PDA

צפייה בגרסה מלאה : שמני דיפרנציאל וA.D.D בפוראנר

ariel-ro
15-06-11, 17:17
אהלן,
הפוראנר הותיק והטוב צריך לעבור החלפת שמני דפרנציאל.
אז יש לי כמה שאלות רק כדי ליהיות בטוח בנוגע להמלצות לשמנים והחלפתם
1. הדפרנציאל האחורי בפוראנר הוא מוגבל החלקה לפי מה שהבנתי, ולכן צריך שמן LS בצמיגות SAE 90 , נכון? האם LS זה אותו הדבר כמו HYPOID?
החלפת השמן מתבצעת ע"י פתיחת בורג הניקוז התחתון, והכנסת השמן החדש דרך הבורג העליון.
2. הדיפרנציאל הקידמי הוא יותר בעייתי, כי אני לא בטוח אם יש בו A.D.D או לא, חלק אמרו לי שכן וחלק אמרו לי שלא, וזה משנה לסוג השמן.
האם יש A.D.D או לא? ואם יש צריך שמן 75W90?
בנוגע להחלפת השמן, הרי אין בורג ניקוז אז האם אפשר לפתוח טיפה את ה"ביצה" לתת לשמן להתנקז לסגור ולהכניס שמן חדש?

ומשהו אחרון, מאיפה אתם ממליצים לקנות את הכל?
יש חנות שאתם קונים ממנה?

תודה, אריאל

טל חסיד
15-06-11, 21:16
לפי השאלות שלך לא הייתי ממליץ לך להתעסק בזה לבד גש למוסך זה לא סיפור יקר, אבל הוא עלול להיות יקר מאד עם תעשה טעות! ראיתי כל מיני סוגי טעויות והקלה ביותר מתחילה בתחינת ראש הבורג ניכוז או המילוי והחמורה תחינת הברגות ועוד.
דרך עגב לדעתי אין לך מה לחפש שמן מיוחד למוגבל החלקה, אחרי כ15 שנה הדסקיות כבר לא עובדות בהרבה מקרים.(אבל זו דעתי הפרטית)

טל

razzamataz
15-06-11, 21:59
אריאל

hypoid לא קשור לשמן, זה אומר לך אם הציריות צפות או חצי צפות
לגבי איזה שמן...תסתכל בספר רכב (מוסכים נותים לשים מה שיש להם, כולל השמן הלא נכון, אז קח המלצות בספק)
לגבי מוגבל החלקה, טל צודק, אבל אצלי המוגבל עוד עובד אחרי 9 שנים, אז בשביל הפרש קטן במחיר אל תחסוך במכלול כזה קריטי
ברגים אתה לא תטחן עם יש לך כלים טובים ורגישות ביד
לגבי הדיפפ הקדמי, יכול להיות שאחד הרגים התחתונים בביצה הוא גם בורג הריקון,
פתיחת הביצה תחייב אטם חדש, אחרת זה ינזל, מה שכן אתה יכול לייצר בורג ריקון
add אין לי מושג מה זה אומר

חנות לשמנים, תחפש חנויות חלפים באזור שלך (מאיפה אתה?), אתה יכול לשאול את המוסכניק שלך מאיפה הוא קונה חלפים
ותקנה בחנות כלים מזרק שמן (נראה כמו מגרזת) בשביל המילוי
ואם בא לך ללכת על בטוח, תעשה טיפול במוסך, תראה במה מדובר ותלמד, ופעם הבא שהשד פחות נורא תעשה לבד

ariel-ro
15-06-11, 22:20
תודה לשניכם!
בקשר לLSD, אני יודע שכנראה והעסק לא מתפקד שם יותר, אבל באמת עדיף לשלם עוד כמה גרושים בשביל השקט.
ואפשר להחליף את הדיסקיות האלה? או שזה סיפור יקר?
בקשר לhypoid זה מה שכתוב לי בספר הרכב, שצריך שם hypoid.
אני מאיזור המרכז, אני יודע שיש באוטודיפו אבל המחירים, הו המחירים.
בכל אופן שיכנעתם אותי ללכת למוסך, אני אתקשר למוסכניק שלי מחר ואשאל כמה העסק יעלה לי, ואולי על הדרך נכניס את הרכב להחלפת גומיות מכסי שסתומים, גומיית צירייה, וBALL JOINTS תחתונים. (נו, רכב ישן, אין מה לעשות)
נגיד לו שיעשה מחיר :P

razzamataz
15-06-11, 23:33
ברכב ישן, נראה לי שיהיה קושי למצוא את הדיסקיות הללו (גם ברכבים בהרבה יותר חדשים לא מתעסקים עם זה)
בכל אופן אין בעייה לנסוע ככה, זה אומר שיש לך דיפ פתוח ולא מוגבל החלקה, לא תרגיש הבדל

אוטודיפו זה לא בשבילנו, תשים הודעה שאתה מחפש חנות חלפים במרכז בפורום הטכני, ואני בטוח שתקבל מספיק תשובות (אלו החנויות שמוכרות למוסכים)
החלפת שמנים זה כמה מאות, לא רציני, תהנה מהיישור קו ותחליף רק מה שצריך

ariel-ro
16-06-11, 00:08
אבל ההבדל הוא בשטח לא?
בכל אופן זה לא משנה עכשיו, עם ההוצאה הלא צפוייה עכשיו זה ידחה.

כמה מאות שקלים רק על עבודה? נראה לי קצת מוגזם, אבל אני אברר מחר ואעדכן פה ותתנו את חוות דעתכם.
להנות מהיישור קו? אני מקווה להתחיל להנות מהקודם שהיה לפני חודשיים, אבל לפני זה יש עוד להחליף רביעית צמיגים ולעשות את הטיפול הקרוב.
אבל בגלל זה יש לנו ג'יפים כי אנחנו נהנים למרות כל ההוצאות.

בכל אופן אני יודע שיש ביצחק שדה בתל אביב הרבה חנויות לחלפים אני אקפוץ לשם ואקנה שמנים.

תודה על העזרה!

razzamataz
16-06-11, 22:26
כמה מאות שקלים רק על עבודה? נראה לי קצת מוגזם.

!

התכוונתי עם השמן, אתה לא בא למסעדה עם סנדוויץ

ariel-ro
16-06-11, 23:20
נכון, אבל במסעדה לא מאכילים אותי... (סוג של תקבולת)
ובמוסכים שמים בדר"כ שמנים שיש להם במלאי, שזה לרוב שמנים פשוטים, והמחיר הוא לא פשוט.

razzamataz
17-06-11, 00:12
נכון, אבל במסעדה לא מאכילים אותי... (סוג של תקבולת)
ובמוסכים שמים בדר"כ שמנים שיש להם במלאי, שזה לרוב שמנים פשוטים, והמחיר הוא לא פשוט.

דווקא להיפך, תלוי במוסך, אבל בדרך כלל יש להם שמנים איכותיים שנקנים בחביות, ועל שמן טוב משלמים
מה שכן נכון זה שתבדוק שהם שמים את השמן הנכון, ראיתי מוסכים ששמים 80\140 במקום 89\90
ולא הרבה מחזיקים שמן מוגבל החלקה, כולל מוסכים מורשים

ניר ל
17-06-11, 09:23
אתה יכול להחליף שמנים לבד וכמו שנאמר - השתמש בשמנים המומלצים ע"י היצרן לסוג הממסרה. שים לב שהיות ומדובר ברכב ישן אז גם המלצות היצרן לגבי דרגת האיכות של השמן היא ישנה - כלומר - השמנים שתתקל בהם היום יהיו בדרגות גבוהות יותר. אני לא מכיר את ההמלצות הספציפיות לרכב זה, אבל ככלל - אם היצרן מגדיר שימוש בשמן ייחודי - אסור לזלזל בזה, אם ההמלצה מציינת רק דרגת צמיגות , איכות וסוג השמן - אפשר לבחור בין יצרנים שונים ובצמיגויות ואיכויות לפחות כמו המלצת היצרן.
חפש באתר כתבות על נושא השמנים ותוכל ללמוד מהן הרבה, hypoid מציין שהשמן מתוסף ומתאים לממסרות עם חיכוך ולחץ גבוה מאד (כמו בדיפ'רנציאל שבו צורת השיניים ודפוס המגע יוצרים חיכוך ולחץ גבוה) , אם צריך תוסף LS (לדיפ מוגבל החלקה) אז תוסיף גם אם הדיסקיות כבר שחוקות כי אחרת אתה עלול לסבול מרעשים ושבירת הדיסקיות.
הייתי ממליץ לך לפתוח את שני הדיפ' , לנקות , לאטום ולמלא שמן חדש, כיוון שעלולים להיות שם משקעים כתוצאה מחדירת מים במשך הזמן או שבבים שיעידו על רמת הבלאי, אבל תוכל להסתפק בריקון או שאיבה של השמן הישן ולא להסתבך עם עבודה שחורה.
שמן תוכל לקנות בצנטרל ברח' יצחק שדה. דבר אחד חשוב לזכור - לספקים אין מושג והם עלולים להטעות , צריך לדעת מה רוצים בדיוק ולקנות , לא לסמוך על מה שהם ממליצים.

-->