PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבקש את עזרת המטיילים והגרים ברמת הגולן

גיא
27-06-11, 22:12
לפני שבועיים אבד לי מזל"ט ברמת הגולן.

הטיסה התרחשה באזור צנובר אבל מיד בהתחלה היה איזה כשל בציוד והטיסן נסק לגובה רב ( מאד - מעל קילומטר כניראה ) ונסחף ברוח חזקה מאד מזרחה.
ציוד הוידאו שידר לקרקע לרוב אורך הטיסה ויש סרטון שאפשר לראות. ( טווח מדוד במפה של שידור הוידאו - 12 ק"מ )

http://www.youtube.com/watch?v=gXdmey5zVy0

סוללת משדר הוידאו ניגמרה אחרי בערך 40 דקות טיסה ואז הטיסן היה עדיין בגובה רב, ככה שסביר מאוד שהוא המשיך להסחף מזרחה.

הטיסן לא התרסק מיד כי היה מצוייד במערכת ייצוב שדאגה שהוא לא יתרסק ...

אני מצרף את צילום אזור הריסוק המשוער ( מסומן בריבוע האדום ), אם כי בהחלט יש אפשרות שהוא עבר את הגבול לסוריה.

אם מישהו מכם במקרה עובר שם ומצליח לזכור .. ובמקרה ניתקל בטיסן .. ( בנוי מקלקר קשיח עם המון חלודה שפעם היתה אלקטרוניקה יקרה בצורת מפציץ חמקן, לבן, מוטת כנף 160 ס"מ עם כמה אנטנות אולי .. )

מצורף גם צילום של הטיסן.

וסרטון שרואים את הטיסן ואת השידור וידאו שלו.
http://www.youtube.com/watch?v=loB4BkwUM0w

אני אשמח לקבל הודעה על זה, גם אם זה שרידים שניראים לכם לא שמישים.

תודה מראש

גיא
050-4436069

עריכה: לכל המודאגים, פיקוד צפון ו חי"א עודכנו ויודעו בפרטי המקרה בזמן אמת, מיד כשהבנתי שיש סיכוי שהוא יעבור את הגבול.

e-sheta
27-06-11, 22:35
נישלח לחברים שגרים במעלה גמלא ועובדים בקצרין הם יעבירו למכרים באזור זה .

asafk
27-06-11, 23:08
ובעוד כמה ימים בעיתונות הסורית - חשיפה - מזל"ט ריגול ישראלי הופל בשטח סוריה. מועצת הבטחון דורשת מישראל הבהרות. שר החוץ נסע לוושינגטון להתיעצויות. שר הבטחון מנסה לטייח: מדובר בטיסן צעצוע.

(כן גיא, אם יש מלחמה - זה על המצפון שלך)

אסף.

גיא
28-06-11, 08:28
נכון אסף ... מאד בוגר :)

אני חיכיתי לקבל אישור מהצבא שלא היו שום טענות מצד סוריה לפני שפרסמתי את ההודעה הזאת.

כמו כן לא עברתי על שום חוק.

מותר בישראל להטיס טיסנים נישלטי רדיו ומותר לצערי גם לחוות תקלות :(

eysham
28-06-11, 08:42
אהלן גיא,
קודם כל טוב שיש לך חברים כאן.... למרות הנטישה... (:

הטיסן נראה שהוא בסוף עושה סיבובים ולא טס ישר. איך חישבת את מקום הנפילה המשוער?

איל

גיא
29-06-11, 11:44
גם לפי הוידאו וגם לפי משטר הרוחות באותו היום ...
גם לפי משאלות ליבי
וגם מניתוח ארוע שנערך על ידי כל החברים שרדפו אחריו ...

ובסופו של יום, זה הרוב משוער ולא מוחלט.

וכן .. תודה על חברים ! זה תמיד טוב :)

zivo
29-06-11, 14:04
גם לפי הוידאו וגם לפי משטר הרוחות באותו היום ...
גם לפי משאלות ליבי
וגם מניתוח ארוע שנערך על ידי כל החברים שרדפו אחריו ...

ובסופו של יום, זה הרוב משוער ולא מוחלט.

וכן .. תודה על חברים ! זה תמיד טוב :)

איך יודעים את כיוון ומהירות הרוח בגובה קילומטר מעל פני הקרקע?

גיא
29-06-11, 15:13
רואים לאן ניסחף הטיסן

zivo
29-06-11, 16:20
רואים לאן ניסחף הטיסן
מה שאתה רואה זה התוצאה הספית של הרוח והטיסה של הטיסן, מאחר ואין לך נתון מדוייק על הטיסן אתה מניח שהוא טס בעיגול "סימטרי" והסחיפה שאנחנו רואים בצילום היא של הרוח, אבל אין לך מושג אמיתי על מהירות הרוח בגובה הזה.
אני חושב ששאלת היא מה אופי גמר הטיסה (נגמר הדלק, מזדקר ונופל? עובר לדאיה? החשמל בכלל נגמר לפני הדלק???), אבל מהאמירות שלך:
צנובר, רוח מזרחית חזקה, גובה מעל ק"מ......אני הייתי מהמר על דמשק מערב :-(

בכל מקרה אני העברתי את הידיעה לתושב האזור (שעוסק בהדרכת טיולים באזור).

גיא
01-07-11, 19:20
מכיוון שאני מכיר את המערכת שהיתה שם ואתה לא, אז זה לא כל כך רלונטי מה אתה משער.

מעבר לזה, יש לי את הסרט המלא שצולם במשך כמעט שעה, ובהחלט אני יכול לראות שם את אחידות הסיבוב של הטיסן.
אם אתה מעוניין, הסרט באורך 9 גיגה, אני לא יודע איך אבל אני מוכן לתת לך אותו.

היתה מערכת ייצוב על הטיסן ולכן הוא לא מזדקר ולא מתרסק אלא ממשיך לעד, לא נגמר הדלק כי זה טיסן חשמלי.
סוללת המנוע ניגמרה הרבה לפני הריסוק אבל מערכת הייצוב המשיכה לעבוד.
בתהליך הירידה מערכת הייצוב כבר לא עובדת כניראה אם כי הסרבואים נעצרו במצב דיי מיוצב כי רואים שהטיסן לא נופל כמו אבן אלא דואה בדרכו ...
הטיסן הספציפי הזה בסטאפ הספציפי הזה במבנה הספציפי הזה תוכנן לשהיה ארוכה ככל האפשר באויר וקרוב מאד לשעה זה לא זמן חריג וגם טיסן בפול גז לצערי לא מרוקנת את המיכל ... ( החשמלי )

לצערי לא יכולתי לנטרל את מערכת הייצוב, אחרת הוא היה מתרסק אחרי 100 מטר.

סוללת הוידאו היתה ניפרדת ממערכת השליטה של הטיסן ולכן נישארה פועלת גם אחרי שה osd מראה בברור שהמתח על מערכת הטיסן הרבה מתחת למינימום.
סוללת הוידאו כשלה הרבה אחרי סוללת המנוע.

אני אמרתי מההתחלה שיתכן והוא בסוריה ולמרות זאת, אם מישהו יתקל בו בארץ אני מאד אשמח.

לגבי משטר הרוחות, בהחלט אפשר למתוח קו על המפה מאיפה הוא יצא ולאן הוא טס. הדבר היחיד שאני לא יודע בכלל הוא כמה זמן הוא נישאר באויר אחרי שניגמרה סוללת הוידאו.

תודה על העזרה ואני מעריך את זה מאד.
!

zivo
02-07-11, 02:37
גיא,

תודה רבה על התשובה המנומסת... כל מה שניסיתי לעזור לך (מה אפשר לעשות, יש לי הכשרה מהצבא בדיוק בתחום הזה) ואתה קצת מחכם, וחבל.
האמירה על דלק נגמר היתה כללית (ואתה הבנת אותה נכון). בכלל לא מענין אותי מה מניע את המנוע, השאלה היתה ברורה מאוד, מה נגמר קודם המנוע או היצוב? ובמקרה שהמנוע נגמר קודם, האם היצוב מסוגל לשלוט גם על מצב דאיה (בניגוד למצב של מנוע)?
בכל מקרה, אתה לא מצליח לענות במסודר על השאלה של הצפי שלך לסדר קריסת המערכות והפרשי הזמנים.

בכל מקרה, אני מציע לך לקרוא, בשקט, את התיאורים שלך, כי יש בהם קצת סתירות, ולתחקר יותר מדוייק.

בהצלחה.

רמיק
02-07-11, 23:57
גיא שלום.
תתקשר אליי מחר (יום א)
לנייד 050-6660470.
אתן לך מספרי טלפון דרכם נתן להתקשר לבוקרים בשטחים הרלוונטיים.

רמי

גיא
03-07-11, 09:06
גיא,

תודה רבה על התשובה המנומסת... כל מה שניסיתי לעזור לך (מה אפשר לעשות, יש לי הכשרה מהצבא בדיוק בתחום הזה) ואתה קצת מחכם, וחבל.
האמירה על דלק נגמר היתה כללית (ואתה הבנת אותה נכון). בכלל לא מענין אותי מה מניע את המנוע, השאלה היתה ברורה מאוד, מה נגמר קודם המנוע או היצוב? ובמקרה שהמנוע נגמר קודם, האם היצוב מסוגל לשלוט גם על מצב דאיה (בניגוד למצב של מנוע)?
בכל מקרה, אתה לא מצליח לענות במסודר על השאלה של הצפי שלך לסדר קריסת המערכות והפרשי הזמנים.

בכל מקרה, אני מציע לך לקרוא, בשקט, את התיאורים שלך, כי יש בהם קצת סתירות, ולתחקר יותר מדוייק.

בהצלחה.

חבל שאתה חושב שאני מתחכם.
צר לי ..
כמו שכתבתי קודם
מערכת הייצוב נישארת אחרי המנוע, מצד שני שניהם פועלים על אותה סוללה ...

אני דווקא כן יודע מה קורה כשניגמרת הסוללה, במו עיני ראיתי את זה קורה ולא פעם אחת.

אתה לעומת זאת, נראה לי מחפש להיות צודק וגבר גבר. מצטער אני לא ניכנס למלחמות של האתר הזה. ( או כל אתר אחר ) בקשתי עזרה, אם לא בא לך .. אל תעזור. זה נורא פשוט. לעומת זאת, מי שרוצה לעזור, עוזר ולא מחנך.

יעידו מאות האנשים שעזרתי להם מאז ועד היום גם חלק מבאי האתר הזה. בלי לחנך ובלי להטיף מוסר.

עובדה פשוטה היא שאין לך מושג, מי אני, מה אני, מה היה בטיסן, אין הוא ניראה בכלל ומה היו התנאים באותו זמן. אין לך בעצם מושג על כלום מעבר למה שכתבתי פה.
אז יפה לך לחנך אותי ועוד להעלב על זה ...

:)

תוה בכל מקרה על הנסיון. אני בכל זאת מעריך את זה.

רמי, אני אתקשר, תודה.

asafk
03-07-11, 21:05
בקיצור, גיא - אני מבין שאין חדש.
זה משהו שאפשר לראות אם נוסעים בג'יפ, או שמצריך הליכה רגלית? במילים אחרות - כמה הוא קטן אחרי שהוא מתרסק (אני מניח שהכנפיים נשברות? איך זה הולך בכאלה טיסנים? ) וכמה הצבע שלו בולט בשטח? מה קורה אם דורך עליו טנק (טוב, זה סתם להציק) ?

פנית לאו"ם? (שאלה רצינית)

אסף.

גיא
11-07-11, 07:06
מצטער שנעלמתי
היתה בעיה ...

הכנף מקלקר דיי עמיד אני מעריך שהיא לא נישברה, זה עדיין מעל מטר.
אם רואים מאוטו .. אין לדעת, זה יכול להיות בתוך עשב גבוה או על איזה שביל ...
לא פניתי לאו"ם אבל פניתי לפיקוד צפון וח"א ...מהם לא קבלתי שום תגובה.

אני מעריך שזה לא ימצא ...
אבל מתוך תקווה שאולי ...

רמי, אני מצטער .. היום אני מצלצל. היתה לי בעיה שמנעה ממני.

המזל"ט הבא ... כבר בשלבי בניה מתקדמים :)
הפעם מ...מסוק !
טיסת מבחן ראשונה http://www.youtube.com/watch?v=0wRSppeBtis

והתוצאות שלה :)
http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=49401&d=1310201465

ככה זה ניראה שלם
http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=48981&d=1309544894

שוב תודה לכולם.

asafk
27-12-11, 22:07
אמנם באיחור... אבל נראה שהמטוס שלך, גיא, גלש עד לאיראן...
54109
אסף.

-->