PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכישת ג'יפ לגרור קראוון

jhho123
25-06-11, 22:40
שלום אני מעוניין לקנות קראוון בקרוב במשקל של 1250-1500 ק"ג.
רציתי לדעת אם יש ג'יפים מומלצים במשקל כולל מספק שיכולים לגרור קראוון שכזה ?
אני מחפש ג'יפ יד שניה במחיר של סביבות ה60,000 ש"ח
תודה מראש :)
חיים

בוזי
29-06-11, 23:47
אתה צריך רכב ששוקל מעל 2300 ק"ג עצמי, רצוי שיהיו לו מעל 150 כ"ס.
עכשיו - דיזל או בנזין? טנדר או SUV? ידני או אוטומט? למה דווקא ג'יפ? לאיזו רמה של יכולות שטח אתה מצפה?
ענה על השאלות ונוכל להתמקד.

jhho123
30-06-11, 21:01
קודם תודה על התשובה,
מאז עברו קצת מים בירדן, ובסוף החלטתי ללכת על נגרר במשקל של עד 750 ק"ג, אני עדיין רוצה לקנות ג'יפ/ון על מנת לגרור את הקראוון, אבל עכשיו אני גמיש הרבה יותר לגבי איזה, אני מחפש ג'יפ עם מנוע 2000+, דלק, שיסחוב את הקראוון בלי בעיות, גם בכבישי עפר/חצץ במחיר של עד 60,000 ש"ח , כמו כן חשוב לי שיהיה נפח מטען סביר מאחור, לא צריך נפח של טנדר, אבל לא פחות מהנפח שיש במכונית משפחתית.
אשמח להמלצות
תודה :)

בוזי
30-06-11, 21:55
אני לא בטוח שאתה ממש צריך ג'יפ. אבל אם בכל זאת חשקה נפשך ברכב 4X4, ולו בשביל תחושת הביטחון שזה ייסע בשביל וגם יצא ממנו, אז אתה יכול לשקול אחד מהבאים:

יונדאי טוסון/סנטה-פה בן 3-4, או איסוזו רודיאו, סוזוקי גרנד ויטרה, קיה ספורטאז' ועוד כלים ותיקים יותר.
הנ"ל כלים בינוניים בגודלם שיעשו את העבודה היטב.
בהצלחה

jhho123
30-06-11, 22:00
כן אני בדיוק מסתכל עליהם מי מאלה הכי קטן - אני מחפש ג'יפ מהבינוניים שיהיה הכי קטן, וגם חשוב שיהיה הכי זול מבחינת עלויות אחזקה/ביטוח רכב וכו'...

בוזי
30-06-11, 22:06
אני מעריך שהטוסון הוא הכי קטן (אבל אין לו באגאז'. מספיק אולי לפאוץ').
הכלים האלו לא ממש זולים לאחזקה, והם בעיקר צורכים לא מעט דלק יחסית לפרייבט (נגיד משהו בין 6 ל-8 ק"מ לליטר יהיה סביר, בגרירה תוסיף 50%).

jhho123
30-06-11, 22:10
כן, נראה לי שאכן אלך בסוף יותר לכיוון של פרייבט, אני יודע שזה לא הפורום - אבל יש לך המלצות אולי ?

AssafV
30-06-11, 22:14
אני בדיוק עושה מהלך הפוך :)
אם אתה מעוניין בטויוטה Run-X אשמח לתת פרטים.

jhho123
30-06-11, 22:20
גם אם אני קונה פרייבט אני צריך מנוע 2000 לפחות... אני מניח שלטויוטה יש מנוע חלש יותר... לא?

AssafV
30-06-11, 22:21
כן... 1600.

בוזי
30-06-11, 22:21
זה כבר נהיה כללי מדי - להמליץ לך על פרייבט שיגרור קראוון בשבילי עפר ויהיה זול לאחזקה, זה סוג של הימור.
אני גם לא מצליח לחשוב על שום פרייבט שבאמת בנוי לעבודה כזאת. לדעתי אתה צריך מסחרית קטנה, טנדרון, מיניואן וכדומה.
אגב, גם אלו לא ממש זולים לאחזקה ורובם מצויידים במנוע דיזל.

jhho123
30-06-11, 22:24
מה עם משהו בסגנון הברלינגו ?

בוזי
30-06-11, 22:28
ברלינגו - טנדרון משפחתי יחסית, נוח ומתורבת. סביבת נהג של פרייבט, דיזל ידני, יש מבחר מנועים, החל מדיזל אטמוספרי וכלה בדיזל מסילה משותפת חזק וחסכוני.
יעמוד בגרירות קלות מדי פעם, לא יהיה ממש זול לאחזקה (אבל כן לקנייה ובתדלוק), והגחון שלו לא גבוה כמו שזה נראה.
סה"כ חביב, באיזו תדירות אתה מתכוון לגרור והאם ישמש לצרכים נוספים?

jhho123
30-06-11, 22:38
הגרירה תהיה בתדירות גבוהה יחסית, והרכב ישמש גם לצרכים של נסיעות פרטיות, הוא לא צריך להיות רכב שטח פרופר, אבל כן רכב שיכול לסוע על דרכי עפר שטוחות יחסית, ודרכי חצץ, דרכים שיש ביערות של קק"ל, ושבילים סלולים ללא אספלט.
האם שאין לי בכלל סדר גודל על איזה סכומים אנחנו מדברים כשמדברים על אחזקה של ג'יפ/טנדר - מבחינת ביטוח/טסט ? האם תוכל לתת לי סדר גודל?
ובכלל לפי מה ששמעת עד עכשיו על איזה כיוון היית ממליץ לי - כפי שאתה רואה אני די בור בכל מה שקשור לרכבים...

jhho123
30-06-11, 22:45
כשחושבים על זה אני צריך טנדר אבל קצר יש כזה דבר?

jhho123
30-06-11, 22:58
מה לגבי סאניונג - מוסו שנת 2005-1006 ?

asafk
02-07-11, 00:26
מכוניות שבנויות בדיוק בשביל זה הן משפחת סובארו, ובדגש על האחים הגדולים - אאוטבק וכולי. כשאתה גורר על שביל עפר, אתה בהחלט רוצה הנעה לכל הגלגלים. בהנעה קדמית + נגרר - כל עליה קטנה עלולה לעצור אותך (מקומות שמכונית הנעה קדמית בלי נגרר עוברת בלי להרגיש) והנעה לכל הגלגלים תציל אותך.
היחס בין משקל הרכב הגורר לעגלה הוא משמעותי (שוב, כשמדובר בשבילים - זה נכון גם בכביש אבל יותר מהיבטים של האצה ושמירה על קצב. בשבילים זה חשוב בהיבט של אחיזה הנובעת מהמשקל על הגלגלים המניעים) ולכן כדאי לקנות רכב גדול יחסית - לא משפחתית "רגילה". זה אומר כמובן צריכת דלק יותר גבוהה כשהרכב נוסע בלי העגלה, אבל ברגע שהעגלה מחוברת צריכת הדלק גבוהה ככה או ככה.

אסף.

asafk
02-07-11, 00:33
ועוד דבר בנושא המשקלים - שים לב שלא לכל רכב מותר לגרור 750 ק"ג. הוזכרו טנדרונים - לקנגו למשל, מותר לגרור רק 500. לברלינגו מותר 750. חשוב לבדוק.

אסף.

jhho123
02-07-11, 00:37
שלום אסף,
תודה על התשובה, אם היית צריך להמליץ לי על 3 רכבים לבחור מתוכם - מה היו הרכבים שהיית ממליץ - אם זה ג'יפ אז מה הוא הג'יפ החסכוני ביותר?
מה דעתך על ההונדה CR-V? שנת 2000 או משהו כזה?

או לחלופין מהטנדרונים - פורד טרנאו קונקט ?

ירון גל
02-07-11, 01:33
כפי שכתבתה פה אתה הולך לגרור לא מעט ובדרכים לא סלולות
לכן מומלץ מאוד לא לגרור בקצה גבול היכולת של הרכב
אני הייתי הולך לכיוון רכב גדול קצר
כלומר פיגרו / לנדקרוזר וכדומה
תצרוכת הדלק והבלאי של פרייבט / טנדרון / גיפון שגורר קבוע גדולה בהרבה מכזה שלא

raanan
02-07-11, 08:50
לדעתי,
גיר רגיל (שלא תסבול מהתחממות)
מנוע דיזל מהלא "מתוחכמים" (מומנט טוב שיסייע בגרירה בעליה, מנועים אמינים שלא דורשים אחזקה יקרה)
4X4 עם יחס העברה נמוך

אז מי המועמדים :
א. לנד קרוזר 73 ( יקר יחסית לשנתון)
ב. פאגרו 2.5/2.8 דיזל קצר
ג. ואם אתה מחפש מקום למכביר, טרופר 3.1 (מחיר פנטסטי לתמורה)

בהצלחה
רענן

jhho123
02-07-11, 10:03
הרכבים האלה קצת יקרים מדי לתקציב שלי - ואני לא רוצה לקנות רכב משנת 98
יש ג'יפים בסגנון שמעט יותר זולים?

מה לגבי האיסוזו רודיאו ? יונדאי גלופר קצר?

raanan
02-07-11, 11:15
הרכבים האלה קצת יקרים מדי לתקציב שלי - ואני לא רוצה לקנות רכב משנת 98
יש ג'יפים בסגנון שמעט יותר זולים?

מה לגבי האיסוזו רודיאו ? יונדאי גלופר קצר?
חוץ מהטויוטה לנד קרוזר 73, כולם בתקציב שציינת ולחלקם יישאר לך עודף ...

אם תצליח "לשים את היד" על רכב שמור ומטופל מהרשימה שציינתי, הוא עדיף על הגאלופר למרות הפרש הגילים.
סה"כ הגאלופר הוא במבנה העתק לפאג'רו דור 1 (לא שווק בארץ עדיין), לכן הוא בנוי יחסית מסיבי.
החסרון שלו, מנוע חלש. לגבי האמינות, מאמין שאם מתוחזק היטב, אז לא צריכה להיות בעיה.

הרודיאו מגיע עם מנוע בזין "צמא" וגיר אוטומט.

אם הייתי צריך לבחור (ידני) :
א. טרופר ארוך דיזל 3.1
ב. פאג'רו קצר דיזל 2.8
ג. פאג'רו קצר דיזל 2.5
ד. גאלופר
ה. קיה ספורטז'

בהצלחה
רענן

jhho123
02-07-11, 13:50
תודה על העצות, הבעיה היחידה היא שאני מעדיף לא לקנות רכב "גדול" אני למעשה מחפש את הרכב הכי קטן שעדיין יהיה חזק מספיק לגרור את הקראוון - סה"כ הוא יהיה בסביבות ה600 ק"ג. מה לגבי הסובארו פורסטר? אומנם גם הוא יקר, אבל הוא לפחות קצת יותר קטן מהאיסוזו, ועדיין יש לו תא מטען נחמד

ערן CJ
02-07-11, 14:36
תרשה לי להמליץ לך על GMC ג'ימי.
המון כוח, מתאים מאוד לגרירה.
רמת עבירות שטח טובה לשבילי קק"ל.
מחיר מצחיק. מודל 2000 תוכל להשיג במחצית המחיר שנקבת.
אמינות - לא רעה בכלל.
חיסרון יחיד - צריכת דלק.
שים לב שבמצב גרירה, רכב חלש יצרוך המון דלק והבלאי שלו יהיה גבוה.
אפשרות חדישה יותר אבל דומה - איסוזו רודיאו או פג'רו ספורט (בנזין).

בהצלחה,
ערן CJ

jhho123
05-07-11, 22:02
שלום לכל העונים - וקודם כל תודה על כל העצות,
בסופו של דבר חל שינוי "קל" בתכניות ואני הולך לקנות קראוון במשקל של עד 1250 ק"ג אורך 5.5 רוחב 2.30
לאור הנתונים האלו - האם יש בכלל ג'יפים שיעמדו במעמסה? או שעדיף ללכת על טנדר ?
חיים

raanan
05-07-11, 22:32
שלום לכל העונים - וקודם כל תודה על כל העצות,
בסופו של דבר חל שינוי "קל" בתכניות ואני הולך לקנות קראוון במשקל של עד 1250 ק"ג אורך 5.5 רוחב 2.30
לאור הנתונים האלו - האם יש בכלל ג'יפים שיעמדו במעמסה? או שעדיף ללכת על טנדר ?
חיים

בקיצור, חזרת לנקודת ההתחלה

לדעתי,
גיר רגיל (שלא תסבול מהתחממות)
מנוע דיזל מהלא "מתוחכמים" (מומנט טוב שיסייע בגרירה בעליה, מנועים אמינים שלא דורשים אחזקה יקרה)
4X4 עם יחס העברה נמוך

א. טרופר ארוך דיזל 3.1
ב. פאג'רו קצר דיזל 2.8
ג. פאג'רו קצר דיזל 2.5

טנדר זה אותם עלויות אחזקה.
הסיכויים שלך למצוא שמור שלא עבד קשה, נמוכים משמעותית לעומת מציאת ג'יפ שמור.

בהצלחה
רענן

asafk
05-07-11, 22:56
אתה צריך רכב שהמשקל העצמי שלו הוא לפחות 1200 ק"ג, עד כאן זה פשוט, וגם שיהיה רשום לו בספר הרכב משקל מותר של גרור עם בלמים יותר מ1250 ק"ג - כי בתקנות מה שקובע זה או משקל עצמי + 75 ק"ג או הוראות יצרן הרכב - הנמוך מביניהם.
כשגמרנו עם נושא המשקלים - כמעט כל SUV דיזל יעשה את העבודה ככל הנראה. אבל חפש דגמים שהגיעו ידניים- זה לא רק יחסוך דלק, אלא גם בלאי.
ומה שנכתב קודם עדיין נכון - רכב שהמשקל הכולל שלו גבוה בלי נגרר, יתאמץ פחות ויסבול מפחות בלאי עם נגרר.
אל תנעל על דגם ספציפי, לדעתי. תתחיל לחפש עם ראש פתוח - טנדרים, ג'יפים, ואנים - תתחיל בלירות לכל הכיוונים, קח את הזמן ולדעתי אתה כבר תראה אחרי כמה עשרות מודעות מה בכלל קיים ועונה על הדרישות שלך.

אסף.

-->