PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה לג'יפון ראשון

Yakuza_Dragon
15-06-11, 15:22
שלום רב!

מזה זמן רב אני ואשתי משתעשעים ברעיון של קניית ג׳יפון, רצה הגורל והבורה שלי נגנה ותוך כחודש אנו צפויים לקבל כ-30k מחברת הביטוח.

חשבנו על משהו בכיוון של סוזוקי ג׳ימיני שנת 1999 או 2000 או קאיה ספורטאז׳ שנת 2000.

מחיפוש שערכתי הבנתי ששניהם טובים בשטח, שכן אני מתכנן לנסוע בשטח טכני.

קראתי שהקאיה אוכלת דלק והיא בעייתית יותר בהיבטי שדרוג, אך חזקה יותר בכביש ומרווחת הרבה יותר- סוגיה חשובה שכן יש לנו תינוקת בת חודשיים (סל-קל, עגלה...).

לעומת זאת הג׳ימיני טוב יותר בשטח, השדרוגים שלו זולים יותר ונפוצים הרבה יותר.

רציתי לשמוע את המלצתכם, הרכב יהיה שני במשפחה שיסע כ-12000 ק״מ בשנה, בחלוקה מתוכננת של 15% נסיעות בשטח, 25% נסיעות מחוץ לעיר וה-60% הנותרים בעיר (בעליות וירידות של חיפה).

כיוון שאני אהיה זה שינהג ברכב ביום יום וגם בשטח, אני מוכן להקריב נוחות נסיעה בכביש לטובת יכולות שטח, ברמה נסבלת כמובן.

מבחינת שטח, חמי ירד מלנד-קרוזר לאיסוזו רודאו מוגבהת בטירוף, יש לו חבר עם מגנום ידני משופר שטח ועוד כל מני מפלצוני שטח, אלו הרכבים שאני אסע איתם בשיירה לטיולים, אני חייב לשמור על הרמה ושלא יצטרכו לחלץ אותי כל 2 מטר.

לדעתי הייתי די מפורט, אם חסרים איזשהו פרטים שיעזרו לכם להמליץ לי, כמובן שאשמח לפרט.

התקציב הוא עד 35K ש״ח.

תודה לעוזרים.

hadtomer
15-06-11, 18:56
לנו יש קיה- וילדה בת שנה ושלושה חודשים.בכל הקשור בצריכת דלק, יכולת שטח, אפשרויות שדרוג וכו- נכתב על הקיה הרבה, תריץ חיפוש כי באמת אין מה לחדש מעבר לכל מה שנכתב. מעבר לזה- הג'ימני כלל אינו דומה לקיה פרט לתקציב הדומה ולכן אין מה להתייחס ליתרונות או חסרונות או השוואה כלשהיא.אבל - וזה אבל גדול - קיים כאן פרמטר שאינו נוגע ליכולת שטח, ביצועים וכו- נושא השימושיות. עזוב לרגע את כל מה שיכתב כאן על סלעים, עבירות, ציפלינגים ובוכנות- אם הבת שלך בת חודשיים, תוך כמה חודשים אתה תגלה שכל נסיעה עם הילדה דורשת סל קל, עגלה, תיק עם המוצצים, הבקבוקים, החיתולים וכל החרא הזה- וכמובן צעצועים. אצלי ברכב יש מקום לכל זה, בסוזוקי אין. למעשה, לאחרונה גילינו בטיול שתא המטען של הקיה יכול לשמש כפינת החתלה מצוינת. למעשה, איך אתה בכלל חושב על רכב שלוש דלתות? מבלי לגרוע מכבודו של הג'ימני-אם אתה עם תינוק, אין בכלל מה לדבר.

klam
15-06-11, 21:28
אם אתה מתכוון לטייל עם תינוקת בת חודשיים, כדאי שתרגע מעניין טיולי השטח הטכניים הקשים..לאט לאט..

Yakuza_Dragon
15-06-11, 23:12
אם אתה מתכוון לטייל עם תינוקת בת חודשיים, כדאי שתרגע מעניין טיולי השטח הטכניים הקשים..לאט לאט..

ברור שעד גיל מסוים יהיו דברים שאני לא אעשה, המון דברים בעצם.

אבל זה לא אומר שאני לא יכול בינתיים להכין את הרכב ליום המיוחל...

אגב, הילדה שלי חולת רכב, כשהיא בוכה ממש ואין שום דבר שמפריע לה (אחרי אוכל, טיטול, טמפרטורה ועוד...) סיבוב באוטו מרדים אותה כמו כלום...

ירוני אבן
15-06-11, 23:21
פורש קאיין טורבו עונה לכל הדרישות שלך,וגם פותר לך את בעית התינוק,מי יורד עם פורש לשטח???,סתם...גימיני אידיאלי להתחלה!

נדב42
16-06-11, 00:36
תוך כמה חודשים אתה תגלה שכל נסיעה עם הילדה דורשת סל קל, עגלה, תיק עם המוצצים, הבקבוקים, החיתולים וכל החרא הזה- וכמובן צעצועים. אצלי ברכב יש מקום לכל זה, בסוזוקי אין.

תומר, אתה מפתיע אותי (או אולי לא ?).
ברור שאי אפשר להשוות את הספורטאז' 5 דלתות שלך לג'ימני, אבל אתה הרי יודע היטב שגימני הוא לא רכב השטח היחידי שהנפיקו בבית סוזוקי, והוא לא זה שנכון להשוות לקיה שלך.
ההשוואה הנכונה היא כמובן לויטארה/גראנד ויטארה , קצר מול קצר וארוך מול ארוך.

ההשוואה הזו נדונה כבר ארוכות, אתמצת אותה כאן מחדש:

מחיר קנייה: קיה זולה יותר, כנראה משמעותית, בקנייה ובמכירה
סחירות: הויטארות הטובות (חוץ מאשר של יניב050) נחטפות מייד, לא יודע לגבי הקיה. (כשאני אומר "לא יודע" אני מתכוון לזה ולא רומז דבר)
צריכת דלק: 30% יתרון לויטארה
מחירים וזמינות של חלפים: ייתרון משמעותי לויטארה בחדשים, משומשים ותחליפיים.
זמינות שיפורים: למרות שתומר הצליח לארגן לעצמו שיפורים במשלוחים מיוחדים מקוריאה ואוסטרליה, נוק-אאוט לטובת הויטארה.
אמינות: אלו רכבים ישנים ויש בהם תקלות, הסוזוקי נחשבים ליותר אמינים ועמידים
חוזק מנוע: הספורטאז' נחשב לחזק יותר מהויטארה (לא בטוח לגבי גראנד ויטארה 2000, אבל שם גם הפער בצריכת הדלק מצטמצם)
נוחות: לדעתי הויטארה יותר נוחה, תומר מצדד בקיה. בגדול הקיה בסגנון אמריקאי יותר והויטארה מכוון לאירופה. סע בשניהם ותחליט לבד ...

בהצלחה :)

נדב.

Yakuza_Dragon
16-06-11, 06:31
נדב,
אתה צודק במה שאתה רושם.

אבל יש הבדל משמעותי במחיר בין הגראנד ויטארה לקאיה והג׳ימיני הקטן.

באם היו לי 10K נוספים, לא הייתי חושב פעמיים ולוקח את גראנד ויטארה הארוכה, אבל מסגרת התקציב שלי היא 35K לרכב+שיפורים, ואני לא רוצה שנתון נמוך ולקחת ויטארה שהיא לא גראנד.

hadtomer
16-06-11, 07:12
נדב- הרי אתה מת להתווכח ותמיד זה מגיע לאותה נקודה, שבה אתה ממליץ לאנשים לקנות ויטארה. הבחור שאל על ג'ימני, סביר להניח שהוא יודע למה (כי הוא לא רוצה רכב ישן).ובכן-הנה הסבר שמן הסתם יגרור תשובה מאוד מפורטת מצדך: רובנו אנשים שפויים, עם משפחות וילדים. הבחור ביקש אוטו ב30 אלף שקל. זה התקציב. הכלל של "תמצא ויטארה הכי טובה בתקציב " אינו תקף לגבי אנשים שיש בחייהם זוטות כגון ילדים ומשכנתא. אני אישית לא מוכן לנסוע ברכב שיוצר פחות או יותר בתקופה שאני סיימתי תיכון (עירוני ג, חיפה, 1994) כי זה קרה לפני יותר מדי שנים- מהסיבה הפשוטה שאין לי כוח להחלפות מנועים, עייפות חומרים ושאר שטויות. אני לא ארכוש רכב שראה 200 אלף קילומטרים פחות או יותר כשרבין היה בחיים. זה פשוט לא יכול לקרות כי אין לי בבית רתכת, אין לי חבר מוסכניק שאני יכול להתנחל אצלו בלילות בלי שאשתי תדרוש ממני להתגרש ואין לי כוח לעבור לגור אצל המוסכניק שלי. אם מישהו יבקש כאן המלצה למכונית משפחתית ב30 אלף שקל, כנראה שיגידו לו "קנה קורולה" ולא "מצא לך סיטרואן GS פאלאס במצב הכי טוב שתוכל ושפץ אותה עד שתתאים לסטנדרטים שלך"- כי קיימת הבנה מסוימת שלא כל אחד חי בארץ הדמיונית ההיא, שבה התקציב אינו מוגבל, האישה לא לוחצת והמוסכניק נותן אשראי בהקפה. מדובר כאן בחשיבה הגיונית וסידור פשוט של סדר עדיפויות בחיים. כשלי יש בכיס 3000 שקל, הם הולכים לגן של הבת שלי, לא לשיפוץ הרכב. אם היה לי יותר כסף היתי קונה בשמחה גרנד ויטארה. אין לי- ובשעתו לרכוש רכב שגילו מעל 10 שנים, במיוחד בהתחשב בעובדה שאשתי הודיעה לי בשעתו שהיא השתינה על המקלון ויצא לה כזה פס של הריון- נשמע לי הזוי. אני בדיוק יצאתי אז מ"מכונית פרויקט" - כזו שקניתי זקנה במצב טוב עם הרבה פוטנציאל לכיף ולשיפוץ ראוי- ופשוט....כבר אין לי כוח לזה כי לא בא לי להסתכל לאשתי בעיניים ולהסביר שצריך לקנות מנוע.אנשים שפויים, עם תקציב חודשי, לא בנויים לרכישה של רכב שגילו מתקרב ל20 שנה. אין לי בעיה עם זה שהויטארה הרבה יותר אמינה, יש לי בעיה עם עייפות חומר ברכב לאחר 20 שנה. אצלי מעולם לא הוחלף מנוע. אצלך כן. אצלי לא נשברו בתי בולם (קדימה וגם אחורה), אצלך כן. אצלי לא נשבר סרן אחורי, אצלך כן. אתה קולט על איזה תיקונים מדובר כאן?? על תיקונים שכבר נמצאים הרבה מעבר לרמת הקצר החשמלי או החלפת השמן - כאלה שאשכרה הברזל נשבר. אם החלפת מנוע היא תיקון זול, אני אשמח לקנות רכב בן 20. מה התשובה ל"נשבר בית בולם" - שאת הכל אפשר לתקן בזול בטירה ושזה שום דבר????? רובנו אנשים שלא מבלים יותר מדי זמן בטירה, לי אין חבר מוסכניק צמוד. אחד כמוני שבית הבולם שלו נסדק ונקרע מהאוטו נוהג לזרוק את האוטו לפח האשפה, כי מדובר בתיקון רציני. בוא נגיד, לצורך הויכוח, שהסיבה היא שברכב שלך נוהגים חזק ומטיילים חזק.....וזאת בניגוד ליתר הויטארות שהן כבר יד שישית ועליהן נהגו בעדינות??? הרכב שלי דווקא יד שניה. זו אחת הסיבות שלא רכשתי רכב שיוצר פחות או יותר בתקופה שבה הייתי בהופעה של מטאליקה (1993 אם אני לא טועה, היה מדהים).וכאן כמובן חוזרים לנושא החלפים הזולים והחבר המוסכניק- ועל זה אחזור ואדגיש- אני אדם נורמטיבי עם משכנתא- אין לי זמן לשבת בלילות אצל חבר מוסכניק. מבחינתי, החלפת מנוע, גם אם היא עולה "רק" 4000 שקל- היא הליך יקר. לא משנה בכלל באיזה אוטו מדובר- אם היו מייצרים ספורטאז' בשנות ה90 המוקדמות גם לא הייתי קונה כזה- כי אני כבר מזמן לא בן 25 ואין לי יותר כוח לרכוש מכוניות שמתחילות כפרויקט שדורש הרבה אהבה ומסיימות את חייהן, אחרי 5 שנים, אלפי שקלים ומאות שעות מוסך כשהן משופצות- רק כדי לעבור לבעלים הבא- כי בשלב כלשהוא אפילו ילד בן 25 גדל ונהיה בן 30 ופשוט נמאס לו. אכן - החלקים שלך יותר יקרים ויש חליפיים. אתה מוציא 500 שקל פחות בטיפול אחת לשנה. ומה עם כל הדברים הקטנים, ר' שטויות מינוריות כמו עייפות חומר, ריתוכים של חלקים, מנוע מוחלף, זוטות שכאלה....באשר לסחירות-לשמחתי כיום כל הרכבים מהקטגוריה הזו, (חוץ מזה של יניב)- נחטפים מהר. אותי אישית לא מעניין אם האוטו שלי סחיר או לא.בנוגע לשיפורים- כל מה שהבאתי יובא לצורך ניסוי עבור קיה יפו. אפשר לרכוש אצלם הכל. העלות יקרה יותר מויטארה באופן משמעותי- סט קפיצים עולה 2000. מזלגות קדמיים 1700. נעילה 6000. אלה השיפורים. אם הבחור רוצה לבנות רכב עבירות בתקציב זול- שיקנה ויטארה. וכאן שוב חוזרים לאותה נקודה - רובנו לא רוצים לבנות רכב עבירות, אלא סתם לטייל עם האישה. בשביל זה אני מסתפק בהגבהה ונעילה.בנוגע לצריכת הדלק- נכון - שלך אוכל 30% פחות. כלומר טיול עולה לי עוד 130 שקלים. אני אחיה ואולי אקנה בכסף 2 המבורגרים באגאדיר. צריכת הדלק נובעת מן הסתם גם מנושא של נפח מנוע. לו היתי רוצה 90 כוחות סוס היתי רוכש משהו עם 90 כוחות סוס. אני מגיע ממכוניות ספורט, לא בא לי 90 כוחות סוס.נסה להבין שלא כולם מחפשים פרויקט. לא כולם רוצים רכב שזקוק לחום ואהבה. חלקנו רק רוצים לעלות על האוטו ולצאת לטייל. זו לא בושה.

נדב42
16-06-11, 09:05
אוף, איזה נאום מייגע... אבל לבוא ולהציג אותי כמסיונר של הויטארה זה פשוט לא הוגן.

אני לא מסתיר את דעתי שבאופן כללי הויטארה עדיפה על הספורטאז', ובכל זאת, כאשר שואלים אותי (גם פה בפורום) על הויטארה, אני בד"כ מציין גם את הספורטאז' על יתרונותיו וחסרונותיו, ושכל אחד יבחר בעצמו.

מה שהפריע לי בעיקר זה שעשית השוואה בין שני רכבים שונים לחלוטין, אשר ממש אינם ברי השוואה בקריטריונים שבחרת להציג, ומבלי לציין את ההשוואה המתבקשת באמת. ואני מכבד את זכותך לטעון שהקיה היא בחירה נכונה יותר. במצבים מסויימים זה אפילו נכון, אבל מתוך קריאת ההודעה הראשונה אין לדעת אם השואל בכלל מודע לאפשרות של הויטארה/גראנד מאחר והוא לא התייחס אליה, וגם לא לסף כזה או אחר של שנתון. הוא כן ציין שהוא מתעתד להצטרף ל"מפלצוני שטח".

אגב, למרות פער הגילאים בין הויטארה הקשישה שלי לספורטאז' שלך, אני מעריך בבטחון רב שאילו הספורטאז' שלך היה עובר את מה שעברה הויטארה שלי הוא היה מבלה הרבה יותר זמן במוסך ועולה לך הרבה יותר כסף. גם בטירה.

בידידות כמובן ותבוא כבר לטייל. אני מתכנן לצאת לטיול ליל ירח באחד משלושת הלילות הקרובים, אשמח לראות את פרצופך :)

נדב.

Yakuza_Dragon
16-06-11, 10:09
נדב,לשאלתך, לא חשבתי על הויטארה עקב השנתון הנמוך, על הגראנד כן חשבתי, אבל היא ירדה מהפרק עקב ענייני תקציב.עשיתי עכשיו חשיבה מחודשת והסתכלתי על גראנדים ביד 2, ראיתי שיש דיזל ובנזין בגרסאות ה-2 ליטר.איזו מהן עדיפה, בנזין או דיזל ולמה, בהביטי צריכת דלק, כח זמין ומחירי אחזקה ממוצעים.עד כה, השכלתי רבות מהאשכול הזה, תודה לכם.

klam
16-06-11, 11:01
בהתייחס לויכוח לעיל, נדב צודק בעניין אחד - הויטארה (לאו דווקא הגרנד-ויטארה), היא בהחלט אופציה שראוי לשקול, גם אם מדובר על שנים מוקדמות יותר. החסכון בדלק משמעותי, הרכב מהנה לנסיעה גם בעיר, והאמינות גבוהה. בניגוד למה שתומר טוען, הויטארה של נדב אינה יכולה לשמש כדוגמה לחיסכון - הרי הוא יאתגר כל רכב עד לנקודת-השבירה, כולל טנק חדש (מצד שני, הוא אולי הדוגמה הראויה למה אפשר להגיע מבחינת שיפורים, בצועים ויכולות שטח).

נדב42
16-06-11, 12:02
נדב,לשאלתך, לא חשבתי על הויטארה עקב השנתון הנמוך, על הגראנד כן חשבתי, אבל היא ירדה מהפרק עקב ענייני תקציב.עשיתי עכשיו חשיבה מחודשת והסתכלתי על גראנדים ביד 2, ראיתי שיש דיזל ובנזין בגרסאות ה-2 ליטר.איזו מהן עדיפה, בנזין או דיזל ולמה, בהביטי צריכת דלק, כח זמין ומחירי אחזקה ממוצעים.עד כה, השכלתי רבות מהאשכול הזה, תודה לכם.

חשבת על ג'ימני מודל 99, אז למה לא ויטארה 97-8 ? גם בין הויטארה לגראנד ויטארה (הישנה) יש הבדלים אם כי הם באותה קטגוריה (עם הספורטאז' הישן). אנחנו יכולים לשפוך כאן המון מילים, אבל הכי טוב שתסע בכל אחד מהמועמדים ותקבל את התחושה ממקור ראשון. אתה מוזמן לסיבוב אצלי, אבל הויטארה שלי מאוד לא מייצגת (לא תאמין עד כמה החלפת מושב נהג משנה את חווית הנהיגה, למשל ...)
אני לא יודע ממקור ראשון פרטים מדוייקים על צריכת הדלק של הגראנד ויטארה על דגמיה השונים, אבל זה נדון בהרחבה מעל דפי הפורום. לגבי הדיזל: שמעתי דעות נחרצות נגד ונלהבות בעד, המחלוקת בעינה עומדת.

הרכב שלי, אגב, עדיין לא מהווה דוגמא למה אפשר להגיע, הוא עדיין בבנייה :cool:

נדב.

Saar
16-06-11, 14:05
+1 לויטרה.
ממש לא מומלץ גימני עם ילדה בגיל זה, כמו גם כל רכב אחר עם 2 דלתות בלבד.
בין הויטרה לקאיה, אני נמנה על חסידי הויטרה.

סער

benza
16-06-11, 22:05
בתור בעלים לשעבר של סמוראי שנמכר בצער כשהילדה הראשונה נולדה, ובתקופה נטולת הג'יפ יצא לי לטייל בג'ימיני של חבר, אין מצב שהייתי לוקח אותו בחשבון (אתה מוזמן לשאול גם את הקטנה שלי שהצטרפה לטיול או שניים וממש סבלה)
היום עם ויטרה ארוכה, 2 ילדות מאחור כלב בתא המטען וכולם מבסוטים. אל תשכח את עניין העליות של חיפה, ג'ימיני לא ממש אוהב עליות...

לגבי הספורטאז', נדמה לי (לא בטוח) שהוא מעט מרווח יותר, נכון שהמנוע שלו חזק יותר אבל חשבון פשוט יראה לך שהשתיינות שלו תעלה לך 3000-3500שח יותר בשנה מאשר הויטרה - סכום לא מבוטל באחזקת רכב לשנה.

המנוע 16V מוזרק
יש כמה ויטרות ארוכות 96-98 ביד2 שנראות ממש טוב. קח בחשבון שגם ויטרה ארוכה וגם ספורטאז' בשנתונים המדוברים אם הם במצב טוב, לא ישאר לך כסף ליישור קו/שיפורים.

אם אתה מגיע לאיזור פרדס חנה אתה מוזמן לסיבוב.

שחר

motorica.net
18-06-11, 18:23
אני מתחבר מילה במילה לדבריו של תומר.
כאיש משפחה אין לך בכלל מה לחפש עם ג'ימני או כל רכב אחר 3 דלתות.
ג'ימיני או סמוראי יכולים לבוא בחשבון כרכב שני בבית, צדדי ולא עיקרי.

ויטארות כפי שתומר ציין ישנות מדי, ואם הייתה לכם בורה אז לעבור לויטארה זה שקול לעבור לשמוע תקליטים בפטיפון אחרי שהיה לך אייפוד.
לקנות את הספורטאז הכי חדשה שתמצא והכי נקיה יהיה עבורך הדבר הכי נכון לעשות, אם תרצה לשפר בעתיד תמיד תוכל.

אני רכשתי גרנד ויטרה 2.0 ליטר ארוכה כמובן וזה הרכב שצמוד לאשתי אחרי 3 שנים בסיאט לאון.
לצערי GV מהדגם הזה נמכרה פה עד שנת 2001 (וגם זה יחידות ספורות בשנת 01).
הדגם החדש היה מחוץ לתקציב וגם לא רלוונטי מבחינת יכולת שטח והרכב הבא שהיה רלוונטי היה סורנטו אבל העדפתי להמנע מדיזלים ואין לי צורך בגודל הזה.
אני עושה הכל לבד, ויש לי כלים וציוד להפעלת מוסך ועדיין במצב המשפחתי הנתון ובזמן הפנוי שיש לי אני ממש לא רוצה להחליף מנועים, גירים והשד יודע מה.
עשיתי את זה לא פעם אבל מתוך בחירה ואף פעם לא ברכב המשפחתי העיקרי.

ספורטאז ותתחדש.

Yakuza_Dragon
18-06-11, 20:35
הייתי בטוח שציינתי זאת, אבל הג׳יפון הולך להיות שלי, רכב שני במשפחה, אשתי נוסעת על הונדה 2009.

הבורה שנגנבה הייתה הבחירה שלי לאור התקציב שהיה.

shay_love_off_road
18-06-11, 23:33
הייתי שוקל את הכיוון היפני, לי היה איסוזו איפון 2001, מצויין מבחינת שטח, טוב בכביש (עד כמה שטנדר יכול להיות טוב בכביש)
נעים לנוסעים מלפנים, (כמובן אחרי בידוד דאנמייט) וגיהנום לנוסעים מאחור אם הם מעל גובה 1,50,

אני לא אומר לך עכשיו תיקח איפון כי אין לך צורך בטנדר (האמת שגם לי לא ממש אבל בכל זאת יש לי)
אבל בהחלט הייתי שוקל את הכיוון של הטרופר/רודאו,

בהצלחה! שבוע טוב!

tripuli5
20-06-11, 14:32
את דעתי בעניין כבר שמעת...
אני מסכים פה עם רוב חבריי הפורום , מכיוון שהרכב הוא רכב שני ובכל זאת היעוד שלו הוא שטח , כן הייתי הולך על הויטרה , אם לא אכפת לך טנדר אז אופציה מעולה זה היילקס , או משפחת האיסוזו ...

hadtomer
20-06-11, 19:55
ועכשיו- אחרי ששמעת את כל הדעות - שאל כל אחד מהמגיבים כמה ילדים יש לו והאם יש לו תינוק בבית. את התשובות של אנשים שמעולם לא חיתלו ילד ברכב, מעולם לא ניסו למשוך כיסא תינוק מהמושב האחורי ומעולם לא ניסו להכניס עגלה לתא מטען - תמחוק מהתודעה. את היתר - שמור וספר לנו בסופו של דבר איזה רכב רכשת ושיהיה בהצלחה!

-->