PDA

צפייה בגרסה מלאה : הוא שוב מתעלל בי - תקלות חשמל.

אייל
27-06-11, 14:38
בשבת הנעתי את הגלדיאטור, אספתי עשב קצור מהחצר. הכל היה בסדר עד שכבודו החליט שלא מתאים לו לעבוד בשבת ושבק. לא זזה רוורס.ץ לא מניע, לא מגיב, נאדה.
מצבר נבדק ונמצא תקין, סטרטר קוצר עם מברג ונמצא מניע. רדיו מת יחד עם כל מה שצורך זרם בקבינה. כדי להזיז אותו ולאחר התייעצות עם חנן (תודה) קיצרתי את ה+ של המצבר ישירות לרגל החיובית של סליל ההצתה.ובחור מצא את דרכו לסככה.

מהמצבר יוצא כבל לתוך הקבינה. איפה על גבי קופסת הפיוזים הוא אמור להתחיל? איפה לחפש את הנתק? האם יש פיוז ראשי כל שהוא שמסתובב במקום שהוא לא קופסת הנתיכים שתחת ההגה?

תודה.

shmil
27-06-11, 14:45
נסה את מתג ההצתה, יש להם נטייה לצבור קורוזיה.
ואני מניח שאתה יודע היכן הוא, ואיך להפעיל אותו ידנית.

אייל
27-06-11, 14:55
הוא חדש, הותקן לפני כחצי שנה.

איציק - 4X6ZH
27-06-11, 15:48
זה שהוא חדש עושה אותו חשוד מרכזי

איציק

אייל
27-06-11, 16:34
יש משפט ברוסית שאומר "אם שניים אומרים לך שאתה שיכור - לך לישון". כנראה שיש לנו חשוד...

אז איך מפרקים אותו?

shmil
27-06-11, 16:50
שני ברגי 8 או 9, ככל שאני זוכר, שמחוברים מעל עמוד ההגה.

תומר א.
28-06-11, 12:48
במקום לפרק, תבדוק עם נורת ביקורת.
הרדיו מחובר לפני או אחרי הסוויץ?

אייל
28-06-11, 14:44
לפני (עובד גם בלי סוויץ').

tomer s
28-06-11, 16:22
עד שכבודו החליט שלא מתאים לו לעבוד בשבת ושבק. תודה.
קפיש

תומר א.
28-06-11, 19:50
לפני (עובד גם בלי סוויץ').
ולכן סיכוי סביר שהמנגנון תקין.
בתא המנוע יש לך גישה יחסית נוחה תבדוק שמגיע זרם עד לקופסת החיבורים, הצד השני הוא סיפור אחר.

asafk
28-06-11, 22:17
תתחיל בלעבוד מסודר.
תבדוק עם רב מודד שמגיע מתח לקופסת הפיוזים. אם כן - הבעיה היא בקבינה. אם לא - בתא המנוע.
מערכת החשמל בתוך הקבינה מאוד פשוטה, ומה שגורם לרוב הבעיות זה אילתורים שבשבילם חותכים חוטים מקוריים ולוקחים גנבים. תתחיל בחיבור של המזגן, רדיו וכן הלאה.
גם המערכת בתא המנוע מאוד פשוטה.
אתה פשוט עובר על הצמתים הראשיים, ובודק אם יש או אין מתח. מהר מאוד תגיע למקום הנתק.
זה הזמן, אגב, לנקות את צמת החשמל ולהעיף לפח את כל התוספות והאילתורים, ולהוציא את הצרכנים הלא מקוריים בצורה מסודרת.

לפי התיאור שלך לא נכנס זרם לסוויצ'. זה הכיוון.

אסף.

אייל
28-06-11, 22:39
האמת, עברה לי מחשבה להעיף את כל קופסת הפיוזים והחשמל מהקבינה ולייצר מערכת נתיכים חדשה.

במקום הפלסטיקים הצבעוניים המעצבנים לשים כאלו:
45094
זה גם ישמש כמתג הפעלה לחלק מהדברים וגם יהיה פיוז.
נראה אם אני מגייס את הכוח הנפשי להתחיל כזה דבר...

asafk
28-06-11, 22:52
זה רעיון לא רע. קח בחשבון שיש לCB הזה זמן תגובה מסויים - אלו ספציפית די איטיים כשמדובר בעומס יתר קטן, ומהירים מאוד כשמדובר בקצר.
ככל שאני זוכר יש לך 12 פיוזים. זה ממש לא בשמיים פרוייקט כזה - והייתי מוסיף בכניסה ללוח עוד CB ראשי של 60 אמפר.
אבל גם אם אתה נשאר עם הלוח המקורי, וזה לא רע, אפשר לפרק אותו ולנקות - אחרי 30 שנה יש קורוזיה, גם במגעים וגם בחוטים.

אסף.

אייל
29-08-11, 00:54
הדראק הניע! כולכם פסימיים חסרי תקנה. זה היה בסך הכל הכבל המרכזי שמגיע מהמצבר והולך ללוח השעונים (אני מניח שהוא מזין את כל הסיפור - עדיין לא בדקתי). חיזקתי את הבורג, התלהבתי כמו ילד ובא לציון גואל - עד הפעם הבאה!

תודה לכולם.

shmil
29-08-11, 01:31
הדראק הניע! כולכם פסימיים חסרי תקנה.
לא, אייל, אנחנו לא פסימיים, היינו דווקא אופטימיים - לחשוב שיש מינימום של בדיקות שאתה מסוגל לבצע לבד לפני שאתה רץ ומספר לחברה.
אבל - לא נהיה יותר אופטימיים. בפעם הבאה נשאל אותך ראשית אם יש מצבר בתא המנוע ואם הוא מחובר.

אייל
29-08-11, 09:46
לא, אייל, אנחנו לא פסימיים, היינו דווקא אופטימיים - לחשוב שיש מינימום של בדיקות שאתה מסוגל לבצע לבד לפני שאתה רץ ומספר לחברה.
אבל - לא נהיה יותר אופטימיים. בפעם הבאה נשאל אותך ראשית אם יש מצבר בתא המנוע ואם הוא מחובר.

אני מאוכזב ממך! בתור אחד שמכיר אותי אתה אמור לדעת שאין שום דבר שצריך להתבייש לשאול...:D

האמת, לפי ההגיון המעוות שלי, הכבל המזין שמגיע מהמצבר אמור לההתחבר ללוח הנתיכים. משום מה הוא כנראה הולך ללוח השעונים ומשם מגיעה ללוח ומתפצל לשאר הצרכנים. לא עלה על דעתי שמדובר במשהו פשוט כל כך, כנראה שאני הפסימי...

בעקבות הבלאגן ששורר תחת הדש בורד שוב עולה המחשבה להעיף את כל החשמל ולסלול כבלים חדשים ומסודרים.

גלדיאטור
29-08-11, 23:13
למה???

סע קצת באוטו

שיתחיל להתקלקל תתקן אל תיזום זה יבוא לבד ומספיק

-->