PDA

צפייה בגרסה מלאה : נהיגה באתרי עבודות בכבישים

yes1952
21-06-11, 12:51
אני פונה אל כולם מעל במה זו ומבקש
אנא הורידו את הרגל מדוושת הגז כאשר אתם עוברים ליד אתרי עבודה בכבישים
והעבירו את המסר לחבריכם הנוהגים בכבישים
במיוחד נדרשת זהירות מוגברת בלילות
באם נתקלתם בדבר מה שנעשה שלא בסדר ע"י עובדי האחזקה או פקחי התנועה
אנא פנו אלי ואעביר זאת הלאה
למען הגלוי הנאות אני נמנה על מערכת הפיקוח בכבישים(כן עבודה חדשה-שזה אומר הבראתי)
תודה
יוסי

ניר ל
21-06-11, 13:01
שמח לשמוע שהבראת ,

עד מאה ועשרים !

טל חסיד
22-06-11, 21:49
בהצלחה בעבודה החדשה, וטוב מאד לשמוע שהבראת וחזרת לעבוד.

טל

יונתןמצפה
23-06-11, 18:00
ראשית אני מצטרף לברכות על החלמתך! העיקר הבריאות.

ועכשיו סיפור:
אתמול, 22.6.11, השעה 22:30 צומת העמקים (ג'למה).
אני נוסע מכיוון יגור,רוצה לפנות שמאלה לטבעון. פתאום נגמר לי הנתיב פנייה שמאלה (בד"כ יש שם שני נתיבים כאלו) ואני מוצא את עצמי נדחק בי רכבים זועמים בחזרה לנתיבים שממשיכים ישר. לא יודע לומר אם הייתה התראה לסגירת הנתיב- אני לא שמתי לב לכזו... כן היו סימנים של עבודות בכביש.
אני מגיע לצומת, הרמזור ירוק ואני נוסע לאט ליד מכווני התנועה שמורים לי (בצעקות...) לנסוע ישר עד לבסיס הקרוב ולבצע פרסה. מבולבל, ממשיך לכיוון הבסיס.
בפנייה ימינה לבסיס כבר יש פקק קטן, אני עומד בפקק ולבסוף מחכה לפנות חזרה לכיוון צומת העמקים (פניה שמאלה מסוכנת...). הפקק של הפניה לבסיס כבר חורג לכביש הראשי, מכווני תנועה- אין! חלק מהנהגים (מתוך בלבול או חוצפה) מבצעים פנית פרסה ישר מהכביש הראשי ללא שיש בכלל נתיב פנייה שמאלה. ז"א- בכביש של 90, עוצרים ופונים פרסה... אני מוצא את עצמי נדחף לתוך הצומת בין כל העבריינים כמשני הצדדים מגיחות מכוניות במהירות גבוהה- הצומת חשוכה!
חוזר לכיוון צומת ג'למה, מחנה את הג'יפ בצד וניגש לחפש את ה"אחראי".
בעודי צועד לכיוון אתר העבודה, חלק מהמכוניות שבאות מכיוון יגור ומעוניינות לפנות שמאלה לטבעון מופנות לבצע את הפנייה בכל זאת למאות חוסר הסדרה של נתיב שכזה בפועל. התוצא- נהגת מבולבלת שפונה שמאלה נכנסת בטעות נגד כיוון התנועה ומוצאת את עצמה חסרת עונים מול רכבים שמגיעים במהירות מכיוון טבעון!!!
אני ניגש למישהו שם שמגדיר את עצמו כמפקח האחראי מטעם מע"צ על העבודות והבטיחות. אני מציע לו את הדיל הבא: אם בלילה לא קורת תאונה אני מזמין אותו לארוחה עלי. אבל מנגד, אם כן יש תאונה הוא מתפטר מהתפקיד... הוא כמובן לא מסכים לעסקה..
אני מסביר לו את הבעתיות להבנתי והוא טוען שיסדר את זה. (לטעמי מי שמסדיר ככה עבודות בכביש לא ראוי להיות נהג שלא לדבר על מפקח. אבל מה אני מבין)
מכיוון שהבנתי עם מי שי לי עסק בדרכי לג'יפ התקשרתי למשטרה ודרשתי שיגיע דחוף קצין מתנ"א לפני שיהיה אסון. מקווה שזה קרה!

יוסי, אינני יודע בדיוק מה תפקידך אבל אשמח אם האירוע הזה יטופל בדרגות הבכירות ביותר. מנהל שמאפשר לכוח האדם שברשותו לבצע טעויות שכאלו צריך להיכנס לכלא. לא פחות!
אשמח לתגובה כאן או בפרטי. או לחילופין כתובת שאליה יש להפנות את הדיווח הזה.
תודה,
יונתן

yes1952
24-06-11, 03:45
ראשית תודה על הברכות
שנית
תאור המקרה כלשונו יועבר למנכ"ל אבידר(המעסיקה את הפקחים מטעם מע"ץ)ולמע"ץ לאיש האחראי לנושא
תפקידי שם הינו פשוט ואין מה להרחיב
אך בכל חריג מטפלים אצלנו בחומרה רבה
ועל התאור שלך תודה
בפרטי אמסור לך כתובת בהרחבה
יוסי

tzagi
25-06-11, 07:39
קודם כול מזל טוב על ההחלמה ועל העבודה
אבל משום מה.....אני לא רואה אותך בתור ביורוקרט "טוב", מקווה מאד שלא יקלקלו אותך.

יונתןמצפה
25-06-11, 15:10
ג'ו בשבילך: הגיע הזמן שבמדינה שלנו יתחילו להתייחס לבטיחות בנושא עבודות בכבישים כמו שמתייחסים אצלכם ב"בפרימיטיביה"... ;)
כשנתיב נגמר להתריע על זה מראש- LANE ENDS IN 2 MILES... 1 MILE... XX FEET . ולא- נתיב שנגמר ככה פתאום כי יש קיר, תבחר אם להידחף בכוח לנתיב ליד או להיכנס בקיר. או מדרגות של כביש מקורצף בגובה של מדרכה באמצע כביש מהיר. או סימוני נתיבים שמזכירים יותר את התמרור של זהירות החלקה... אם תישאר בנתיב שלך כנראה שתפגוש את אלו לידך שגם מנסים להישאר בנתיב שלהם....
ג'ו- אולי תבוא ללמד את האחראים כאן על עבודות בכבישים איך זה אמור להיות!

yes1952
25-06-11, 16:48
יונתן ידידי
יש שילוט כזה בדיוק בכל אתר עבודה בכביש
בשביל זה הוקמה יחידת הפקחים(לא מפקחים-הם סיפור אחר)
לכל אתר מוצמד פקח אחראי\ראש משמרת עם פקח נוסף (ועד 4 ויותר)תלוי בסוג העבודה
הפקח הנ"ל מלווה את צוות האבטחה כאשר מעממידים את התמרורים השונים בדיוק לפי התרשימים שבידיו(ויש כאלה)
היום אנו עובדים לפי התקן האירופאי שהינו מחמיר יותר מהאמריקאי
קבלן בשטח אשר עובר על הוראות הבטיחות נקנס בסכומים גבוהים ולאט לאט הנושא מחלחל
האמן לי שאין לי חשק להדרס בכביש כשאני עומד ליד הקונוס הראשון ומסיט את התנועה
אך לא פעם ניסו לגהץ לי את הנעליים
קרא את הכותרת שכתבתי
רוב הנהגים במיוחד בלילה לא שמים פרוטה שחוקה על התמרורים בדרך
יש יוצאים מהכלל ואם אתה וחבריך לא תאירו עיניינו כפישעשית לא נוכל לטפל באילו שסורחים ומועלים בתפקידם(לא עושים זאת חינם אנחנו מקבלים שכר)
כך שמה שכתבת לג'ו הינו במקום
חבל למחוק
יש לך הודעה בפרטי
תודה
יוסי

יונתןמצפה
25-06-11, 17:39
כך שמה שכתבת לג'ו הינו במקום
חבל למחוק

יוסי
ברור. את התגובה המקורית לג'ו להשאיר. התגובה שאחריה הייתה הודעה כפולה ולכן ערכתי אותה וניתן למחוק אותה.

לגבי שאר הדברים שלך:
אני לא איש מקצוע בתחום. אני נהג...
יצא לי לנהוג לא מעט בארה"ב. אין מה להשוות... לא מכיר תקנים, לא מכיר אירופה, מכיר את המצב בארץ. בארה"ב מעולם לא ראיתי בעבודות בכביש מצב שבו העבודות מביאות את הנהג למצבים מפתיעים/מסוכנים/מבלבלים/ועוד... בארץ זה קורה לי כמעט על בסיס יום-יומי. אם עובדים לפי תקנים מסוימים (שאמורים להיות מחמירים יותר מאלו של ארה"ב) אז הבעיה כנראה בביצוע. או אולי בהבנה של התקנים... (הם הרי נכתבו באנגלית לא?):p
אני כאמור רואה את העובדות- נתיבים צבועים בצורה כזו שגם אם הייתה לי תצ"א שלהם כנראה שלא הייתי מצליח להבין אותם... (לעתים הפסים המחוקים יותר בולטים מהסימון החדש) , פרוג'קטורים של העבודות מכוונים ישר לעיניים של הנהגים, חסימות נתיבים נעשות ללא שיקול- כל שני פועלים עם טנדר חוסמים קטע מנתיב... הכל הכל מנסיון- שום דבר לא מומצא!
לגבי הנהגים אתה צודק! יש בעיה. אבל במדינה שלנו כשמישהו אחד לא בסדר תמיד מנסים לתקן אותו במקום לנסות למנוע את ההשלכות של זה בדרכים יצירתיות יותר (כמובן שהכי טוב להשקיע בשני הצדדים במקביל.).
להאשים את הנהגים זה טוב אבל זה לא פתרון. זה מזכיר לי שוטר שעמד בתחנה שאחרי צומת גולני כשהרמזור לא עבד ורשם דוחות לאלו שלא פעלו ע"פ התמרורים שמתחת לרמזור התקול... כששאלתי אותו מדוע הוא אינו קורא לתגבורת כדי לבצע כיוון נכון של התנועה שתמנע תאונה הוא ענה לי- האחראים על הרמזורים קיבלו דיווח. אני כאן כדי לטפל באלו שלא יודעים את החוק :mad:

לסיום אני חייב לחזק את ידיך! אתה עובד בעבודה קשה, מסוכנת ומאתגרת, שבין היתר צריכה להתמודד עם אזרחים נודניקים כמוני שאינם מעריכים את העבודה הקשה שאתם מבצעים. שתצליח בעבודה החדשה ושלא ירפו ידיך! הלוואי ובעלי התפקידים הגדולים יביאו לשינוי כזה במצב שאתה ושאר חבריך לתפקיד לא תצטרכו לפתוח שרשורים כגון זה.

ד ו ר ו ן
25-06-11, 21:23
יוסי,
אחד השדברים הכי מחורבנים הוא שאת הסימונים הצהובים הזמניים לא מנקים מהכביש בסיום העבודות אלא צובעים בשחור, ואז בשעות מעבר (בוקר, אחה"צ) שלא ממש רואים את הצבע של הקו אלא יותר את הברק שלו מפני האספלט,השמש משתקפת מהמשטח המבריק של הצבע, ולך תבין מה הסימון החדש ומה הסימון של התיקונים בכביש.
נתיבים מתלכדים ומתפצלים כאילו שמישהו שיכור שיחק סבתא סורגת עם הקווים על הכביש.

יונתןמצפה
25-06-11, 21:30
נתיבים מתלכדים ומתפצלים כאילו שמישהו שיכור שיחק סבתא סורגת עם הקווים על הכביש.

אולי כדאי במקומות כאלו להציב את התמרור הזה:
45001

talw
25-06-11, 21:59
למה ?
חבל
תשאירו את הפסים החלקלקים האלה על הכביש,לפחות לאופנוענים חובבי ה SLIDE ...
אם לא נראה אותם מבריקים איך נהיה מוכנים ...
הכי כיף זה בצמתים ,מכת גז ואתה בכיוון לפניה ,ושלא נדבר על החורף והפסים הנהדרים האלה.

יוסי עכשיו ברצינות
מה קורה עם צבע נגד החלקה או בעל חיכוך לפחות כמו אספלט?
יש התקדמות לכיוון?

טל

yes1952
27-06-11, 00:07
יונתן
אין נהג נודניק-יש נהג שלא הבין את השילוט מפני שהוא לא ברור-גם אני נהג
ואם השילוט אינו ברור זו אחריות החברה הלאומית לדרכים קרי מע"ץ
היום בנוסף לעדת הפקחים יש מפקחים האמורים לוודא שהעבודה נעשית כסידרה
מפקח שמתרשל נקנסת החרה המעסיקה אותו בהרבה כסף
כל נושא הפקחים הוקם לפני כשש שנים-ויש מה לשפר ולתקן ועושים זאת
טל
במו עיניי ראיתי מפקח של מע"צ מגיע לאתר צביעה בכביש-מוודא שהצבע נכון וסוג הזכוכית נגד ההחלקה עומד בתקן-ולא פעם אחת
לפי מה שאני חווה-העבודה שלהם תקינה בהחלט
אני לא שופט ואינני מפקח
אני פקח תנועה שמבקש מהנהגים שכאשר הם רואים שלט עובדים בכביש קונוסים תאורה ופקח שיסעו לאט ולא יחלפו במהירות מטורפת
שמסכנת אותם ואותנו,
את ההערות של יונתן העברתי
אני מבטיח לכם שאנו הפקחים משתדלים רובנו לפחות לוודא שהשילוט המקדים והסימונים באתר העבודה יהיו ברורים ביותר
ממש אבל ממש אינני רוצה שיגידו עלי קדיש
נהיגה בטוחה וסובלנית לכולנו
יוסי

talw
28-06-11, 19:07
יוסי בשבילך
סרטון פורנו קשה לאיך לא להתנהג בקרבת קונוסים ........
רמקולים חובה
צילום מדהים

http://www.youtube.com/watch?v=VYpOFimB7ZA

yes1952
29-06-11, 23:13
אז ככה טל
ראשית לואי דה פינה
היה סרט שלו כמפקח שהוא עלה על קונוסים ב"מרדף"לא זוכר את שם הסרט הייתי אז צוציק
שנית
זה אכזרי מצידך לשלוח חטיאר כמוני לצפות בכזה סרטון לאחד שפעם היה לו z1000 בבית(כמובן עם ניירות של וספה)
שלישית
אהבתי את הסללום-גם בארץ יש כאילו ש"לא ראו"ומזגזגים בין הקונוסים(בעיקר בלילה )
ותשובות לשאלות מהשרשור
הכתמים השחורים נובעים מכך ששורפים את המדבקות הכתומות הזמניות-ומיד צובעים בלבן לידן-השחור דוהה תוך מספר ימים
אבדוק לעומק עם אחראי הבטיחות של מע"צ-וזו באמת הערה מאוד חשובה
בסוף יקראו לי -הפקח הנודניק-ואני מקווה להרוויח זאת ביושר
כך שבבקשה המשיכו להעיר ולהאיר
אך החשוב ביותר
העבירו את המסר-להאט בקרבת אתרי העבודה בכבישים
ליל מנוחה
יוסי

יונתןמצפה
29-06-11, 23:26
יוסי, אולי שווה לפתוח שרשור דיווחי בעיות בטיחות בכבישים. גם באזורי עבודה וגם בכללי.
אתה תיכנס מדי פעם לשרשור ותוכל להתעדכן ולהעביר לגורמים הרלוונטיים.
כמובן שעדכון מצידך באתר לגבי הטיפול לו "זכה" אותו דיווח יגביר את המוטיבציה לדווח ואולי אולי השרשור הזה אפילו יהיה אחד מהיותר חשובים בפורום.
בקיצור, בוא נמנף את הפוטנציאל הזה!
ואני מדגיש שוב, יש לעדכון שלך כאן באתר לגבי השתלשלות האירועים חשיבות עליונה! אנחנו ה"אזרחים הפשוטים" מאסנו בדיווחים שנופלים על אוזניים אטומות. נראה לי, שבמקרה שלך יש סיכוי יותר מסביר שזה יהיה אחרת.
כמובן שיש כבר דיווח אחד לפחות שמחכה לעדכון כזה...
יישר כוח!
יונתן

talw
30-06-11, 01:16
יוסי ,המסר עובר בזכות גישה נכונה כמו שלך !!!

תודה

yes1952
30-06-11, 07:20
בוקר טוב
במהלך עבודה אמש(החלפת מעקות בטיחות)ליד צורן-ראיתי אכב עובר ליד אתר העבודה ומצלם את האתר,
לאחר כרבע שעה עצר רכב בתוך שטח העבודה-יצא איש צעיר(ממני)והציג את עצמו.
האיש הצעיר הינו ממונה הבטיחות של החברה הלאומית לדרכים קרי-מע"צ
התפתחה לה שיחה ערה בנושא בטיחות ובין היתר הפנתי אותו לאתר שלנו וכמובן לשרשור הזה-
אגב-מאחר ובזמן שהיתה הביקורת לא היינו(הפקחים)אמורים לעשות כלום אלא להמתין-יכולנו לדבר-
בנוסף לקחתי את המייל שלו במטרה לשלוח לו תוכנית שידורים בתחנות הרדיו המדווחות על תנועה ברחבי הכבישים בארצנו הקטנטונת
כלומר-מבזקים לעידכון נהגים על אתרי בניה בכבישים בשעות היום השונות-
לגבי פינה קבועה כאן בפורום?
הלוואי-אך זה עיניין למנהלי הפורום-בנתיים אני כאן
יום נפלא
יוסי(הלילה אהיה באיזור כפר טרומן)

PissMaker
30-06-11, 09:48
מפקח שמתרשל נקנסת החרה המעסיקה אותו בהרבה כסף
יוסי

חרה זה לא עם "א" בסוף?
טעות פרויידיאנית משהו.

yes1952