PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעשי חריקה מעל 3000 סל"ד אחרי החלפת מנוע!!!!! מה הבעיה?

tomerbt
25-06-11, 18:46
הסיפור עם הויטרה נמשך....... יום שישי האוטו יצא מהמוסך אחרי בדיקות במוסך, שמן הסתם המנוע רוב הזמן נבדק על בעמידה, היום אחרי שמולא האויר במזגן
והכל היה מעולה אחרי כחצי שעה נסיעה אחרי עליה ארוכה לכיוון הבית המנוע התחיל להשמיע רעשים של מטחנת בשר אשר הוכנס לשם מזלג, ההילוכים נכנסים חלק, 4X4 עובד גם חלק והרכב כאשר עומד עובד עגול ושקט כאילו זה לקסוס ( אולי קצת נסחפתי ) . ברגע שאני לוחץ על הגז ומגיע ל3000 סל"ד בערך נשמע רעש מחריד של שחיקה.
יש למישהו מושג מה זה יכול להיות וגם האם זה נכלל באחריות של המנוע ה"חדש" , מזל שיש לי שלושה חודשים לבדוק עד כמה המנוע טוב.
תודה מראש ואשמח לתגובה מהירה כדי לדעת למי לתת מחר בבוקר על הראש.
אבל הכי חשוב שיש לי חיוך על הפרצוף כי יש ג'יפון :-)

צביקה קרבורטור
25-06-11, 18:56
תומר שלום רב !
לא ניתן לשמוע את הרעש דרך מסך המחשב, ובוודאי לא לאבחן את הסיבות לכך.
ניתן רק לשער שאחרי החלפת מנוע, תיתכן אפשרות של רצועת מזגן או אלטרנטור רופפת, מליקה ולכן צווחת..
ציינת שאתה שומע רעש של שחיקה, ואני מניח שהתכוונת לרעש של שריקה, או שאני טועה?
מלוי הגז למזגן מוקדם מדי, משום שבמקרה של מנווע פגום חס וחלילה, שיתגלה במסגרת האחריות בשלושה חודשים הבאים, פרוק המנוע מחדש יחייב פרוק המדחס וצנרת הגז .
להבא המתן מספר ימים לאחר החלפת מנוע, לשם זהוי תקלות ראשוני, לפני מלוי הגז.
בכל מקרה כל רעש מאזור המנוע, הוא אמור להיות במסגרת האחריות, אלא באם הרעש מגיע ממיסבי מזגן או אלטרנטור, או משאבת מים.
בברכה
צביקה

tomerbt
25-06-11, 19:55
הרעש זה לא שריקה של רצוע, אלה של יותר תחושה של איזה מיסב משוחרר או חסר

8ball
25-06-11, 20:09
הרעש מופיע גם כאשר אתה מאיץ את המנוע ל3000 סלד בעמידה?

במידה וכן הייתי ממליץ לפרק את כל רצועות ה"טפלים" ולשלול כך את האפשרות שזה מגיע ממקור אחר, אולי כפי שצביקה העלה זה מגיע ממדחס המזגן או האלטרנטור ואפילו ממשאבת המים, ברגע שתשלול אותן תוכל לקבוע שזה מגיע מהמנוע.

כמובן שאם הרעש לא קורה בזמן שהרכב עומד והרצועות מחוברות, כנראה שזה הגיר\טרנספר\מכלול הינע כלשהו

tomerbt
25-06-11, 20:25
הרעש קורה גם כאשר הרכב עומד ונמצא על ניוטרל או P , לפי דעתי זה שולל את הגיר?

raanan
25-06-11, 20:33
הרעש קורה גם כאשר הרכב עומד ונמצא על ניוטרל או P , לפי דעתי זה שולל את הגיר?
לא ! זה לא שולל את הגיר.

מה הבעיה, תפתח מכסה מנוע , תעלה טורים בעצמך ע"י משיכת כבל הגז ותחפש היכן הרעש.
רק תדאג לא לאבד אברים מהמדחף או מהרצועה.

רענן

8ball
25-06-11, 20:34
כתבתי לך כבר מה המלצתי - אם תנסה ותחזיר תשובה אולי נוכל להיות חכמים יותר.
בכל מקרה, אני הייתי חוזר למי שהתקין את המנוע ולפחות מעדכן אותו אפ לא מבקש שיתן מבט על מנת שלא תיווצר פיתחה להתנערות מהאחריות

tomerbt
25-06-11, 20:58
זה ברור, מחר ב 8 בבוקר אני חוזר למוסך ומאשים אותו שהביא מנוע דפוק

יונתןמצפה
25-06-11, 21:18
זה ברור, מחר ב 8 בבוקר אני חוזר למוסך ומאשים אותו שהביא מנוע דפוק
רעיון מצוין! ככה גם אם המוסך באמת קיבל מנוע דפוק מהסוחר והוא ייאלץ להחליפו ולספוג חלק גדול מהעלויות הוא בטוח ישמח לתת לך את השרות הטוב ביותר שהוא יכול. אתה תקבל את הרכב חזרה מהר מאד, יעדכנו אותך בכל רגע נתון על מצבו ולא ינסו להתנער מדברים שניתן להתווכח עליהם בהחלפה כזו.
אחלה גישה!!

8ball
25-06-11, 21:32
תומר ידידי, יונתן לא יכל למצוא ניסוח טוב יותר.
אתה חייב להבין, מנוע מפירוק הוא לא מנוע מהחברה וגם במנועים חדשים קורות תקלות, על אחת כמה וכמה במנוע משומש. אתה חייב להבין שהמוסך נותן בשביל זה את חודשי האחריות על המנוע ולא מתוך טוב לב. קורים מקרים בהם המנוע דפוק או שמי ששלח אותו למוסך בין אם היבואן ובין אם הסוחר בחול ניסו "לעקוץ" את המוסך\מתקין\יבואן\אותך.

אם תבין שגם המוסך מפסיד מזה (מוניטין\שעות עבודה\חלקים מתבלים כדוגמת אטמים) ותשכיל להעביר אותו לצד שלך הוא יתן לך שירות טוב יותר וגם יתן לך "גב" מול היבואן\ספק המנוע.

tomerbt
27-06-11, 00:17
טוב, אני מעדכן שהרכב נכנס היום בבוקר למוסך לבדיקה ולאחר שעה קיבלתי טלפון לבוא לקחת את האוטו ושהבעיה נפתרה, היה מדובר בבורג שהשתחרר ושחרר את התוף, לא הבנתי איזה תוף , אולי למישהו יש מושג. ועוד שאלה בנושא הרכב, אומנם אני רגיל לרכבים חדשים שמאיצים מהר יחסית וכרגע יש ברשותי C5 ו C4 , השאלה היא בעצם למה הג'יפ כ"כ איטי, ועולה עליות על 60 בערך? גם בזינוק אני מספיק לעשן סיגריה עד שהוא מגיע למהירות נורמאלית.

misha_k
27-06-11, 08:18
עוד שאלה בנושא הרכב, אומנם אני רגיל לרכבים חדשים שמאיצים מהר יחסית וכרגע יש ברשותי C5 ו C4 , השאלה היא בעצם למה הג'יפ כ"כ איטי, ועולה עליות על 60 בערך? גם בזינוק אני מספיק לעשן סיגריה עד שהוא מגיע למהירות נורמאלית.

ככה זה במכוניות שלנו חבוב...
אי אפשר לקנות ג'יפ בזול שאוכל הכל בשטח ונוסע כמו פריבט בכביש וזולל מעט דלק... צריך לוותר על משהו.
אני עם סמוראי 97 והעליות לירושלים אף פעם לא תענוג גדול איתו (לרוב על הילוך 3-4 במהירות 70-80...)

בקיצור. זה נורמלי. וכמו כולנו... בסוף מתרגלים...

tomerbt
16-07-11, 21:26
עדכון : הרכב עכשיו נוסע במישור מעל 110 קמ"ש ובעליות עולה על 80 בלי לשתות יותר מדי דלק :-)

-->