PDA

צפייה בגרסה מלאה : באיזו תדירות אתם בודקים חופשים במייסבי הגלגלים הקדמיים ?

ניר ל
22-05-03, 14:21
לא מצאתי ניסוח נכון יותר...
העניין הוא כזה -
ישנה פרוצדורה להעמסת מייסבי הגלגלים הקדמיים (סגירת האום ב 50 ליב' /פיט, שחרור שישית סיבוב, שייבת אבטחה אום נוסף ב 50, כיפוף השייבה למניעת שחרור האומים). זוהי פרוצדורה מקוצרת מראש לכן אין צורך להרחיב או להוסיף פרטים בנוגע לזה. לאחר ביצוע הפרוצדורה בצורה נכונה לא קיימים חפשים.
ישנו בלאי טבעי של המייסבים, שמסביר היווצרות חפשים לאורך זמן שימוש רב.

שמתי לב גם בג'יפ שלי וגם באחרים, שלעיתים נוצרים חפשים מהותיים גם לאחר שימוש מועט, (לא מעבר ל 5000 ק"מ), מדובר בסרנים נעולים.
כפי שציין חנן בנוהל הבד"ח - יש לבדוק חפשים לפני כל יציאה לטיול.
כמה מכם אכן בודקים ? באיזו תדירות? האם נתקלתם בתופעה ? האם סגרתם את האומים לפי הפרוצדורה? האם הסרן נעול ?
כל מי שמשיב, נא לציין את הפרטים הנ"ל. זהו סוג של סקר מפורט יותר, שיעזור לי מאד.
מי שלא בדק - יואיל לרדת לג'יפ בהזדמנות הראשונה, להרים גלגל על ג'ק, לתפוס בשעה 12 ובשעה 6 את הגלגל ולנענע ! - נא לשים לב במבט, שלא מדובר בחופש מבלאי של הבולג'וינטים.

תודה מראש.

חנן-ג'יפולוג
22-05-03, 14:58
כן, ניר, נוצרים חופשים לאחר הכיוון, לא קריטיים, אפילו אחרי פחות מ5000 ק"מ, ואחרי שהם מתארגנים על עצמם הם לא מתפתחים יותר מזה, מה שאומר שאולי כדאי לכוון את המיסב מלכתחילה לפחות חופש, משהו כמו שמינית סיבוב במקום שישית.
אתה בודק את החופשים כשהגלגל חם או קר? אולי אם היית בודק כשהוא חם היית מגלה שהחופשים כמעט והתבטלו?
אני בודק כל שניים שלושה טיולים ממוצעים או כל טיול אם מדובר בטיולים ארוכי טווח ומאמץ.
מכוון בפועל פעם בכמה שנים, אם לא יצא לי להיכנס לשם מסיבה אחרת.

ניר ל
22-05-03, 15:24
רשמתי !

ערן המסוקס
22-05-03, 21:17
בכל מיקרה. אם קרה ומצאת חופש גדול יחסית המצריך כוון אל תסתפק בכוון בלבד. יש לפרק את הנאבה ולבחון היטב את הגריז, שיהיה נקי, את מחזיר השמן ואת תקינות המיסבים. חיזוק של המיסבים כאשר אחד מהגורמים אינו תקין יביא להרס מהיר מאוד של המיסבים במיקרה הטוב.
במידה וחדרו מים או לכלוך לגריז יש לבחון היטב מאיפה הם נכנסו, ייתכן כי מחזיר השמן של המיסב תקין אך מחזיר השמן של ספיינדל לא תקין או שחודרים מים מהלוקר.
מחזיר שמן של המיסבים שנקרע מצריך בדיקה של הספיינדל. בדוק שאינו מחורץ או פגום.

UNIX
23-05-03, 03:31
סרן לא נעול נהיה לי חופש בגלגל ימני אחרי כ 4000 ק"מ בערך ולא סגרתי עם ידית מומנט , אחר כל סגרתי קצת יותר חזק ועד היום אין חופשים מיותרים

נמרוד
27-05-03, 16:16
אני בודק מדי פעם, כשיש הזדמנות שהגלגל מורם למטרה אחרת. כנ"ל מאחורה. לא צריך לחכות לפאנצ'ר בשביל להרים גלגל באויר, רובנו עושים את זה לפחות פעם בטיול בשביל המצלמה :D

asafk
27-05-03, 20:57
המומנט בו מהודק אום המיסב, מטרתו לוודא שיהיה חופש במיסב כשהוא קר. זה אמנם חופש מאד קטן (וכמעט לא מורגש), אבל חיוני. חשוב להבין שהידוק במומנט גדול יותר יביא להיתפסות המיסב כשהוא יתחמם, ולכשל.

אני בודק חופש בכל טיפול (פעמיים בשנה?? ) וגם כשאני חושד במשהו. אם יש חופש קטן, חבל להתעסק. אם יותר מזה- שווה להדק את האומים.

אסף.

-->