PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה דחוף במציאת מנוע לויטרה 90 אוטומט שהתפוצץ שעה אחרי הקניה

tomerbt
14-06-11, 21:25
קודם כל שלום, אני חדש פה והיום רכשתי את הג'יפון הראשון שלי , ויטרה אוטו' מודל 90 , והרי לכם סיפור הזוי....
אחרי שבדקתי כמה ויטרות היום וכולן היו מכוסחות לגמרי מצאתי אחת מודל 90 , אומנם ישנה אבל שמורה מאוד.
נסעתי עם הרכב חצי יום בחולות ובכבישים מהירים וגם בפקקים והכל היה בסדר גמור, אחרי שהעברתי בעלות על הרכב
ושילמתי עליו המוכר ירד מהרכב ואני יצאתי לי לכיוון ירושלים, המחשבה שלי הייתה שעדיף כביש 6 כדי להימנע מפקקים וחוסר
הרצון שלי לבדוק את מע' הקירור בנסיעה הראשונה. הנסיעה אומנם הייתה קצת שונה ממה שאני רגיל בד"כ
(סיטרואן C5 ) אבל נסבל +. אחרי כ 15 ק"מ על כביש 6 נשמע תיקתוק מהמנוע ועד שהצלחתי להבין מה קורה נשמע בום ושן יצא מהמנוע.
וכך התאבד לי המנוע ע"י פריצת חור בבלוק. עכשיו לשאלתי , איפה ניתן להשיג מנוע כזה (קרבורטור)?
עזרה דחוף!!!!! תודה.

tomerbt
14-06-11, 21:37
עוד שאלה, האם ניתן להרכיב מנוע של באלנו ? כי הבנתי שזה אותו דגם מנוע

נדב42
14-06-11, 21:52
צר לי לשמוע, איזו בעסה ...
תנסה לפנות למוכר בכל זאת, אולי איום בתביעה קטנה יוציא ממנו כמה זוזים ...

כל מוסך שעוסק בויטארות יוכל להשיג לך מנוע. יש את אמנון מבני ברק שמייבא בעצמו וגם ירכיב לך אותו, יש את ישראל-יפן שהם יבואנים גדולים.
לגבי מנוע באלנו - זה בוודאות אותו בלוק, בוודאות לא אותו תזמון שסתומים וחיבורי אביזרים (מזגן למשל), ושמועות עקשניות טוענות שיש הבדלים פנימיים נוספים במאסיביות של רכיבים, אבל את זה אני לא יודע בוודאות.

3 המלצות לי אליך:
א. אל תקנה מנוע בלי עבודה, כי אז אם תהיה בעייה המוסך יאשים את היבואן ולהיפך.
ב. קרא את השרשור הזה: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=57034 - אולי שווה לך לשדרג או לעשות עסקה משולבת עם ידידנו כדור 8 ...
ג. בצע את כל העבודה במוסך שמכיר היטב את הרכב ומוכר כהגון. יש לי 2 כאלו באזור כפ"ס/רעננה, לא מכיר באזור ירושלים ...

בהצלחה,

נדב.

הירשפלד יובל
14-06-11, 22:06
אם תבחר לבסוף לעשות את העבודה באיזור י-ם , יש את מוסך ,המישור " במישור אדומים , שני אחים , דן ויצחק , עובדים על ובעיקר על 4x4 ,
02-5903999 , בחורים נחמדים , מיקצועים והגונים. אולי יוכלו למצוא לך מנוע באוטו צ'יקו תלפיות.

reuvenk
14-06-11, 23:28
שאלה שקשורה למנועים:
יש שינוי בסימון ברישיון בין מנוע 8V למנוע 16V?
האם יש שוני בתושבות המנוע?
האם יש שוני בחיבור לגיר?

נדב42
14-06-11, 23:57
שאלה שקשורה למנועים:
יש שינוי בסימון ברישיון בין מנוע 8V למנוע 16V? נדב: כן. G16A לעומת G16B. ראיתי כמה מנועי 16V שמוטבע עליהם A למרות שרשום B ...
האם יש שוני בתושבות המנוע? נדב: לדעתי לא.
האם יש שוני בחיבור לגיר? נדב: כן, יש מתאמים מקוריים (האוזינג), לדעתי מכל מנוע לכל גיר (לא בטוח ב- 100%)

ועוד 3 תווים ...

eyal1979
24-06-11, 12:38
לגבי קוד המנוע של ויטרה..
קוד המנוע G16A מדובר בגירסה ראשונה של בלוק המנוע ולא בהכרח קשורה לראש שלו (8V או 16V)
G16B מדובר בבלוק מנוע שהוא שונה במקצת כנראה קראנק או טלטלים שונים מגרסת הG16A
אני מחזיק בבעלותי סוזוקי סיידקיק(דגם האמריקאי של הויטרה שיובא בייבוא אישי לארץ) שנת 90' מוזרקת חד נקודתית עם מנוע 1.6 8V אשר קוד המנוע בה הוא G16P
לפני כמה חודשים החלפתי את המנוע למנוע אחר מייבוא, גם הוא 8V, בעל קוד מנוע G16B.
ניגשתי למכון רישוי סטנדרטי עם מסמכים של אוטודאטה ואין שום בעיה להחליף את קוד המנוע.
עקרונית אין בעיה גם להחליף למנוע 16V, זה רק עניין של הוצאות יותר גדולות מכיוון שיש להחליף מחשב(במקרה שלך אין בכלל), צמה ועוד שאר ירקות

סופת המדבר
24-06-11, 23:58
פעם היתה לי ויטרה.... היום סופה.. סתם,(באמת)
היתה לי ויטרה דגם סיידקיק שנת 91 הזרקה נקודתית
ואצלי היא התחילה לעשן אז כמובן החלפתי מנוע אבל על הישן היה את הקוד G16B
אז ראיתי שגם על הבלנו זה 'B' אז אמרתי יופי אותו דבר
קניתי בלוק של בלנו וכמובן שההיתי צריך לשים את הראש שלי ה8V
אז שהורדתי את הראש (מהישן) ראיתי שיש על כל בוכנה 4 ''עיניים'' מה שאומר שאם כל בוכנה 4 עינייםX 4 בוכנות
זה אומר שזה היה בלוק של 16V
בקיצור הרכבתי את הבלוק של הבלנו
אבל רק אח'כ מישהו אמר לי שהבלוק עם הקוד G16A זה בלוק ש''מותאם'' ל8V ויש לו יותר מומנט
אז לדעתי תברר את זה קצת יותר לעומק ואם זה באמת נכון לא ההיתי מוותר על יותר מומנט

ישי.פ
25-06-11, 11:59
http://translate.google.co.il/translate?hl=iw&sl=en&tl=iw&u=http%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2 FList_of_Suzuki_engines&anno=2 פה יש לך את כל הדגמים והנתונים שאתה מחפש :D

ישי.פ
25-06-11, 12:20
...

tomerbt
27-06-11, 00:18
הרכב תוקן ונוסע מעולה, עכשיו זה הזמן לבדוק אותו בטיולים

ישי.פ
27-06-11, 20:44
נו.. ומה הייתה התקלה? (כדי שנלמד:D )

tomerbt
28-06-11, 17:06
אחרי שהוחלף המנוע, אחרי יומיים התחיל רעש של שחיקת ברזל, בסוף זה היה בורג משוחרר, היום הוחלף לבורג חדש ונוסע מעולה.
תודה על ההתעניינות

-->