PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילת דיפרנציאל אחורית היילקס 97 לא עובדת

integrala
29-06-11, 15:43
שלום לכולם
מדובר בהיילקס 97 עם נעילה אחורית מקורית חשמלית
כאשר אני מפעיל באמצעות המנורה מהבהבת אך הנעילה לא נכנסת לפעולה
עשיתי הרבה בדיקות
משום מה חשמל לא מגיע לחלק האחורי
אשמח לפירוט מלא של האפשרויות לבדיקה שלב אחרי שלב אין ברירה נתחיל מההתחלה

חיפשתי דיונים ושרשורים אך לא מצאתי משהוא דפוק במחשב כנראה

תודה לכולם מראש

zagi
29-06-11, 16:44
אתה בטוח שהנעילה לא עובדת ? לפעמים רק החיישן תקול ומראה כאילו הנעילה לא נכנסה לעבודה .

בד"כ ( לא תמיד ) כשהדיפרנציאל לא ננעל זה נובע מחיווט תקול , חוטי החשמל כבר לא צעירים ולפעמים נשברים בתוך המעטפת שלהם .

בדוק וחזור עם התוצאות .

hitoy
30-06-11, 03:05
קודם כל אתה צודק, יש בעיה בחיפוש והענין בטיפול.
ולענין הנעילה.
יש שני סוגי תקלות נפוצות בנעילות האלו.
הראשונה היא רטיבות שחודרת ליחידת מנוע וגורמת לחלודה וקורוזיה((בעיקר בחורף).
השניה והנפוצה יותר היא בעיה של נתקים בצמת חשמל שמחברת בין הצמה שליד השילדה לבין הסרן.
אני ממליץ קודם כל לבדוק את הצמה הנ"ל, מה שאתה צריך זה להוציא את הצמה מהרכב ולהתחיל בבדיקה ויזואלית אם יש קרעים בצמה בדרך כלל באיזור החבק שמחזיק את הצמה לסרן. אם הכל נראה שלם תמשיך לבדיקה של רציפות בין כל הגידים/פינים שבין שני קצוות הצמה.
תבדוק את הצמה ותעדכן אותנו.

יואב
שכחתי משהוא קטן , הנורת 4WD בלוח שעונים עובדת?

טל חסיד
30-06-11, 09:40
בוקר טוב
יש בדיקה יותר פשוטה ומהירה למערכת הנעילה אבל דורשת מנוע נעילה נוסף תקין, פשוט נתק את הקונקטור שיוצא ממנוע הנעילה שלך חבר למנוע שהבאת בנוסף והפעל את מערכת הנעילה כשאתה במצב 4X4 כל שהוא כמו שהסביר יואב נורה ירוקה צריכה לעבוד בלוח השעונים, במידה ואין תנועה למנוע הנעילה שהבאת ומורכב חיצונית רק ע"י הקונקטור תתחיל לחפש את הבעיה כמו שיואב הסביר לך, במידה והמנוע עובד לימין ושמאל אז הבעיה במנוע ולא בקו החשמלי שמגיע לסרן.

במידה ואתה מהצפון (גם אם לא)אתה מוזמן לבוא אלי לבדוק יש לי מנוע נעילה תקין לבדיקה הנ"ל.

טל

integrala
20-07-11, 11:30
שלום לכולם
תודה על כל העזרה הבעיה נמצאה ונפתרה
היה לי חתך בצמה האחורית שאורכה כ-20 סמ שמתחברת ע"י יוניט בצבע אפור שננתפס עם קליפס מצד אחד והחלק השני של הצמה מתחבר עם יונית לבן למנוע של הנעילה.
ישנם 2 תופסנים מברזל שמרזיקים את הצמה ושם היה הקרע .
למי שיש שאלות ובעיות בנושא יכול ליצור קשר
נועם- 0544-802380
ותודה אישית ליואב שעזר לי למצוא את הבעיה

-->