PDA

צפייה בגרסה מלאה : דרושה עזרה ממקצוען בבמציאת מנגנון השוואה ל GPS סדרתי עד 1500שח' ניווט כביש

צור
18-06-11, 11:52
לא מצאתי מקום לעשוות השוואה למכשיר סדרתי - בזאפ ודומיו לא ניתן להנכס לתכונות המקצועיות של המכשיר.
מוכרנים בחנויות בכלל לא מבינים על מה הם מדברים ורק הכסף מדבר.
יש לי נסיון רב שנים - ממגלן ועד פוגיצו ממאפסנד ועד IGOעמוד ענן
ההתקדמות במכשירים והטכנולגיה מהירה ואני לא בעינינים
אני מחפש מכשיר סדרתי עם מסך מגע לפחות 5 אינטש
נראות מצוינת ומהירות מקסימלית
טעינת SD פשוטה
בעל בטריה פנימית חזקה שלא יכבה כל סגירת סוויץ.
התקציב כ 1500 שח'
נדרש לנסיעה במזרח ארופה כבישים ושטח בארץ.
תאימות למפות סרוקות שטח כמו שהשתמשתי בגאורגיה יתרון

boaz avrahami
18-06-11, 13:32
אהלן צור!
ציין בבקשה למה אתה זקוק לטעינת כרטיס sd.
אני עברתי לאחרונה לאיפד דור ראשון , דגם עם 3g, מה שאומר שיש לו מקלט gps אינטגרלי.

מסך נהדר גם מבחינת גודל וגם עוצמת תאורה.
סוללה חזקה.
התקנה רזה ויפה ברכב.
מגוון רחב של אפשרויות שימוש נוספות.

קניתי משומש בן חודשיים ב 1700 שח׳.
המחיר לא כולל תוכנות ניווט אבל יש מגוון תוכנות שחלקן חינמי.

בועז

raanan
18-06-11, 13:53
נדרש לנסיעה במזרח ארופה כבישים ושטח בארץ.
תאימות למפות סרוקות שטח כמו שהשתמשתי בגאורגיה יתרון

אני לא יודע לייעץ לך בנושא החומרה (בעצם כן רק אם אתה מתעניין במסכים גדולים וטבלטים מוקשחים). אבל,
עבור ניווט בשטח וכביש (בינתיים רק בחו"ל), יש את התוכנה המצויינת TWONAV שיודעת להיות דואלית (לארץ יש רק מפות שטח).
יתרון שיש באתר החברה מפות למדינות רבות שחלקן ניתן להורדה בחינם.
כמובן שניתן לייבא לתוכנה מיגוון רחב של פורמטים של מפות סרוקות.

רענן

צור
18-06-11, 14:46
בגאורגיה היתיי עם התוכנה TOWNAV שלא היתה לי הכי קלה - אבל עלי להודות שהמכשיר היה בעיתי והקבצים הסרוקים עבדו קצת לאט ובנוסף הטילטולים העזים שהין מנת חלקו של המכשיר כיבו אותו מידי פעם כך שלא היה לי אפשרות מספקת תוך נהיגה לפרגן ולממוד מספיק לתוכנה.
אבל שאלתי היתה בנוגע למכשיר- איזה מים המכשירים המתאים ביותר לצרכי ומה האתר שנותן השוואה מקצועית

raanan
18-06-11, 15:18
בגאורגיה היתיי עם התוכנה TOWNAV שלא היתה לי הכי קלה - אבל עלי להודות שהמכשיר היה בעיתי והקבצים הסרוקים עבדו קצת לאט ובנוסף הטילטולים העזים שהין מנת חלקו של המכשיר כיבו אותו מידי פעם כך שלא היה לי אפשרות מספקת תוך נהיגה לפרגן ולממוד מספיק לתוכנה.
אבל שאלתי היתה בנוגע למכשיר- איזה מים המכשירים המתאים ביותר לצרכי ומה האתר שנותן השוואה מקצועית

אני חושב שאתה מבלבל בין נושאים ויש לך סלט אחד גדול בנושא !

למרות האהבה וההערכה המקצועית לבועז, אני חושב שההמלצה שלו על אייפד לא מתאימה לך (אבל הוא לא "אשם". כי רק עכשיו הוספת הפרטים).
לפי אופי הטיולים/נסיעות שלך, את חייב מכשיר מוקשח או סמי מוקשח.
מכאן עליך להגדיר 2 פרמטרים חשובים :
א. גודל מסך מינמלי ומכסמלי שאתה מעוניין (האם זה טבלט מסכים שנעים מ-7" ועד 12" או PND עם מסכים 4" עד 7" )
ב. מע' ההפעלה שתנהל את החומרה והתוכנות (טבלט בד"כ יריץ XP כמעט כמו בבית, PND כבר תלוי בחברה יש WIN CE או אנדרואיד )

בעקרון עבור ניווט שטח, רוב התוכנות החזקות הן לסביבת XP (חוץ מ TWONAV שיודעת לתמוך כמעט בכול מכשיר ומערכת הפעלה).

אחרי שתגדיר את א' ו-ב' , נהיה יותר חכמים למקד אותך למכשירים המתאימים.

רענן

boaz avrahami
18-06-11, 18:48
צור - לא נראה לי שיש אתר שישווה בין סוגי מכשירים עם אופי שונה.
קודם צריך להחליט מה סוג המכשיר ומה תכונותיו (ואז לנסות לחפש ברשת מאמרים או השוואות יותר ממוקדים)

קראתי שוב ואני לא מצליח להבין את המכלול שאתה זקוק לו
מאוד יעזור צור אם תתאר את אופן השימוש והציפיות שלך מהמכשיר - מפורט ככול שתוכל.

רענן -
לא הבנתי מה הוביל אותך למסקנה שדרוש מחשב מוקשח או חצי מוקשח, לא ראיתי שום רמז לכך בתיאור של צור.
אגב, למעט אבק ומים יש לאייפד עמידות כמו למחשב חצי מוקשח.
אם נדרש הגנות מאבק או מים יש מארזים לאיפד שישלימו את החסר והם לא יקרים.

מחשב מוקשח או חצי מוקשח לוקח את התקציב ל-3000 שח' וצפונה. לחלוטין מעבר לתקציב.

שנים נסעתי עם מחשבים מוקשחים ואיכותיים (האמר-הד) והחליפתי לאחרונה לאייפד ויש לי לדעתי את יכולת ההשוואה האוביקטיבית.
לדעתי כמעט בכל פקטור האייפד כיום הוא פתרון ניווט יותר נכון לרוב המשתמשים ועושה זאת בתקציב צנוע.

אגב, בהתאם להגדרות של צור -
מכשיר סידרתי: מוקשח לא ממש - אייפד כן (לדעתי צור ניסה להגדיר מכשיר יעודי מבוסס GUI )
אדיש לכיבוי והדלקה: מחשב נייד רגיש - אייפד לא רגיש
רגישות לטילטולים: מחשב מוקשח כן (דיסק מכני)- אייפד לחלוטין לא.

raanan
18-06-11, 19:08
רענן -
לא הבנתי מה הוביל אותך למסקנה שדרוש מחשב מוקשח או חצי מוקשח, לא ראיתי שום רמז לכך בתיאור של צור.

זה מה שצור כתב

בגאורגיה היתיי אבל עלי להודות שהמכשיר היה בעיתי והקבצים הסרוקים עבדו קצת לאט ובנוסף הטילטולים העזים שהין מנת חלקו של המכשיר כיבו אותו מידי פעם

אם הגיע למצב שמכשיר כבה מטילטולים, אז הוא חייב מכשיר עם SSD ולא הארד דיסק מכני .
כמו כן, מוקשח או סמי מוקשח יעמדו טוב יותר בזעזועים של הדרכים בגרוזיה.

רענן

boaz avrahami
18-06-11, 19:19
Ssd יש גם לאייפד. היש לך כיום מכשיר אדיש יותר מהאייפד לכיבוי/הדלקה/ התרוקנות סוללה?

raanan
18-06-11, 19:40
Ssd יש גם לאייפד. היש לך כיום מכשיר אדיש יותר מהאייפד לכיבוי/הדלקה/ התרוקנות סוללה?

ידוע שיש SSD לאייפד !
השאלה האם הוא עמיד בויברציות וזעזועים ? (לפי מה שצור מתאר, הדרכים שם "על הפנים")

רענן

boaz avrahami
18-06-11, 20:58
מבחינת עמידות לזעזועים אין בכלל ספק שהוא עמיד.השאלה היא האם לצור יש דרישות נוספות שאותן האייפד לא יוכל לספק. הנתונים האלו חסרים לנו.לאחר מכן יהיה צריך לנתח את האספקטים האפליקטיביים ואז לבצע השוואות מול מכשירים אחרים בקטגוריה.

idanw
23-06-11, 20:43
אהלן,

הבחור ביקש מכשירים סידרתיים...
אמנם קצת לא אובייקטיבי, אבל מצורפת טבלת השוואה טכנית למכשירים מתוצרת QUE, לכל היצרנים שמשווקים בארץ יש מכשיר מקביל אליהם במחירים דומים.
דבר אחד קח בחשבון -
ביקשת סוללה חזקה - לטעמי אין לזה כל חשיבות - לסוללות הפנימיות של כל המכשירים האלה יש "אפקט זיכרון" מה שאומר שכשהם חדשים הם יכולים לעבוד עד שעתיים ללא טעינה, אבל לאחר שימוש ברכב (שלא כולל טעינה + פריקה מלאים בכל שימוש) הסוללות שלהם נגמרות - יוצא מצב שאחרי כחודש שימוש, הסוללה לא מחזיקה אפילו דקה.

לכן, שכח מזה, מניסיון.

תרגיש בנוח לשאול שאלות...
עידן

-->