PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת שמנים - פורד פוקוס 2003

itay
03-07-11, 08:51
אהלן,

אני רוצה להשלים שמנים שקצת חסרים בפוקוס, בספר הנהג רשום שמנים לפי מפרט של פורד ולא את הצמיגויות.

מה אתם שמים בפוקוס ,2003 אם משנה, במכלולים :

מנוע, גיר אוטומט ושמן הגה.

תודה,

איתי.

ניר ל
03-07-11, 11:00
עבור הגיר - תקפיד על שמן מסוג מרקון V , אתה גם יכול להוסיף אותו להגה אבל שם זה פחות קריטי. שים לב שבחנויות שמנים הוא לא על המדף וינסו למכור לך שמנים אחרים, אני הזמנתי בחנות חלפים . למנוע תשתמש בשמן סינטטי - אם אתה מחליף שמנים ופילטר - ראיתי שמוכרים בצנטרל (יצחק שדה בת"א) גלון של מוטורקראפט ב 100 ש"ח , זה מה שאתה צריך. אם אתה רק מוסיף - אז חשוב לדעת מה הכניסו לשם לפני כןץ

http://www.allworldautomotive.com/auto_parts_for_sale_motorcraft_5w-30_ots22717.html

itay
04-07-11, 13:25
ניר, תודה על התגובה.

אני מבין שלמנוע צריך לשים 5W30 סינטטי מלא - יש יצרן ממולץ?
לגיר - איזה יצרן? מרקון V ? זה השם של היצרן?

איתי.

ניר ל
04-07-11, 18:31
תראה את הלינק שצירפתי לך בתגובה הקודמת - שמן סינטטי 5W30 מתוצרת מוטורקראפט .

MERCON V , זה תקן של פורד לשמן גיר סינטטי שמתאים לרכב שלך (יש גם MERCON רגיל) , אפשר להשיג כזה גם כן מתוצרת מוטורקראפט .

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=50546&p=373120#post373120

tallevi
11-07-11, 13:33
אם כבר...ניר,מה המצב כרגע עם הגיר,האם העלמות התופעה מהשרשור שצירפת כאן החזיקה מעמד?
האם ניתן לקבוע שהנחיות היבואן הן קשקוש מוחלט ? (הבטחת...)

טל.

ניר ל
12-07-11, 10:47
אני לא זוכר כמה זמן עבר ואם זה מהווה אינדיקציה מספיקה, אבל בינתיים - טפו טפו, הכל תקין.

צריך להבין שההנחיות למרווחי טיפול ארוכים נובעות בעיקר משום שהשמנים הסינטטים המודרניים שומרים על תכונותיהם זמן ממושך, אבל אי אפשר להתעלם מזיהום השמן כתוצאה מבלאי ומהיסתמות של פילטרים ומעברים. אני נוטה להאמין שרוב הנחיות היבואנים/ היצרנים למרווחי טיפול ארוכים - הם קשקוש מוחלט ותעלול שיווקי בלבד, כמו אותה רנו פלואנס שלא רואה מוסך... או שכל האחרים טועים ומוציאים מאיתנו כסף לחינם בטיפולים תכופים יותר. אני בכל אופן, טיפלתי בעבר בשמן טבעי כל 5 ו 10 והיום אני מטפל בשמן מהונדס כל 7.5 ו 15 בפאג'רו דיזל וכל 15 בפרייבט בנזין. מחליף שמן גיר עפ"י הנחיות (אם יש) ועפ"י ממוצע מקובל - אם אין הנחייה אחרת (כמו במקרה הפוקוס) ואינני יכול למצוא סיבה הגיונית למה לא.

-->