואיטיבית נראה לי שהאפשרות השלישית (שלך) היא הנוחה והיקרה ביותר, השאלה כמה...

אני אשמח אם תוכל להפנות אותי למישהו שיוכל לתת לי הערכה לעלות של הרפתקאה שכזו (שילוח בולמים ע"י חב' שילוח).

תודה.

boaz avrahami
10-06-11, 00:51
התשובה שלי מסוייגת כי אני לא בקיא בסטטוס החוקי של יבוא בולמים.
ספק אם מותר כי מדובר בחלק בטיחותי.

בעבר הרחוק הבאתי בולם בדואר(משומש אחורי של טרקטורון ועם מיכל גז נפרד) - שילמתי מכס ושוחרר.
לפני מספר חודשים חבר הביא עבורי במזוודה 4 בולמים של בילשטיין ללא מיכל חיצוני - עבר חלק בלי לפתוח את המזוודה.

אם אתה שולח לארץ בשום אופן אל תשלח בדואר.
כל חבילה עוברת אצלם בדיקה ואם מדובר במוצר אסור ביבוא אזי אכלת אותה.

יש פטנטים אחרים שהם קצת יותר יקרים ופחות מסוכנים אבל זה לא המקום לפרט.
אף אחד מהם לא בטוח במאה אחוז.

tomerz
10-06-11, 08:26
אפשר להביא הכול רק צריך לעבור במשרד התחבורע אם האישורים המתאימים
אני כרגע בתהליך שיחרור מחכה לאישור המשרד
רשמים בהמשך*

Bernard
10-06-11, 08:50
אפשר להביא הכול רק צריך לעבור במשרד התחבורע אם האישורים המתאימים
אני כרגע בתהליך שיחרור מחכה לאישור המשרד
רשמים בהמשך*

מה אתה משחרר? בולמים?

Gilad
10-06-11, 09:03
מה קרה לך? זה הרי בוכנות הידראוליות לנגרות :) זה מרים ומוריד את הארגז מצעים במיטה...

טל חסיד
10-06-11, 09:10
בוקר טוב
בכמה הבולמים יותר זולים בחו'ל ? (אתה לוקח סיכון שזה עלול לעלות יותר), תיבדוק טוב האם שווה הפרש המחירון של היבואן בארץ מול הסיכון שזה יתקע אפשהו בדרך, מישלוח יקר, מכס, משרד התחבורה, אחריות יבואן בארץ, מידה לא מתאימה בדיוק וכ'ו.
אני אישית קונה חלק מהחלקים בחו'ל מיכוון שאין לי בררה (רכב אספנות) וקרה לפעמים שחלק שעולה 350$ עלה לי בסוף 3500 ש"ח ביגלל הובלה יקרה.

טל

Bernard
10-06-11, 12:37
בוקר טוב
בכמה הבולמים יותר זולים בחו'ל ? (אתה לוקח סיכון שזה עלול לעלות יותר), תיבדוק טוב האם שווה הפרש המחירון של היבואן בארץ מול הסיכון שזה יתקע אפשהו בדרך, מישלוח יקר, מכס, משרד התחבורה, אחריות יבואן בארץ, מידה לא מתאימה בדיוק וכ'ו.
אני אישית קונה חלק מהחלקים בחו'ל מיכוון שאין לי בררה (רכב אספנות) וקרה לפעמים שחלק שעולה 350$ עלה לי בסוף 3500 ש"ח ביגלל הובלה יקרה.

טל

מחיר הבולמים הוא בערך $200 +-, בסביבות 1/3 מהארץ.
אין לי מושג כמה מכס - לא מופיע באתר שלהם.

boaz avrahami
10-06-11, 13:15
למיטב זכרוני על בולמים אין מכס, רק מע״מ.
חלק בטיחותי

Bernard
10-06-11, 14:30
למיטב זכרוני על בולמים אין מכס, רק מע״מ.
חלק בטיחותי

אז זהו, שאני רוצה להיות בטוח. שלא אגיע לצרות של טל, עם עלות של פי 10 (אל תתפוס אותי בחישוב) מהעלות המקורית...

טל חסיד
10-06-11, 15:05
עם אתה עושה בשיטת המצליח ולוקח אותם איתך במטען האישי אתה יכול לחסוך הרבה כסף כל עוד הכל עובר חלק בנתב"ג במידה ולא כל הז................. עד הסוף

כולל קנס על אי הצהרה במסלול האדום!

טל

אלון_ק
10-06-11, 16:51
בהנחה שאתה חושב על שועלים מול בילשטיין 7100 (או 9300) ובהנחה שאתה לא יודע איזה כיוון ראשוני אתה רוצה, עוד משהו לחשוב עליו:
אתה תהיה חייב לכוונן אותם. בילשטיין אתה לא יכול לכוון בבית, שועלים כן. גם במקרה של השועלים זה לא טריוויאלי, צריך אח"כ גם לנפח חנקן איכשהו ואחרי כל זה, הסיכוי שתקלע לכיוון מתאים בפחות משלושה נסיונות נמוך מאוד. היבואנים חוסכים לך את הצרה הזו וגם אם אתה צריך כוונון, זה לרוב בחינם בפעם הראשונה (היבואנים, שזה אספיר ואאוטבק, כן אמורים לקלוע לכיוון מתאים בנסיון אחד). זה צרכן זמן לא נורמאלי, הסיפור הזה (אלא אם יש לך סדנא בבית, כן?).

זה חתיכת כאב ראש, כיוון בולמים. זה לא כיף, זה לא נגמר אחרי פעם אחת, זה תמיד ללכת למצוא בלון חנקן (כי אתה לא תקנה אחד בשביל זה). לדעתי האישית, שווה ללכת ליבואנים ולסגור את הפינה - זה יכאב יותר בכיס, הרבה פחות בראש.

אם אתה כן יודע מה הכיוון הנדרש לך מראש אז השאלה רלוונטית לטעמי, שכן כעת אתה יכול להזמין את הבולם מכוון מראש מהחברה ממנה אתה רוכש בארה"ב, ונשארת רק בעית ההובלה והמיסים.

אם הנושא היה מוכר וידוע מראש, אני מתנצל על הסטת הדיון.

-אלון.

ד ו ר ו ן
10-06-11, 18:06
עוד אופציה זולה בהרבה מלקנות חדש היא לחפש משומשים שלא עברו טראומה פיזית וללכת ליבואן לבצע שיפוץ ל"כשירות אפס".
כמובן שזה עניין של זמינות משומש, אבל עם יש לך זמן וכוח לחפש זו אופציה זולה בהרבה מלקנות חדש, והבונוס הוא כל מה שאלון כתב על הכוונון וטיפול אצל היבואן.

Bernard
10-06-11, 18:21
אלון, תודה על העזרה אבל הנושא ידוע.
הבולמים שמותקנים עכשיו הם רביעיית בילשטיין שהבאתי איתי לפני מספר שנים.
אלה 7100 SHORT BODY עם מהלך של "10.

עוד אופציה זולה בהרבה מלקנות חדש היא לחפש משומשים שלא עברו טראומה פיזית וללכת ליבואן לבצע שיפוץ ל"כשירות אפס".
כמובן שזה עניין של זמינות משומש, אבל עם יש לך זמן וכוח לחפש זו אופציה זולה בהרבה מלקנות חדש, והבונוס הוא כל מה שאלון כתב על הכוונון וטיפול אצל היבואן.

לפני כמה חודשים מישהו אמר לי שכיוונון/שיפוץ של בילשטיין 7100 יעלה בסביבות 1000 ש"ח לבולם.
או שאתה יודע על מחיר אחר?

ד ו ר ו ן
10-06-11, 18:28
שיפוץ בסיסי של 7100 נוזל שלא היה צריך להחלפה של מוט או גוף עלה בסביבות 400 ש"ח, בוצע מספר פעמים לבולמים שונים.
כמובן שהמחיר הסופי קשור לכמה מורכב השיפוץ, אבל המחיר שכתבתי התייחס לבולמים נוזלים שלא היתה להם בעיה של פגיעה במוט או בגוף.

בנוסף, היה היתרון של כוונון נוסף כשהבולם כבר פתוח אצלהם בסדנא.

Bernard
10-06-11, 18:34
שיפוץ בסיסי של 7100 נוזל שלא היה צריך להחלפה של מוט או גוף עלה בסביבות 400 ש"ח, בוצע מספר פעמים לבולמים שונים.
כמובן שהמחיר הסופי קשור לכמה מורכב השיפוץ, אבל המחיר שכתבתי התייחס לבולמים נוזלים שלא היתה להם בעיה של פגיעה במוט או בגוף.

בנוסף, היה היתרון של כוונון נוסף כשהבולם כבר פתוח אצלהם בסדנא.

טוב. זו אפשרות - עם מי מדברים שם? אתה יכול לצרף טלפון?

הבולמים אצלי לא נוזלים. מלכתחילה היו רכים מידי ואני רוצה להקשיח אותם.

בכל מקרה.
הבולמים האלה היו מורכבים בריינג' הקודם שלי והרכבתי בנוכחי, כפתרון זמני.
לריינג' הנוכחי אני צריך (בבית יש "דיון" על המושג "צריך") "12-"14 מהלך...
אז בהחלט אני רוצה להביא מחו"ל (יש מי שיביא במזוודה) אבל דואג לגבי הבידוק - מכס נשלם אם צריך אבל כמה?

ד ו ר ו ן
10-06-11, 18:43
טוב. זו אפשרות - עם מי מדברים שם? אתה יכול לצרף טלפון?
אספיר משמר השבעה- דבר עם הדר.
דיברתי עם המרכז של אספיר במשמר השבעה, למספר הרגיל וביקשתי לדבר עם מי שמטפל בשיפוץ, הגעתי להדר אבל יש שם עוד מי שמטפלים בנושא, היו מאד יעילים.

Bernard
10-06-11, 19:01
אספיר משמר השבעה- דבר עם הדר.
דיברתי עם המרכז של אספיר במשמר השבעה, למספר הרגיל וביקשתי לדבר עם מי שמטפל בשיפוץ, הגעתי להדר אבל יש שם עוד מי שמטפלים בנושא, היו מאד יעילים.

תודה.

ד ו ר ו ן
10-06-11, 19:33
העלות הסופית של קניית בולם 7100 משומש+שיפוץ היו בסביבות 650-700 ש"ח.

tomerz
14-06-11, 18:51
היום קיבלתי את האישור ליבוא אישי ממשרד התחבורה מחר אני אלך לשחרר מהמכס וניראה כמה צריך לשלם ועל מה רשמים בהמשך*

Bernard
14-06-11, 18:57
היום קיבלתי את האישור ליבוא אישי ממשרד התחבורה מחר אני אלך לשחרר מהמכס וניראה כמה צריך לשלם ועל מה רשמים בהמשך*
אישור יבוא על מה? על בולמים?

tomerz
14-06-11, 20:00
כן בולמים זה חלק בטיחותי ולכן דרוש אישור ממשרד התחבורה גם אני לא מבין את הז

Bernard
14-06-11, 20:04
כן בולמים זה חלק בטיחותי ולכן דרוש אישור ממשרד התחבורה גם אני לא מבין את הז

טוב. נחכה לשמוע את ההמשך.
בהצלחה.

Alon
14-06-11, 21:46
תומר שלום
תוכל לפרט איך מקבלים אישור ממשרד התחבורה?
תודה
אלון

tomerz
14-06-11, 21:59
צריך למלא טופס של משרד התחבורה שהוא מין הצהרה ופירוט של המוצר .אישור של מוסך מורשה יבואן שמאשר שהבולמים או חלק אחר שמתאים לרכב שאמורים להתקין ברכב .אישור מאותו מוסך שהוא זה שירכיב אותו על הרכב . קבלה מקורית של המוצר שכתוב בה שהחלק מתאים לאותו רכב .צילום של רשיון רכב והרבה הרבה מזל *

tomerz
15-06-11, 14:30
רשמים : % 26.36 מכס כללי + מס קניה על חלקי רכב ,אגרת מחשב 17 ₪ ,אגרת ביטוח 39 ₪ ,ועל הכול +המישלח מע"מ כמובן
תודה

Bernard
16-06-11, 21:39
צריך למלא טופס של משרד התחבורה שהוא מין הצהרה ופירוט של המוצר .אישור של מוסך מורשה יבואן שמאשר שהבולמים או חלק אחר שמתאים לרכב שאמורים להתקין ברכב .אישור מאותו מוסך שהוא זה שירכיב אותו על הרכב . קבלה מקורית של המוצר שכתוב בה שהחלק מתאים לאותו רכב .צילום של רשיון רכב והרבה הרבה מזל *

אתה צוחק!
זאת אומרת שאין סיכוי להביא בולמים "סתם ככה".
איזה מוסך מורשה יתן התחייבות להתקין משהו בריינג' רובר....

tomerz
16-06-11, 21:56
תיפנה לינקלה זלצר במוסך דרך השטח ב תל-אביב הוא יעזור לךהאישור הזה הוא סתם כיסוי תחת הוא רק צריך ליכתוב שהוא מאשר שהבולמים מתאימים לרכב שלך ושהם יורכבו אצלו במוסך *

זרקו
16-06-11, 22:36
קראתי את השרשור שוב-
בשורה התחתונה אם מוסך מורשה יבואן יגיד "מתאים" ואני אביא את החלק- זה יהיה יוגדר למעשה כחוקי? למשל הגבהה 4'' לג'ימני?

Bernard
16-06-11, 23:28
תיפנה לינקלה זלצר במוסך דרך השטח ב תל-אביב הוא יעזור לךהאישור הזה הוא סתם כיסוי תחת הוא רק צריך ליכתוב שהוא מאשר שהבולמים מתאימים לרכב שלך ושהם יורכבו אצלו במוסך *
אני מתאר לעצמי.
והוא לא מתעקש שאכן תרכיב אצלו?

talilim
19-07-11, 15:33
היי,

אשמח לעזור ולהפנות אותך ישירות לנציג חברת שילוח שמתמחה ביבוא אישי.
שם יוכלו להסביר לך בדיוק בפני מה אתה עומד , אילו ניירות תצטרך להכין וכו .
עפ"י זה תוכל לעשות "חושבים" ולראות אם מתאים לך.....

בפרטי כמובן.

אייל67
19-07-11, 20:49
הי,

אני הבאתי לפני כ- 10 חודשים בולם הגה (דחוס גז !!!) במזוודה שטסה מס' פעמים בתוך ארה"ב (עם כל ההסטריה שלהם), ואח"כ לארץ.
המזוודה ואריזת הבולם נפתחו בוודאות לביקורת, ולא הייתה בעיה.
לא יודע אם אתה יכול לבנות על זה, אבל זה הנסיון שלי ...
אגב, לפני שהבאתי שאלתי כאן בפורום, ואף דאגתי לעדכן לאחר השלמת המשימה.
חיפשתי לך את השירשור כדי שתראה את התגובות השונות שניתנו, אבל איטיות החיפוש שברה אותי ... גם לאחר שהמתנתי ארוכות והתקבלו התוצאות - לא מצאתי. נראה לי שיש בעיה כלשהי עם איחזור המידע.
נסה בהמשך את מזלך, אולי תמצא השירשור.

אייל

Bernard
19-07-11, 21:09
תודה טל.

הי,
אני הבאתי לפני כ- 10 חודשים בולם הגה (דחוס גז !!!) במזוודה שטסה מס' פעמים בתוך ארה"ב (עם כל ההסטריה שלהם), ואח"כ לארץ.
המזוודה ואריזת הבולם נפתחו בוודאות לביקורת, ולא הייתה בעיה.
לא יודע אם אתה יכול לבנות על זה, אבל זה הנסיון שלי ...
אגב, לפני שהבאתי שאלתי כאן בפורום, ואף דאגתי לעדכן לאחר השלמת המשימה.
חיפשתי לך את השירשור כדי שתראה את התגובות השונות שניתנו, אבל איטיות החיפוש שברה אותי ... גם לאחר שהמתנתי ארוכות והתקבלו התוצאות - לא מצאתי. נראה לי שיש בעיה כלשהי עם איחזור המידע.
נסה בהמשך את מזלך, אולי תמצא השירשור.
אייל

חיפשתי לפני ששאלתי וגם אני לא מצאתי.
איזה בולם הגה? לאיזה רכב? איפה קנית? כמה?

lizard
19-07-11, 21:17
אני הבאתי 4 בולמי איירשוק של פוקס וסווי-אווי ו2 קויילאוברים של פוקס ולא הייתי צריך להביא שום אישור.
עם האיירשוקים היו קצת וויכוחים אבל עם הקויילאוברים המכס, בירושלים, היו ממש סבבה איתי. הם פתחו ספר לבדוק והיה כתוב שם שבולמים זה לא חלק בטיחותי. קפיצים לעומת זאת כנראה שכן.
אל תאמינו לכל מה שהמכס מאכיל אתכם.

tzagi
20-07-11, 00:26
אני הבאתי 4 בולמי איירשוק של פוקס וסווי-אווי ו2 קויילאוברים של פוקס ולא הייתי צריך להביא שום אישור.
עם האיירשוקים היו קצת וויכוחים אבל עם הקויילאוברים המכס, בירושלים, היו ממש סבבה איתי. הם פתחו ספר לבדוק והיה כתוב שם שבולמים זה לא חלק בטיחותי. קפיצים לעומת זאת כנראה שכן.
אל תאמינו לכל מה שהמכס מאכיל אתכם.

מיכה, אומנם זה היה מזממממן
אבל שכחת שהפוקסים היו למעשה בוכנות הידראליות ולכן, לא נדרשו אישורים שונים ומשונים, וחוץ מזה, הנסיון שלך (במכס בירושלים) בכלל לא רלוונטי לשאר עם ישראל שאינו גר בעיר הקודש, אז כמו שאומרים אצלינו, עדיף לטעות על הצד הבטוח, או בלועזית- err on the side of caution

lizard
20-07-11, 07:53
זה לא משנה להם איך זה בנוי, הם נכנסו לאינטרנט וראו מה זה וכמה זה עולה. הם לא טפשים.
אני טוען שאם דורשים ממכם במכס איזה אישור כלשהו של משרד התחבורה אז תדרשו לדעת למה ואיפה כתוב. על פי מה שהיה כתוב באותו ספר (תקנות ייבוא) בולמים זה לא מוצר שמצריך אישור של משרד התחבורה. אבל כל אחד שיעשה מה שהוא רוצה...

-->