PDA

צפייה בגרסה מלאה : ההילוכים לא עוברים בסיירה

רן אשל
13-06-11, 15:21
סיירה 95 2X4 חד קבינה דבל גנט דיזל 6.5 ליטר
ההילוכים לא עוברים למעט ראשון ושני, רוורס אפשרי, ספידומטר הפסיק לעבוד.
רכב של אבא שלי, לאחרונה ביצע ריתוך על הרכב ולכן פירק מצברים
בנוסף שטף את תחתית הרכב והגדיל לעשות ושטף גם את הקבינה.
בשגרה הרכב כמעט ולא עובד למעט נסיעות קלות בתוך המושב והכול עובד ותקין; ההילוכים עוברים והספידומטר עובד
הסימפטומים הנ"ל קרו אחרי העבודה של אבא שלי על האוטו
אם זה מפלס שמן (מה שלא נראה לי מבדיקה שעשיתי)האם זה קשור לספידו שיפסיק לעבוד?
האם יכול להיות קשר בין השטיפה לבעיה בהעברת ההילוכים?? האם הספידומטר הוא מכני או חשמלי?
האם יכול להיות איזשהו פספוס בחיבור למצברים???( יש שם די הרבה חוטים שמתחברים
אני במבט חטוף ראיתי שאחד החוטים לא חובר אבל לאחר חיבורו לא חל שום שינוי)

?????

e-sheta
13-06-11, 21:53
על הגיר ישנו יוניט חשמלי ייתכן והיוניט נפגע בעקבות העבודות שבוצעו על הרכב יש לבדוק את הקונקטור רצוי לנתק ולחבר מחדש לאחר ניקוי בספריי מגעים ולקוות שהיוניט לא נידפק החלק יחסית יקר , בהצלחה אשמח להתעדכן .
סיירה 95 2X4 חד קבינה דבל גנט דיזל 6.5 ליטר ההילוכים לא עוברים למעט ראשון ושני, רוורס אפשרי, ספידומטר הפסיק לעבוד.רכב של אבא שלי, לאחרונה ביצע ריתוך על הרכב ולכן פירק מצבריםבנוסף שטף את תחתית הרכב והגדיל לעשות ושטף גם את הקבינה.בשגרה הרכב כמעט ולא עובד למעט נסיעות קלות בתוך המושב והכול עובד ותקין; ההילוכים עוברים והספידומטר עובדהסימפטומים הנ"ל קרו אחרי העבודה של אבא שלי על האוטואם זה מפלס שמן (מה שלא נראה לי מבדיקה שעשיתי)האם זה קשור לספידו שיפסיק לעבוד?האם יכול להיות קשר בין השטיפה לבעיה בהעברת ההילוכים?? האם הספידומטר הוא מכני או חשמלי?האם יכול להיות איזשהו פספוס בחיבור למצברים???( יש שם די הרבה חוטים שמתחבריםאני במבט חטוף ראיתי שאחד החוטים לא חובר אבל לאחר חיבורו לא חל שום שינוי)?????

רן אשל
15-06-11, 00:00
אז ככה, כל הקונקטורים שמחוברים לגיר פורקו נוקו והושבו למקומם כולל הקונקטור של היוניט, שמן גיר לא חסר, חיבורים למצבר נראה שהורכבו כמו שצריך.
אין שינוי הרכב עדיין תקול, הילוכים לא עוברים למעט ראשון שני, ספידומטר לא עובד

e-sheta
16-06-11, 00:24
רצוי להכניס את הרכב למכון גירים לבדיקה מקיפה לדעתי הבעייה ביוניט אך יתכן שבעקבות הריתוך נפגע המחשב של הגיר .

hitoy
16-06-11, 01:03
מנסיון עם תופעה דומה שווה שתבדוק את כל הפיוזים :confused:
אמנם זה קרה ברכב אירופאי אבל לך תדע.

MR BIG
16-06-11, 08:39
לי זה נשמע כמו בעיית חשמל .
לפני מספר שנים נתקלתי באותה בעיה עם וונדורה 96 דיזל. זה אותם מכלולים ואותם מערכות לדעתי...
מי שפתר את הבעיה היה חשמלאי פשוט מרחובות שעבד 10 דקות ולקח 150 שקל והכל תקין.
אתה באזור רחובות?

safari93
16-06-11, 22:36
אם הגיר תקוע על הילוכים ראשון-שני, זה מצביע שהוא נמצא במצב "חירום".

נסה לנתק את המצבר לכמה דקות כדי שהמחשב ייתאפס ולאחר-מכן בדוק בנסיעה אם ההילוכים עוברים.

asafk
16-06-11, 23:07
להבנתי (שנת 95) מדובר בגיר 4L80E עם מחשב עצמאי (לא מחובר למחשב מנוע שאין).
הגיר במוד חירום, ולכן יש רק ראשון ושני. בנוסף המחשב לא מוציא קריאת מהירות.
ניקית את כל הקונקטורים - זו התחלה טובה. יש חיישן מהירות מנוע - שגם קורא מהירות וגם מכניס מהירות לגיר, תמצא אותו בצד נהג, על הגיר, ואם אני לא טועה בגיר הזה יש גם חיישן מהירות יציאה VSS על הטרנספר אם זה 4X4. תראה מה שלומם (אם הם שלמים ולא מנותקים).
צריך גם לבדוק אם יש מתח בחוט שהולך ל VSS, אני לא אכנס לפרוצדורה - כי אני לא זוכר צבעים של חוטים ודברים כאלו, תסתכל בספר. המחשב למיטב זכרוני מאחורי התא כפפות.
בנוסף, צריך להתחבר עם מכשיר בדיקה ולראות מה התקלות שיש בזכרון של הECU של הגיר.
זו יכולה להיות בעית חשמל קלה (חיווט או מחברים), יכולה להיות בעייה של מחשב תקול, יכול להיות חיישן תקול, אבל מנסיוני הקל ברוב המקרים זה בסוף משהו פשוט - מקסימום להחליף חיישן אחורי.
אגב - ריתוך על הרכב בהחלט יכול להשמיד חיישנים או מחשב.

אסף.

תומר א.
17-06-11, 12:27
לאחרונה ביצע ריתוך על הרכב ולכן פירק מצברים
כאשר הוא ריתך איפה הוא חיבר את ה "-" והיכן בוצע הריתוך?

רן אשל
18-06-11, 12:58
הריתוך בוצע על הפגוש האחורי כאשר ה(-) מחובר לפגוש עצמו או לזרוע
המצברים נותקו לרבע שעה לאיפוס, לאחר ההרכבה ההילוכים עדיין לא עוברים
בבדיקה של הפיוזים נמצא שהם תקינים , בשביל לבדוק רציפויות ומתחים צריך ספרות שאין לי
בדיקה עם מכשיר אבחון תהיה כבר במוסך כלשהו
תודה לכולם

shay_love_off_road
18-06-11, 22:01
אחחחח..... זה הייתרון של בהמה ישנה וחבוטה!

ידידי, כמו שאמרו לך המחשב כנראה נמצא במצב חירום, יש מצב שהגיר התחמם ואתה לא יודע?
כי אם כן יש מצב אולי שהמחשב רשם תקלה ונכנס למצב חירום, יש מצב שצריך לאפס אותו,

רן אשל
19-06-11, 15:57
עכשיו שאני חושב על זה יש מצב שהגיר התחמם!!! ???
קיבלתי טלפון לפני שבועיים בערך שנדלקה בטנדר נורה של COOLANT או משהו דומה ואמרתי להוסיף מים
ואני נזכר שנאמר לי שהמנורה לא נכבתה מייד
הגיר כאן מקורר עם הלופ של המערכת קרור מנוע ,,,קולר ?? יש מצב שפה התחיל כל הסיפור?
בל אופן התארגנתי על הפרוצדורה של האיפוס תקלות לאוטו הזה בעזרת גישורים על שקע האבחון והערב אני הולך לנסות לאפס את התקלות
אם יש כאלה

שחר-סופה
19-06-11, 22:01
רן , קודם כל , כן . יש מצב שהוא התחמם . אם זה מה שגרם לגיר בלבד להיכנס למוד חירום , המשך הבדיקות
יוכיחו אם לא מדובר בבעיה חשמלית (מגעים) בצמה / קונקטור / חיווט .
הנורה של ה COOLANT קשורה למיכל העיבוי ומתריעה על הגעת נוזל הקירור למינימום . לוקח מעט לאחר המילוי להתאפס .
כשאתה כותב : " הגיר כאן מקורר עם הלופ של המערכת קרור מנוע ,,,קולר ?? יש מצב שפה התחיל כל הסיפור?"
אם צינורות שמן הגיר מחוברים לדוד פנימי בראדיטור הראשי (עם נוזל הקירור) אז כן . הוא מקורר בצורה המקורית "עם הלופ של
המערכת קרור מנוע" . לא ע"י קולר חיצוני . המלצה ישנה ונושנה היא לבצע את ההפרדה ולהתקין קולר חיצוני בצירוף ונטה חשמלית .

שחר.

רן אשל
20-06-11, 00:06
אז ככה, עשיתי את הגישור כפי שנאמר בפרוצדורה שלב אחרי שלב אבל זה נראה שמשהו שם לא ממש עבד כמו שהיה רשום.
על קצה המזלג, נאמר שם שעם סוויץ סגור, גישור בין הפינים A ו B ידליק את הסוויץ ויראה אם יש תקלות,
בכל אופן הסוויץ לא נדלק כלל, ומן הסתם לא עלו תקלות. יכול להיות שמשהו ב DLC לא תקין למרות ש GROUND קיבלתי שם
כשעשיתי את שלבי המחיקה עם סוויץ פתוח, באמת החלה להבהב המנורה של ה MIL אבל .....הגיר עדיין תקוע
מה שכן יש התפתחות מכיוון אחר והיא שיש קונה רציני ביותר לאוטו ומחר הוא עובר למוסך

רן אשל
21-06-11, 18:36
עדכון ....רק בשביל לסגור את הפינה
במוסך UMI הוחלף המודול של הגיר שיושב מאחורי התא כפפות
750 ש"ח מפרוק והבהמה שבה לחיים

shay_love_off_road
25-06-11, 22:01
UMI? חבורת השודדים האלו? הולכים אלהים רק בתנאי שהם המלט האחרון

-->