PDA

צפייה בגרסה מלאה : הייתכן ג'ימיני אוטו' מרגיש חזק יותר מג'מיני ידני? או שאלות לגבי בדיקת רכב

-Lidor-
18-06-11, 11:28
טוב נתחיל את הסיפור מהתתחלה, בעבר הייה לי ג'ימיני 99 אוטו' (משופר יחסית הגבהה + מיגון מלא וכו').
הרכב נמכר לפני משהו כמו שנה וחצי וכעת אני מעוניין לחזור לג'ימיני.
הפעם החלטתי לחזור לידני בלבד מהסיבה הפשוטה, צריכת דלק ואמינות הגיר האוטו' של הרכב, בג'ימיני שלי שיפצתי גיר בעלות לא מבוטלת של 12K אלף בערך.

התחלתי לעקוב אחרי מודעות ביד 2 וכאשר מצאתי מעומד פוטנציאלי ניגשתי לבדוק אותו, הרכב אכן משופר בהחלט. הבדיקה עברה סך הכל בצורה סבירה למדי
מלבד כמה דברים והעיקרי שבהם זה ההספק של המנוע.

ההספק המקורי כאמור הוא 82 כ"ס, ההספק בבדיקה הראה 57 כ"ס, כאשר שאלתי את הבוחן הוא טען שהמערכת שלהם מחשבת את ההספק במנוע על אף שהבדיקה נעשת בגלגלים.

הניסיון שלי מסתכם בעיקר בנסיעות על אוטו' ואין לי ממש ניסיון עם ג'מיני ידני, ממה שאני זכרתי הג'ימיני שלי הרגיש חזק ונמרץ יותר וספציפית זה שבדקתי אתמול הרגיש לי באמת חלש יחסית בנסיעה והמנוע אומנם טיפס בסל"ד אך דיי לאט. חשבתי אולי פשוט התרגלתי לרכבים חזקים יותר לכן הוא הרגיש חלש.
כדי לאמת את העניין ביקשתי את עזרתו של חבר בעל ג'ימיני אוטו' וזה המקום להודות לו, תודה לירן! (מהפורום).
ואכן הג'מיני האוטו' שלו הרגיש חזק יותר וכאילו הוא מאיץ טוב יותר וזה דיי מוזר כי בפועל היצרן טוען הפוך בפער לא קטן לידני.

הנתונים היבשים של הרכב שבדקתי הם שנת 04, 112 אלף ק"מ . אגב הקומפרסיה יצא בנתונים הבאים, 96,100,96,93. באחוזים.

מה היא דעתכם בנושא?

נועםנועם
18-06-11, 17:20
אתה לא יכול לעשות השוואה על פי תחושה, בטח אם היא לא התבצעה מיד ובסמוך לידני כאשר הצמיגים זהים ובלחץ אויר דומה במדויק!!! (מה שמאוד משפיע, ספציפית בג'ימני, על הסחיבה).
מה שחשוב שלא תהיינה נזילות או שריפת שמן.

idan_ti
18-06-11, 18:51
אתה לא יכול לעשות השוואה על פי תחושה, בטח אם היא לא התבצעה מיד ובסמוך לידני כאשר הצמיגים זהים ובלחץ אויר דומה במדויק!!! (מה שמאוד משפיע, ספציפית בג'ימני, על הסחיבה).
מה שחשוב שלא תהיינה נזילות או שריפת שמן.

קודם כל יכול להיות אחד שמור אחד שחוט...

שנית אוטמטי יכול להרגיש חזק יותר כי בדרך כלל לרכבים עם גיר אוטמטי המומנט גבוה יותר

אבל שתהייה בטוח , קבל :)
http://www.auto.co.il/catalog.aspx?compare=1024,1025,1026

אלי אהרוני
19-06-11, 19:29
שנית אוטמטי יכול להרגיש חזק יותר כי בדרך כלל לרכבים עם גיר אוטמטי המומנט גבוה יותר

על סמך מה אתה קובע את זה?
המומנט במנוע לא שונה כלל באותם רכבים.
בגיר רגיל, יחסי ההעברה בד"כ יותר קצרים ולכן הרכב צריך להרגיש חזק יותר.
יותר מומנט באוטומט?? ממש לא.

אלי

GodsFather
20-06-11, 09:41
אולי עידן מתכוון לממיר מומנט שמהווה יתרון מסוים... אבל זה עדיין לא מה שמתאר פותח השרשור.

eyal1979
23-06-11, 21:57
הג'ימני הידני חזק משמעותית מאחיו האוטומטי, וזאת בגלל עדיפות של חמישה הילוכים קדמיים(בידני) וקצרים יותר מול ארבעה יחסי העברה ארוכים יותר באוטומטי.
ותוסיף לזה גם את ההפסדים המכניים המובנים שקיימים בגיר אוטומטי בעל ממיר מומנט לעומת גלגל"שים מכאניים בידני.
המנוע זהה לחלוטין בדגם הידני ובדגם האוטומטי כך שדיבורים על "מומנט" גבוה יותר באוטומטי אינם נכונים ואינם מדוייקים כלל.

נתוני היצרן גם מדברים על פער בביצועים של 2-3 שניות שלמות במיאוץ הקלאסי מ-0 ל100(זה לא הכל בחיים אבל אומר הרבה).
חבר קרוב וטוב רכש ג'ימני ידני והעדיף גם הוא את הדגם הידני על האוטומטי בעקבות נסיעה והשוואת הכוח והסחיבה בפועל בין שני הגרסאות של הרכבים האלו.
לגבי הקומפרסיה..ייתכן ונמדדה חשמלית במכון הבדיקה ולא ע"י הוצאת הפלגים, מדידה והשוואה בין הקומפרסיה בבוכנות.
ייתכן ונהגת ברכב ביום חם, דבר שיכול להשפיע על תחושת הסחיבה של הרכב.
יש לבדוק באמת לחץ צמיגים וגם מידת צמיגים ולראות האם המידה אכן זהה, דבר היכול להשפיע על סחיבת הרכב.
פילטר אויר סתום אולי, קלאצ' גמור?..
כדי לשלול ספציפית בעיה ברכב יש לעשות בדיקה מקיפה

דרור ברלי
23-06-11, 23:25
לטעמי גיר אוטומטי על מנוע 1.3 ברכב שטח זה בדיחה עצובה, מאוד עצובה. זה רק מראה על התייחסות היצרן ללקוחות שלו ומה הוא חושב עליהם ועל ייעוד האוטו.

על הכביש, פער של 2-3 שניות במיאוץ מ-0 ל-100 הוא נצח. שנות דור. הוא מבטא הפרש של עשרות מטרים רבים מאוד, אינדיקציה ליכולת עקיפה, סחיבה בעליות, כל הפרמטרים בהם כל גיר אוטומטי קלאסי יהיה נחות משמעותית מגיר ידני. נכון שממיר המומנט עוזר בשטח, גם בהיבט של הכפלת המומנט הרזה של המנוע הזה, אבל זה טוב ומורגש בעיקר בשטח טכני, שם הג'ימני האוטומטי יהיה קל יותר לשליטה מאחיו הידני שמצריך יותר מיומנות בשמירה על המנוע בתוך רצועת הכוח היעילה שלו, שאינה ממש בתחום הנמוך... (הפתרון לזה בסוזוקים ידניים הוא קיט יחסי העברה לטרנספר).

לתחושתי נתון ההספק שהובא כאן - 57 כ"ס "בלבד", די מסתדר לי עם הפסדי הכוח שבדרך לגלגלים האחוריים. אם המנוע נותן רק 57, כמה יש בגלגלים? 34?...
ולא לשכוח שיש שני דגמי מנוע בג'ימני - הישנים עם 79 כ"ס ומנוע חדש יותר עם VVT ו-82 כ"ס. לא זוכר מאיזה מודל עברו למנוע החזק יותר. לא שהפער של 3 סוסים יפניים רזים הוא כזה גדול/משמעותי, אבל באוטו כזה הוא מורגש.

לירן.
24-06-11, 16:29
יאללה לידור תרחיב את החיפושים לאחד אוטומטי נקי ותהנה.

.
ייתכן ונהגת ברכב ביום חם, דבר שיכול להשפיע על תחושת הסחיבה של הרכב.
יש לבדוק באמת לחץ צמיגים וגם מידת צמיגים ולראות האם המידה אכן זהה, דבר היכול להשפיע על סחיבת הרכב.

הרכבים ננהגו באותו יום ולהם דגם צמיגים זהה ואותה מידה.

אז כנראה שהייתה שם בעיה אחרת.

לטעמי גיר אוטומטי על מנוע 1.3 ברכב שטח זה בדיחה עצובה, מאוד עצובה. זה רק מראה על התייחסות היצרן ללקוחות שלו ומה הוא חושב עליהם ועל ייעוד האוטו.

על הכביש, פער של 2-3 שניות במיאוץ מ-0 ל-100 הוא נצח. שנות דור. הוא מבטא הפרש של עשרות מטרים רבים מאוד, אינדיקציה ליכולת עקיפה, סחיבה בעליות, כל הפרמטרים בהם כל גיר אוטומטי קלאסי יהיה נחות משמעותית מגיר ידני. נכון שממיר המומנט עוזר בשטח, גם בהיבט של הכפלת המומנט הרזה של המנוע הזה, אבל זה טוב ומורגש בעיקר בשטח טכני, שם הג'ימני האוטומטי יהיה קל יותר לשליטה מאחיו הידני שמצריך יותר מיומנות בשמירה על המנוע בתוך רצועת הכוח היעילה שלו, שאינה ממש בתחום הנמוך... (הפתרון לזה בסוזוקים ידניים הוא קיט יחסי העברה לטרנספר).

לתחושתי נתון ההספק שהובא כאן - 57 כ"ס "בלבד", די מסתדר לי עם הפסדי הכוח שבדרך לגלגלים האחוריים. אם המנוע נותן רק 57, כמה יש בגלגלים? 34?...
ולא לשכוח שיש שני דגמי מנוע בג'ימני - הישנים עם 79 כ"ס ומנוע חדש יותר עם VVT ו-82 כ"ס. לא זוכר מאיזה מודל עברו למנוע החזק יותר. לא שהפער של 3 סוסים יפניים רזים הוא כזה גדול/משמעותי, אבל באוטו כזה הוא מורגש.

כתב זאת דרור ברלי בפורום סוזוקי ונסקל באבנים :rolleyes:

הגיר האוטומטי על ה-1.3 של הג'ימני הוא ממש לא בדיחה עצובה ורחוק מכך.
אני גיליתי שגיר אוטומטי בשטח זה פינוק אמיתי, לא יעזור כלום, כשהג'יפ שלנו הוא האמצאי ולא המטרה זה נכון אפילו יותר.
מה גם שכפי שכתבת הוא ממש עוזר למנוע ולנהג בזחילות טכניות.
תתקין לו קולר חיצוני והוא גם לא יתחמם יותר מידי.

מי שמחפש מיצואים ו-0 ל-100 אני מצטער גם הג'ימני הידני וגם האוטומטי לא בכיוון ותחפשו רכב אחר...

מנועים בגדול יש בארץ 3 דורות, 99-00 רצועת טיימינג המנוע הישן עם 79 כ"ס, 01-אמצע 05 מנוע חדש שרשרת טיימינג 82 כ"ס, אמצע 05 ואילך המנוע החדש בתוספת VVT תזמון משתנה 85 כ"ס.

-->