PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה/יעוץ בבחירת טלפון -שח רחוק.

הירשפלד יובל
27-06-11, 23:04
בסיומם של 36 ירחים עם חברת פלאפון מבקש את עצתכם בבחירת אחד משלושת המכשירים הנ"ל (או אחר אם תרצו ) .המכשיר נדרש לבצע 4 פונקציות בסיסיות : יכולת לקבל/להוציא שיחות - לשלוח /לקבל מיסרונים - רדיו fm עם רמקול - זמן סוללה ארוך/סביר - יכולת ניידות בין שלושת הרשתות.
מכיון שאלו בסך הכל הפונקציות לו הוא נדרש בנוסף לפשטות וחוזק מכני לאחר נסיון עבר של מכשירים שאבדו/ניזקו עד 300-400 ש"ח הוא סדר הגודל הכספי המוקצב לנושא .בתודה יובל.
http://www.zap.co.il/compare.aspx?sog=e-cellphone&modelsid=777356,696259,762783

zivo
28-06-11, 00:57
לא להתקרב למוטורולה, יש לו הנדסת אנוש (תפריטים וכו) בילתי נסבלים ובלתי נתפסים.
שתי הנוקיות מאוד דומים עם יתרון קל ל c1-00
ה c1-00 טיפה יותר חדש, ועם סוללה חזקה יותר, מה שנותן זמן המתנה וזמן דיבור ארוכים יותר:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3007&idPhone2=3364
אני מציע לך למצוא מישהוא שיש לו את המכשירים ולראות שאין עזים.

ינון
28-06-11, 07:52
נוקיה 61משהו אלו עם הפאנל שניתן להחלפה.
מכשיר פשוט ואמין הבן שלי (בן 6) בודק את עמידותו מזה מספר שנים ובין המבחנים שהוא עבר צניחה חופשית, טעימות ומבחני ריסוק שונים , וכיום הוא מתלווה אליו לבית הספר.

ינון

הירשפלד יובל
29-06-11, 21:22
היום עברתי באחד הסניפים הגדולים בי-ם (רב חן) ושאלתי מישהי שבעבר דווקא סייעה לי ,אם ניתן לחבר את הנוקיה c1-00 ( שהוא דור2 ) שנקנה/יקנה לא בפלאפון , לרשת .
תשובתה הייתה שאם אני מביא מכשיר לא מפלאפון , המכשיר חייב להיות דור 3.5 . אני יכול להבין את ההגיון מבחינתם : להוציא לך את החשק להביא טלפון מבחוץ כדי שתקנה מהם ותהיה כבול לתשלומים כמו גם שבדור 3.5 ינסו להדביק לך איזו חבילת תקשורת . השאלה היא אם להעדפה שלהם ל-3.5 ו/או סירוב לחבר דור 2 יש כיסוי מבחינת החוק /התקנות החדשות של התמ"ת , השר שמחון ?

oren13
29-06-11, 21:30
זול יפה ומחברה טובה (הטלפון לא נוזל)

http://www.dealextreme.com/p/land-rover-s8-1-8-lcd-tri-band-gsm-cell-phone-w-torch-fm-tf-yellow-66226

zivo
29-06-11, 22:46
היום עברתי באחד הסניפים הגדולים בי-ם (רב חן) ושאלתי מישהי שבעבר דווקא סייעה לי ,אם ניתן לחבר את הנוקיה c1-00 ( שהוא דור2 ) שנקנה/יקנה לא בפלאפון , לרשת .
תשובתה הייתה שאם אני מביא מכשיר לא מפלאפון , המכשיר חייב להיות דור 3.5 . אני יכול להבין את ההגיון מבחינתם : להוציא לך את החשק להביא טלפון מבחוץ כדי שתקנה מהם ותהיה כבול לתשלומים כמו גם שבדור 3.5 ינסו להדביק לך איזו חבילת תקשורת . השאלה היא אם להעדפה שלהם ל-3.5 ו/או סירוב לחבר דור 2 יש כיסוי מבחינת החוק /התקנות החדשות של התמ"ת , השר שמחון ?

הרשת המקורית של פלאפון היא רשת מסוג CDMA בניגוד לרשתות פרטנר וסלקום שהן מסוג GSM (אם אתה זוכר \ שמת לב, בטלפונים הישנים של פלאפון אין SIM ולא היה ניתן להעביר אותו לרשתות אחרות).
עם הכניסה לרשתות מהירות יותר (דור 3, 3.5 , 4) פלאפון החליטה לזנוח את טכנולוגית ה CDMA והרשת החדשה של פלאפון, רשת ה 3.5 , היא כבר כמו של פרטנר וסלקום - רשת GSM ( או בגילגול המהיר שלה UMTS & HSDPA ).
ולכן- מכשיר דור 3.5 אכן מסוגלים לעבור חופשי בין כל שלושת הרשתות אבל מכשירי GSM מדור 2 יכולים לשמש רק ברשתות "הישנות" של סלקום ופרטנר, אבל לא ברשת הישנה של פלאפון.

בקיצור, כמה שזה נדיר ומפתיע, הפעם ה... צודקים.

עוד הערה קטנה לכל החכמולגים שמיד יקפצו ( למען הדיוק הטכנולוגי, מיותר למי שלא באמת מתעניין בפרטים) - כל הדיבורים על דור 3.5 UMTS, HSDPA וכו, מתיחסים בעצם לטכנולוגיה של העברת נתונים, אבל הבסיס - מציאת המנוי ברשת, הצילצול, SMS, ושיחה קולית, כמעט ללא שינוי. מעבר לבעיית תדרים , הטכנולוגיה של ניהול שיחה בסיסית כמעט לא השתנתה, ולכן.....בהחלט יכול להיות שמכשיר דור 2 יעבוד ברשת 3.5 חדשה. מאחר ופלאפון ביקשה, קיבלה ושילמה למדינת ישראל רשיון עבור הקמת רשת דור 3.5, משרד התיקשורת לא יכול להכריח אותה לאפשר אילתורים בצורת הפעלת מכשירי דור 2 על רשת ה 3.5 שלהם).

הירשפלד יובל
29-06-11, 23:14
ל-zivo , תודה על תשובה המפורטת . נשארה לי עדיין לא פתורה השאלה : מי כאן לא נוהג ביושר או אמת בפירסום .אותן חנויות שמפרסמות בזאפ מכשירים דור 2 וטוענות שניתן לחבר אותן לכל רשת או לחלק מהן או אותן חברות סלולר שמסרבות לחבר דור נמוך יותר , או שהאמת כמו במקרים מסוימים היא אי שם באמצע.

zivo
30-06-11, 00:21
ל-zivo , תודה על תשובה המפורטת . נשארה לי עדיין לא פתורה השאלה : מי כאן לא נוהג ביושר או אמת בפירסום .אותן חנויות שמפרסמות בזאפ מכשירים דור 2 וטוענות שניתן לחבר אותן לכל רשת או לחלק מהן או אותן חברות סלולר שמסרבות לחבר דור נמוך יותר , או שהאמת כמו במקרים מסוימים היא אי שם באמצע.
כמו תמיד - כולם פה לא מדייקים :-(
אבל אם אתה מתעקש על פלאפון (למה?), ואתה מוכן לקחת צ'אנס ולהשקיע דקה זמן...
תמצא מישהוא עם SIM של פלאפון ותכניס אותו למכשיר שלך (אין שום חשש לנזק!).
אם זה עובד, רוב הסיכויים שזה יעבוד גם הלאה, עם זה לא עובד, שכח מזה.

-->