PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיצד אפשר לבדוק לחץ שמן באופן מדוייק בצורה ייזומה? (סופה)

omri_t
03-07-11, 22:56
בכמה טיולים אחרונה, מד לחץ השמן בסופה שלי ירד כמעט לתחום האדום.
זה קרה לאחר טיול בשטח ובנסיעה מאוד איטית בסלד נמוך.
לחיצה קצרה על הגז, הוא קופץ לאזור ה 20 (אם אני זוכר נכון את הערכים).
בנסיעה נורמאלית או בנסיעת כביש הלחץ עובר את ה 20.

יתכן מאוד שזו תוצאה של החלפה משמן מנוע 15W40 לשמן 10W40.

אבל לפני שאני רץ להחליף שמן, או לקנות משאבה HD ולפרק קרטר, או להחליף שעון\יחידה או השד יודע...

כיצד אפשר לבדוק לחץ שמן בצורה מדוייקת באופן ייזום?

אני פשוט רוצה לוודא שאני לא מקצר למנוע את החיים.

תודה.

(מתנצל אם אני חופר על נושא מוכר, פשוט לא הצלחתי להריץ חיפוש) תודה!

shmil
03-07-11, 22:59
להפטר מהשעון החשמלי, ולשים במקומו שעון מכאני.

omri_t
03-07-11, 23:33

סליחה על הבורות-
בשעון מכאני מה מקשר בין היחידה שעל המנוע לבין השעון עצמו? צינור שמן?!

אצלי יש איזה סוג של כבל עבה, אני לא סגור על היותו כבל חשמל רגיל.

תודה!

omri_t
03-07-11, 23:40

סליחה על הבורות-
בשעון מכאני מה מקשר בין היחידה שעל המנוע לבין השעון עצמו? צינור שמן?!

אצלי יש איזה סוג של כבל עבה, אני לא סגור על היותו כבל חשמל רגיל.

תודה!

shmil
03-07-11, 23:58
חיובי. צינור שמן.
אתה, ככל הזכור לי, עם סופה. בסופה השעון חשמלי. יכול להיות שיש עליו עוד שכבת בידוד.
אגב, שעון לחץ השמן לא עובר דרך המחשב ולא מקושר אליו, כך שאין כל בעייה. יכול להיות שצריך יהיה לחתוך בזהירות מהלוח שמאחורי השעונים, או פשוט לשים שעון מכאני במקום אחר.

omri_t
04-07-11, 00:03
נזמין מכאני, נחבר לבדיקה ולאחר מכן נראה אם ואיך לחבר אותו בקבינה.

החכמתי.

תודה-רבה!

six 4 life
04-07-11, 00:18
חבר אותו מראש כמו שצריך בקבינה ותחסוך לכלוך, אין יותר טוב משעון לחץ שמן מכני.

דרור ברלי
04-07-11, 00:34
גם אני בעד מכני.
אבל יש גם שעונים חשמליים ויוניטים איכותיים שיתנו לך קריאה מדוייקת.

BackDoorMan
04-07-11, 01:20
קבל
http://www.sunpro.com/product_detail.php?pid=16299

(http://www.sunpro.com/product_detail.php?pid=16299)

omri_t
04-07-11, 09:12
הוזמן מד דומה (שחור) של אותה החברה מהקישור למעלה.

אם יהיה כוח נפרק הדשבורד והוא יכנס במקום החשמלי. אם העצלנות תגבר הוא יתלבש בתושבת זמנית ליד לוח השעונים.

תודה על העזרה.
מקווה שנגלה קריאה חיובית בלחץ השמן.

omri_t
04-07-11, 09:13
הוזמן מד דומה (שחור) של אותה החברה מהקישור למעלה.

אם יהיה כוח נפרק הדשבורד והוא יכנס במקום החשמלי. אם העצלנות תגבר הוא יתלבש בתושבת זמנית ליד לוח השעונים.

תודה על העזרה.
מקווה שנגלה קריאה חיובית בלחץ השמן.

סופת המדבר
07-07-11, 22:58
קודם כל תרכיב שעון מכני (אם עדיין אין לך כי לפי התיאור שלך ''כבל עבה'' נשמע כמו צינור שמן)
אם בכל זאת הלחץ נמוך
תחזור לשמן 15W40 זה לא יעשה פלאים אבל יכול לעזור קצת
אם עדיין יהיה נמוך תחליף משאבת שמן לא סיפור מסובך
אם עדיין נמוך..... זאת בעיה
אני גם ההיתי מציעה לך אם יש לך את הידע\ אפשרות
בזמן שאתה מחליף משאבה תפתח תלתל אחד תראה מה מצב הקסוות
אצלי (במנוע הישן) הם היו שחוקות מאד
אז החלפתי אותם וגם משאבה חדשה והלחץ עלה בהרבה
אם בזמן שהאוטו חם הלחץ בסרק היה באזור ה-0- אחרי ההחלפה הוא עלה באותו מצב לבערך 25PSI

נ.ב
מתי החלפת פילטר שמן לאחרונה?

דרור ברלי
08-07-11, 00:20
אם בזמן שהאוטו חם הלחץ בסרק היה באזור ה-0- אחרי ההחלפה הוא עלה באותו מצב לבערך 25PSI

נ.ב

ומה קרה בהמשך? קיבלת קריאת לחץ ץקינה ויפה ובכל זאת המנוע התפגר והיית צריך להחליף אותו, כי לא רק הקסוות ומשאבת השמן היו עייפים, אלא עוד חלקים במנוע...

גם אצלי ירדה פתאום קריאת לחץ השמן בשעון, למרות שהמנוע התנהג בתכלס למופת.
החלפתי משאבת שמן, החלפה שבעקבותיה קיבלתי ערכים יפים על השעון. בדיעבד - סתם ניחשתי שזו רק המשאבה שהתעייפה והניחוש שלי כנראה היה לא רחוק מהמציאות אבל זה בהחלט היה פוקס. הימור... באותה מידה היה יכול להתגלות לי שהמנוע בכללי עייף ושההחלפה הזו לא היתה משנה לו הרבה.

מה שאני אומר הוא שקריאת לחץ שמן "תקינה" אינה מטרה אלא רק אחת מהאינדיקציות למצב המנוע. המטרה הראשונית שלך היא שעון שיתן לך קריאה אמינה של הלחץ בפועל.
איך המנוע מרגיש? עובד "קל", חלק ועגול או "קשה" ומחוספס? איך הסחיבה? יש אכילת שמן? עישון? התחממות במאמץ?

זה יהיה באמת טוב להתחיל משעון שהקריאה שלו אמינה מעבר לכל ספק. אם הוא מראה שהלחץ תקין, סבבה. לא קרה כלום.
אם לא - צריך להחליט מה עושים הלאה.

דרור ברלי
08-07-11, 00:21

נ.ב

ומה קרה בהמשך? קיבלת קריאת לחץ תקינה ויפה ובכל זאת המנוע התפגר והיית צריך להחליף אותו, כי לא רק הקסוות ומשאבת השמן היו עייפים, אלא עוד חלקים במנוע...

גם אצלי ירדה פתאום קריאת לחץ השמן בשעון, למרות שהמנוע התנהג בתכלס למופת.
החלפתי משאבת שמן, החלפה שבעקבותיה קיבלתי ערכים יפים על השעון. בדיעבד - סתם ניחשתי שזו רק המשאבה שהתעייפה והניחוש שלי כנראה היה לא רחוק מהמציאות אבל זה בהחלט היה פוקס. הימור... באותה מידה היה יכול להתגלות לי שהמנוע בכללי עייף ושההחלפה הזו לא היתה משנה לו הרבה.

מה שאני אומר הוא שקריאת לחץ שמן "תקינה" אינה מטרה אלא רק אחת מהאינדיקציות למצב המנוע. המטרה הראשונית שלך היא שעון שיתן לך קריאה אמינה של הלחץ בפועל.
איך המנוע מרגיש? עובד "קל", חלק ועגול או "קשה" ומחוספס? איך הסחיבה? יש אכילת שמן? עישון? התחממות במאמץ?

זה יהיה באמת טוב להתחיל משעון שהקריאה שלו אמינה מעבר לכל ספק. אם הוא מראה שהלחץ תקין, סבבה. לא קרה כלום.
אם לא - צריך להחליט מה עושים הלאה.

סופת המדבר
08-07-11, 20:56
מה קרה בהמשך?!
אחרי חודשיים נשבר תלתל מס'6
לא יודע אם יש קשר הרבה אמרו לי שהם שמעו על זה שתלתל מס' 6 נשבר
והרכבתי קסוות באותה מידה שהיתה ואחרי כל הרכבה של תלתל אחד סיבבתי את המנוע לראות שלא תפוס
לדעתי החשיבות של לחץ שמן היא גם מטרה שהיה לחץ בכל הקו והשמן יגיע לכל מקום ולא י'יברח'' באיזה נקודה ראשונית
ולא יגע לכל המע'

kobiarava
08-07-11, 21:36
לפעמים כשמחליפים מיסבי טלטל בלי חריטה יש חוסר בהתאמה מדוייקת. כשמסובבים ביד את המנוע הקר אין בעיה, אבל אחרי עבודה והתחממות יש מצב להיתפסות\התנגדות. עם הכוחות שעובדים שם, המרחק לשבירה הוא קצר, ועם קצת מזל טלטל נשבר, פורץ דרך הבלוק, ושישו ושמחו... חצי עבודה לפעמים לא נותנת גם חצי פתרון.

קובי

omri_t
06-08-11, 15:31
מקפיץ.

התקנת שעון מכאני במקביל לחשמלי המקורי.
ויש בעיה: לאחר התנעה, השעון המקורי מראה כ 40PSI
בעוד השעון החדש מראה בערך 60 PSI
ההפרש גדול, מה שמעלה חשש- למי משניהם להאמין? האם המכאני החדש עלול לזייף מיומו הראשון??

raanan
06-08-11, 15:56
הייתי עונה לך ומציע לך. אבל, נשבר לראות שפה לא תקינה בשרשור ועוד "מההנהלה" !
(שעון זה מכשיר שמראה את השעה בלבד)

רענן
טוב, בכול זאת אני אענה לך (כי אתה חמוד ולשפה הקלוקלת אשמה הגננת ...),
וודא שמדי הלחץ מחוברים לאותה נקודה במנוע.

six 4 life
06-08-11, 15:57
ככה או ככה 40 או 60 הם לחצים טובים למנוע קר
מה שמשנה זה מה קורה אחרי שהמנוע מתחמם ובפרט אחרי נסיעה של רבע שעה ומעלה בכביש מהיר.
אישית, רק מכני.

raanan
06-08-11, 16:00
אישית, רק מכני.

שאלת תם, למה ?

רענן

six 4 life
06-08-11, 16:08
פחות אופציות לזיופים בדרך (יוניט לא תקינה, חיווט לא תקין, מגעים לא תקינים, רגלי מד לחץ לא תקינות, מד לא תקין וכו')
מכני עובד ע"י שמן שעובר אל מד הלחץ (אני לא כותב שעון כי אתה רגיש), דרך צינור ישיר ממעברי השמן במנוע.
משמעות- המד מקבל את קריאת הלחץ ישירות מהמקור ולא דרך מתווכים.

raanan
06-08-11, 16:19
פחות אופציות לזיופים בדרך (יוניט לא תקינה, חיווט לא תקין, מגעים לא תקינים, רגלי מד לחץ לא תקינות, מד לא תקין וכו')
מכני עובד ע"י שמן שעובר אל מד הלחץ (אני לא כותב שעון כי אתה רגיש), דרך צינור ישיר ממעברי השמן במנוע.
משמעות- המד מקבל את קריאת הלחץ ישירות מהמקור ולא דרך מתווכים.

אם כך, מדוע שלא נחזור למד חום מנוע עם כספית ?
אני חושב שאם ל F16 מתקינים יחידות עם פיקוד חשמלי/ממוחשב, גם אנו יכולים להסתפק בחשמליים.
כמובן שכמו במכנים, יש טובים, בינוניים וגרועים.

רענן
נ.ב - אני זכיתי באלפא רומיאו לשפריץ שמן בתא הנוסעים מהמחוון (בחשמלי זה לא ייתכן).

six 4 life
06-08-11, 16:37
לצורך העניין גם מד חום מכני עדיף על חשמלי אם כבר העלית את זה כדוגמה (או כנסיון עלוב להצחיק), אבל להשוות F16 לסופה? הייתי צוחק אם לא היה עצוב.

נ.ב. לנ.ב.
אם זכית לשפריץ שמן כנראה שהצינור שלך היה גמור ורמת התחזוקה שלך לא היתה בעננים.

raanan
06-08-11, 17:19
לצורך העניין גם מד חום מכני עדיף על חשמלי אם כבר העלית את זה כדוגמה (או כנסיון עלוב להצחיק), אבל להשוות F16 לסופה? הייתי צוחק אם לא היה עצוב.

נ.ב. לנ.ב.
אם זכית לשפריץ שמן כנראה שהצינור שלך היה גמור ורמת התחזוקה שלך לא היתה בעננים.

לא להצחיק וגם לא להעציב אותך . רק שתבין שאין קשר לאיכות דיוק וכו ...
זה נחמד "להיתקע" בעידן הישן. אבל, הרבה מוצרים חדשים הם איכותיים, אמינים, מדוייקים יותר מהנוסטלגיה .

לידיעתך, הכשל היה במחוון (לא גרמני) ולא מהצינור.
לגבי התחזוקה שלי, חבל שאתה קופץ למסקנות מכלום מידע. אבל, מבטיח לך שהיא קפדנית ויקרה יותר משלך !

רענן

omri_t
06-08-11, 19:44
לעניינינו,
המחונים (יותר טוב ? :) ) בסופה ממה שאומרים ורואים כאן בהיסטוריית האתר -הם לא באיכות מי יודע מה....
מד הדלק מזייף, שעון החום לא מדוייק, לחץ השמן לא קשור לכלום.
בטוח שיש סטים של מחוונים חשמלים באיכות טובה- אבל המחיר בהתאם (לפחות מהבדיקה הקצרה שלי לגבי מד לחץ שמן).
יחד עם ההמלצה הגורפת כאן באתר- רכשתי מחון מכאני.

הצרה שלי כרגע, שהמכאני מראה לחץ גבוה, לעיתים משמעותית, מהחשמלי- ואני לא יודע למי להאמין.
בהתנעה, החשמלי 40 והמכאני 60.
בניסיעה המכאני מטפס יותר וההפרש הוא סביב 30 PSI ואף יותר.
המכאני רגיש הרבה יותר ללחיצה על הגז ועולה ישר לכיוון ה 80 PSI.
בנסיעה איטית, אחרי שהאוטו חם על טורים מאוד נמוכים, החשמלי עומד על 20 בעוד המכאני סביב ה 40.

באופן כללי התחושה היא שהחשמלי "אוהב" לעמוד סביב ה 20 בעוד המכאני נע על הסקאלה ולא יותר מתחת ל 30-40 בשום מצב.

אם הייתי מפרק את החשמלי הייתי שמח ומאושר מלחץ השמן הזה.
אבל... יש לי חששות...

מה דעתכם? אפשר להרגע?

תודה!

kobiarava
06-08-11, 19:53
רוצה להיות בטוח-בדוק עם שלישי... אבל ברצינות-עזוב, שני השעונים מראים לחץ תקין ומעולה, אין טעם להתחיל לחפור מי הצודק. במידה והלחץ יורד מתחת ל-10 תתחיל שוב לשבור את הראש.

בהצלחה-קובי

shmil
06-08-11, 20:06
אני הייתי מסתמך על המיכאני.
אם על כך חשוב לך הדיוק האבסולוטי - קח את המכאני למישהו שמתעסק בהידראוליקה ויגיד לך אם אין לו סטייה.
אני הייתי מסתפק בקריאת השעון המכאני כמו שהוא כרגע.

coas
06-08-11, 20:06
לחץ השמן במנוע 4.0L לא יכול לעבור את ה70PSI, במשאבה קיים פורק לחץ.
משמע, המכני שלך מזייף.

סופת המדבר
07-08-11, 23:20
לעניינינו,
המחונים (יותר טוב ? :) ) בסופה ממה שאומרים ורואים כאן בהיסטוריית האתר -הם לא באיכות מי יודע מה....
מד הדלק מזייף, שעון החום לא מדוייק, לחץ השמן לא קשור לכלום.
בטוח שיש סטים של מחוונים חשמלים באיכות טובה- אבל המחיר בהתאם (לפחות מהבדיקה הקצרה שלי לגבי מד לחץ שמן).
יחד עם ההמלצה הגורפת כאן באתר- רכשתי מחון מכאני.

הצרה שלי כרגע, שהמכאני מראה לחץ גבוה, לעיתים משמעותית, מהחשמלי- ואני לא יודע למי להאמין.
בהתנעה, החשמלי 40 והמכאני 60.
בניסיעה המכאני מטפס יותר וההפרש הוא סביב 30 PSI ואף יותר.
המכאני רגיש הרבה יותר ללחיצה על הגז ועולה ישר לכיוון ה 80 PSI.
בנסיעה איטית, אחרי שהאוטו חם על טורים מאוד נמוכים, החשמלי עומד על 20 בעוד המכאני סביב ה 40.

באופן כללי התחושה היא שהחשמלי "אוהב" לעמוד סביב ה 20 בעוד המכאני נע על הסקאלה ולא יותר מתחת ל 30-40 בשום מצב.

אם הייתי מפרק את החשמלי הייתי שמח ומאושר מלחץ השמן הזה.
אבל... יש לי חששות...

מה דעתכם? אפשר להרגע?

תודה!
פרק את השעון אאאא סליחה מחוון
תחבר אותו לקומפרסור ותראה אם הוא נותן קריאה כמו השעון של הקומפרסור

riko
08-08-11, 00:17
באתו עיניין
אצלי מותקן שעון מכאני כשאני מסתכל על הצינור כאשר מכסה המנוע מורם והמנוע עובד אני רואה שבצינור יש גם שמן וגם אוויר , הרי כשמדוממים את המנוע השמן יורד לקרטר ובצינור יש אוויר , כשמניעים גם האוויר נדחף עם השמן לכיוון השעון , מה קורה למדידה , האם אוויר ושמן נותנים את אותה קריאת הלחץ ?

kobiarava
08-08-11, 13:11
הנוזל שאתה רואה בחלל השעון הוא לא שמן מנוע, אלא גליצרין שמשמש בתוך מדי לחץ כנוזל איזון וסיכוך. השמן לא מתפזר בחלל השעון אלא דוחק את מכלול החיווי בתוך השעון שהוא מכלול סגור. השמן לא יורד חזרה מהצינור אלא הצינור תמיד נשאר מלא בשמן, וממילא אין הבדל בקריאה בין שמן לאויר.

קובי

סופת המדבר
08-08-11, 21:20
קובי לא שמת לב אבל הוא התכוון שהוא רואה בועות אויר בצינור לא בועה בשעון (גליצרין)(השעונים שמוכרים הם לא עם גליצרין רק אם מישהו הרכיב שעון כזה)
בכל מקרה לדעתי (אולי אני טועה) אבל הבועת אויר נלחצת מהשמן ו''הופכת'' ליהיות באותו לחץ כמו השמן
כי אם השמן בלחץ של נגיד 30 PSI אז הבועה לא יכולה ליהיות 10 PSI היא חייבת ליהיות באותו לחץ
ההיתי מציע לך לפרק את הצינור מהשעון להניע לשניה (כמובן שהשמן ישפך לאיזה בקבוק \כוס) ולתת לבועות לצאת ואז ליראות מה הקריאה שיש לך

נ.ב
איזה צינורית יש לך שאתה רואה את הבועות? אני מבין ששקופה אבל שמת את הצינורית הזבל שמוכרים עם השעונים של ה2 שקל?

kobiarava
08-08-11, 21:26
האמת, שחשבתי שיש טעות בהודעה, כי לא חשבתי שהוא משתמש בצינור שקוף לשעון לחץ השמן (יש חיה כזאת?). אם ככה, טעות שלי, וכל התשובה שלי לא קשורה, למעט העניין שגם אתה הזכרת, שאויר שדחוס בתוך השמן יהיה באותו הלחץ כמו השמן עצמו.

קובי

riko
09-08-11, 14:35
איפה קונים צינור יעודי לשעון לחץ השמן ?

סופת המדבר
10-08-11, 21:08
אצל ינוביץ תמצא צינור מוכן, אני יודע שעם שעון זה עולה 200 ש'ח (בערך)
אבל צריך לראות אם ההברגה שיש לך בשעון היא כמו שהוא מוכר
אתה יכול להכין גם אצל כל מכון הידראוליקה למרות שמניסיון זה יותר יקר
אבל אם יש לך קומבינה....

riko
10-08-11, 23:58
תודה

-->