PDA

צפייה בגרסה מלאה : רדיאטור נחושת היילקס 95

mtntz
04-07-11, 21:22
מישהו מהחברים פה נוסע עם רדיאטור מקורי? או לפחות במידות של המקורי?

אני צריך טובה קטנה, מדידה של הגובה של הרדיאטור, מהבסיס שלו לחלק העליון.

הסיפור הוא שלאחר החלפה של הרדיאטור שלי, לרדיאטור של בשן[מאלומניום], הרכב נסע מצויין ללא התחממויות [שעון החום מעולם לא עבר את החצי גם לא שהטמפרטות בחוץ יחסית גבוהות - אפילו לא בעליות של ירושלים וים המלח], אך הרדיאטור נפתח בחיבורים התחתונים שלו,לאחר החלפה הסיפור חזר.. שוב החלפה הפעם לרדיאטור נחושת. היצרן[בשן] טען כי המידה צריכה להיות 47 ס"מ גובה לרכב הנל, אך המתקין טען שאין מקום לכזה וכנראה יש וטעות והרכיב רדיאטור בגובה של 43 ס"מ, עכשיו עליתי לירושלים ממודעין והמחוג לא רק שעבר את החצי אפילו התחיל לשאוף הלאה והיה נימה וחצי מהאדום...

טרמוסטט עדין מקורי לדעתי...

בכל מקרה, רציתי לדעת אם יש מישהו יכול להגיד לי אם ברכב שלו הרדיאטור המקורי הוא בגובה של 47?

תודה!

tooshey
04-07-11, 22:03
מתן
כנראה הרכיבו לך רדיאטור של 2X4
רדיאטור מקורי ל 4X4 צריך לבלוט כ 5 סמ מתחת לקו השלדה
האם כונס האוויר התאים למקומו או דרש התאמות בתחתית?
כמו כן שים לב לעובי הרדיאטור, דק שתי שורות, עבה שלוש שורות או עבה מאד שתי שורות ארוכות במיוחד.

בברכה,טושי

mtntz
04-07-11, 22:37
לא נראה שנעשתה איזה התאמה לכונס, אני אבדוק מחר האם הוא בולט מתחת לקו השלדה

תודה טושיי

נדבר!

dingo1st
04-07-11, 22:39
ד"ר טושי..
אם אני מבין נכון גם הרדיאטור שלי לא משהו..
שלי מגיע עד קו קורת הרוחב בדיוק..
מחר אני אבדוק בספר (היינס) ואראה ב TOYODIY.COM ניראה מה הם אומרים...
הכונס יושב פיקס במקום.. המותחן של מש' הגה טיפה ( 3 ס"מ) גלוי...
על שוקת העילית שלי כתוב 4*1 ? מה זה אומר ?
מאז שהחלפתי את המנוע הוא לא עובר את ה3\1 בשעון המקורי ובחיצוני הוא על 80-90 בערך..
יש לי טרמוסטט 72 ...
דבר איתי ...
ראם

ד ו ר ו ן
04-07-11, 23:12
בשן צודקים, עם הדודים הגובה הכללי קרוב ל-60 ס"מ.

dingo1st
05-07-11, 08:33
לא בספר של היינס ולא בTOYODIY מופיעים מידות רדיאטור...
ומה"מעט " היילקסים שראיתי עד כמה שזכור לי לכולם יש את אותו רדיאטור+/- ..
מלבד אשר שהתקין רדיאטור של ריאו....
מי יודע מידות ?

mtntz
05-07-11, 08:34
תודה רבה חברים! רדיאטור גדול יותר הוזמן ויישלח אלי לירושלים, יוחלף באופן עצמאי והרדיאטור "הישן"[ בן שבוע כן...] יוחזר למתקין...

ד"א בהקשר של רדיאטורים..רציתי לשתף שניתן לקנות מים אדומים ממוסכי טויוטה, הם ממלאים מחבית גדולה ומוכרים לפי ליטרים, 10 ש"ח לליטר אם אני זוכר נכון..

יונתןמצפה
05-07-11, 08:51
היצרן[בשן] טען כי

האם אתה בטוח שבשן מיצרים משהו?? להבנתי הם מייצרים בעיקר תשתית יבוא של חומר למילוי פחי זבל.... (לפחות לפי לא מעט הודעות בפורום).
יתקנו אותי המלומדים אם אני טועה.

mtntz
05-07-11, 08:56
האם אתה בטוח שבשן מיצרים משהו?? להבנתי הם מייצרים בעיקר תשתית יבוא של חומר למילוי פחי זבל.... (לפחות לפי לא מעט הודעות בפורום).
יתקנו אותי המלומדים אם אני טועה.

אני לא בטוח...אולי הם מייבאים..

יונתןמצפה
05-07-11, 09:26
תתמקד בחלק השני של המפשט...
ממליץ לך להתייעץ עם מישהו שמבין (טושי?) האם יהיה נכון מבחינתך להתקין רדיאטור מיבוא של בשן. שוב, הכל מדברים ששמעתי או קראתי בפורום. ומצד שני ייתכן ואני טועה ומדובר על מוצרים איכותיים.

mtntz
05-07-11, 11:22
נניח שלא, יש המלצה אחרת??

יונתןמצפה
05-07-11, 13:16
נניח שלא, יש המלצה אחרת??
קטונתי...
(רק רציתי להסב את תשומת לבך שתבדוק את איכותו של הרדיאטור שאתה עומד לרכוש בעקבות שרשורים שהיו כאן פעם)

mtntz
10-07-11, 22:04
שאלה נוספת בעניין....הוחלף רדיאטור שוב,מסתבר שהקודם היה של 2x4, אך גם כעת הרכב מתחיל לפזול מעבר ל3/4 בעליות לירושלים...הוחלפה גם משאבת מים וגם טרמוסטט[מקורי 88 מעלות].
במצב נסיעה רגיל, עירוני ובין עירוני ללא עליות קיצוניות, הרכב לא עובר את החצי בשום מצב כולל מזגן. השאלה שלי האם המצב הזה תקין ויש לחיות איתו בשלום??

אם המצב לא תקין, חשבתי על פתרונות נוספים ורציתי לשמוע את דעתכם..
1. החלפת פולי של המשאבת מים
2. החלפה לרדיאטור מאלומיניום[במקום נחושת 3 שורות - עמיד וחזק]

תודה,

מתן.

ד ו ר ו ן
10-07-11, 22:31
עוד לא אמרת איזה מנוע יש לך.

אצלי עם מנוע אטמוספרי, רדיאטור נחושת 3 שורות, וביום הזוועתי בקיץ הקודם, כשנמדדו 50 מעלות בכינרת, בנסיעה בעליות מהכינרת לפוריה, עם 3 נוסעים+מזגן, מד-החום לא עבר את החצי.

mtntz
11-07-11, 08:58
מנוע אטמוספרי..

עוד לא אמרת איזה מנוע יש לך.

אצלי עם מנוע אטמוספרי, רדיאטור נחושת 3 שורות, וביום הזוועתי בקיץ הקודם, כשנמדדו 50 מעלות בכינרת, בנסיעה בעליות מהכינרת לפוריה, עם 3 נוסעים+מזגן, מד-החום לא עבר את החצי.

mtntz
11-07-11, 20:07
למישהו יש ניסיון עם פולי משאבת מים מוקטן?

ד ו ר ו ן
11-07-11, 23:25
הסיפור הוא שלאחר החלפה של הרדיאטור שלי, לרדיאטור של בשן[מאלומניום], הרכב נסע מצויין ללא התחממויות [שעון החום מעולם לא עבר את החצי גם לא שהטמפרטות בחוץ יחסית גבוהות - אפילו לא בעליות של ירושלים וים המלח], אך הרדיאטור נפתח בחיבורים התחתונים שלו,לאחר החלפה הסיפור חזר..
יש מצב שהמנוע עבר טראומה כשהרדיאטור נפתח?
התחמם לרמה של נזק שבגללו המנוע מתחמם עכשיו גם עם רדיאטור מתאים וחדש?
המנוע האטמוספרי הזה ידוע כאחת המנועים היותר אמינים שיש.

ד ו ר ו ן
11-07-11, 23:38
הסיפור הוא שלאחר החלפה של הרדיאטור שלי, לרדיאטור של בשן[מאלומניום], הרכב נסע מצויין ללא התחממויות [שעון החום מעולם לא עבר את החצי גם לא שהטמפרטות בחוץ יחסית גבוהות - אפילו לא בעליות של ירושלים וים המלח], אך הרדיאטור נפתח בחיבורים התחתונים שלו,לאחר החלפה הסיפור חזר..

mtntz
12-07-11, 00:16
לא לפי שעון החום, הוא מעולם לא עבר את החצי עם הרדיאטורים שנפתחו,גם הנזילה שהייתה מהם הייתה מאד מינורית אבל קיימת ולכן הוחלפו הרדיאטורים...
ייתכן בלאי או באמת סוג של טראומה מלפני שהרכב אצלי, הוא אצלי רק שנה[מטופל היטב,שמן ופילטרים- מקורי בזמן,נסיעות לא מאומצות]..כך שההיסטוריה שלו לא ממש ידועה לי.

דורון מה דעתך על לנסות אולי להחליף את היוניט חום, או גם לבדוק את הכיול של השעון ברכב או להתקין אחד נוסף על מנת לדעת האם החיווי נכון?
חוץ מזה, איזה בדיקה יש לעשות למנוע על מנת לגלות נזקים שכאלו??

jeepme
08-09-11, 01:46
למישהו יש ניסיון עם פולי משאבת מים מוקטן?
מקצר חיי משאבה
תבדוק איפה הבעיה ותפתור אותה

shushahar
28-09-11, 14:48
לפניי יומיים קניתי רדיאטור נחושת עם חצי שנה אחריות ב1020 לפני מע"מ, אצל אביפרטס בפתח תקווה. הרדיאטור בדיוק במידה של מה שהיה לי קודם, שגם הוא לא היה מקורי מסתבר אבל עשה יופי של עבודה. ההתקנה היתה מאוד פשוטה כיוון שהוא באמת עשוי למידות של הרכב הזה (היילקס 97) אולם לגבי עמידות לאורך זמן, רק אלוהים יודע להגיד. בכל מקרה אשמח לעדכן אם יהיו התפתחויות.

חנן-ג'יפולוג
09-04-13, 19:32
מתן
כנראה הרכיבו לך רדיאטור של 2X4
רדיאטור מקורי ל 4X4 צריך לבלוט כ 5 סמ מתחת לקו השלדה
האם כונס האוויר התאים למקומו או דרש התאמות בתחתית?
כמו כן שים לב לעובי הרדיאטור, דק שתי שורות, עבה שלוש שורות או עבה מאד שתי שורות ארוכות במיוחד.

בברכה,טושי

שלום לד"ר טושי.
אצלי יש מצנן שלוש שורות של בשן. מגיע עד מגן הגחון.
איך המצנן המקורי ביחס אליו? כמה שורות יש בו? הוא עדיף על מה שיש לי?
הפאן-קלאץ' תפוס במצב קבוע.
ביום שרבי המחוג מגיע ל2\3 בעמידה ובטיפוסים איטיים, עם מזגן דולק. לפני שנתיים כיביתי מנוע מיד לאחר עלייה איטית מאוד וממושכת בראשון LOW ביום לוהט עם מזגן דלוק, ולאחר כשתי דקות נשפך נוזל קירור ממיכל העודפים. מאז אני מקפיד במצבים דומים לתת למחוג לרדת לשליש לפני כיבוי, ע"י הרמת סל"ד ללא מזגן. חוץ מהמקרה ההוא אין איבוד נוזל.
אין התדרדרות במצב. הוא סטטי מאז קנית הרכב, לפני כשמונה שנים, אז גם הרכבתי את המצנן של בשן.
אני עם הפנים לקניית מצנן מקורי, לאחר שכבר בדקתי עלויות. אני ארוויח מזה יכולת קירור?

תודה.

ד ו ר ו ן
11-04-13, 08:27
חנן,
אני מכיר מצב הפוך.
ללא מאמץ, או בנסיעה איטית, במיוחד ב-LOW,הרכב בקושי עולה מעבר לטמפ' בסרק, גם ביום חם מאד עם מזגן.
הטמפ' עולה לכיוון החצי במאמץ אמיתי, כמו לאחרונה בשבת השרביכשהרכב היה עמוס, ציוד ונוסעים, בעליות מסדום לערד, עם מזגן- מחוג החום עמד עלהחצי בקטעים התלולים וחזר לקצת מעל לשליש בפחות תלולים.
זה המצב המוכר לי ברכב מאז ומתמיד. נשמע שמשהו לאמתפקד טוב במע' קירור שלך.

הרכב שלי עם רדיאטור נחושת 3 שורות.

חנן-ג'יפולוג
11-04-13, 08:44
ם. נשמע שמשהו לאמתפקד טוב במע' הקירור שלך

זה באמת המצב וזו הסיבה שהעליתי שאלה. עבדתי הרבה על מודל כזה כשהוא היה חדש ולא היתה לו בעית התחממות.
החוכמה עכשיו היא להבין למה. טושי סיפר לי בעבר על מגוון שיפורים בתחום הזה, אבל עקב נסיון העבר שלי עם המודל הזה, אני יודע שפשוט צריך לתקן את מה שמקולקל כרגע. לא לעקוף את זה.

חנן-ג'יפולוג
13-04-13, 08:22
על מנת למצוא מק"טים ומחירים של מניפה ופאן-קלאץ' של מנוע 2LT, מנוע הטורבו של דגמי 98-99 אני צריך מספר רכב, או יותר טוב, מספר VIN של רכב כנ"ל. מישהו יכול לשלוח לי בהודעה פרטית VIN של רכב כנ"ל?
אם תוכלו לומר לי את קוד הדגם זה גם טוב. לדוגמא, קוד הדגם של ההיילקס שלי, שנת 95, הוא LN105L
כמו כן, אם יש למישהו פאן-קלאץ' מקולקל של דגם טורבו, אשמח לקבל אותו, לצרכי בדיקה.

ועוד שאלה: בין קורת הרוחב הקדמית העליונה, זו שלפני המצנן, ובין המצנן, יש אצלי מרווח של כס"מ אחד. על הקורה עצמה אני רואה חמישה חורים, ללא שימוש. האם יתכן שהיתה שם פעם גומיה כלשהי שכיסתה על המרווח הזה? אם לא, איך המרווח הזה אמור להיות מכוסה? עם ספוג? או שאולי הוא קיים רק אצלי כי המצנן לא מקורי?

תודה.

ד ו ר ו ן
13-04-13, 08:39
ברכב שלי המרווח קיים, אולי קצת פחות מס״מ, לא היתה סגירה שם.
בגלל שנראה לי שיש אפשרות שהמאוורר ישאב אויר מתא המנוע מהמרווח הזה, סגרתי אותו עם רצועה דקה של ספוג חסין אש.

חיפוי המניפה שלך שלם?
יש לו שני חלקים.

חנן-ג'יפולוג
13-04-13, 08:42
חיובי

shmulikbg
13-04-13, 17:33
ספוג

חנן-ג'יפולוג
30-04-13, 00:55
קיבלתי פאן-קלאץ' של היילקס טורבו. פתחתי את המצמד וראיתי שהוא ריק מנוזל סיליקוני. קיבעתי אותו בדרך לא הרסנית (גומי של פנימית בין הדיסקיות), כך שאוכל להחזיר אותו למצב המקורי אם אחליט בעתיד, ע"י מילוי סיליקון.
נשאר לי למצוא מניפה תואמת ולהרכיב על האוטו. נראה מה יקרה.

חנן-ג'יפולוג
30-04-13, 18:59
קניתי מניפה של היילקס טורבו, לפחות זה מה שנאמר לי. אני לא בטוח שזה נכון ושזה של מנוע 2LT.
זה לגמרי לא מסתדר לי ברכב. בין המניפה המקורית ובין המצנן יש כ2-3 ס"מ. המניפה של הטורבו גבוהה יותר, בשכיבה, בכ4 ס"מ כפי שניתן לראות בתמונות. אין מצב להכניס את זה בין משאבת המים ובין המצנן.
ברדיוס יש הפרש של כס"מ אחד. לא בעיה.

מה פספסתי?

ד ו ר ו ן
30-04-13, 19:32
אצלי יש מניפה+פן קלאצ׳ של דגמי הטורבו 2LT והכנפיים נראות אחרת.
העסק נכנס בלי בעיות, למעט ההגבהה הנדרשת של הכונס.

יכול להיות שמה שיש לך זה ממנועי D4 ?

חנן-ג'יפולוג
30-04-13, 19:47
תוכל למדוד אורך ורוחב של כנף, כדי שאוכל מחר לדעת בוודאות שאני מקבל את המניפה הנכונה? כמה כנפיים יש למניפה של ה2LT?

ד ו ר ו ן
30-04-13, 20:06
נבדוק יותר מאוחר היום.

ד ו ר ו ן
30-04-13, 21:12
במניפה יש 10 להבים, כשהצורה של הכנף מאד דומה/זהה למקורי. צרפתי תמונות של איך זה נראה על הרכב, מלמעלה ומהצד.

חנן-ג'יפולוג
30-04-13, 21:46
תודה רבה.
המניפה שקיבלתי עם 7 צלעות, עבות בהרבה מהמקורי, אז כנראה שזו לא המניפה הנכונה.
בינתיים המשכתי לשחק, פתחתי את הפאן-קלאץ' המקורי שלי, וגם בו לא מצאתי נוזל סיליקוני. המשטחים רטובים, אבל אין הצטברות של נוזל בשום מקום, אז אני מניח שהוא לא היה תקין למרות מה שחשבתי. מכתבות שראיתי ברשת כמות הנוזל אמורה להיות 50 סמ"ק אז לא נראה לי שיכולתי לפספס כמות כזו.
גם אותו קיבעתי ואני מתפתה לנסות להרכיב אותו חזרה על האוטו ולראות מה קורה.

ד ו ר ו ן
30-04-13, 21:54
בתור התחלה לבודד את הבעיה זה נשמע כמו כיוון נכון.

חנן-ג'יפולוג
30-04-13, 21:56
אם הכול יחזור למוטב ניתן לקנות נוזל מקורי כזה של טויוטה, בעלות לא גבוהה ולשקם את המצמד.

חנן-ג'יפולוג
01-05-13, 21:23
מהמשחקים שלי עד עכשיו לא למדתי יותר מדי. הרכב עמד בסרק אחה"צ כשעה ורבע עם מניפה מקורית, מצמד מקובע ובלי כונס. המחוג מראה על מעט מעל החצי. אמנם הטמפ' אחה"צ לא היו גבוהות נורא, מה שלא היה אמור להביא אותו לטמפ' כזו, אבל מאידך הוא היה ללא כונס שאמור לשפר יעילות. בקיצור, אני לא יודע לומר אם יש שיפור.
במהלך הפתיחה של הבורג התחתון האמצעי של הכונס האום הנגדי נקרע ביחד עם הכונס שהוא היה מחובר אליו. אני צריך לטפל בזה ולארגן מניפה של 2LT.

ד ו ר ו ן
01-05-13, 22:20
מהמשחקים שלי עד עכשיו לא למדתי יותר מדי. הרכב עמד בסרק אחה"צ כשעה ורבע עם מניפה מקורית, מצמד מקובע ובלי כונס. המחוג מראה על מעט מעל החצי . אמנם הטמפ' אחה"צ לא היו גבוהות נורא, מה שלא היה אמור להביא אותו לטמפ' כזו, אבל מאידך הוא היה ללא כונס שאמור לשפר יעילות. בקיצור, אני לא יודע לומר אם יש שיפור.
.
אמנם עם כונס, אבל עם רדיאטור תקין, ביום חם, בנסיעה בעליה מתונה הרכב לא אמור להיות חם כל כך.. בתנאי העמידה שתיארת זה אמור להיות באזור שליש מחוג. יש מצב שהבעיה בכלל מכיוון אחר? מה מצב התרמוסטט? זה המקורי או קר יותר של הונדה?

חנן-ג'יפולוג
01-05-13, 22:21
לצורך הבדיקה, הטרמוסטט בחוץ.

חנן-ג'יפולוג
01-05-13, 22:30
יותר מתמיד, אני די נעול על הכיוון של בעיה בפאן-קלאץ, משתי סיבות:
1. לא מצאתי בתוכו נוזל סיליקוני.
2. במהירויות גבוהות, גם בנסיעה ארוכה כשדוושת הגז קבוע ברצפה במשך עשרות דקות רצופות, מחוג הטמפ' עומד על שליש. זה מראה על מצנן, משאבת מים, טרמוסטט, מעברים וכו', תקינים.

או שאני טועה. אפשרי. כמו שטעיתי כנראה בבדיקת תפקוד הפאן-קלאץ'. ביצעתי אותה לפני כמה שנים עם טכומטר אופטי ואז התוצאות הראו החלקה של 3 אחוז בכל המהירויות, בכל הטמפרטורות, שזה אומר הלכה למעשה מניפה מקובעת. זה כמובן לא מסתדר עם חוסר הנוזל הסיליקוני ועם הנסיבות שמצביעות על בעיה בשאיבת אוויר דרך המצנן במהירויות נמוכות. אין לי הסבר לסתירה הזו.

חנן-ג'יפולוג
01-05-13, 22:32
דורון, במהלך הדיון הזה אתה לוקח כרפרנס את הרכב שלך, עם מערכת צינון משופרת. זה מטעה. הוא מצויד בכמעט 50 אחוז יותר כנפיים במניפה ממה שיש בסטנדרט.

אני מקווה שמחר אמצא מניפה עם 10 כנפיים.

ד ו ר ו ן
01-05-13, 22:47
גם עם המניפה המקורית זה היה ככה.
הסיבה שיש לי מניפה אחרת היא סתם עודף פרנויה שאולי משהו לא היה תקין בפאן-קלאצ׳ המקורי, זה לא שהרכב התחמם.
אחרי ההחלפה פשוט לא היה סבלנות להחזיר.

זיף
01-05-13, 22:54
אני יכול לשתף בנסיונות שלי-
גם אני עם היילקס, 97 . לאחר החלפת מנוע. המנוע הקודם היה מתחמם גם כן והיה די מת, אבל מעל החצי בניוטרל מעולם לא הגיע. בתחילה כשהרכב נקנה היה חסר החלק התחתון של כונס האויר והמניפה+פן קלאצ' היו המקוריים.

קודם החלפתי את המניפה והפן קלאצ' למקורי משומש, ולא היה שום שינוי. אח"כ החלפתי לכאלו של לנדקרוזר (כך נאמר בפירוקיה) ורק לאחר מכן הוספתי את החלק התחתון של הכונס. עיקר השינוי היה לאחר החלפת המניפה והפן קלאצ' לגדול יותר.בהמשך גם עברתי לנוזל קירור טוב ולטרמוסטט הונדה והמנוע התחמם פחות.
בכל מקרה, אני מקפיד לשטוף עם צנור ומים בלחץ אחת לשבועיים את הרדיאטור של המזגן ורדיאטור הקירור מבחוץ כדי לנקות מאבק ושאר חרקים וטינופת שנתפסת שם, ובינתיים אין בעיות חריגות (חמסה מלח מים שום בצל) והרכב נוסע די הרבה ובעליות.

עוד דבר ששמתי לב שדי השפיע זה כיוונון משאבת ההזרקה. מכיוון שהמנוע היה עייף ממילא עשיתי עליו כל מיני נסיונות. אחד מהם היה בסגירה ופתיחה של הבורג כוונון של
משאבת הדלק כדי לצמצם עשן. לקח לי זמן עד שהגעתי לכיוון המדוייק, אבל שמתי לב שכשהבורג סגור=פחות סולר למזרקים אז מעבר לזה שהאוטו סוחב גרוע (בשפה עדינה) הוא גם לא מתחמם בכלל. כשהבורג פתוח הוא מעשן יותר כמובן וסוחב יותר, אבל נוטה יותר להתחמם.
זיו

tooshey
01-05-13, 23:24
חנן
בדיקה ללא טרמוסטט אינה נכונה כי "המעגל הקטו " נשאר פתוח ולא כל המים זורמים למצנן.
עדיף כבר לקחת טרמוסטט ולתקוע אותו במצב פתוח מקסימלי.

לגבי המניפות, לדעתי אתה מבזבז זמן בנסיונות סרק.
שים פאןקלאץ' ומניפה מוגדלים חדשים, ותרגיש בהבדל.
השקעה כזו פעם בעשרים שנה זה בסדר. דורון יכול לחשב מהי העלות לק"מ נסיעה...

בברכה,טושי

חנן-ג'יפולוג
01-05-13, 23:41
לא הבנתי את מה שכתבת לגבי המעגל הקטן. הטרמוסטט יושב על היציאה למצנן ואך ורק עליה, אז אני לא רואה איך אי קיומו דווקא יפחית את זרימת הנוזל אל המצנן. המעגל שהולך אל החימום הפנימי באוטו סגור עם ברז, מקורי, אז אליו המים בטח לא יכולים לזרום.
לגבי הזמן שלי, זה לא הפסד גדול. פחות שעות גלישה בג'יפולוג, זה הכול. המשחק במצמדים גם גרם לי לחפש חומר ברשת ולהבין טוב יותר את המערכות האלו. לא מזיק בכלל.

אין לי בעיה להחליף את מה שמקולקל, אני רק רוצה לבודד את זה ולקלוע בול, ולא להתחיל שרשרת קניות מיותרות.

בינתיים לא הוצאתי שקל ומהבדיקות רק למדתי, אז כל התהליך הוא רווח טהור.

בכל מקרה, תודה על הייעוץ.

tooshey
01-05-13, 23:50
"המעגל הקטן " זהו מעגל זרימת המים חזרה למנוע בזמן שהטרמוסטט סגור ואין זרימת מים דרך הרדיאטור.
כאשר הטרמוסטט נפתח חלקית, מים זורמים גם חזרה למנוע וגם לרדיאטור. מעגל קטן ומעגל גדול.
כאשר הטרמוסטט נפתח במלואו, הדיסקית התחתונה שלו סוגרת את המעגל הקטן וכל המים זורמים דרך הרדיאטור.
לכן הטרמוסטט נקרא גם טרמוסטט כפול.
כאשר אין טרמוסטט כלל, מים יזרמו בשני המעגלים, ולא יצטננו כולם ברדיאטור.

בברכה,טושי

חנן-ג'יפולוג
01-05-13, 23:58
הבנתי, תודה.

חנן-ג'יפולוג
02-05-13, 00:30
מצורפת תמונה של הטרמוסטט, לפני ואחרי בישול. נראה לי תקין.

חנן-ג'יפולוג
02-05-13, 01:17
הטרמוסטט אצלי הוא המקורי: 88-100 מעלות.
דורון, אם אני לא טועה אז הטרמוסטט אצלך הוא 72 מעלות (מהי טמפ' הפתיחה המלאה?), 16 מעלות פחות מהמקור, והמצנן הוא HD, עם 30 אחוז יותר נפח מהמקור. מניפה 10 כנפיים במקום המניפה המקורית, עם 7 כנפיים.

במצב כזה, לא נכון לצפות למיקום זהה של המחוג בשעון הטמפ'.

mtntz
02-05-13, 11:36
מניפה של 10 כנפיים להיילקס? יש כזאת ספיציפית להיילקס או שזה מגיע מרכב אחר?

ד ו ר ו ן
02-05-13, 14:40
שדרוג המערכת היה בשלבים, מה שאפשר למדוד את התרומה לייעול העבודה.
כשהרדיאטור המקורי היה תקין, יחד עם מניפה מקורית, ותרמוסטט מקורי (88), מד הטמפ׳ עמד על כשליש.

התרמוסטט הוחלף כחלק מחידוש מרכיבים, לא בגלל תקלה, כמו שאני מחליף צינורות מים פעם בכמה שנים גם אם הם נראים תקינים.
הוא הוחלף לדגם הונדה בגלל המלצה של איציק, והטמפ׳ בסרק ונסיעה ללא מאמץ ירד לבערך רבע מחוג, וזה עם מניפה ורדיאטור מקוריים.
המניפה המוגדלת לא שינתה משהו שניתן לכמת אותו בודאות, אני מניח שעכשיו, עם מנוע ותיק יותר, היא מסייעת.

בקיצור,
מערכת מקורית ותקינה עם מנוע במצב סביר אמורה להעמיד את המחוג בסביבות שליש.

חנן-ג'יפולוג
11-05-13, 20:08
הקיבוע של הפאן-קלאץ' עם חלקי הפנימית התגלה ככשלון. הפנימית התפוררה. שמתי שם פיסות מצמיג ובינתיים זה נראה טוב. צריך לחכות לימים חמים יותר כדי לראות מה קורה.
לגבי המאוורר עם 10 כנפיים, בינתיים לא מצאתי. במוסך טויוטה ששאלתי אמרו לי שדגם 98-99 זה שבע כנפיים וגם הראו לי רכב כזה. כנ"ל כששאלתי חנות חלפי רכב כללית, הם עשו בדיקה טלפונית והגיעו למסקנה שהמאוורר לדגמים האלה הוא עם 7 כנפיים.
יש לי מק"ט של מאוורר מתאים עם 10 כנפיים, 16361-54131, אבל עוד לא הצלחתי לזהות לאילו דגמים "ישראליים" הוא מתאים, כדי לדעת על מה לשאול בפירוקיות ובחנויות חלפים.

http://cn.oemol.com/oem/en_oem_detail/72695/16361-54131/*.html

http://cn.oemol.com/oem/en_oem_detail/72695/16361-54131/*.html

ד ו ר ו ן
11-05-13, 20:31
המאוורר שמצאתי היה במוסך טויוטה, יחד עם הפאן-קלאצ׳, והיה לפני לא מעט שנים, הרבה לפני עידן הויגו.
אני אבדוק שוב אם ניתן לראות את המק״ט על החלק.

חנן-ג'יפולוג
12-05-13, 11:33
קיבלתי עכשיו אינפורמציה שמק"ט
16361-54131 , שבא עם 10 כנפיים, הגיע לישראל עם פרה-ראנר 2000-2001. 757 ש"ח לפני מע"מ למקורי.

tomer s
12-05-13, 12:16
שאלת בור שלא הכי קשורה לדיון.
מה הטמפרטורה האולטימטיבית לעבודה לרכב בנזין ולרכב דיזל?
אני מתאר לעצמי שיש הבדל..

ד ו ר ו ן
12-05-13, 21:52
חנן,
את המאוורר רכשתי מפירוק במוסך טויוטה, לא זוכר בדיוק כמה, אבל הרבה הרבה פחות מהמחיר שציינת.

חנן-ג'יפולוג
12-05-13, 22:04
הגיוני. זה מחיר לחדש, וע"פ מה שראיתי ברשת זה מאוורר שיקר פי 2 מהמאווררים עם ה7 צלעות.
סביר גם להניח שמי שמכר לך את המאוורר לא היה מודע לכך שמדובר במאוורר עם מחיר לא רגיל. עשה, כרגיל 50 אחוז ממחיר המאווררים הרגילים וקיבלת אותו בעלות של כ150-200 ש"ח? זה לפחות מה שביקשו ממני בטויוטה על מאוורר משומש 7 צלעות, שלא התאים.
באינטרנט המאוורר הזה, מקורי, נמכר במעל ל200 דולר. מאווררים 7 כנפיים נמכרים בכ100 דולר
תחליפי חדש כבר מצאתי ב420 ש"ח. אני מפעיל קשרים כדי למצוא משהו מפירוק, זול יותר. בינתיים אני מחכה לימים חמים, אולי הבעיה כבר פתורה, עם המאוורר המקורי. מאז שקיבעתי את הפאן-קלאץ' לא הצלחתי להביא את המנוע לחום יתר.

ד ו ר ו ן
12-05-13, 22:12
סביר גם להניח שמי שמכר לך את המאוורר לא היה מודע לכך שמדובר במאוורר עם מחיר לא רגיל. עשה, כרגיל 50 אחוז ממחיר המאווררים הרגילים וקיבלת אותו בעלות של כ150-200 ש"ח?ז
משהו כזה, גם אני לא הייתי מודע עד עכשיו שההבדל כזה גדול.

ד ו ר ו ן
12-05-13, 22:14
לפי מה שאתה אומר, הבעיה היא בפן-קלאצ׳?

חנן-ג'יפולוג
12-05-13, 22:15
לא בטוח. נראה כשיהיה ממש חם.

חנן-ג'יפולוג
20-05-13, 21:24
עדכון: קניתי בסוף תחליפי חדש. 420 ש"ח. (אחרי שקניתי התקשר אלי חבר וסיפר לי שהוא מצא בשבילי מאוורר כנ"ל מפירוק ב250 ש"ח, אז מי שזה מעניין אותו שיפנה אליי).
הפעלתי כמה חברים בעלי מוסכים ובדקתי בכמה חנויות כדי למצוא מאוורר כזה. כנראה שעקב נדירותו היחסית של הפרה-ראנר זה לא כזה פשוט. המקום היחיד שקיבלתי תשובה חיובית זה נצר פארטס בכפר קאסם. חנויות אחרות בדקו עם הספקים שלהם וקיבלו תשובה שלילית. כמובן שאפשר גם לקנות חדש מטויוטה.

קצת נתונים, כרקורד לעתיד בשבילי ובשביל מי שיתעניין בהסבה כנ"ל:

מאוורר ישן:
7 כנפיים.
רדיוס 205 מ"מ. (עולה לי איזה רעיון שטושי זרק לי שאולי מישהו קיצר אותו בעבר. המרחק בינו ובין הכונס הוא 35-40 מ"מ. די הרבה)
המרחק מפלאנג' משאבת המים עד לקצה המניפה, 92 מ"מ.
מרחק מטבור המניפה ועד למצנן: 18 מ"מ.

מאוורר חדש, מתאים במקור לפרה-ראנר 2X4 מודלים 2000-2001:
10 כנפיים.
רדיוס 225 מ"מ.
המרחק מפלאנג' משאבת המים עד לקצה המניפה, 97 מ"מ.
מרחק מטבור המניפה ועד למצנן: 13 מ"מ.
המאוורר החדש לא מתאים בגודלו לפאן-קלאץ' המקורי. הרכבתי אותו על פאן-קלאץ' של היילקס 98-99. 140 מ"מ בין שני חורים אלכסוניים.

כרגע אני לא מרכיב את הכונס. אני מחכה לימים חמים כדי לראות אם יש צורך. המניפה החדשה גדולה יותר בקוטר ואני חושש ממגע ביניהם. יכול להיות שאני מסיק מסקנות שגויות, אבל ממה שראיתי בתמונות שלך, דורון, המניפה שחוקה בקצות הכנפיים עקב מגע עם הכונס. תקן אותי אם אני טועה. לפי הבדיקה שלי יישאר רק 10-20 מ"מ בין המניפה לכונס ועם התבלות תושבות המנוע זה עלול להיות מעט מדי.
אין עדיין מסקנות סופיות כי לא מספיק חם, אבל אני אופטימי. בתחושה שלי המאוורר נותן ספיקת אוויר יפה הרבה יותר.
תודה לדורון על האינפורמציה ושיתוף הפעולה, לטושי על הייעוץ הטלפוני ולעמרי2 על הפאן-קלאץ'.

ד ו ר ו ן
20-05-13, 21:38
כמו שכתבתי, אפשר להשתמש בכונס המקורי בתנאי שאתה מוסיף ספייסרים להרחבה של המפתח בנקודת החיבור.
במקרה שלי גילינו אחרי הפעלה ראשונית בלי..
הכנסתי 2-3 שייבות ואין מגע של הכנפיים בכונס, גם לא במעוותים רציניים וגם לא כשתושבות המנוע היו בלויות לפני החלפה.

moshe kedem
21-05-13, 19:14
חבר'ה,
קראתי את כל השירשור וגם לי יש בעיית התחממות שאני מנסה לפתור אותה כבר דיי הרבה זמן...........
עדיין לא הצלחתי להבין מהדיון מה באמת הבעיה,
יש לי היילקס 94 עם מנוע של הייס (טורבו), בנסיעה רגילה האוטו על הכיפאק ובירידות מגיע לחום של רבע,
הבעיה בעליות ואני גר באיזור של הרבה עליות בכלל לא קלות..........
החום עובר את ה 4\3, הרכב עם רדיאטור חדש של בשן, אלומיניום 2 שורות (של 4X4)
הוחלף פאן קלאצ' לשל פראדו, טרמוסטט 88 מעלות חדש, נבדקה המשאבת מים, יש כונס למאוורר והרכב עדיין מתחמם בעליות.....
יש לציין כי ניסיתי אפילו לנסוע ללא טרמוסטט ועדיין מתחמם,
אין איבוד של מים ועל פניו הכל נראה תקין!!!!!!!!!!
כרגע עומד על הפרק בדיקת ראש מנוע, אולי זאת הבעיה?!.................
המוזר זה שבירידות הרכב מתקרר וכנ"ל גם בהילוך סרק ונסיעה איטית הרכב מתקרר יפה..............
אם יש למישהו רעיונות לפני שאני פותח ראש מנוע, אני אשמח לשמוע,
תודה מראש לעונים.

ד ו ר ו ן
21-05-13, 19:19
הרכב עם רדיאטור חדש של בשן, אלומיניום 2 שורות (של 4X4).
מה המידות של הרדיאטור? תמדוד אורך, רוחב וגם עובי. בתחילת השרשור היה כבר מי שלפי המידות גילה שיש לו רדיאטור קטן מידי, של דגמי 2X4, למרות שנאמר לו שזה של 4X4.

יונתןמצפה
21-05-13, 19:26
דורון, מה לגבי נושא מערכת הפליטה?
למיטב ידיעתי בעיות התחממות במנועי טורבו לא מקוריים קשורים במקרים רבות למערכת הפליטה המקורית שאינה רחבה כמו שאמורה להיות בדגמי הטורבו.
אתה בטח יכול להרחיב יותר ממני...

ד ו ר ו ן
21-05-13, 19:53
זה נכון,
אבל אם מדובר על רכב שלא התחמם לפני החלפת הרדיאטור, אז כנראה שהמערכת כן היתה תקינה/תואמת.
צריך באמת להתייחס גם לזה.

sus
21-05-13, 20:26
חבר'ה,
קראתי את כל השירשור וגם לי יש בעיית התחממות שאני מנסה לפתור אותה כבר דיי הרבה זמן...........
עדיין לא הצלחתי להבין מהדיון מה באמת הבעיה,
יש לי היילקס 94 עם מנוע של הייס (טורבו), בנסיעה רגילה האוטו על הכיפאק ובירידות מגיע לחום של רבע,
הבעיה בעליות ואני גר באיזור של הרבה עליות בכלל לא קלות..........
החום עובר את ה 4\3, הרכב עם רדיאטור חדש של בשן, אלומיניום 2 שורות (של 4X4)
הוחלף פאן קלאצ' לשל פראדו, טרמוסטט 88 מעלות חדש, נבדקה המשאבת מים, יש כונס למאוורר והרכב עדיין מתחמם בעליות.....
יש לציין כי ניסיתי אפילו לנסוע ללא טרמוסטט ועדיין מתחמם,
אין איבוד של מים ועל פניו הכל נראה תקין!!!!!!!!!!
כרגע עומד על הפרק בדיקת ראש מנוע, אולי זאת הבעיה?!.................
המוזר זה שבירידות הרכב מתקרר וכנ"ל גם בהילוך סרק ונסיעה איטית הרכב מתקרר יפה..............
אם יש למישהו רעיונות לפני שאני פותח ראש מנוע, אני אשמח לשמוע,
תודה מראש לעונים.

זה לא טיפול בשורש הבעיה אלא טיפול בתסמין אבל אתה יכול לנסות להחליף את הפולי של משאבת המים לקטן יותר.
תנסה להשיג את טושי, אולי הוא יוכל לעזור לך.
דוד

moshe kedem
21-05-13, 20:50
מה המידות של הרדיאטור? תמדוד אורך, רוחב וגם עובי. בתחילת השרשור היה כבר מי שלפי המידות גילה שיש לו רדיאטור קטן מידי, של דגמי 2X4, למרות שנאמר לו שזה של 4X4.
יבדק אחד לאחד לפני ההרכבה, זהים לחלוטין................

moshe kedem
21-05-13, 20:59
זה לא טיפול בשורש הבעיה אלא טיפול בתסמין אבל אתה יכול לנסות להחליף את הפולי של משאבת המים לקטן יותר.
תנסה להשיג את טושי, אולי הוא יוכל לעזור לך.
דוד
נדבר איתו,
לא מכיר אותו אישית אבל שמעתי עליו רבות, הבנתי שהוא נמצא בערבה............
קצת רחוק.............
מישהו יודע כמה ס"מ צריך להוריד מהפולי?
או שיש פולי של רכב אחר קטן יותר שמתאים?

thebips
21-05-13, 21:19
שלום,

אני חושב להחליף את הרדיאטור להילקס 95 אם מנוע הייאס, יש לי אפשרות שמישהוא יביא לי את הרדאטור מארה"ב האם משהוא מהמבינים יכול להמליץ לי אל רדאטור מן המבחר הנמכר ב EBAY ?

תודה,

עופר

חנן-ג'יפולוג
21-05-13, 21:30
עדכון: היום, בטמפ' של 30 מעלות. כשהרכב עומד בשמש כחצי שעה בסרק עם מזגן דולק בפול עוצמה, המחוג התייצב על שליש שעון.
זה בהחלט שיפור לעומת המצב הקודם. אבדוק שוב כשהטמפ' יגיעו ל35-40.

ד ו ר ו ן
21-05-13, 21:56
בלי כונס?

חנן-ג'יפולוג
21-05-13, 21:57
בלי כונס.

thebips
22-05-13, 08:32
יש לי הזדמנות להביא רדיאטור מארה"ב (חבר שולח מכולה) והשאלה היא איזה רדיאטור להזמין מ EBAY להיילקס 95 אם מנוע הייס

תודה,
עופר

baloo
22-05-13, 20:03
חנן שלום

האם המאוורר מהפרוקיה עדיין זמין ?

אם אצלי הכול מקורי מאוורר ופן-קלאץ' אני מבין שאני צריך להחליף גם את הפן-קלאץ' ?

האם פן-קלאץ' של היילקס 98-99 מתאים למנוע אטמוספרי ?

ד ו ר ו ן
22-05-13, 20:39
פאן-קלאצ׳ של דגמי 98-99 מתאים לפולי במנוע, לא תואם למאוורר המקורי.

חנן-ג'יפולוג
22-05-13, 22:21
מה שדורון אמר.
מעגל הברגים של הפאן קלאץ' המקורי בחיבור למניפה קטן יותר בקוטרו ביחס למעגל בפאן-קלאץ' של הפרה ראנר.
מעגל החורים בפאן קלאץ' של 98-99 בחיבור למשאבת המים זהה למעגל החורים בפאן-קלאץ' של 93-97.

לכל מי ששאל אותי בפרטי וכאן, המניפה מפירוק כבר הובטחה לראשון ששאל אותי בפרטי.

baloo
23-05-13, 06:45
מה המחיר של פאן קלאץ' 98-99 חלופי

או מקורי ?

tooshey
23-05-13, 07:11
פן קלאץ' חלופי חדש 700 ש"ח.
מניפה חלופית 7 כנפיים חדשה 200 ש"ח.

פולי מים מוקטן, להגברת מהירות המאוורר ומשאבת המים - 750 ש"ח.

מחיר מקורי לא בדקתי.

בברכה,טושי

baloo
29-05-13, 19:50
אם אני הולך לבשן ומבקש רדיאטור HD להיילקס 96 הם ידעו מה לתת לי ?

זה מתאים לחיבורים הקיימים או מצריך שינוי ?

חנן-ג'יפולוג
01-06-13, 20:11
עדכון: היום, בטמפ' של 30 מעלות. כשהרכב עומד בשמש כחצי שעה בסרק עם מזגן דולק בפול עוצמה, המחוג התייצב על שליש שעון.
זה בהחלט שיפור לעומת המצב הקודם. אבדוק שוב כשהטמפ' יגיעו ל35-40.

היום, 35 מעלות, עדיין על שליש שעון. כבר אין ספק שהמצב השתנה דרסטית. נדמה לי שגם ביצועי המזגן טובים יותר, אבל אין לי הוכחה מספרית לכך.

מחכה ל40 מעלות.

tooshey
01-06-13, 23:41
חנן
אתה עושה את כל הבדיקות בעמידה בסרק ?
אם כן, לא נראה לי שזו הבדיקה הנכונה. צריך עומס.

אם אתה מחכה ל 40 מעלות, אתה מוזמן לקפוץ לדרום, צלזיוסים יש כאן בשפע...

לגבי המזגן, חבר מזגניסט כבר אבחן לי פאן קלאץ' שלא היה במיטבו רק דרך קריאות הלחץ של מערכת המיזוג.
במנוע תקין, יכול להיות מצב שהפאן קלאץ' יספיק לקירור המנוע אבל לא יספיק לקירור המזגן.

בברכה,טושי

חנן-ג'יפולוג
01-06-13, 23:49
אצלי, עיקר הבעיה היתה בעמידה בסרק למשך זמן ארוך של מעל לחצי שעה-שעה, עם מזגן דלוק. לא היתה בעיה בנסיעה מהירה. בעלייה איטית, הבעיה היתה קלה יחסית, כי עליות כאלו נגמרות מהר, בד"כ.
לכן, עבורי, זו הבדיקה הנכונה.
זה גם מאפשר לי לעשות השוואה מדויקת ועקבית כשכל התנאים זהים לחלוטין מלבד סוג המניפה.
אם הייתי צריך לנסוע כדי להשוות היה לי קשה יותר לעשות את זה מדויק. הפעם היחידה שבה התחמם לי הרכב בנסיעה היתה באיזה מעלה ארוך שכולו בראשון קצר בשומרון ביום חם אימים. אין לי עניין לשחזר את זה ללא מחלקה חמושה מאחוריי.

tooshey
01-06-13, 23:58
הבנתי.
ד"א, יש לך מגבר טורים למזגן על משאבת ההזרקה ? תקין ? מכוון ?
מה לגבי כונס האוויר ? קיים ? כולל החלק התחתון ?

טושי

חנן-ג'יפולוג
02-06-13, 00:02
יש מגבר טורים תקין למזגן. הוא מכוון ככה שהוא לא מגביר בצורה משמעותית את הסל"ד כשהמדחס פועל, אלא משמר פחות או יותר את הסל"ד כך שלא ירד בזמן הפעלת המדחס. אין מד סל"ד אז הכול על בערך.

כונס האוויר היה קיים, כולל התחתון. כרגע עם המניפה המוגדלת עוד לא הרכבתי אותו חזרה.

חנן-ג'יפולוג
08-06-13, 15:34
היום, 35 מעלות, עדיין על שליש שעון. כבר אין ספק שהמצב השתנה דרסטית. נדמה לי שגם ביצועי המזגן טובים יותר, אבל אין לי הוכחה מספרית לכך.

מחכה ל40 מעלות.

41 מעלות והמחוג עדיין על שליש שעון. המיזוג טוב. אני מבסוט מהשינוי. לא נראה לי שאחזיר את הכונס למקומו. אין בו צורך מבחינת הקירור במקרה הספציפי הזה ועל מנת שיישאר אותו מרווח בין המניפה לכונס כמו במקור אצטרך לעשות לו שינוי משמעותי. נשאר רק הנושא הבטיחותי של דחיפת ידיים למאוורר, אבל מכיוון שאני היחיד שפותח מכסה מנוע ברכב הזה אני מרשה לעצמי לחפף כאן.

חנן-ג'יפולוג
23-06-13, 09:07
בסופ"ש המאוורר עבר טבילת אש רצינית. היה חם אש בדרום. טיול של יומיים כולל ציר המצלעות האיטי, עם המדרגה בירידה ובעליה, שעות על שעות של עבודה בסרק/נסיעה איטית וגם עליה קשה (להיילקס) מצומת הערבה לדימונה שבה 50% מרכבי משתתפי הטיול התחממו מעבר לרגיל ואחד אף עצר להצטננות. מזגן דולק קבוע, והמחוג בהיילקס נע בין שליש ברגיל לכמעט חצי בקטעים היותר קשים. גם המזגן השתפר משמעותית במהירויות נמוכות.

שגיא S
23-06-13, 09:35
בסופ"ש המאוורר עבר טבילת אש רצינית. היה חם אש בדרום. טיול של יומיים כולל ציר המצלעות האיטי, עם המדרגה בירידה ובעליה, שעות על שעות של עבודה בסרק/נסיעה איטית וגם עליה קשה (להיילקס) מצומת הערבה לדימונה שבה 50% מרכבי משתתפי הטיול התחממו מעבר לרגיל ואחד אף עצר להצטננות. מזגן דולק קבוע, והמחוג בהיילקס נע בין שליש ברגיל לכמעט חצי בקטעים היותר קשים. גם המזגן השתפר משמעותית במהירויות נמוכות.

א. בקשר לשדרוג שלך בהיילקס- נראה שהתוצאות טובות מאוד! כל הכבוד.

ב. אני מכיר את העליה הזאת - אבל לא זוכר שיש שם סיבה להתחממות. אולי החום הכבד ששרר בחוץ בסופ"ש הוא זה שאשם בהתחממות שלהם.
אילו רכבים התחממו? והם לא התחממו בטיול ורק בעליה בכביש כן?

חנן-ג'יפולוג
23-06-13, 09:51
לא רוצה להסתכסך עם השותפים לטיול :) או להתחיל כאן דיון ארוך עם בעלי מותגים אחרים, אז נעזוב את השאלה הראשונה. היבשות: אוסטרליה, אנטרטיקה ואפריקה לא שלחו נציגים מוטוריים לטיול הזה. רק רציתי להמחיש שהיה לא קל מבחינה טרמית. גם לא עקבתי אחרי המדחום שלהם במהלך הטיול עצמו. פשוט רכב אחד נעצר בצד להצטננות ואז הנושא עלה על הפרק.

ד ו ר ו ן
23-06-13, 20:06
ב. אני מכיר את העליה הזאת - אבל לא זוכר שיש שם סיבה להתחממות. אולי החום הכבד ששרר בחוץ בסופ"ש הוא זה שאשם בהתחממות שלהם.

אין קייץ שאני עולה את העלייה הזו ולא רואה רכבים בצד, בד״כ בשליש השני, עם מכסה מנוע פתוח ומעשהו עומד בתנוחת הבקבוק ביד מעל למנוע.

להגיד שזאת לא עלייה קשה?
זה שילוב של אחד המקומות היותר חמים בארץ, יחד עם עליה ארוכה, יש הגדרה יותר טובה לעליה שמאמצת מנועים?

baloo
24-06-13, 06:43
חנן

אתה עדיין בלי כונס ברכב ?

חנן-ג'יפולוג
24-06-13, 06:44
חיובי.

amirmoshe
27-06-14, 08:35
איך בודקים תקינות של פאן קלאץ'?

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

-->