PDA

צפייה בגרסה מלאה : עמידות הלוקרייט כנעילת דיפרנציאל-סיכום?

חנן-ג'יפולוג
20-05-03, 20:39
בעקבות השרשור:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=799
אם אני עושה לעצמי איזה סיכום על עמידות הלוקרייט כנעילת דיפרנציאל, ממה שאני שומע מכם ומחברים נוספים וממה שיצא לי להתקל בעצמי, עושה רושם שניתן להסיק את המסקנה הבאה:

הלוקרייט עמידה בפני אימפקטים חד פעמיים: לא שמענו על התפוצצויות פתאומיות של לוקרייטים כתוצאה מהשתוללות.
היא לא עמידה בשימוש מתמשך. כמו שאנחנו שומעים כבר לא מעט פעמים הלוקרייט נכשלת בשימוש כנעילה אחורית על רכבים שצוברים הרבה קילומטרז'.

בקיצור, מתאימה רק כנעילה קדמית לרכבים עם טרנספר מסוג PART TIME 4X4.

נכון?

אם זה נכון אז מה הפתרון הזול הבא לנעילה אחורית?
אולי נו-סליפ? לא שמענו עדיין על בעיות איתה, אבל היא יחסית חדשה בשוק.
ספול? עושה רושם שעדי עם הCJ שלו מאוד נהנה ממנה וגם ניר מדווח על חווית נהיגה נעימה יותר מאשר עם נעילה אוט':
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=212&highlight=

יוני5
20-05-03, 22:16
לנדב, הבן של שמשוני התקנו נו סליפ, והיא התפגרה לו.

ההנחה הראשונית היתה שההתקנה לא היתה תקינה, אבל כששיחזרתי אותה (ולאור הבעיה) אני די בטוח שההתקנה נעשתה כראוי, וזהו כשל ייצור.
הבעיה היתה שבאחד מהגלילים שנכנסים בתוך הקופלרים, אלה עם הלשונית, נשברה הלשונית, והרכב "סחב" ימינה.

מכיוון שאין אפשרות ללשונית לשבת במקום אחר זולת השגם המיועד לו, ואם זה לא כך כנראה שאי אפשר להכניס את הקרוסשאפט (לא יהיה מספיק מקום), והיה אם הצלחנו להכניס, והלשונית לא בשגם המתאים, אז בדיקת המרווח (אותה כן ביצענו) לא תהיה תקינה, נראה לי כי הבעיה תלויה בייצור.

אכן, ספול או זיקה לא נשמעים רע כל כך.

יוני5

Bulldog
20-05-03, 22:54
אל תשכח את המיני ספול, נכנס במקום הסטליטים, יותר חזק מזיקה ועולה מחצית המחיר מהספול, בהחלט נכנס להגדרה של כדור טניס (כבד ממתכת) קל ונח ליבוא מזוודה.

asafk
21-05-03, 20:33
אני עם נו-סליפ, אמנם לא צובר יותר מדי קילומטרז', אבל רוב הקילומטרז' בשטח. בינתיי- טפו טפו טפו- אין בעיות בכלל. אני גם מבקר מדי פעם לראות מה נשמע (אין פקק ריקון... ) והכל נראה בסדר גמור.
יוני, אם אני זוכר נכון גם לך יש נו- סליפ, נכון?

אסף.

יוני5
22-05-03, 11:16
נכון, גם לי יש נו סליפ, בינתיים ללא בעיות.

יוני5

אריק זמר
22-05-03, 11:47
שורת הנושא עלולה ליצור מיני בהלה...זוכרים את ה"לינץ'" שנעשה לאיזי לוקר כעשוי מחומר ירוד, שביר ופריך הרבה יותר מהלוקרייט ?
לאט לאט עם המסקנות...בסוף אני שוב אתחיל לחשוב על ספול אצלי לאחר שכבר השתכנעתי לשים לוקרייט...
אפשר לחפש שוב בפורומים בחו"ל...
ובכלל, אני נזכר בתאוריה אחרת...
הכשלים המדוברים לאחרונה הינם בסרן אחורי וזה מזכיר לי:
אם בדנה 30 אין בעיה, בדנה44 ו60 זה הרבה יותר בטוח וחזק...זוכר את זה חנן ?

חנן-ג'יפולוג
22-05-03, 12:15
זוכר ואני לא רואה שטעיתי.
היה חשש אז משבירה של הלוקרייט וזה אכן לא קורה.
לגבי בלאי כתוצאה משימוש מתמשך, אין ולא היתה לי שום דרך לצפות אותו ובטח שלא התיימרתי לעשות את זה, תקן אותי אם כן. בדנה30 אין שימוש מתמשך, בסרנים האחוריים יש.

אגב, אתה סתם מלכלך בנושא האי. זי.
ציינו שבפורומים אמריקאיים יש דעה שהאי. זי. חלש יותר. כתבנו במפורש שזה לא מנסיוננו.

בנוסף, היכן ראית שהאי. זי. לא חלש יותר?
זה לא שהגענו אל מגבלות החוזק של הנעילות הנ"ל וראינו ששתיהן נשברות תחת אותו עומס. הן לא נשברות ולכן אתה לא יכול לדעת אם הטענה לא נכונה. אם היינו מעמיסים יותר את הנעילות, כמו למשל 35 אינטש על דנה30 ו35 היתה לנו זכות להתחיל לקבוע מה יותר עמיד ואולי אז היינו מגלים שהאמריקאיים צודקים.

אריק זמר
22-05-03, 12:35
יפה, זה מה שגם אני אומר...ואני לא מצביע על מישהו מסויים כי גם אני, כששאלו לדעתי ולטעמי, וזה קרה, אמרתי "אם כבר, עדיף לוקרייט בגלל שלאיזי יש נטייה להישבר בתדירות גבוהה יותר"...ואני מודה ומודע שזה לא בדיוק נכון יותר.

זה שכאן אין שבר, אך יש כשלים בתצורה של התרחבות החורים והפיכתם לאובליים, מבחינתי זה שווה ערך וזה דינו של כשל...הרי החומר התרחב, משמע שווה ערך לשבר => הנעילה לא מתפקדת כנדרש, סביר להניח שהאזור שהתרחב נחלש והוא גם פריך יותר היום...או בשפה אחרת, הכוח שהופעל עליו עיוות אותו, ואם הוא היה קשיח \ פלסטי יותר אזי הוא היה נשבר...

אצלי אגב, להזכירך, מה שנגרס זה הקלאצ'ים הקטנים (בגירלס) ומבחינת הכוחות הפועלים, זה כמדומני מקביל לכוחות על הקפיצונים...לא ?

חנן-ג'יפולוג
22-05-03, 12:43
אצלי אגב, להזכירך, מה שנגרס זה הקלאצ'ים הקטנים (בגירלס) ומבחינת הכוחות הפועלים, זה כמדומני מקביל לכוחות על הקפיצונים...לא ?

לא הבנתי את הטענה ואת השאלה.

דבר נוסף: אנחנו מתחילים למחזר עכשיו טענות שהושמעו פעם אחרונה לפני כשלוש שנים, וזה לא רציני. אתה רוצה לדון על זה? תביא ציטוט עם ההקשר המלא ונדון אם טענה זו או אחרת היתה נכונה או לא ומה שאתה רוצה. לעשות דיון על בסיס הזכרון הסלקטיבי והמזדקן שלנו זה לא רציני.

אם אני זוכר נכון אז היתה אז טענה מגוחכת שהלוקרייט לא יחזיק מעמד בדנה60 כי הסרן גדול על הנעילה. הטענה עדיין מגוחכת, גם כי ברור שלוקרייט של דנה60 חזק יותר מלוקרייט של דנה44 וגם כי למיטב ידיעתי מי שמדווח על תקלות זה בעלי דנה44 ובעלי סמוראי, לא בעלי דנה60.

חנן-ג'יפולוג
22-05-03, 12:49
נזכרתי עכשיו ביתר בהירות בטענה המטומטמת: "לאמריקאיים יש דנה35 או דנה44 מאחורה ולהם זה מחזיק, אבל לנו יש דנה60 מאחורה ולכן הלוקרייט לא תחזיק".

אריק זמר
22-05-03, 12:58
זו לא טענה, וזה גם לא חייב להצביע בדיוק על משהו, אבל על מיקום הכשל אנו מסכימים ? התרחבות החורים...נכון ? אז אני שואל מהיבט של הגירלס - גם שם הכשל היה לדעתי עקב כוחות דומים שהגיעו מכוונים דומים לא ?

ניר ל
22-05-03, 13:16
אנחנו מכירים כבר לפחות חמישה מקרים של כשל בנעילות לוקרייט שלא כתוצאה מהתעייפות קפיצים - בכל המקרים מדובר על שחיקה של החורים (אובליות).
נעילת נו-סליפ בנויה בצורה שונה מהבחינה הזאת (לא תיתכן שם שחיקה מסוג זה).
מנגד יש את נמרוד, שטפו טפו, מורכבת אצלו EZ מספר שנים ללא תקלה, למעשה הוא היחיד שאני מכיר עם נעילה מסוג זה על סרן מניע קבוע שלא דיווח על בעיה,
אגב - אצל עדי, הנעילה האחורית נשחקה באותה צורה אחרי כמה מאות ק"מ בלבד, אצל נמרוד נץ שכזכור לי נוסע עם כאפות מקדימה כנ"ל.
הייתכן ש EZ עשוי מחומר עמיד יותר ?!
גם בפורומים האמריקאים מזלזלים בנעילות מסוג לוקרייט בנושא עמידות, מפעם לפעם.
ראינו גם שבירה של דטרויט לוקר, אבל יש לכך הסבר סביר וזו לא תופעה שכיחה.
לא הבנתי את ההסבר לתקלה אצל נדב בנו - סליפ ולא צברנו כאמור מספיק נסיון כדי לקבוע מסקנות.

לסיכום - לדעתי ונסיוני, דטרויט לוקר היא הנעילה מכל הבחינות, מאד נהניתי מהתפקוד שלה וללא שיקול כלכלי הייתי מעדיף אותה ללא ספק.
ספול זה דבר שאני אישית מאמץ משיקול כלכלי ולנוכח ייעוד הג'יפ לטיולים בלבד, מסקנות נחרצות יותר אני אסיק בעוד מספר חדשים לאחר צבירת נסיון מספק. בלאי צמיגים מואץ הוא לא דבר שאפשר להתעלם ממנו ברכב שעושה הרבה ק"מ כביש ביומיום ובתנאי מזג אוויר שונים. אני לא יודע אילו תופעות עלולות לצוץ, גם אם החוויה הראשונית היא חיובית.

נמרוד
22-05-03, 16:06
תמונות של חלקי הנעילות התקולות, של החורים שהפכו להיות אובאליים, יקדמו את הדיון הזה מאד.

אני נוסע עם איזילוקר בדנה 44 אחורי למעלה משלוש שנים, 33,000 ק"מ. טפו-טפו עכשיו אתם מביאים לי את הנאחס?

יוני5
22-05-03, 16:20
תירגע נמרוד!!!
ביום שישי בבור אני אארגן מנין צדיקים לטקס הסרת העין הרעה מהנעילה שלך. זהו? נרגעת?
(ותכניס גם קצת שום מריבת חרובים מהעץ של בר יוחאי ותאמין לי שאתה יכול להיות רגוע)

ניר,

אין הסבר לכשל אצל נדב. הלשונית בחלק הגלילי שנכנס לתוך הקופלרים נשברה.
נדב טוען שמרגע ההתקנה הג'יפ סחב שמאלה, דבר שמרמז על התקנה לקויה, אבל למיטב זיכרוני, אין אפשרות להתקין את הלשונית שלא במקום המיועד לה, ובנוסף לכל, בדיקת המרווחים (go nogo) נעשתה בסוף.
כך שאו שהיתה בעיית יצור שגרמה לשבר מיד לאחר ההתקנה. או שההתקנה היתה שגויה, אבל במשהו שאין לי מושג לגביו.

יוני5

אבי גולן
24-05-03, 22:52
כמה אינפורמציה ... תענוג
ובכן כל השרשור הקודם (תקלה בנעילה אחורית) אזי להלן המימצאים:
לאחר סבוב ארוך ומייגע הרח' צ'לנוב , עליה וכ"ו בחיפוש אחרי קפיצים מתאימים
(לא מצאתי כלום למעט "קפיץ לכל" יושב ברח' הר ציון 110 ומוכן להכין כל מה שתבקשו... הבעיה היא השטנץ - 100 $ ) צלצלתי לינוביץ מיודענו וראו זה פלא לנ"ל יש את כל הסט קפיצים ופינים ב80 ש"ח , חברי צביקה הכין לי עפ"י הדוגמא
המקורית פינים חזקים וארוכים ב1מ"מ מהמקורי והתוצאה ... נדה ,כלום הבומים חזקים מיד לאחר כל סיבוב ובנסיעה ישרה של 80 קמ"ש יש שקט , צודק רפי(מה שלומך)משרשור הקודם הנעילה מתפקדת עדיין החורים של הפינים לא אובליים
וכנראה הבעייה היא בשינים של הדרייברים ... מחליקים.
בכל מקרה לנעילה יש אחריות של שנתיים ולכן כרגע מתנהלת שיחה עם החברה בארה"ב וברגע שיהיה תשובות ברורות אעדכן את הפורום המכובד.
ןמה בינתיים? ריתוך של הסטליטים (יבוצע השבוע) וזאת עפ"י המלצת חנן וירוןכהן
ו... נראה אייך זה
שוב תודה לכולם על הרצון להבין ולפתור , אני חושב שפורום מהסוג הזה מביא ויביא גם בעתיד תועלת לכולנו.
יישר כוח חברים ותודה
אבי

סוזי המשתוללת
25-05-03, 02:46
אני נעול פעמיים לוקרייט על הסמוראי ומעולם לא היו בעיות איתם
את הסט הראשון מכרתי אחרי שעשה למעלה ממאה אלף ק"מ בסרן האחורי שלי ולא מכרתי אותו כי הוא התקלקל אלא מסיבות אחרות שאינן קשורות בנעילה הנעילה שנמכרה הותקנה ברכב אחר ותפקדה היטב גם שם ולאחר מכן נמכרה שוב ומתפקדת היום ברכב שלישי
ולעומת זאת אני קניתי שני סטים אחרים משומשים שעשו כ20 אלף (להערכתי )והיום כבר עומדים בסביבות ה35 כמעט אך ורק בשטח ללא שום בעיות
מה שכן כשניסיתי להתקין נעילה אחורית אחרת משומשת היא לא תפקדה ביחד עם הסייד גירס המקוריים שעשו אז כ280 אלף ק"מ והיו שחוקים ולכן חיפשתי נעילה עם סייד גירס תואמים שעובדת מצויין

סוזי המשתוללת
25-05-03, 02:56
ועוד משהו
הנעילה שמגיעה עם סייד גירס ולא משתמשת במקוריים מתנהגת אפשר להגיד כמעט שקוף
אין "הפתעות" בדמות בעיטות מוזרות או רעשים של שחרור אגרסיבי שכן היו קיימות בדגם ללא הסייד גירס
ההמלצה שלי סרן קדמי - ללא סייד גירס ואילו סרן אחורי רק עם סייד גירס של הנעילה

LAREDO
25-05-03, 08:51
נעילות הלאנצ' בוקס ככלל מתאימות לרכבים חלשים יותר.
לדוגמא אין שום סיבה בעולם לשים דטרויט בסמוראי.
סוזי, המבנה של הסרן שלך שונה ולכן זה מבלבל את מי שלא מכיר אותו לעומק, ההתקנה בסופה אחרת לגמרי.
לרדו

סוזי המשתוללת
27-05-03, 00:02
סליחה אמיר
יצא לי לראות אי אילו סרנים כולל דנות וgm אצל מיודענו (שומו שמיים הוא השתמש במקל כדי לגעת ) והמבנה אינו שונה בעיקרו אצל כולם יש סייד גירס סטליטים קרוס שפט ספיידר וכו' רק צורת הפירוק והרכבה שונים
ולגבי החוזק גם זה עניין של אגדות
כשמדובר בחוזק ההבדל העיקרי בין שאר הנעילות ובין הלוקרייט /איזי הוא בחוזקו של בית הדיפרנציאל עצמו שבשאר הנעילות מתוכנן מחדש לאסטרא מאמץ ואילו בלוקרייט /איזי חיים אם בית הדיפ המקורי שגם עבר אי אילו התעללויות עד התקנת הנעילה וגם לא בהכרח צעיר מעבר לעובדה שכנראה גם תוכנן חלש יותר
אי לכך ובהתאם לזאת לא בטוח שההשוואות הוגנות למעט מי שהתקין לוקרייט על אוטו חדש לגמרי אבל אז הוא פשוט אדיוט כי באוטו יקר אסור להתפשר על פחות מנעילה נשלטת
הכל עניין של value for money

נדב
09-06-03, 15:57
מי שמתעניין בנעילה לגיפ ונכנס לשרשור הזה מקבל פחד...

גם לי היו הספקות לגבי נעילה אוטומתית- רעש התקתוקים,התנהגות כביש וכו.

אחרי התקנת הנו-סליפ והתגברות על קופלר שנשבר,מהתכתבויות עם החברה המייצרת והחנות

המוכרת נשלח החלק השבור ובשאיפה יוחלף. (מקווה להזדכות אצל היבואן...).

אפשר לומר שבמסגרת התקציב הבחירה היתה נכונה.

עלות נמוכה,התקנה פשוטה,מינימום הפרעה בנהיגה.

[/code]

השמשוני יחיעם
09-06-03, 16:51
גם אצלי,,

ה "נו-לוק".. עובד ללא רעשים וצילצולים
מחזיק מעמד כבר הרבה שנים ללא בעיות מיוחדות.
:lol: :lol:

GodsFather
29-08-06, 17:00
מוסיף פה את הערותי מנסיוני הדל עם נעילת הלוקרייט שלי - כנראה שאעבור למיני-ספול, כי הנעילה שלי נשחקה אחרי 8 חודשי שימוש אינטנסיביים...

גיא
01-09-06, 13:21
סוזי שכח לציין ( או בחר שלא לציין )

שהנעילות שהוא מכר, אכן הראו את השנים והק"מ. היתה שחיקה של אולי מ"מ על הפאזה של השיניים של הקאפלרים.

הנעילה הותקנה בסרן הקידמי בסמוראי אחר למשך כ 3 שנים ובערך 50 אלף ק"מ ( הנעילה הקידמית של שמוליק שהיתה חדשה לגמרי - הותקנה בסרן אחורי ל 3 שנים ו 50 אלף )

אחרי זה, הקידמית ( שהיתה אחורית אצל סוזי ) עברה לרכב אחר לסרן האחורי שם עבדה בסדר גמור. האחורית ( הקידמית של סוזי ) עברה לרכב אחר לסרן האחורי ( והנהג הפסיכופת העביד אותה מאוד קשה ) לא יודע מה קורה איתן כיום.

אבל באו עליהן את השנים וללא תקלות או בעיות !

סוזי המשתוללת
04-09-06, 23:34
גיא
אין מה לציין
גם הקורונה פיניון אחרי שימוש לא חדשה אבל זה עדיין לא אומר שהיא לא עובדת טוב
מה שאני באתי להדגים הוא שהנעילות הנ"ל עבדו קשה /קשה מאד והרבה מאד ללא שום בעיות
הנעילות מתפקדות אצלי טוב עד היום ומעולם לא היה מצב בו לא הייתה לי נעילה להבדיל מאחרות :twisted:

גיא
05-09-06, 07:28
ואני חיזקתי את דבריך, שלמרות שראו היטב שהן עבדו קשה מאוד ( לפחות האחורית ) והיתה פאזה, למרות זה היא המשיכה לעבוד מצויין ( עם הפאזה ) בעוד שני רכבים לפחות....

RoCo
14-09-06, 23:25
היילקס - נעילה חשמלית מאחור והלוקרייט מותקנת לפנים.
כבר כשנה וחצי על הרכב (15000 ק"מ ) ש90% זה בדרך לשטח ובחזרה ובשטח. עברה מעלות אינספור וחסכה ממני שבירות של מכלולים קדמיים בשל השליטה על הגלגלים הקדמיים במצבי הצלבה.
מקל מאוד על השליטה הטכנית בזחילת סלעים.
החסרון : כצפוי - לאחר ההתקנה הכבידה מעט על ההגה וברגע שיורד מדרך עפר לאספלט - נוצרים עומסים שאינם נוחים לנהיגה ולכן חייב לנתק לוקרים ולהוציא מ 4X4 .
סיכום: מקדימה - מומלץ !

-->