PDA

צפייה בגרסה מלאה : משחקי כדור בסדנת ארמדילו

עידו לוריה
02-07-11, 18:20
יש לי קליינט שמתכנן ומייצר מתקנים למוזאונים למדע בעולם וגם בארץ , אני מייצר לו את המוצגים , לאחד המוצגים שיצרנו עכשיו שנקרא מנוף ענק Giant lever , יצרנו דגם של כדור הארץ שמש כספסל .
הכדור בנוי מצינור 19 מ"מ , כאשר קווי האורך שלמים וקווי הרוחב חתוכים עם נוצ'ינג לצורך ריתוך כ - 180 חיתוכים בסה"כ .
בכלל החומרים שנבחרו למטרה זו הם כמה שיותר קלים , בגלל שנדרש שהמוצר היה כמה שיותר קל .
כל הריתוכים עם TIG .
צרפתי תמונה של מנוף ענק רק שיש לו כסא רגיל .
עידו

חנן גולומבק
02-07-11, 22:11
עושה רושם שהעבודה כרגיל מדהימה ,אבל לצערי ,תודות לפורמט הנפלא של האתר החדש ,אי אפשר לראות את התמונות, אז נסתפק בדמיון.

tzagi
03-07-11, 00:27
עידו, 2 מילים
photo bucket

עידו לוריה
03-07-11, 08:20
חנן תודה .
ג'ו אני לא מכיר את הביטוי , מה התכוון המשורר ?
עידו

tzagi
03-07-11, 08:48
http://photobucket.com/

חנן גולומבק
03-07-11, 09:10
כנראה שמישהו מקשיב לנו ..........
התמונות נפתחות, איזה פרויקט יפייפה, כל הכבוד עידו.

omri_t
03-07-11, 09:39
עידו, זה פשוט מקסים.
שוב ושוב רמת העבודה שלך משאירה אותי עם פה פעור.
(וגדלתי בהאנגר מאוד דומה לזה שבתמונות...)

יישר כוח!!

savyon
03-07-11, 09:54
חנן,
עצוב שאתה חושב שלא מקשיבים לך,
הרי לכל אורך הפרוייקט היינו אוזן קשבת.... (לא קשור לעובדה שנהננו ;))

סביון

talilim
03-07-11, 10:48
ממש אומנות.

shmil
03-07-11, 10:58
תענוג לעיניים.

eysham
03-07-11, 11:31
תענוג לעיניים.

+2.

BackDoorMan
03-07-11, 11:38
יפה מאוד .
איך נעשו החיתוכים והכיפופים ברמת דיוק כזו?

baga
03-07-11, 13:30
עדל יא אלוף :) איזה יופי

עידו לוריה
03-07-11, 13:45
חברים תודה רבה .
הכיפופים נעשו במערגלת , והחיתוכים נעשו על כרסומת עם שבלונה שיוצרה במיוחד על CNC לצורך עבודה זו .
עידו

BackDoorMan
03-07-11, 13:50
עידו ,בחייאת... תשקיע כמה דקות בפוטובאקט, התמונות עדיין נתקעות ולא עולות פה.
חוצמזה , הממשק שם הרבה יותר נוח מפה.

עידו לוריה
03-07-11, 13:55
אצלי הן נפתחות , חצי תמונה מחוץ למסך ;) או בעצם:mad: או :( בקיצור מנהלים תתקנו את האתר לאלתר .
אבל אני יבדוק את האופציה של פוטובאקט .
עידו

חנן גולומבק
03-07-11, 14:40
חנן,
עצוב שאתה חושב שלא מקשיבים לך,
הרי לכל אורך הפרוייקט היינו אוזן קשבת.... (לא קשור לעובדה שנהננו ;))

סביון

סביון כמו שהפרויקט שלי נחשב לפרויקט דור המדבר גם האתר היה אז הרבה יותר מוצלח ואין לי טענה וחצי טענה למה שהיה אז. אז היה ממש תענוג.
אבל עכשיו.....

אבל עזוב, השרשור של עידו והעבודה האמנותית גם כן של עידו.

OP2000
04-07-11, 15:08
יופי של ביצוע , של מי התיכנון ?

zagi
04-07-11, 18:20
אני עדיין לא מצליח לפתוח את התמונות .

עידו לוריה
04-07-11, 18:44
דני תודה , התכנון של הקליינט שלי , אני בדרך כלל מעורב בשלב התכנון לצורך משוב ודרכי ביצוע ושיפור .
עידו

עידו לוריה
04-07-11, 18:46
אני עדיין לא מצליח לפתוח את התמונות .

שגיא האתר הזה קצת חולה נפש בזמן האחרון :(
עידו

zagi
05-07-11, 00:08
כן שמתי לב .

בכל אופן - על פניו נראה מרשים ... טוב נו ... כל העבודות שלך ;):cool: .

BackDoorMan
05-07-11, 00:24
שים לב יא זלמה, 2 תמונות שהעתקתי אקראית לפוטובאקט שלי ואני מעלה, כמה נוח, כמה פשוט, 2 דקות עבודה.
http://i223.photobucket.com/albums/dd162/zx16v/1.jpg
http://i223.photobucket.com/albums/dd162/zx16v/2.jpg

zagi
05-07-11, 19:42
וואו .... מגניייייייייב .

איזה יופי של עבודה , לא פשוט בכלל - כל הדיוקים שדרושים לעבודה כזו ...

לאיזה מוזיאון זה הולך ?

bdm תודה על העלאת התמונות .

עידו לוריה
05-07-11, 20:09
BackDoorMan תודה נראה לי שלא משאירים לנו ברירה באתר הזה אלה לאכסן באמת בפוטובאקט .
עידו

עידו לוריה
05-07-11, 20:12
שגיא תודה .
המוצג הולך להיות מוצג במוזאון המדע בחיפה או בשמו מדעטק .
עידו

asafk
05-07-11, 20:22
ובסוף באים ילדים חוליגנים למוזיאון, ומחרבים את העבודה...

איזה יופי.

אסף.

עידו לוריה
05-07-11, 20:42
ובסוף באים ילדים חוליגנים למוזיאון, ומחרבים את העבודה...

איזה יופי.

אסף.

זהו שלא , אנחנו בונים כך ששום חוליגן לא ינזק את המוצר , אבל לפעמים יש הפתעות :D
למשל במוצר הספציפי הזה אמורות לשבת על כדור הארץ היבשות , מבחינה בטיחותית לא ניתן היה לבצע את היבשות ממתכת
אז המוזיאון ביקש אתן מפלציב :confused: , זה חומר שלא מסוגל לעמוד בשמש וגם לא בונדליזם , בקיצור את הפיתרון יבצע המוזיאון בעצמו .
תודה .

עידו

BackDoorMan
06-07-11, 13:11
BackDoorMan תודה נראה לי שלא משאירים לנו ברירה באתר הזה אלה לאכסן באמת בפוטובאקט .
עידו

עדיף ככה, מה תעשה אם האתר ייסגר עוד שנה שנתיים וביחד איתו יעלמו התמונות ? תתחיל לחפש במחשב ? להעלות שוב ?
או אם תרצה להעלות בפורום אחר את התמונות ?
צורת העבודה היעילה ביותר תהיה לרכז את התמונות בחשבון אחד ברשת, באתר ייעודי לאלבומי תמונות , עם ממשק יעיל בהרבה מפורום מוכוון טקסטים.
זה עובד בשני הכיוונים, גם חסכון בזמן שלך, וגם חסכון בזמן ובכסף של בעלי ג'יפולוג ושאר גולשיו, שנפטרים מהצורך לאכסן תמונות ולתעבר אותן .

GodsFather
06-07-11, 13:45
גם בפוטובאקט אפשר לאבד חומר.... גם בפיקסה וגם בעוד אתרים ידועים. אין אתר שמקנה 100 אחוז בטחון.

BackDoorMan
06-07-11, 13:51
ברור, אבל מדובר באתרים מסחריים או חינמיים של חברות ענק יציבות, כך שההסתברות לנפילה שם הרבה יותר נמוכה.

GodsFather
06-07-11, 13:55
אני לא מדבר על נפילות... אני מדבר על היעלמות של אלבומים שלמים כתוצאה מהחלטה של בעלי האתר או טעות טכנית... בכל מקרה, זה לא קשור ליצירות של עידו ואפשר לדון בנושא הזה בנפרד.

נמרוד
06-07-11, 14:51
מבחינת השרת של ג'יפולוג, עדיף שתמונות יאוחסנו במקומות אחרים. תמונות מכבידות, מאד, על השרת ועל התעבורה.

בשנים הראשונות של הפורום הזה, למי שזוכר, הדרך היחיד להציג תמונות הייתה לקשר לתמונות מבחוץ. לא הייתה אפשרות לאחסן את התמונות על השרת של ג'יפולוג. אממה, תמונות לא נשארות לנצח, בטח לא באתרים חינמיים. תמונות התחילו להיעלם, יחד עם האתרים שאחסנו אותם. או שהאתרים פשוט שדרגו, שינו את מבנה הלינקים שלהם - ואז הקישור בפורום שבור לנצח. בשרשורים מהשנתיים-שלוש הראשונות, אתה לרוב תראה איקסים אדומים במקום תמונות, שמציינים קישורים לא רלוונטיים.

מבחינת השלמות של החומר שנכתב כאן, כן נכון שהתמונות יהיו מאוחסנות על אותו האתר כמו הטקסט, ואני אישית, בתור אחד שזוכר את מה שהיה לפני עשר שנים כשהכנסת תמונה לפורום לא הייתה ברורה מאליה, מקפיד גם היום, במקום לקשר לתמונה מאתר כלשהו, למשל מחנות אינטרנט כדי להגיד משהו על מוצר, לשמור את התמונה למחשב שלי, ולהעלות אותה לשרשור, כי אני יודע שאם לא, זה רק עניין של זמן עד שהתמונה לא תהיה.

כל אתר יכול להיעלם. אבל תחשוב שאם הפורום - ג'יפולוג לצורך העניין - איננו יותר, אז הטקסט, ההקשר, איננו, אז מי בכלל יודע למצוא את הקישור לתמונה שנמצאת אי שם בשרות אחסון כללי כמו פוטובאקט, ברחבי האינטרנט? מה המשמעות של התמונה אז?

מה שנכון לעשות, הוא להעלות לשרשור בפורום תמונות שרלוונטיות לשרשור. אם אתה מחפש אלבום תמונות כללי, לאחסון גם בלי קשר לפורום, וודאי שלא לזה נועד ג'יפולוג, בשביל זה יש את פיקאסה ודומיו. מי שמעלה אלבומי תמונות לא רלוונטיים לפורומים, במידה מסוימת אפילו מנצל לרעה אתרים קטנים, כשהוא יכול לקבל שרות יותר טוב לאין ארוך מגוגל, פייסבוק וכולי.

תהיה בטוח בדבר אחד - שום דבר באינטרנט לא לנצח. אם תקרא את האותיות הקטנות, אף שרות חינמי לא מתחייב לך לכלום. אם אתה סומך אפילו על פיקאסה שישמור את התמונות של הילדים שלך - יומך יבוא, ואל תהיה מופתע כשאשתך לא מקבלת את התרוץ "אבל זה גוגל, גוגל מאמי, לא יכול להיות שהם העלימו את האלבום של הקטנה!". תדאג לגיבוי.

את הדברים האלו אני כותב בלי קשר לתקלות הטכניות שלצערי האתר עבר בתקופה האחרונה, שאני מקווה שנמצאות ברובן מאחורינו, כולל החיפוש שיחזור לעבודה מלאה תוך לא הרבה ימים.

עידו לוריה
06-07-11, 17:35
נמרוד אתה נכנס לשרשור שלי כותב מגילה שלמה ואף לא מילה שקשורה לשרשור :confused::rolleyes:;)
אבל אני בדעה שלך , אין ולו שרשור אחד שפתחתי או הגבתי , שאוספתי בו תמונה זו או אחרת שלא העלתי אותה ישירות לגיפולוג , אני מקווה שהאתר באמת יחזור לתפקד כמו שצריך ובמהירות .
עידו

נמרוד
07-07-11, 08:06
עידו, מה יש להגיד? אם אתה יכול לבנות את כדור הארץ, אתה מוסמך לכל עבודת ברזל... עבודה מדהימה.

BackDoorMan
07-07-11, 11:14
נמרוד, מסכים עם חלק מדבריך.
הבעיה שאופן הצגת תמונות בשרשור לא נוח ומייגע מידי את הצופים.
אני מניח שאפשר לשמור גיבוי לאלבומים במחשב האישי, ואפשר להגדיר אלבום לכל שרשור, אבל ההפרדה בין התמונות לטקסט תעמוד בעינה, והחשש מלינקים שבורים מוצדק. חוצמזה אם עידו כותב ומעלה רק בפורום אחד זה מספיק , לא עבור משתמשים המעלים אותן תמונות בכמה אתרים.
אפשר לפצל את השרשור לפני שלוריה יתרגז.

עידו לוריה
07-07-11, 14:08
לוריה לא מתרגז , הסיבות שיש בעולם להתרגז הן מעטות מאוד וזו לא אחת מהן :D.
נמרוד תודה .
עידו

asafk
07-07-11, 22:55
הסיבות שיש בעולם להתרגז הן מעטות מאוד

...ואת זה אתה כותב בתור מישהו שסיים לא מזמן לבנות את העולם ממתכת...

אסף.

עידו לוריה
08-07-11, 10:34
...ואת זה אתה כותב בתור מישהו שסיים לא מזמן לבנות את העולם ממתכת...

אסף.

:D
עידו

-->