PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמים לדיסקו 2004

aviv_sh
19-06-11, 05:53
שלום לכולם, אני הבעלים של דיסקו 2004 עם כריות אויר אשר הוחלפו לפני שנה בגלל בלאי. הרכב נסע רק 110,000 ק"מ ולא הרבה בשטח. כרגע יש חשש שהבולמים הקדמיים התעייפו. שאלות: האם יכול להיות שבולמים מתעייפים? האם כדאי להחליפם במקוריים? האם כדאי כבר לשדרג את כל 4 הבולמים? אם כן למה?
תודה, אביב

Gershon
19-06-11, 06:39
שלום לכולם, אני הבעלים של דיסקו 2004 עם כריות אויר אשר הוחלפו לפני שנה בגלל בלאי. הרכב נסע רק 110,000 ק"מ ולא הרבה בשטח. כרגע יש חשש שהבולמים הקדמיים התעייפו. שאלות: האם יכול להיות שבולמים מתעייפים? האם כדאי להחליפם במקוריים? האם כדאי כבר לשדרג את כל 4 הבולמים? אם כן למה?
תודה, אביב

אם הבנתי נכון, לפני כשנה החליף את 4?
שוב עכשיו?

מוזר מאוד אם אין Off-Road

aviv_sh
19-06-11, 06:50
לא, לפני שנה החליפו רק 2 כריות אויר. עכשיו מדובר על 2 הבולמים הקדמיים.

Gershon
19-06-11, 07:03
חייבים לראות
להגיד בלי לראות הבלתי אפשרי

אלון_ק
19-06-11, 13:39
אם אני מבין נכון, אתה החלפת את כריות האוויר אבל הבולמים, למיטב ידיעתך, לא הוחלפו מעולם.

תחת הנחה זו זה סביר בהחלט שהבולמים הקדמיים סיימו את חייהם. זה לא קשה לבדוק; פרק בולם, פתח וסגור אותו. אם ההתנגדות אחידה לאורך כל המהלך, לא סביר להניח שהוא תקול; אם התנועה איננה אחידה הוא תקול. בכל מקרה אתה בהחלט יכול גם להחליט שהבולם איננו עומד בקנה אחד עם דרישותיך מהתנהגות הרכב ולהחליפו.

במידה ותבחר להחליף, סוג הבולם הנבחר להחלפה (מקורי, משודרג קלות או משודרג מאוד) זה עניין של העדפה אישית. ככל שתבחר בולם איכותי יותר כן יעלה המחיר. אישית הייתי בוחר בבולם מונוטיוב מאיכות בינונית ומעלה, ההבדלים לדעתי מורגשים מאוד.
יש סדרת כתבות של נמרוד בה הוא בוחן כמה סוגים של בולמים, מצ"ב קישור לאחת מהן (יש בתוכה קישורים לשתיים האחרות):
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1949 (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1949)

aviv_sh
19-06-11, 20:07
אלון, תודה על התשובה המפורטת. קראתי את סדרת הכתבות של נמרוד והחכמתי. בדקתי את הבולמים וניראה לי שהם עדיין תקינים. למרות זאת, אני שוקל להחליף את ארבעת המקוררים מכיוון שגם אם הם לא גמרו את חייהם ייתכן וזה יקרה בקרוב, הנחה נכונה? אני מתכונן להחזיק את הרכב עוד שנים רבות אם אפשר. האם השיפור בהתנהגות הרכב באמת מורגשת. אז איזה בולמים היית מציעה, בלי להשתגע במחיר? תודה, אביב

אלון_ק
19-06-11, 23:11
...אני שוקל להחליף את ארבעת המקוררים מכיוון שגם אם הם לא גמרו את חייהם ייתכן וזה יקרה בקרוב, הנחה נכונה?....
לדעתי האישית, לא. אם אתה מרוצה מהתנהגות הרכב, חכה עד שהם ימותו - זה יעלה אותו דבר גם בעוד שנה. יש הגיון מסוים במה שאתה אומר, אבל כשיקול מרכזי אני לא חושב שזה נכון.

אם אינך מרוצה מהתנהגות הרכב (או שאתה רוצה משהו טוב יותר) אז קדימה, תחליף. ההבדל בהחלט מורגש, במיוחד כשמעמיסים את הבולמים לאורך זמן.

לגבי סוג הבולם המומלץ, כפי שאמרתי - מונוטיוב טוב (זו דעה, לא עובדה. אתה לא חייב לקבל אותה). קוני, בילשטיין מסדרת 7100, FOX, כולם עונים לדרישה. קוני לא זולים, בילשטיין וFOX יקרים (אבל ניתנים לשיפוץ בעלות נמוכה - שיקול אם חושבים כמה שנים קדימה). הטריק האמיתי הוא לבחור את כיוון הבולם המתאים, אבל הרכב שלך הוא רכב נפוץ ולכל סדנא שמכבדת את עצמה יש כבר מספיק נסיון כדי להתאים לך בולם עם כיוון מתאים לפי דרישתך. שים לב, נוחות איננה הגדרה מדעית ואיננה אבסולוטית! מה שטוב למישהו אחר לאו דווקא טוב לך.

אם אתה נוסע עם המקוריים כמה שנים ומבסוט, הכי זול וכנראה רעיון לא רע בכלל זה להשאר עם המקור.

-->