PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם זה אומר שהלך הקלאץ?

rosha1
21-05-03, 20:37
יש לי רעידות בזמן התחלת נסיעה בהילוך ראשון וברוורס.
הדבר הראשון שחשדתי בו הקלאץ אבל העניין הוא שהתחושה בקלאץ זהה, הוא גם לא מחליק ההילוכים נכנסים חלק.
האם מדובר בבעיה אחרת?
במידה ואכן מדובר בקלאץ איזה ממולץ לשים? (הרכב הוא רנגלר)
ברק

אביב
22-05-03, 23:33
גלגל התנופה הוא הגורם לרעידות.

חנן-ג'יפולוג
23-05-03, 00:25
זה לא אומר שהוא הלך. זה אומר שמסיבות כאלו ואחרות יש בו אי אחידויות על המשטח או לחץ שונה בנקודות שונות על המשטח.
אתה יכול לחיות עם זה פוראבר אם אתה לא פדנט במקומות שלא חייבים להיות פדנט. תרים יותר סל"ד בזינוק והחלק בעדינות את המצמד וכך לא יהיו רעידות. המצמד שלך לא גמור.

פתרון שגרנוויל קינג נתן בספרו "התנ"ך של הג'יפים" לבעייה הנ"ל זה להחליק את המצמד בצורה אכזרית למשך כמה שניות, כך שתריח קצת את המצמד נשרף. הוא קרא לזה פתרון "מיקי מאוס" אבל טען שזה עובד, לפעמים.
הבעיה נגרמת לפעמים מכך שאנחנו מחליקים מעט מדי את המצמד בזינוק.
כן, אני יודע שזה נשמע מוזר אבל זו הטענה. זה יוצר אי אחידויות על המשטח.

אני ניסיתי פעמיים את הפתרון שלו והוא אכן עובד. אתה יכול למשל להתחיל נסיעה בשלישי.
אני לא לוקח אחריות היות ואם אתה מחליק את המצמד קצת יותר מדי, אתה עלול לגמור עליו סופית. אתה רוצה להחליק אותו באגרסיביות כשהמצערת לחוצה חזק, משהו כמו חמש שניות, לא יותר.
וכמו שאמרתי, אתה פשוט יכול לחיות עם זה.

צביקה5
27-12-03, 23:08
חנן
ואם אני פדנט אז הפתרון הוא פרוק גלגל תנופה , חריטה והרכבה מחדש ?
צביקה

אביב
30-12-03, 13:12
אכן כך.

חנן א.
30-12-03, 13:20
אם אתה ממילא הולך לפרק מצמד, אז נסה קודם את הפתרון המוצע. אצלי הוא עבד היטב פעמיים.

רכס חיים
31-12-03, 05:41
יתכן והגיע שמן או גריז אל חלק מהמצמד? זה יכול לקרות ,ואז התוצאה בהילוכים נמוכים זהה לתופעה שציינת. ההצעה של חנן גורמת לשריפת השמן עקב החום הגבוה וחזרה להתנהגות נורמלית. זאת בתנאי שנשאר מספיק בשר על המצמד.לעיתים התופעה נגרמת כאשר הכלי נכנס לשיפוע מאוד תלול ושמן מהחלק האחורי של המנוע עושה דרכו לאחור מרטיב את גלגל התנופה מחליק למטה ועקב הסיבוב עובר לצד שני ונמרח על חלק מהמצמד.היות וזו תופעה מקומית הפתרון הנ'ל עובד.

צביקה5
31-12-03, 10:03
היתה לי נזילה חזקה מהאטם האחורי של המנוע.
ייתכן שבעת נסיעה חלק מהשמן חדר למצמד.
עכשיו אחרי החלפת האטם פסקה הנזילה אך ייתכן שקיים שמן על המצמד.
האם יש דרך לייבש את המצמד ללא פרוק של כל הגיר ?
צביקה

t_uri
31-12-03, 10:45
מעשית, לא. אפשר לנסות לשרוף אותו כמו שחנן כתב . אבל למה? יש לך בעיות איתו?

אורי טל.

-->