PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיקטוקים מהמנוע לאחר נסיעה ללא שמן וכיבוי מנוע לא רצוני

DooM3
04-07-11, 23:29
שלום לכולם
חבר נוסע על היילקס 97 ללא טורבו
אתמול במהלך נסיעה נכבה לו המנוע ,לאחר הנעה חוזרת הוא שמע טיקטוקים חזקים בסרק וככול שעולים הטורים התדירות עולה אבל הרעש קטן
(יכול להיות בגלל המנוע עצמו)
הוא עצר בצד ,בדק שמן וגילה שאין לו שמן בכלל ,הוא מילה בערך ליטר אבל אז המנוע התחיל לעשן עשן לבן
הוא אומר שהרעש מגיע מאזור השסתומים
לפי התחושות שלו המנוע עובד בסדר גמור מניע בנגיעה גם לאחר שישי שבת של מנוחה ואין אבדן כוח

מה יכולה להיות הבעיה??(לפני שהוא מחליף מנוע)

טל חסיד
05-07-11, 08:49
בוקר טוב
אם הרעש בסיבובי סרק חזק ובטורים גבוהים נחלש (כוח צנטרפוגלי במיסבים) אז רוב הסיכוים שנהרסו מיסבי הגל ארכובה בגלל חוסר בשמן, האפשרות השניה או המשותפת שגם מיסבי הקמשפט נישחקו.

טל

DooM3
05-07-11, 16:54
תודה טל
חופש במייסבים או שחיקה עד למצב של טיקטוק חזק היה נותן גם רעידות
לא אמרתי אבל את הרעש שמעתי טוב וחזק דרך הפלאפון זאת אומרת שהוא ממש חזק
איך חופש בגל ארכובה או בקאמשפט גורם לעישון שהופיע לאחר הכיבוי?
עדיף להתעסק עם זה או להחליף כבר מנוע ?

טל חסיד
05-07-11, 21:17
הבעיה של העשן יכולה להיות מזה שגם הריניגים קיבלו שחיקה בגלל שעבדו ללא שימון זה כבר תלוי כמה זמן המנוע עבד ללא שמן.

לגבי שיפוץ המנוע ספק רב אם שווה, עלות החלקים סט מיסבים +רינגים +אטמים + שיפוץ ראש ועוד חלקים +עבודה מול החלפת מנוע מיבוא או פירוק.

לדעתי שווה לפרק ולבדוק מה הנזק במנוע ואז להחליט, יחסית פשוט לפרק קרטר ואז לראות מה מצב מיסבי הגל ארכובה ובדיקת הקמשפט.

בהצלחה טל

DooM3
06-07-11, 00:19
בסוף הוא הזמין מנוע מפרוק אבל בהתאמה של הסעפות שמו לב שזה מנוע עם טורבו והוא לא מתאים אז רק מחר הוא יקבל את המנוע החדש
אולי והמנוע הישן יתגלגל לידיים שלי אז אולי יצא לי לשחק איתו קצת

טל חסיד
06-07-11, 07:37
בוקר טוב
לדעתי עשיתם שיקול נכון בהחלפת המנוע, מה שכן קח בחשבון מנועים ישנים ללא טורבו עשו לפחות 300.000 ק"מ צריך לבדוק טוב אם הוא תקין.

טל

mtntz
12-07-11, 12:59
אפשר לשאול מה העלות של מנוע כזה מפירוק[אטמוספרי ללא טורבו]?

בסוף הוא הזמין מנוע מפרוק אבל בהתאמה של הסעפות שמו לב שזה מנוע עם טורבו והוא לא מתאים אז רק מחר הוא יקבל את המנוע החדש
אולי והמנוע הישן יתגלגל לידיים שלי אז אולי יצא לי לשחק איתו קצת

DooM3
15-07-11, 07:18
מנוע ערום באזור 7500

-->