PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע נכבה תוך כדי נסיעה

idan_ti
17-06-11, 19:55
הי
היום במהלך נסיעיה בכביש מהיר בפתאומיות הרכב נכבה ללא התרעה מוקדמת או סימנים מקדימים (נסע נפלא לפני) ולאחר סרב להניע.

הרכב עבר החלפת שמנים/פילטרים הכל מקורי לפני חודשיים , לא תודלק בתחנה שונה מהרגיל מצבר נבדק ונמצא חזק. מה אתם אומרים ? מישהו נתקל? רעיונות? הרכב במוסך אבל אני רוצה לבוא מוכן ביום ראשון שהם אמורים להחזיר לי תשובה מה קורה שם...

יעקב ניצן
17-06-11, 22:32
איזה רכב?. איזו שנת יצור?

idan_ti
18-06-11, 08:33
קאיה סורנטו 2005 דיזל

יעקב ניצן
18-06-11, 09:32
זו מערכת מסילה משותפת. חייבים להתחבר למחשב לצורך דיאגנוזה. ברוב הפעמים שאני נתקלתי בבעיות מהסוג הזה בסורנטו ,זה נבע מהמרססים .

idan_ti
18-06-11, 15:21
אם נכבה לגמרי ומסרב להניע זה צריך להיות לפחות שני מרססים, ושניים ילכו בו זמנית זה סיכוי נמוך..

יעקב ניצן
18-06-11, 15:34
מספיק אחד .

Amitsha
18-06-11, 17:05
יש סטרטר? מערכת חשמל עובדת?
אם כן יש מצב שמשאבת הדלק הלכה
ולכן הוא לא מניע.
אני הייתי בודק את זה לפני מרססים

idan_ti
18-06-11, 17:05
אני מקווה שאתה טועה. אני אעדכן אחרי שהרכב יצא מהמוסך. אישית לי זה לא נשמע כמו מזרקים.

יעקב ניצן
18-06-11, 17:35
כפי שכתבתי , צריך בדיקת מחשב .

idan_ti
18-06-11, 18:09
מחר בבוקר יחברו סקאנר במוסך נהייה יותר חכמים.

אני מתגעגע לרכבים שהיו רק ברזל בלי כל האלקטרוניקה :-) פעם שהיו מורידים את החלון עם היד והרכב היה נוסע 20 שנים בלי תקלות :-)

יעקב ניצן
18-06-11, 18:44
אתה צודק .אני נוסע בסוזוקי סויפט 91 יד תשיעית מרופא . גניקולוג . רק לשים דלק וליסוע .כשיש בעיות התיקונים הם ממש בפרוטות .ואני רץ עם העגלה הזאת בכל הארץ .לחורים הכי נדחים בשטחים . כשהבן שלי לא מגיע לשבת אני אחריו עם האוטו לצפון לדרום , מה שבא ליד .ובחיים לא נתקעתי .

ינון
19-06-11, 08:36
סוזוקי שם נרדף לאמינות היו לנו כמה סוזוקים ולמעט טיפולים שוטפים הרכב נסע ונסע ונסע.................................... .....................
נ.ב כולם משומשים למעט הסמוראי שקנינו חדש.

IlanHadar
19-06-11, 21:38
אני מכיר שתי סיבות עיקריות מדוע זה קורה ברכב הזה:
1. אם אתה נוסע הרבה בשטח ומיכל הדלק (ממוגן בוודאי) מקבל מכות אזי יש נזק במערכת העברת הדלק, בדרך כלל מעיכת הצינורות או במיכל הדלק או מייד אחריו. יש שלושה צינורות, בדוק אותם בעין, אם המיגון מראה סימני מכות יש לבדוק בתוך המיכל.
2. מערכת המיגון - אם יש לך פוינטר אכלת אותה (כמוני), המערכת גורמת לזה, כאשר זה קורה - אם הבעיה חולפת לאחר שנעלת, פתחת והקשת הקוד אז זו הבעיה.

את המרססים קל מאוד לבדוק, יש קיט בדיקה במוסך, מחברים את צינורות העודף לקיט הבדיקה ובודקים שהעודפים זהים, אם יש מרסס פגום העודף ממנו יהיה שונה. התקלה שלך בד"כ לא מזה. סביר להניח שגם חיבור המחשב לא יראה תקלה.

תעדכן איך נגמר.

idan_ti
19-06-11, 23:17
הסיבה בסוף כואבת מאוד. שסתום נשבר ונפל לבפנוכו של המנוע וריסק אותו. יש צורך בשיפוץ מנוע / החלפת מנוע. עלות כרגע היא מעל ה20000.
לא ברור לי איך אחרי 130000 ק"מ בלבד קורה דבר כזה ועוד במנוע דיזל שהוא אמור לחיות הרבה יותר.
אבל לכמה מסקנות חשובות כבר הגעתי שהחשובה בהן היא שבדיקת רכב במכון בדיקה שווה לתחת . אני בדקתי את שלי במ.מ.מ והרכב יצא דבש. עכשיו אני פעם שניה אוכל את העוקץ ממנו.חודשיים מהבדיקה החלפתי שרשרת תזמון ועכשיו אני הולך להחליף מנוע. כמובן שמ.מ.מ מכוסים עד הראש הם נותנים אחריות שערוריתית של 3 חודשים או 3000 ק"מ -מה זה 3000 ק"מ בימינו?? בדיחה!!
מה שמעניין אותי הוא האם יש עוד בעלי סורנטו שהלך להם מנוע ומה הייתה הסיבה לכך.

ינון
20-06-11, 08:44
אני לא מומחה גדול אבל ייתכן שהשרשרת קפצה שן או משהו דומה ואז נפגע השסתום שווה בדיקה (חוסר מתיחה שלה וכ') ואז זו אחריות של המוסך
ינון

idan_ti
21-06-11, 07:15
השרשרת קפצה לפני חודשיים. המוסך תקן אותה אז. ייתכן והנזק היה אז והתוצאות היום :-(

ינון
21-06-11, 08:11
בהחלט רק מדוע הם לא בדקו לפני שהחזירו אותך לכביש. ייתכן והנזק היה מסתכם בשסתום או ראש ולא מנוע מושבת.
תנסה להתעמת איתם אולי תזכה לפחות בהנחה על התיקון.

IlanHadar
21-06-11, 08:43
גם בקריאה בפורומים בחו"ל המקרה הזה נדיר ומוזר. לא היו רעשים מוזרים במנוע. עם כל הכבוד לרעש שעושה הדיזל, מנוע עם שסתום או בוכנה תקולים עושה רעש, רעש חריג שקשה להתעלם ממנו. גם כאשר המנוע נכבה, התניע אח"כ שוב, הוא נשמע נורמלי? הסיפור כאן מוזר.

הוצאת היסטוריית טיפולים של הרכב? הייתה לו בעיה של התחממות בעבר שנגעו בראש? הסיפור מוזר.

idan_ti
21-06-11, 11:26
בואו נעשה סדר אני אציג עובדות יבשות :
30/01/2011 הרכב עם 127725 ק"מ נבדק במממ בבני ברק ונמצא תקיןהערות רגילות של כיסוי תחת כגון נזילות שמן קלות לבדוק תצרוכת שמן בנסיעה וכו' (הרכב בבדיקה שלי לא צורך שמן ולא כלום) וכמובן משפט שיש בכל טופס בדיקה יש לבדוק החלפת רצועת תזמון (בסורנטו אין רצועה יש שרשרת).כמו כן נתוני מנוע חלקים וטובים קומפרסיה טובה וכו'.

29/03/2011 - הרכב עם 130253 ק"מ בנסיעה משמיע דפיקות חזקות מכוון המנוע. אני מעמיד את הרכב מיידית . מעלה אותו על גרר ומשם למוסך.
במוסך מסתבר כי מובילי השרשת נשברו, רצועת הטיימינג רופפת ולכן הוחלפו המובילים, שרשרת, שמן מנוע ועוד. על הדרך ביקשתי שיחליפו כבר פילטר סולר ופילטר אוויר. סה"כ הכל כ3600 ש"ח .(כלומר אחרי 2528 ק"מ)

יום שישי האחרון 17/06/2011 הרכב עם 134000 ק"מ אני יוצא עם הרכב אוסף חבר ועולה על כביש 6 בדרך לטיול בדרום. 20 ק"מ לפני ק. גת לערך המנוע פשוט נכבה, בלי רעשים מקדימים בלי כלום ולא ניתן להניע אותו יותר . עולים על גרר, מגיעים למוסך שוב. מסקנות המוסך:
1. שרשרת הטיימינג במקומה עומדת. מורכבת כראוי. אין סימן לתקלה חוזרת שם.
2. שסתום נשבר, עף פנימה ואיתו לקח בוכנה ומזרק.
3. המנוע הי"ד החזיר נשמתו לבורא וכרגע 2 אפשרויות : החלפת מנוע. שיפוץ מנוע נוכחי. 20 או 35 אלף המחיר בהתאמה. (נתון לשינויים של הרגע האחרון אם יתפספס משהו שלא ראו לא עלינו ).

בעל המוסך משער כי בפעם הראשונה שנגרם נזק למובילי השרשרת והשרשרת זזה ממקומה אז נפגע בפעם הראשונה השסתום ולאחר מכן רק החמיר הנזק תוך כדי נסיעה ואז קרה מה שקרה. כמו כן לדברי בעל המוסך לא ניתן היה לצפות את המקרה היות ואחרי החפת השרשרת כדי לראות אם משהו נפגע היה צריך לפתוח מנוע וגם אז לא בטוח שהיו מצליחים לראות משהו.

היות והרכב לא באחריות יצרן (3 שנים או 100000 ) ק"מ היבואן בארץ לא ממש מעניין אותו.
מממ מסירים אחריות כי עברו 3 חודשים מיום הבדיקה ואין אחריות על שבר כלומר הם מכסים את התחת חזק חזק.

זה המקרה. אוטו שהיה שווה בזמן הקניה שלו כ76000 ש"ח כבר אני מוציא עליו במצטבר תוך 5 חודשים 25000 ש"ח נוספים.

המסקנה הראשונה שכבר יש לי לומר לכם : אם יש לכם אפשרות לא לבדוק את הרכב במכון בדיקה - הכי טוב. אם כבר בדקתם , תוודאו שהאחריות היא לא ל3 חודשים . והאמת גם אם האחריות ארוכה יותר זה לא תופס מים היות וגם על שבר שנגרם הם לא לוקחים אחריות (לא שבר מתאונה...מנוע שנשבר בזמן פעולה מכנית רגילה הם מתנערים מאחריות).
ועוד דובדבן קטן לסיום:
הרי בפעם הראשונה שהייתה תקלה בשרשרת היה הרכב על גבול האחריות לכאורה של מממ. לא אחריות ולא נעליים. כי אם בתום לב תיקנתי במוסך שאני סומך עליו ורק אח"כ באתי בטענות , לפי ההסכם שמחתימים במכון הבדיקה הם חייבים לראות ולתקן את הנזק באמצעות משהו שלהם.
לסיכום, כל הבדיקות האלו של מכוני הבדיקה לא שווים דבר וחצי דבר. רוצים לבדוק רכב, לכו למוסך שהרכב טופל בו דרך קבע זה הרבה יותר טוב. והרי גם אם הגיר מפורק וגם אם יהיה לכם שבר במנוע , מכון הבדיקה לא יקח אחריות ויגרור אתכם להליכים משפטיים וכו.

ינון
21-06-11, 21:23
אני חושב שפתיחת מכסה שסתומים הייתה יכולה לתת מענה ראשוני אם שסתום התעקם או נפגע.
וזה יחסית לא דורש הרבה מעבר לאטם חדש.

tallevi
28-06-11, 14:24
ממש לא,השסתום מקבל את המכה בראש השסתום שאינו נראה,בזמון שקנה השסתום יכול להיראות תקין לחלוטין ללא כל סימן לנזק.
את ראש השסתום ניתן לראות רק כאשר מורידים את הראש.

אני חושב שפתיחת מכסה שסתומים הייתה יכולה לתת מענה ראשוני אם שסתום התעקם או נפגע.
וזה יחסית לא דורש הרבה מעבר לאטם חדש.

עידן,

לגבי מכוני הבדיקה,זה ידוע וכבר נכתב פה בפורומים יותר מפעם אחת,אבל מה לעשות,העדר ימשיך בשלו...

לעצם העניין,זה נשמע כמו רשלות/חוסר מקצועיות של המוסך שטיפל לך בבעיה שהיתה עם שרשרת התזמון בפעם הקודמת.
תמיד במקרים כאלה,דרוש לפתוח את הראש על מנת לאתר נזקים צפויים כתוצאה מכשל במערכת התזמון.
בהחלט ייתכן שיש קשר בין המקרה הקודם למקרה הנוכחי,אם כי לא מחייב,אבל אני מאמין שדברים נגרמים,לא קורים.
לא היו רעשים מאזור השסתומים מאז המקרה ההוא?האם היה שסתום שתיקתק ועשו לו כיוון?האם בדקו קומפרסיה?

המלצה להמשך:

אני לא ממליץ לעשות שיפוץ במחירים האלה,לא כדאי ומיותר.
במודלים האלו,אתה יכול למצוא מנועים מפירוק/יבוא,(לא משנה),במצב מעולה ובמחיר יותר נמוך בהרבה ממה שציינת.
תעשה סקר שוק אצל הסוחרים הגדולים ותשתדל לדלג על דגי הרקק והחאפרים למיניהם.
כמוכן מומלץ לבצע את ההתקנה באותו המקום שהמנוע נרכש.

בהצלחה,

טל.

יעקב ניצן
28-06-11, 18:25
חשבתי שזה משאבה ואיגקטורים . חבל שלא . יכולתי לתקן במחיר זול או לחילופין אדון לוי היה מתקן אותם ואני רק הייתי בודק .

אלי אהרוני
28-06-11, 20:13
טל
מנוע לסורנטו - הכי זול שאני ראיתי בזמנו - כולל עבודה באיזור 17K.
זה היה אוטו של חבר, לא זוכר אצל מי הוא עשה.
בכל מקרה, ממליץ לבדוק ב "דני חלפים" ביפו 036821014.
עשיתי אצלו פעם סטרטר ומשאבת סולר - נתן לי את ההצעה הזולה ביותר ובהפרש גדול.
שווה לבדוק.

idan_ti
29-06-11, 10:28
המנוע הוחלף כבר בקאיה יפו עלות מנוע משיפוץ יבוא 15K לפני מעמ ועבודה סה"כ יצא 21500 כולל מעמ ועבודה.

ראיתי את המנוע הוא נראה כאילו ירו בו עם מא"ג ....

אני שוקל למכור את האוטו כרגע רק מהעצבים...

netanel28
06-01-15, 16:04
הי
היום במהלך נסיעיה בכביש מהיר בפתאומיות הרכב נכבה ללא התרעה מוקדמת או סימנים מקדימים (נסע נפלא לפני) ולאחר סרב להניע.

הרכב עבר החלפת שמנים/פילטרים הכל מקורי לפני חודשיים , לא תודלק בתחנה שונה מהרגיל מצבר נבדק ונמצא חזק. מה אתם אומרים ? מישהו נתקל? רעיונות? הרכב במוסך אבל אני רוצה לבוא מוכן ביום ראשון שהם אמורים להחזיר לי תשובה מה קורה שם...

שלום עידן אשמח לדעת איך טיפלתה בבעיה הזו גם לי יש אותה בעיה עם קיה סורנטו 2005

טלפון שלי 0522292202 אשמח לתשובה תודה

-->