PDA

צפייה בגרסה מלאה : עשן שיוצא בבוקר מהאגזוז

skhaikin
15-12-04, 09:26
שלום,

הייתי מעוניין לקבל הסבר לתופעה הבאה:

לאחרונה שמתי לב שבבוקר קריר כשאני מניע, יוצא עשן די סמיך מהאגזוז (לפני כן בחודשים החמים זה לא היה קורה, לא ראיתי שום דבר יוצא מהאגזוז). אם אני מעלה מעט את הסל"ד בניוטרל (עד 1300 בערך) העשן נעלם. אחרי שאני נוסע קצת והמנוע מתחמם, שוב אין עשן גם בסיבובי סרק.

האם התנהגות זו תקינה, או מעידה על בעיה כלשהי במנוע / מערכת דלק / מערכת פליטה ?

תודה,
-סרגיי.

barak4*4
15-12-04, 10:58
אתה בטוח שזה עשן?
סביר יותר שאלו אדי מים, תופעה נפוצה בחורף ברוב הרכבים לפני שהם מגיעים לטמפ' עבודה נכונה.
תתכופף, שים יד ליד האגזוז, תריח (ריח של שמן שרוף?), תראה אם נרטבת לך היד (מה שבטוח היא תתלכלך :wink: ) ואין ריח של שמן, כנראה שאלו רק אדים ואין לך מה לדאוג.

יובל48
16-12-04, 20:02
התופעה הזו אופיינית לבעייה בגומיות שסתומים.
יש דליפה של שמן לתאי השריפה כל הלילה ובהתנעת
הבוקר השמן שהצטבר נשרף ומכאן העשן.
יובל

osi90
16-12-04, 20:40

נו באמת :roll: ...
התופעה הזאת גם אופיינית לזה שנשבר רינג, שהתפוצץ טורבו, שבוכנה הלכה לטייל ו... ולזה שאין בכלל מנוע מתחת למכסה מנוע :evil: .
נכון, גם זו סיבה לעשן ( ולא רק בבוקר), אבל למה לקבוע נחרצות ש"מכאן העשן"?
סתם להלחיץ את הבחור?
רוב הסיכויים שברק צודק וזה עיבוי של מים, נכון, זה גם יכול להיות מליון ואחת סיבות אחרות, אבל ישר לתת דיאגנוזה שכזו זה לא מיקצועי כלל ואפילו מיותר. סתם מלחיץ את בעל הרכב, במיוחד אם הוא חדש בענינים.

דרך אגב, לשכן שלי יש טויוטה קורולה שהוא קיבל לפני שבועיים מהסוכנות (עוד יש ניילונים על המושבים), היום הוא יצא ב 06:00 בבוקר לעבודה ויצא לו עשן לבן מהמפלט, אולי גם לו יש בעיה של דליפת שמן :roll: ....

יובל48
16-12-04, 22:05
סרגיי אני מתנצל אם הלחצתי אותך,לא זו היתה כוונתי..
אני בכל אופן לא נתתי דיאגנוזה כלשהי,קטונתי,
אני מקווה שברק אכן צודק באבחנתו ואם לא אז הבעייה
שאני העלתי כהשערה,היא הקלה והזולה לתיקון מבן כל
אותם תקלות שהעלה OSI90 בציניות כנראה.
בברכה
יובל

קיד
17-12-04, 09:51
התופעה הזו אופיינית לבעייה בגומיות שסתומים.
יובל
יובל ידיד,
נניח שבסופה של סרגיי, אין בכלל גומיות שסתומים.....
הוא מכבה את הרכב בערב, ואז מה???
1) השמן יורד בחזרה אל העוקה, ובוודאי שאינו נשאר למעלה על קנה השסתום.
2) בלילה כאשר המנוע כבוי, אין יניקה בצילינדרים, ולכן לא תהיה יניקת שמן דרך הקנה של שסתומי היניקה.
3) בלילה כאשר המנוע כבוי, לא יהיה גלי לחץ בסעפת הפליטה, ולכן לא תהיה יניקת שמם דרך הקנה של שסתומי הפליטה.
4) אילו היתה דליפה כל כך גדולה של שמן אל "תאי השריפה" אזי בבוקר עם פעולת המתנע היה מתעקם הטלטל הרלוונטי עקב נעילה הידראולית.
5) סרגיי היה מזמן מתלונן על חוסר שמן מנוע.

סרגיי, סע רגוע.
כל מנוע סופה מייצר הרבה אדי מים בבוקר. מנוע קטן = מעט אדים. מנוע גדול = הרבה אדים.
תחשוב שאת כמות העיבוי שאתה רואה בבוקר על החלון ועל הדלתות, יש גם בתוך מערכת הפליטה.
בברכה,
נמרוד.

yanivcj
17-12-04, 16:59
באיזה צבע העשן, אם העשן בצבע לבן סביר ואני מדגיש רק סביר להניח שזה אדי מים, אם זה עשן שחור, אז צריך לבדוק, עשן שחור זה תערובת עשירה.
יניב.

-->