PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבחירת מכשיר סלולארי

savyon
06-07-11, 09:28
שלום לכולם,

אני מתלבט בין כמה מכשירים, אשמח לקבל תגובה מבעלי מכשירים למה כן או לא.

http://www.pelephone.co.il/web//3G/Corporate/Catalog/DeviceComparing/.aspx?c=924&t=undefined&d=1862,2026,1910,2059,

תודה,
סביון

zivo
06-07-11, 11:04
מוטורולה Defy או סמסונג גלאקסי S
למה?
כי יש החלטה ראשונה שצריך לקחת, איפון או אנדרויד.
אם אתה לא רוצה לשלם ביוקר, ולהיות שבוי, של אפל והמפעיל הסלולארי שלך, אז אתה לא רוצה איפון (תבדוק את עלויות הביטוח של איפון לעומת מכשירים אחרים ותבין לבד את עלויות התקלות של המכשיר הזה).
ובכלל, מבלי לגרוע (ואפילו ניתן לומר , להתפעל) מחווית המשתמש באיפון - בכל התחומים, אנדרויד משיג היום את איפון (וימשיך להשיג בגלל הגישה השונה).

אז, אם לא איפון, אתה באנדרויד.
הדגם המצליח ביותר בשוק הוא הסמסונג גלאקסי S - זה באמת מכשיר נהדר! הבעיה העיקרית שלו (בעיקר לגברים שמסתובבים עם המכשיר בכיס), זה הגודל (וזה נכון גם לגבי איפון). בגלל הרגישות של המכשירים האלו, והעלות, מאוד מומלץ לשים עליהם כיסוי, וזה גם מגדיל אותם וגם מסרבל את ההוצאה שלהם מהכיס. מיותר לגמרי לחכות לS2 (אתה בסה"כ צריך טלפון, לא שרת כפול ליבה).
אבל,
לאחר התנסות של שבועות על הגלאקסי (ועם ה Nexus -S שזה המכשיר המקורי של גוגל שגם הוא מיוצר ע"י סמסונג) , אני בחרתי במוטורולה Defy.
זה מכשיר שטיפה יותר עבה (3.5 מ"מ ) אבל הרבה יותר קטן באורך וברוחב שלו, ולמרות זאת עדין עם מסך גדול משל האיפון (איפון מסך 3.5" , דיפי- 3.7" גלאקסי 4").
הדיפי נותן יחס נטו\ ברוטו (מסך לגודל מכשיר) הכי טוב.
בנוסך לכך ה Defy בהגדרה הוא מכשיר מחוזק (פיזית) שמיועד לשרוד סביבה עוינת. יש לו זכוכית מחוסמת , גוף מוקשח , ולפי הפירסומים הוא גם עמיד למים. ובכלל, שזה מגיע לחומרה, למוטורולה יש שם טוב.
חשוב להבין, כל מכשירי האנדרויד יתנו, בגדול את אותן יכולות , זו רק שאלה של כמה חודשים פער בעידכוני גירסאות.
תשאל את עצמך כמה שיחות וווידיאו אתה הולך לבצע, ואם בכלל? למוטורולה אין מצלמה שניה לשיחות וודיאו (וזו שאלה נכונה לגבי כל מכשיר).
תבדוק את נושא כרטיס הזיכרון - האם יש נשלף ובאיזה גודל (באיפון אי אפשר לשלוף \ לנייד את ה SD).
תבדוק Bluetooth האם ניתן להתחבר למכשירים אחרים (לצורך העבת קבצים , תמונות, שירים - באיפון אי אפשר).
תבדוק, אם חשוב לך כמובן, יכולת להפוך את הטלפון ל Hotspot ולהתחבר אליו עם לפטופ בשטח למשל.

אתר טוב לדוחות והשוואה: http://www.gsmarena.com/
והעיקר - תבדוק טוב את ההסכם עם המפעיל, אם זה לא על חשבון המפעיל , ואתה צריך לקנות ולקבל החזר כל חודש, אל תקנה מהמפעיל שלך. תקנה בחנות ותביא חשבונית (זה יותר מאלף ש"ח חיסכון).
אם אתה שוקל להביא מחו"ל תזכור שיש בעיה עם עברית (זה פתיר, אבל זה צריך לזכור).

עירא
06-07-11, 13:05
אני בחרתי בדיפיי ואני מרוצה בסך הכל. אני משתמש במכשיר לשיחות, ניווט בכביש וקצת אינטרנט והוא עושה את זה מצויין. אני בחרתי ללכת על קנייה מחנות פרטית במחיר זול יותר באלף ש"ח מהמחיר שרצו בסלקום, ואני מקבל החזר חודשי מסלקום כאילו רכשתי את המכשיר דרכם וכל זה ללא התחייבות של יום אחד אליהם.

יוני5
06-07-11, 15:27
הי סביון,

לי יש את הגלקסי S2 ולאשתי את האייפון 4.

1. הגלקסי S2 אמור להיות מושק בישראל בתוך שבוע או שבוע וחצי - במידה ואתה מחליט ללכת עליו, שווה לחכות עוד כמה ימים
2. האייפון הוא חבילה סגורה ומצויינת אגב.
3. הגלקסי לא "תפור" עד הסוף, וצריך לחכות שיפתחו ויתקנו.
אני אגב צמוד לפורום iandroid ועדיין ישנם המון דברים שמחכים לפתרונם. לדוגמה:
כשאתה שולח SMS בעברית הוא מגיע כסימני שאלה
המוסיקה מהנגן לא עוברת לBT
מיילים וכיו"ב בעברית נראים הפוכים בתצוגה המוקדמת - תקינים כשאתה פותח אותם
לעיתים כשמתקשרים אליך, מספרי הטלפון הפוכים בחלקים
ועוד.
שלא יהיה לך ספק, כל הדברים ייתוקנו אולי בשלב זה או אחר, ואני מקווה כשהוא יושק באופן רשמי בארץ יהיה רום מצויין ורוב הבעיות ייפתרו, אבל מצד שני, זה לא תמיד ככה.
ככלל, זה טלפון לשחק איתו ולשנות אותו. לדעתי, נכון להיום, האייפון נותן חבילה סגורה יותר - תרתי משמע.
אבל האנדרויד יהיה הרבה יותר טוב... הי, ואם אתה מאמין זה, יש לי גם דירה בירושליים עם נוף לים, ואני מרשה לך לשבת לדודים שמבטיחים סוכריה חינם על הברכיים...

יוני5

יוני5
06-07-11, 16:05
הי סביון,

לי יש את הגלקסי S2 ולאשתי את האייפון 4.

1. הגלקסי S2 אמור להיות מושק בישראל בתוך שבוע או שבוע וחצי - במידה ואתה מחליט ללכת עליו, שווה לחכות עוד כמה ימים
2. האייפון הוא חבילה סגורה ומצויינת אגב.
3. הגלקסי לא "תפור" עד הסוף, וצריך לחכות שיפתחו ויתקנו.
אני אגב צמוד לפורום iandroid ועדיין ישנם המון דברים שמחכים לפתרונם. לדוגמה:
כשאתה שולח SMS בעברית הוא מגיע כסימני שאלה
המוסיקה מהנגן לא עוברת לBT
מיילים וכיו"ב בעברית נראים הפוכים בתצוגה המוקדמת - תקינים כשאתה פותח אותם
לעיתים כשמתקשרים אליך, מספרי הטלפון הפוכים בחלקים
ועוד.
שלא יהיה לך ספק, כל הדברים ייתוקנו אולי בשלב זה או אחר, ואני מקווה כשהוא יושק באופן רשמי בארץ יהיה רום מצויין ורוב הבעיות ייפתרו, אבל מצד שני, זה לא תמיד ככה.
ככלל, זה טלפון לשחק איתו ולשנות אותו. לדעתי, נכון להיום, האייפון נותן חבילה סגורה יותר - תרתי משמע.
אבל האנדרויד יהיה הרבה יותר טוב... הי, ואם אתה מאמין זה, יש לי גם דירה בירושליים עם נוף לים, ואני מרשה לך לשבת לדודים שמבטיחים סוכריה חינם על הברכיים...

יוני5

-->