PDA

צפייה בגרסה מלאה : "שאלה" בנוגע ל(אי) איכות נסיעה בסמוראי.

cj 64
28-06-11, 22:54
רציתי לדעת, האם מישהו יודע?
שסמוראי כשיצא מהמפעל,יד 1 .0קילומטר
היה נוסע גם כמו קירקשה?
גל

צביקה קרבורטור
28-06-11, 23:25
גל שלום רב !
אנא פרט והסבר בהרחבה , למה כוונתך סמוראי שנוסע כמו קירקשה(כוונתך בוודאי לריקשה לא?)?
ולהבא הצג את שאלותייך לגבי סמוראי בפורום סמוראי, ושם יש חברים גזעיים ומקצועיים, שיוכלו לספק לך כל תשובה לגבי סמוראי.
כאן זה פורום טכני כללי, לכל רכבי השטח.
בברכה
צביקה

cj 64
28-06-11, 23:33
אני מתכוון .על מערכת המיתלים.קפיצים נוחייות נסיעה,יציבות.
השאלה האם במקור הרכב נסע נורמלי ,או שאנשים סתמו תפה!
אני מתכוון אז....ב84 והלאה.

GodsFather
29-06-11, 09:02
פעם היו גברים יותר חסונים והסמוראי היה כמו פרייבט בשבילם.

היום כולם זקנים ומפונקים, התרגלו לכיסאות של גרנדים ומזדות 3ים למיניהן.

צביקה - קח באיזי, גל צוחק וזה בסדר.

8ball
29-06-11, 09:08
גל הבעיה לא אצלנו - הבעיה ביצרן. הרכבים האלו תוכננו ביפן ולכן נמדדים על פי מידות יפניות. הווה אומר מטר ושייבה ביום חם בקפיצה, משקל כבד עד כבד מאוד של 50 קילו והיקף כתפיים ממוצע של חתול. כשמידות הגוף שלך הן כאלו הסמוראי לא מרגיש אותך ונראה לך רכב ענק ומרווח. שלא נדבר על האחים לסמוראי - ויטארה לדוגמה נראית כמו משאית מבפנים. הכל עניין של פרופורציה. כשבחור קטן עדין ויוצא גולני עולה על סמוראי, לרוב זה נראה כאילו הוא גנב לאחיו הקטן את הבינבה... ובכל זאת אנחנו אוהבים את הכלים האלו ומוכנים לסבול אותם כי הם מפצים על הכל בשטח

Saar
29-06-11, 09:39
בזמנו היה לי סמוראי 84.
עד היום אני משוכנע שהוא היה קופץ גם במעבר על פסי צבע בכביש...
סער

Tom Bril
29-06-11, 10:14
45110

מה שהופך את הרכב הזה לכל כך לא נוח הם כמה דברים:
1. בסיס גלגלים קצר
2. עלים קצרים.
3. משקל בלתי מוקפץ .

הרכב הזה הוא פשוט פלטפורמת שיפורים זולה.
אם הייתה לנו מדינה נורמלית כל הרכבים האלה היו מסתובבים עם גלגלי 35' ומנוע 1.6.

cj 64
29-06-11, 20:00
היו ב84 מכוניות נוחות ,לכל מיני דאוינרים,עשירים או סתם ,אנשיי פוזה שרצו אז לסוע עם גיפ ליים!
הנקודה היא שגם אז היו מכוניות נוחות ,ויציבות,כך..
שאם אז מישהו שילם לחברה,ובטוח שזה היה המון מרשרשים ונסע כמו שאני חושב,אז נראה לי שהרבה התלוננו ,או שבמקור הוא יותר ,סימפטי.
יש פה מישהו בפורום?שנסע ב84 על סמוראי?

hadtomer
29-06-11, 20:25
למעשה, בשנת 1984 דוד שלי, שבילה את רוב חייו על ג'פסים החליט למכור את הסיקס המזדקן שהיה לו ולקנות סמוראי חדש, זאת אחרי שהוא התרשם מאחיו הקטן (שאת שמו אני לא זוכר) אחרי שבילה כמה חודשים באפריקה.
את נסיעת הבכורה אני לא אשכח- אני במקור מחיפה (ישוב בצפון הארץ, צפונית לזכרון) והחלטנו לנסוע לים (היה מותר לנסוע בחוף). אבא שלי, שנהג באותה עת באוטוביאנקי A112 בצבע אדום (אבא היה מתרומם קצת בשנות ה80) ודוד שלי עם סמוראי חדש מהניילון - ואני במושב האחורי. פחות או יותר בעליות מנווה שאנן לכיוון הכרמל אבא שלי טען שעפות לו הסתימות מהפה. גם בפרספקטיבה של ילד אני לא אשכח כמה הנסיעה ההיא היתה נוראית וכמה דיברנו על זה שהיא באמת איומה. גם ככה סוזוקי היתה מותג חדש בישראל וכולם צחקו על דוד שלי, שלא השכיל לקנות איזה סובארו טובה, או לפחות אופל אסקונה, כמו שאיש קבע יכול להרשות לעצמו. ואז בא הקטע של הנוחות.

בטלפון מהיר לדוד שלי, שנעשה לפני כמה דקות (דוד שלי נוהג כיום על לנדקרוזר V8 מוגבהת) שאלתי אם הוא זוכר את הנסיעה- והוא חידש לי פרט שכנראה שאני לא זכרתי - אחרי הנסיעה הזו, שהיתה בסך הכול הנסיעה השניה שלו על האוטו- הוא מכר אותו.

שחר-סופה
29-06-11, 21:52
גל , לא יודע על איזה מודל סמוראי אתה , אבל אתה יכול להיות "רגוע" , זה לא בגלל ששלך אולי מעט ישן יותר .
ב 96 , קיבלתי אז מהעבודה אחד כזה חדש לחלוטין 0 ק"מ פתוח ברזנט . חייב להודות שהנסיעה איתו היתה
זוועת אלוהים ואני ממש , אבל ממש לא מפונק . קודם לכן , עברו אצלי באותה חב' טויוטה היילקס , ויטרה ועוד ...
ביום השני , נסעתי איתו צפונה מאזור המרכז - פשוט סיוט . האוטו קשה , קופצני , רועש ובקושי סגר במישור 112 קמ"ש עם רגל ימין שיצאה עוד
רגע מהרדיאטור , רק בכדי לשכנע אותו ליסוע מעט יותר מהר כי אני ממהר . אבל מאידך , אתה מקבל אמינות מטורפת , טיפולים וחלקים זולים ,
כפלטפורמה לשיפורים הוא מצויין , צריכת דלק הגיונית של פרייבט , שיפורים זולים והוא כמובן נהדר וקל לתחזוקה עצמית .

שחר.

cj 64
29-06-11, 23:13
למעשה, בשנת 1984 דוד שלי, שבילה את רוב חייו על ג'פסים החליט למכור את הסיקס המזדקן שהיה לו ולקנות סמוראי חדש, זאת אחרי שהוא התרשם מאחיו הקטן (שאת שמו אני לא זוכר) אחרי שבילה כמה חודשים באפריקה.
את נסיעת הבכורה אני לא אשכח- אני במקור מחיפה (ישוב בצפון הארץ, צפונית לזכרון) והחלטנו לנסוע לים (היה מותר לנסוע בחוף). אבא שלי, שנהג באותה עת באוטוביאנקי A112 בצבע אדום (אבא היה מתרומם קצת בשנות ה80) ודוד שלי עם סמוראי חדש מהניילון - ואני במושב האחורי. פחות או יותר בעליות מנווה שאנן לכיוון הכרמל אבא שלי טען שעפות לו הסתימות מהפה. גם בפרספקטיבה של ילד אני לא אשכח כמה הנסיעה ההיא היתה נוראית וכמה דיברנו על זה שהיא באמת איומה. גם ככה סוזוקי היתה מותג חדש בישראל וכולם צחקו על דוד שלי, שלא השכיל לקנות איזה סובארו טובה, או לפחות אופל אסקונה, כמו שאיש קבע יכול להרשות לעצמו. ואז בא הקטע של הנוחות.

בטלפון מהיר לדוד שלי, שנעשה לפני כמה דקות (דוד שלי נוהג כיום על לנדקרוזר V8 מוגבהת) שאלתי אם הוא זוכר את הנסיעה- והוא חידש לי פרט שכנראה שאני לא זכרתי - אחרי הנסיעה הזו, שהיתה בסך הכול הנסיעה השניה שלו על האוטו- הוא מכר אותו.

הצחקת אותי לא'לה..............
הבנתי ,תודה

GodsFather
30-06-11, 07:10
מחיר של סיקס/סבן מול מחיר של סמוראי באותם ימים זה כמו היום ג'ימני מול רנגלר. ואתה מקבל את אותה השוואה בדיוק ליכולות ונוחות. כאילו כלום לא השתנה.

מאידך - סמוראי נועד לצעירים עם החור בכיס שבינינו ורנגלר לצעירים ברוחם עם כיס מלא מרשרשים.

ניר ל
01-07-11, 08:42
ב 84 לא היה סמוראי אם לדייק , זה היה SJ410 בנפח 1000 סמ"ק . אני לא מאמין שמישהו מהם נוסע עד היום עם קפיצי עלים מקוריים, אלו בוודאי נשברו כבר מזמן והוחלפו.
אני לא יודע בן כמה אתה , אני ב 84 הייתי בן 11 ומה שהיה נפוץ אז על הכביש אלו מכוניות אירופאיות משנות השבעים - פיאט 127/124/ 131 וכו' , רנו 4 ו5 , חיפושיות, פורד אסקורט, רום כרמל (אסקורט מפיברלס בייצור מקומי), אופל קדט, היו עדיין כל מני סימקות וקונטסות ,פרינץ 4 , היה אוטוביאנקי , פיג'ו 404 , סוברו "פשע" (שימש בעיקר ערסים לייט) . אלו היו המכוניות ה"עממיות" כשבשנת 82 ירד מבול של סובארו 1300 , כאשר כל מי שהיה לו קצת כסף בצד קנה מיד סובארו, טלויזיה צבעונית ומקרר לפני שלא ישאר ממנו מספיק לגביע קוטג'- הייתה אז אינפלציה של עשרות אחוזים בחודש + מס' סוכריות שחילק שר האוצר דאז "ימי ארידור העליזים" קראו לזה. הילדים ידעו אז מי זה שר האוצר . המכוניות ה"שוות" כללו דגמי אאודי , פיז'ו 504 , אופל רקורד,גולף, סובארו 1600 או הטיל הבליסטי המטורף - סובארו 1800 , חולי ההגה נהגו באלפא/ לנצ'יה , העשירים בוולו BMW ומרצדס.
הממוצע היה אז מכונית אחת למשפחה . רק באמצע שנות השמונים החלו לחייב את היבואנים להתקין מזגנים ברכב וגם זה רק מנפח מנוע מסויים, ב 84 לא היה מזגן ברוב המכוניות על הכביש. אם תסתכל היום על המכוניות הנ"ל שרובן ככולן הן מכוניות אספנות למעשה , תבין שסוזוקי 410 לא היה קטן בהרבה, לא היה צר בהרבה ולא היה חלש בהרבה . הוא היה רכב מדליק לחלוטין והנוחות שיחקה תפקיד משני - לא היה פער גדול כ"כ והיה בכל זאת מדובר ב"ג'יפ" .

ישנה קטגוריה חשובה שלא ציינתי לפני כן בכוונה - אלו הן המכוניות האמריקאיות , "לוקסוס" , ליגה משלהן , דארטים ווליאנטים (ששימשו את הערסים הכבדים לפני BMW איקס5 ) שברולטים , ביואיקים ,פונטיאקים (שימשו ראשי משפחות פשע לפני BMW ומרצדס 500 יבוא אישי) בלייזרים ומה לא - רכבים גדולים, מרווחים, חזקים (חוזק נמדד אז בעובי הפח) מהירים (היו להם למעשה מנועים והם האיצו חזק בקו ישר שלא לדבר על "לפרפר גלגלים" ולעשות חראקות) . השוס הגדול היה "חשמליים" כלומר היו חלונות "חשמל" (וואלה- עד היום זה נדבק) והיה" אייר קונדישן " - אלו נחשבו אז לשיא הנוחות והפאר , לא היו אז כתבי רכב כמו ברלי שיסבירו לציבור שרכב בלי בולמי זעזועים ובלי יכולת היגוי מעל 30 קמ"ש שמתנודד כמו יאכטה הוא לא "פאר היצירה" . אם תסתכל מתחת למכוניות האלו היום תגלה - שלדת סולם, סרן אחורי חי, הנעה אחורית וקפיצי עלים ... בדיוק כמו בסמוראי.

לסקירה כזאת לא ציפית הא ... סיכומה הוא - שכשאתה מתייחס לשנתון מסויים , קח בחשבון שהמאסה של כלי הרכב על הכביש היא ברובה 5 עד 10 שנים וותיקה יותר באותו זמן. הליסינג הוריד את זה לשנה וחצי אבל רק לקטגוריה שלו.
ב 84 אף אחד לא קנה סוזוקי 410 - זה היה רכב של חברות השכרה , קיבוצים ומוסדות , אולי התפלחו לשם כמה ילדי עשירים שרק הוציאו רשיון. שום ג'יפאי לא קנה אותו , מי שטייל אז בג'יפים לא חיפש נוחות וכו' , אם כן אז הוא שם יד על וואגוניר עם מזגן , או בלי... , זה פשוט לא היה מוכר ועורר גיחוך , בדיוק כמו סובארו בשנות השבעים.

אני רכשתי לי כזה רק אחרי צבא , הוא היה בן 10 , זה היה אחרי שחרשתי על לנדרוברים דנדשים , FAV למיניהם , אפילו האמרים , במסגרת השירות הצבאי לפני שמישהו בארץ דמיין שייובאו לכאן . התחילו להגיע אז ראשוני הטרופרים והראנרים . קניתי אותו מתוך מחשבה פרקטית מבלי לנהוג עליו עד אחרי העברת הבעלות , כי חששתי שזה יוריד אותי מהעניין ,השיפור הראשון שעשיתי היה - ערגול קפיצים (מקוריים) והוספת עלה. הצטערתי שלא היה לי כזה 4 שנים לפני כן בזמן התיכון...

ניר ל
01-07-11, 09:11
אם אנחנו בעניין נוסטלגיה -

ירידה ראשונה עם ה 410 מהכביש - אני וחבר חותכים לחולות - דיונות שהיו קיימות בין קריית בן גוריון בחולון לבין מרכז העיר . "שנוריד אוויר ? " הוא שואל " עזוב, הרכב קל כמו נוצה, לא צריך !" אני עונה - אנחנו מקפצים לאורך הוואדי כשמצידינו דיונות גבוהות , אני מתפעל מיכולתו של החלשלוש לצוף על החול בלחץ אויר מלא ...

מולנו מגיחה קבוצה של כחמישה סיקסים פתוחים , הם מתחילים לחתוך את קירות הדיונות שמשני הצדדים בקלילות מרשימה ... "שאנסה גם ? " אני שואל, ושלוש שניות אח"כ אנחנו שקועים למרגלות הדיונה באופן מביך ..., שיירת הסיקסים הפתוחים חולפת על פנינו והנהגים מביטים בנו ממרומי הסיקסים במבט ספק מרחם ספק מזלזל... את השיירה מובילה בחורה - נהגת ! לא בטוח שהיא הובילה, אבל ללא ספק היא הייתה שם - שיער בלונדיני ארוך ובנדנה אדומה - הלסתות שלנו נשמטות ....
האחרון שעובר זורק לנו רצועה ושולף אותנו מהחול . התמונה של הבחורה הבלונדינית עם הבנדנה נשארת אצלי בראש הרבה אחרי שאנחנו מקפלים זנב וצולעים חזרה לכביש מבלי להעיף מבט אחורה " זה הקלאץ' ... הוא כנראה גמור... " אני מסנן ומשפיל מבט

אם מישהו יכול לסגור לי את המעגל הזה - יבורך ! אמצע שנות התשעים , בחורה עם בנדנה בסיקס פתוח בדיונות של חולון...

GodsFather
01-07-11, 12:32
ניר, אמנם בלי הבנדנה, אבל האם זו זאת ?

45156

או זו ?

45157

אני כמעט בטוח שזו זו

45158

ניר ל
01-07-11, 17:29
לא יודע, קשה לזהות, התמונות לא נפתחות...

cj 64
01-07-11, 19:42
אוליי זה או זאתי הבלונדה שאת מחפש "עם הבנדנה"
מאוחר היא מתה.!!!!!!!!!! ,
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/he/thumb/6/68/Zalman_ST_09.jpg/250px-Zalman_ST_09.jpg (http://www.jeepolog.com/wiki/%D7%A7%D7%95%D7%91%D7%A5:Zalman_ST_09.jp g)

-->