PDA

צפייה בגרסה מלאה : עצות לגבי סמוראי שהולך לעמוד קצת

fireman
15-12-04, 21:59
היי,
התחלתי לעבוד בחברה וקיבלתי רכב מהם מה שהולך לחסוך מהסמוראי לפחות 100-150 ק"מ ביום שהיה עושה, האוטו עבר טיפול קטן לפני איזה 400-500 ק"מ, מדי יומיים שלושה אני מניע אותו בסביבות 10 דקות רבע שעה, וכל שבוע בערך אני עושה איזה סיבובון של 30-40 ק"מ.. השאלה שלי אם למישהו יש עוד איזה עצות בנושא כדי לשמור על הרכב במצב טוב.

תודה

Fireman

אלון_ק
16-12-04, 00:04
להניע רכב עומד 10-15 דקות זה דווקא לא טוב. תעשה סיבובון קצר ליד הבית, אם אתה חייב. אני הייתי מנתק את המצבר ומסיע אותו פעם בשבוע נסיעה בריאה, 30-40 ק"מ. לדעתי, זה הפתרון הכי טוב - זה גם מה שעשיתי כשטסתי לחו"ל להרבה זמן (טוב, נו, אבא עשה - עד היום הוא רוצה לקחת את האוטו לעשות ס"ד :lol: ). לפחות פעם בחודש איזו נסיעת שטח, אפילו קצרה, עם לוקרים נעולים והכל - תן לשמן להתערבב, למרכיבים לעבוד, שלא יעמדו יותר מדי.

זו גם יופי של הזדמנות להתחיל ליישר קו בכל הדברים הקטנים והמרגיזים שדורשים השבתות ליומיים - חשמל וכד'. דברים קטנים, אחד בכל פעם; זה יצטבר וישא תוצאות נאות.

ברוך הבא למועדון דלקני החינם :lol:

המהנדס
16-12-04, 00:18
לפי מה שאתה מתאר הוא לא הולך לעמוד ממש...
רכב שעומד הרבה זמן (רכבי תצוגה בדר"כ) מניעים אותם אחת ל...
אבל כעקרון אין בעיה להעמיד לתקופות ממושכות .
אצלנו בחצר עומדות 5 מכוניות שלא נוסעים איתן ביום יום למרות שהן במצב נסיעה.
הבעיות הנפוצות בהעמדת רכב להרבה זמן הם צמיגים ש"מתיישבים" בתנוחה מסויימת ומתעוותים ברקסים שננעלים (זה באסה רצינית) ונזקי חלודה לרכב שלא מכוסה כיאות.
כל אלו קרו במרצדס שנת 56' ששכבה שנתיים בלי לזוז עד לפני שבועיים שהזזנו אותה ממקומה.
אתה רוצה להשבית רכב להרבה זמן שים אותו על בלוקים אל תתפוס בלם יד ותכסה אותו -להניע הוא יניע גם אחרי הרבה חודשים : מניסיון.
המצב שלך יותר טוב נראה לי .... :wink: זה המצב האופטימלי לבעל ג'יפ - רק לטיולים.

זאביק
16-12-04, 09:24
תניע אותו פעם בשבוע, לפחות חצי שעה.
סע כמה ק"מ, עם לוקרים נעולים (אבל לא חייב ב-4X4, ככה הכל ינו וישומן, אבל לא תהיה לך בעייה עם 4X4 בכביש), תן לשמן להתחמם.
זה מספיק.

asafk
16-12-04, 11:58
אם אתה מתכוון לנסוע לפחות פעם בחודש- חודש וחצי, לא צריך לעשות כלום. פעם בחצי שנה טיפול כולל בדיקת כל המקומות המועדים להתייבשות (תפוחים, צלבים, גומיות שונות), פעם בשנה החלפת כל השמנים. זהו. מקסימום אם חזרת מטיול ואתה יודע שתניע את הרכב רק עוד חודש, נתק את המצבר.
בתחילת נביעה לאחר זמן רב של עמידה, תפתח מכסה מנוע, תניע, תראה שכלום לא נוזל, תן למנוע להתחמם, ותתחיל לנסוע בלי הרבה עומס- שגם הממסרת תתרגל לעבודה.

הסופה שלי עבדה ככה יותר משנתיים בלי שום בעיה- מגיע פעם בשלושה שבועות- חודש, מניע ונוסע לטייל. חוזר מהטיול, מעמיד אותה, נועל, וזהו- עד הטיול הבא.

אסף.

dizza man
16-12-04, 17:28
תמכור את הרכב שים את הכסף בבנק ותצבור עליו ריבית!!

ככה לא תפסיד רק תרויח!

ועם הרכב שקיבלת מהעבודה תפצה את עצמך בנסיעת שטח בשבילים מהירים!
דלק חינם +בלאי של רכב שהוא לא שלך! :D
+קפיצים רכים ונוחים לשבילים!

אולי תרכיב לו איזה מיגון מתחת לקרטר שלא יילך לך מנוע (לא נעים מהבוס)

קח דוגמא... קאיה פרייד שקיבלתי שעבדתי בהתקנות אינטרנט של הכבלים ראה תמונות

http://imgsrv.pic4u.co.il/f5f655ec69470bd07e45cd8b564bb860020000.a spx
http://imgsrv.pic4u.co.il/f5f6558fe528574ea04935a2febca3e0020000.a spx

אם הבוס לשעבר שלי קורא את זה עכשיו הוא יבין למה כל שבוע היתה הולכת לי צירייה :wink:

fireman
17-12-04, 08:54
תודה על התגובות אנשים.. האוטו הולך לעמוד שבוע שבועים כל פעם.. עד שאני אקח אותו לטיול, ו dizza קיבלתי שברולט אוהו 2005 , לא חראם על האוטו, אם זה היה משהו יותר ישן אז הייתי חורש אותו.. אני זוכר שנתנו לי פונטו בצבא.. תאמין לי.. קופצת טוב בשטח..
ואת הסמוראי אני לא מתכוון למכור.. עד שמצאתי שמור טיפ טופ וחוץ מזה.. שום רכב לא יחליף את החוויה מהסמוראי(למרות שעם הרכב מהעבודה אני לא "מרגיש את הכביש" כמו עם הסמוראי.. וההגה כוח זה הבדל של שמיים וארץ) אבל עדיין.. הסמוראי זה סמוראי, בשביל זה ביקשתי עצות לשימור של הרכב שיעמוד קצת במהלך השבוע שבועיים עד לנסיעה הבאה שלו, הבנתיע שגם אם לא יוצא לדוגמה לנסוע 4X4 במהלך החודש מומלץ לעשות איזה 20 ק"מ משולב עם לוקרים נעולים(מן הסתם) בחודש.

-->