PDA

צפייה בגרסה מלאה : המשטרה מתחילה לאכוף בנת"צים

אמיר ב.א
06-07-11, 10:52
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8">http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4090862,00.html

ר (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4090862,00.html)או הוזהרתם - הקנס 500 ש"ח

GodsFather
06-07-11, 11:01
למה לנסוע בנת"צ מלכתחילה ? לשם שינוי, פה אני בעד הצלחת הפרויקט ומקווה שהרבה כסף יכנס לקופת ההמדינה עד שכל המתחכמים יצאו מהנתיב הזה.

Pageup
06-07-11, 12:10
+1
שיעלו את הקנס ל 1000 שקל ושיאכפו את זה כל יום כל היום ולא רק ב"מבצעים".
אולי זה יחנך את החוליגנים גם בלהתגנב לפניה בתחילת הפקק, יכניס לא פחות
כסף מאכיפת מהירות ויעסיק קצת את המשועממים בדברים פרודוקטיבים.

יריב קלר ברוך
06-07-11, 12:29
למה לתחבורה ציבורית יש עדיפות על כל אחד מאיתנו מה אנחנו לא משלמים מיסים לא עומדים בפקק למה העונש הזה למה מי שעולה על האוטובוס טוב מימני ואני לא מדבר על הגנבת נתיב בפקק זה דיון אחר שלא קשור לתחבורה ציבורית מי שגונב נתיב שישלם

GodsFather
06-07-11, 13:01
יריב, אתה רציני בטענות האלה ?

בוא נסכם ככה - יש החלטה (הגיונית לדעתי ולדעת רוב מדינות העולם) להפריד בין התחבורה הציבורית לתחבורה הפרטית. ככה גם אוטובוסים ומוניות לא ידחפו לך לנתיב. לכל אחד יש נתיב ייעודי משלו. יש כאלה שזה לא מספיק להם והם בוחרים לצפצף על החוק וכן להכנס לנת"צ שבסה"כ מועיל ללא מעט אנשים, בין היתר לאלה שכבר בכביש אבל גם לאלה שלא יכולים להרשות לעצמם מכונית/אופנוע או פשוט כי איכפת להם מהסביבה וגם לא רוצים לחפש חניה ושאר ירקות שמגיעות עם מכונית. אז הגיע הזמן שמישהו יאכוף את החוק הזה ויעניש את אלה שנדחפים.

אם נהג אוטובוס ציבורי נכנס לנתיב רגיל שלא לצורך, הוא מקבל על זה בראש, אגב... זה לא שהם חסינים לחלוטין.

אם יש לך בעיה עם עצם קיום הנת"צים, תפנה לנציג שלך בכנסת ותבקש לבטל אותם.

דרור ברלי
06-07-11, 13:04
עדיפות לתחבורה ציבורית זה אינטרס לאומי.
אוטובוס אחד מסיע 50 איש ותופס על הכביש מקום של שלוש מכוניות שמסיעות 12 איש במקרה הטוב, ובדרך כלל רק 3 אנשים.
אם היתה כאן תחבורה ציבורית נורמלית גם אתה היית משאיר את האוטו בבית ולא מבזבז אותו בפקקים.

יש לי בעיה אחרת עם נת"צ.
בהרבה מקרים אין ברירה אלא להיכנס לנת"צ כדי לפנות ימינה למשל. תהיו בטוחים שבדיוק שם יעמדו השוטרים כדי לעשות עלינו כסף קל.

GodsFather
06-07-11, 13:17
אם אנשים לא יתחכמו ולא יכנסו לנתיב בשביל "לפנות ימינה" 7 ק"מ לפני הפניה, לא תהיה סיבה לכך.

אפשר לראות את זה יופי בת"א. הם לא מתנכלים לאנשים סתם במקרה הזה, רואים רכבים וגם אופנועים (שאגב, עדיין לא הוסכם לגבי שיתוף נת"צ עבורם) נכנסים לנתיב שלא לצורך. וואלה, מגיע להם הקנס.

לשים מקלות בגלגלים של התחבורה הציבורית פוגע בנו בסופו של דבר.

במדינות נאורות, התחבורה הציבורית היא פשוט כיף של אמצעי תחבורה. מרכבות, דרך אוטובוסים ומוניות. בתוך העיר וגם מחוצה לה.

talw
06-07-11, 18:40
כן ,האופנועים האלה ממש קקות
רוכבים גם בין מכוניות ולא על נתיב שלם כמו כל רכב על פי חוק.
תמיד ראשונים ברמזור כאילו הכביש של אבא שלהם ,למה רק להם מותר?

אני מוכן להזמין פיצה שעתיים לפני הזמן בתנאי שרוכב הטוסטוס ירכב כחוק.
אני מוכן לעכב את הבנקים בגוש דן ואת כל הדואר הדחוף שנימסר ביד בשעתיים ,למה מה קרה? מלחמה?שהשליחים יסעו כחוק,חוצפנים!!
למה שננצל פורעי חוק שמעכבים אוטובוסים ומוניות בנת"צים ?.........

moriseven
06-07-11, 19:29
אתה רציני?!
כשנהגי המכוניות יתחילו להתייחס אליי ,רוכב האופנוע, אז אני אסע באמצע הנתיב, יעמוד כמו כולם באמצע הנתיב ברמזור ולא יידחף להיות ראשון.
אבל כשאני כן רוכב ככה, אז נצמדים אליי ולא שומרים מרחק, חותכים אותי על חצי נתיב כי אני באמצע, ואני ראשון ברמזור כדי לברוח מהם ולשמור על מרחק ראוי שאולי יכול לתת לי זמן תגובה לאיזה אדיוט מאחורי שלא שם לב אליי. יותר מזה, כשאני רוכב ככה, מסתכלים עליי כאילו אני לא בסדר, ואפילו צופרים לי שאני יעוף להם מהדרך.
וכן, אם הנת"צ פנוי אני רוכב עליו, כי הפקק שבנתיבים האחרים מסכן אותי יותר, כאשר כל אחד מנסה ל"שפר עמדות" בזריזות בלי לשים לב מי נמצא לידו.

מי שלא רכב בכבישי ארצינו, לא יוכל להבין זאת אף פעם.
ואני לא מדבר על הרוכבי קטנועים שכן משתוללים.

talw
06-07-11, 19:46
מוריס אני ציני.
במקרה ,רק 30 שנה בכביש על דו"ג,ורק בין נתיבים.......
וגם בשוליים רחמנא ליצלן......

ולא ,אני לא שליח

פשוט נהנה מהחופש האבסולוטי

jeep.il
06-07-11, 22:00
כן ראינו איזה תחבורה ציבורית שבנאדם שהולך מוולפסון (חולון) לאיכילוב ברגל לוקח שעה וחצי ולנסיעה באוטובוס לוקח שעה ורבע אז איזה תחבורה ציבורית שנסיעה בין כפר נטר(מקום מגורי) לאיזור תעשיה פולג עולה משהו כמו חמש וחצי שקלים וזה נחשב לנסיעה בין עירונית (המרחק הוא חצי קילומטר בקו ישר ושתי קילומטר לפי הכביש).

ד ו ר ו ן
07-07-11, 08:28
כשנהגי המכוניות יתחילו להתייחס אליי ,.
כשהרוב של רוכבי הדו"ג יתחילו להתנהג כמו בני-אדם הגיוניים בכביש, יהיה אפשר להבין לעזאזל מה הם מנסים לעשות ולהתנהג בהתאם.
אבל כשרובם עוקפים מימין משטח מת של רוב הרכבים, מופיעים לך סנטימטר מהמראה בזיגזוז מנתיב אחר, עוברים ברווח של פחות ממטר בין רכבים במהירות גבוהה, יוצאים לעקיפה של רכבים שעוקפיים בעצמם ומשתוללים על כל רוחב הכביש, אז אין להם על מה להתלונן כשאף אחד לא ממש יכול להתייחס אליהם כמו בני אדם.

חוקי התנועה מגדירים שפה משותפת שנותנת לך בסיס לצפות חלק מההתנהגות של השותפים בכביש, כשאתה חורג מכל כלל אפשרי, אי-אפשר לצפות מה אתה עושה או מנסה לעשות ואי אפשר להתייחס אליך בצורה נורמלית.
לא מכיר אותך אישית ואיך אתה רוכב אבל אני מדבר על 99% מרוכבי הדו"ג שאני רואה בכביש כל יום, מדיי פעם אתה רואה הבלחות של בגרות, לרוב מכאלו עם אופנועים כבדים ואנשים מבוגרים, אבל הרוב הכמעט מוחלט של דו"ג פשוט מופרעים.
מבחינתי סע בנת"צ, סע על השוליים, רק אל תזגזג בין הנתיבים כמו עכבר מורעל.

מתי בפעם האחרונה ראית רוכב דו"ג שהפעיל איתות?

GodsFather
07-07-11, 08:55
אני ראיתי - כל פעם שאני הייתי מבצע פניה, כולל זגזוג בין נתיבים כשצריך.

הכללות זה אחלה, וכמו שקל להטפל לג'יפים שנוסעים בחוף, קל להטפל גם לאופנוענים / שליחים ושכמותם.

אנחנו סוטים מכל עניין השרשור הזה שהתחיל באזהרה מפני אכיפת חוק מאד בסיסי והוא שימוש בנת"צ שלא לצורך.

GodsFather
07-07-11, 08:56
אני ראיתי - כל פעם שאני הייתי מבצע פניה, כולל זגזוג בין נתיבים כשצריך.

הכללות זה אחלה, וכמו שקל להטפל לג'יפים שנוסעים בחוף, קל להטפל גם לאופנוענים / שליחים ושכמותם.

אנחנו סוטים מכל עניין השרשור הזה שהתחיל באזהרה מפני אכיפת חוק מאד בסיסי והוא שימוש בנת"צ שלא לצורך.

moriseven
07-07-11, 09:02
זה שהרוב לא רוכבים כמו שצריך, זה לא אומר שצריך להכליל "ולהרוג" את אלו שבסדר.
מקרה מהבוקר בדרך לעבודה :
מחלף מסובים, הרמזור שמאלה בירידה לכיוון יד אליהו, תמיד עמוס בשעות הבוקר. הרמזור אדום, אני מזדחל באיטיות ובזהירות בין הרכבים ועומד ראשון ברמזור, כמה מטרים לפני הרכבים ולא ביניהם. (מה לעשות, אבל עם כל הכבוד זה היתרון של אפנוע)
הרמזור מתחלף לירוק, אני מתחיל בנסיעה, אבל שם לב שזה מאחורי מאיץ כמו משוגע, נצמד לי לתחת ובסופו של דבר עקף אותי מימין.
קרה לי כבר מספר פעמים(שבוע לפני זה, אישה שהאיצה כמו מטורפת שעוד שנייה הרכב ליסיניג שלה העיף בוכנה דרך המכסה מנוע, רק בשביל "לזיין" אותי חזרה),
וההרגשה היא שהסיבה שעושים את זה היא רק מקנאה, כאילו "דפקתי" אותו (סימפטום חוזר אצל הנהג הישראלי בכביש) שאני לפניו ברמזור.

ד ו ר ו ן
07-07-11, 09:03
אתה ושני הרוכבים באחרים כאן בשרשור כנראה שייכים לאחוז הבודד מהכלל הארצי..לא הכללתי, בשביל זה השארתי את האחוז הבודד וציינתי שיש בודדים כאלו.

ד"א, בארה"ב דו"ג עומדים בתור כמו כולם, ולא מתקדמים בין הרכבים בעומס תנועה.

לעניין הנת"צ, דעתי כמו דרור, טוב שיאכפו- בנוסף ליתרון הכללי להפחתת התנועה, אין דבר יותר מעצבן מלעמוד בתור ולהרגיש שעוד רגע אתה נוסע אחורה מרוב אלו שמתגנבים מימין לתוך הנתיב.

ינון
07-07-11, 09:08
כשהרוב של רוכבי הדו"ג יתחילו להתנהג כמו בני-אדם הגיוניים בכביש, יהיה אפשר להבין לעזאזל מה הם מנסים לעשות ולהתנהג בהתאם.
אבל כשרובם עוקפים מימין משטח מת של רוב הרכבים, מופיעים לך סנטימטר מהמראה בזיגזוז מנתיב אחר, עוברים ברווח של פחות ממטר בין רכבים במהירות גבוהה, יוצאים לעקיפה של רכבים שעוקפיים בעצמם ומשתוללים על כל רוחב הכביש, אז אין להם על מה להתלונן כשאף אחד לא ממש יכול להתייחס אליהם כמו בני אדם.

חוקי התנועה מגדירים שפה משותפת שנותנת לך בסיס לצפות חלק מההתנהגות של השותפים בכביש, כשאתה חורג מכל כלל אפשרי, אי-אפשר לצפות מה אתה עושה או מנסה לעשות ואי אפשר להתייחס אליך בצורה נורמלית.
לא מכיר אותך אישית ואיך אתה רוכב אבל אני מדבר על 99% מרוכבי הדו"ג שאני רואה בכביש כל יום, מדיי פעם אתה רואה הבלחות של בגרות, לרוב מכאלו עם אופנועים כבדים ואנשים מבוגרים, אבל הרוב הכמעט מוחלט של דו"ג פשוט מופרעים.
מבחינתי סע בנת"צ, סע על השוליים, רק אל תזגזג בין הנתיבים כמו עכבר מורעל.

מתי בפעם האחרונה ראית רוכב דו"ג שהפעיל איתות?

אתה מזכיר לי את חמי שבשבילו כל גיחה של אופנוע היא איזה אדיוט.
הרכיבה היא לא כמו נהיגה ברכב (אני רוכב 21 שנה ללא עברות או תאונות למעט קנס 500 ש"ח על נסיעה בשולי הכביש באופנוע ונוהג 20 שנה על רכבי משא אוטובוסים וכו') איתות באופנוע הוא לא מה שימנע את התאונה כאם מודעות של הרוכבים והנהגים.
אם כל הכבוד לכלל הנהגים הישרדות של אופנוע היא עלידי התקדמות מושכלת קדימה ושמירת מרווח ביטחון בינך לבין הסביבה ולא נסיעה על הנתיב כאשר נהג מיוזע עומד מאחוריך בפקק ומנסה לסגור עליך שלא יכנס רכב אחר מאחוריך. (גורם לתאונת חזית אחור- חינוך והסברה).
באשר לנת"צ אין סיבה שרכב פרטי יעלה על הנת"צ מאידך אופנוע לרוב אינו מעכב איש ונע בקצב מהיר מהסביבה כך שלמעט מגבלת החוק שלהבנתי היא לא הגיונית אין סיבה לא לרכב על הנת"צ.

ועצתי לך קח כיסא שב על אחד הגשרים באיילון ואולי תגלה כמה נהגי רכב פרטי מזגזגים אינם מאותתים ונוהגים כאילו הם חיים לבד על הכביש.
תפקח את העיינים ותראה כמה בורות מוטרית קיימת בקרב נהגים שומרי חוק. (אותו פקיד נחמד שומר חוק ללא רבב שפשוט לא יודע לנהוג-אותו קשיש שנע על 60 בנתיב שמאלי . אותו אידוט שגילה שהוא פיספס את הפנייה ובלם בנתיב שמאלי כדי לרדת לימין כל זה כשאוטובוס שועט לעברך כחוק על 75 80 קמ"ש וצריך לבלום אגב כולם מאותתים לפעמים פשוט שוכחים לכבות את האיתות).

ד ו ר ו ן
07-07-11, 09:30
הנה הם מתחילים לקפוץ לפני שהם קוראים עד הסוף מה נכתב, השארתי לכם את האחוז הבודד..
שימו לה כל הצדיקים.. מראש ציינתי שגם את הצדיקים אני רואה בכביש, רק שהם טיפה בים.
נו שויין, 2% , בסדר?
אם זה עושה לכם יותר נעים נסגור על 5% ?

בתור אחד ש"מבלה" על הכביש לא מעט, ברכב איטי שלא ממהר לשומקום- אני אומר לכם שזו תמונת המציאות היום-יומית שאני רואה.
לרגע לא אמרתי שנהגי מכוניות הם טלית שכולה תכלת, רחוק מזה ולא צריך לשבת על גשר מעל איילון, גם את זה רואים כל בוקר.
ההבדל הוא בפוטנציאל הנזק.
אם דביל עם פרייבט חותך בפקק של 20 קמ"ש פרייבט אחר זה נגמר בפקק ארוך מאד מאחורי שני רכבים שמחליפים פרטים.
אם רוכב דו"ג שחותך רכב מקבל מכה קטנה מרכב, זה לרוב נגמר הרבה יותר רע.

אתם בצד המפסיד גם אם אתם צודקים ורוכבים כמו ילדים טובים, על אחת כמה וכמה כשרוב הקולגות שלכם רוכבים כמו נחיל דבורים מסומם בין מכוניות בתנועה עמוסה.
מי שרוכב על דו"ג רוב הזמן בשעות העומס לא רואה את זה מנקודת מבט של רכב גלגלי שבנוסף למטומטמים שמנסים להרוויח 4 מטר לפניך בפקק, הוא מופתע כל פעם מחדש מהדו"ג שחותכים מכל כיוון.

אומי5
07-07-11, 09:47
דורון, אני גם רוכב גם נוהג, לדעתי הטענה המרכזית שאתה מפספס היא שהרבה פעמים מה שלך נראה "השתוללות" לרוכב בכבישי ישראל זו הישרדות.
זה שאני שומר על התקדמות מהיריה יותר מהסביבה מפחית את הסיוכי שיפתיעו אותי. כשאתה יושב על הגלגל המונח "צמוד" מקבל פנים אחרות, כשאתה יושב בתוך קופסה (ואני נוסע ככה הרבה) אתה צריך יותר מרווח ממיכשולים מאשר כשאתה יושב בין שני גלגלים על כלי ברוחב 40 ס"מ.

אני רוכב על 50 סמ"ק בעיר, כשאני מרכיב מישהי אני נוסע ממש לאט, מחוסר ברירה.
ואז אני נאלץ לרכב במרכז נתיב כמו רכב, אם היה לך מושג כמה פעמים בנסיעה אחת רכבים נדחפים לי לנתיב בשביל שאני יזוז להם מהדרך....

אני לא טוען שאין טוסטוסים שמשתוללים כמו פסיכים, אני טוען שהרבה ממש לך נראה השתלללות זה פשוט רכיבה.

לדעתי את נתיבי תחבורה ציבורית צריכים להיות מוגדרים כ"נתיב רכב מלא" שרק לתחבורה ציבורית אופנועים ורכבים שמסיעים מעל ל50% מהקיבולת שלהם מותר לנסוע שם.

GodsFather
07-07-11, 09:53
ורכבים שמסיעים מעל ל50% מהקיבולת שלהם מותר לנסוע שם.

עד פה אני איתך. כאן אתה כבר נכנס לפינה שצריך להוכיח שאין לך אחות...

נת"צ זה נת"צ. נשאיר אותו ונדאג שיתפקד כראוי ואז גם הת"צ שעבורו מיועד הנ' יוכלו לתפקד כראוי.

ככל שאנשים יאמינו יותר ביכולות של הת"צ, כך יגדל הרצון להשתמש בהם.

ועדות אישית לסיום -
אני מבקר בארץ כל כמה חודשים בשנה וקצת האחרונות ואני חייב להגיד שאני נהנה לנסוע בתחבורה ציבורית. גם בתוך ת"א וסביבתה וגם בנסיעות מרוחקות כמו מודיעין/רחובות לת"א בשילוב רכבת ואוטובוס. המצב לא כזה נורא, צריך רק לתת לזה צ'אנס.

GodsFather
07-07-11, 09:54
ורכבים שמסיעים מעל ל50% מהקיבולת שלהם מותר לנסוע שם.

עד פה אני איתך. כאן אתה כבר נכנס לפינה שצריך להוכיח שאין לך אחות...

נת"צ זה נת"צ. נשאיר אותו ונדאג שיתפקד כראוי ואז גם הת"צ שעבורו מיועד הנ' יוכלו לתפקד כראוי.

ככל שאנשים יאמינו יותר ביכולות של הת"צ, כך יגדל הרצון להשתמש בהם.

ועדות אישית לסיום -
אני מבקר בארץ כל כמה חודשים בשנה וקצת האחרונות ואני חייב להגיד שאני נהנה לנסוע בתחבורה ציבורית. גם בתוך ת"א וסביבתה וגם בנסיעות מרוחקות כמו מודיעין/רחובות לת"א בשילוב רכבת ואוטובוס. המצב לא כזה נורא, צריך רק לתת לזה צ'אנס.

ד ו ר ו ן
07-07-11, 10:02
אומי,
חיתוך ב-90 מעלות לכיוון התנועה בין רכבים זה לא הישרדות,
לצאת לעקיפה של רכב שכבר נמצא בעקיפה זו לא הישרדות,
נסיעה מהירה ומעבר ברווח שבין רכבים שנוסעים בשני נתיבים שונים זו לא הישרדות,
לנסוע בצד הימני של רכבים ולחתוך לתוך הנתיב זו לא הישרדות.
אם כולם נוסעים בכיבש עמוס במהירות של 50-60 קמ"ש, אין סיבה לדו"ג לנסות לזגזג בין אותם רכבים במהירות של 20-30 יותר מהר חוץ מהשתוללות נטו.
למה במדינות אחרות בקצב כזה הם נוסעים כמו כולם ולא מזגזגים בפראות כמו בארץ?
אני רואה גם את אלו שכמעט נפגעים ולפעמים גם נפגעים כשהרכב אשם, אבל ככלל מאד בולט, ההתנהגות שלהם אגרסיבית מאד ולא השרדותית, יותר בכיוון של להוכיח שהם יכולים לנסוע מהר יותר באותם תנאי דרך.

נראה לי שנסחפנו מספיק מנושא השרשור.

יונתןמצפה
07-07-11, 14:55
ועדות אישית לסיום -

אמנם אין לי הרבה ניסיון עם תחבורה ציבורית בעולם (מניח שאתה מכיר את זה טוב ממני. ריקשה?), אבל אחרי קצת לימודי תחבורה אני יכול להגיד לך שאתה טועה בגדול. התחבורה הציבורית אצלנו לא רק שהיא נוראית היא גם לא בכיוון של להפוך להיות טובה יותר.
תחבורה ציבורית זה חניוני חנה וסע.
תחבורה ציבורית זה קווי הזנה.
תחבורה ציבורית זה מחיר מסובסד.
תחבורה ציבורית זה רכבת קלה.
תחבורה ציבורית זה רכבות תחתיות (מהירות) להסעה המונית.
תחבורה ציבורית זה כרטיסים משולבים (ותחנות מודיעין משולבות).
ועוד... (קיבלתי רק 85 בבחינה...)

ומה יש לנו בארץ:
תחבורה ציבורית זה חניוני חנה וסע. - החניונים שייכים בפועל לשלטון המקומי (במקום לתאגידי התחבורה) והם קטנים משמעותית מהנדרש. למשל תחנת רכבת חוף הכרמל- אנשים חונים במגרש של חוף הים ולמשפחה שבאה לשחות בים אין מקום לחנות.
תחבורה ציבורית זה קווי הזנה.- למכרז BOT* לרכבת לראש העין שום חברה לא הגישה הצעה (מה שאף פעם לא קורה בעולם!) מהסיבה שהמדינה לא הסכימה להתחייב לקווים כאלו... (אה, וגם חניון חנה וסע כנ"ל לא היה ותחנת הרכבת בכלל מחוץ לעיר.). אגב, הרכבת הקיימת עושה עיקוף מטורף ולוקח לה זמן לא סביר בעליל לעשות את המרחק הקצר הזה בתוך מטרופולין ת"א.
תחבורה ציבורית זה מחיר מסובסד. - על זה באמת שאין צורך שאני ארחיב... אבל אולי בכל זאת: כשהקימו את תחנת הרכבת בנתניה אגד התחייבו לספק קווי הזנה. אממה- ניגוד אינטרסים. ולכן אגד דאגו שקווי ההזנה שלהם יצאו ויגיעו בדיוק 5 דקות לפני ואחרי הרכבת כדי שאנשים יעדיפו לנסוע באגד ולא ברכבת. בסוף המדינה הפריטה את קווי ההזנה של התחנה הזו. אז שהמחירים יהיו מסובסדים? הצחקתם את המונופול. (למרות שיש מגמת שיפור בשנים האחרונות)
תחבורה ציבורית זה רכבת קלה. - כשמשהו מכל התכנונים/ביצועים שיש במדינה שלנו יתחיל לעבוד באופן יעיל תעדכנו את השרשור הזה בבקשה. ואל תשכחו להוסיף את התאריך שהמדינה הבטיחה שזה יקרה...
תחבורה ציבורית זה רכבות תחתיות (מהירות) להסעה המונית. - במדינה שלנו זה בעיה. מטרופולין "מרכז הארץ" נתניה עד ראשון לא בטוח מספיק גדול כדי להצדיק בנייה של רכבת כזו. אל תבלבלו עם ה"רכבת התחתית" שלכאורה מתוכננת בת"א. למעשה זו רכבת "קלה" שמוכנסת מתחת לאדמה. לא רכבת תחתית כמו במנהטן/לונדון.
תחבורה ציבורית זה כרטיסים משולבים (ותחנות מודיעין משולבות). - רכבת חוף הכרמל ומרכזית החוף הכרמל נמצאות במרחק 150 מטר אחת מהשנייה. בניהן מפריד כביש, לכל אחת חניון משלה, מודיעין משלה, כרטיס משלה. בעולם הגדול אתה מחנה את הרכב בחנייה משותפת, קונה כרטיס אחד אצל פקיד מודיעין אחד ויכול לתכנן נסיעה באתר אינטרנט אחד. אני ממש מרחם על תיירים בארץ שצריכים להבין בעצמם איך העסק הזה עובד.

בקיצור אמיר, המצב הרבה יותר גרוע ממה שאתה חושב. ולא נראה שהולך להיות שינוי של 180 מעלות (כפי שנדרש) בזמן הקרוב.

לגבי נת"צים- למרות כל האמור, צריך לתת למתכנני התחבורה הציבורית צ'אנס. בסופו של דבר המטרה של הכבישים היא להעביר כמה שיותר אנשים באופן היעיל ביותר ומבלי להוסיף על עומס התנועה עד כמה שניתן. הנת"צים עונים להגדרה הזו ולכן ראוי שיאכפו את הנסיעה עליהם בדרכים הכי אפקטיביות שניתן.

BOT* http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%91%D7%A0%D7%94-%D7%94%D7%A4%D7%A2%D7%9C-%D7%94%D7%A2%D7%91%D7%A8

talw
07-07-11, 16:52
דורון
בכדי שתבין את כוונת החברים ,רכיבת אופנוע בסביבת מכוניות,משולה לנהיגת מכונית בסביבת משאיות 30 טון.

תאר לך את עצמך, או כל אחד אחר,נוהג בכביש ברכב כשלפניו אחריו ומצדדיו רק משאיות .
אני מבטיח לך שכעבור 10 דקות אתה נכנס לפרנויה ,עוצר בצד ומתקשר לגרר שיבוא לאסוף אותך.
רוכב אופנוע שירכב כחוק,כמעט בוודאות ייהרג/ייפצע קשה,או אם חייו חשובים לו ,יחתוך בין המכוניות בין הנתיבים ויישאף להיות ראשון ,כי בניגוד לרכב הוא מסוגל.

אני לא קורא לירכב שלא כחוק !
אני מתריע על מציאות קיימת ,כי הרי אופנועים יישארו,וחיי הרוכבים חשובים (לדעתי) יותר מהחוק.
בקשר לנתצ"ים:
לדעתי צעד מבורך בדרך לשום דבר
כשהעץ רקוב מהשורש לא תעזור שום תרופה.
צריך לעקור,ולשתול חדש מושבח גנטית.

ד ו ר ו ן
07-07-11, 20:43
כשאני נוסע ליד משאיות אני לא מנסה לחתוך אותן או להתגנב אליהן מצד ימין..
אתה, בתור מי שנוסע על דו"ג כחוק, כנראה גם לא מבין את זוית המבט של מי שנוסע כמו מופרע, בדיוק כי אתה לא כזה.

האיוולת הכי גדולה של נתיבי איילון כל בוקר- החולרות שחותכים על האי תנועה לתוך הפקק מהנתיב יציאה, גם מסכנים אחרים, גם יוצרים פקק נוסף, ועם מה השוטרים עסוקים?
מארבים לתפיסת דו"ג ששנוסעים בשוליים ולא מפריעים לתנועה..

yes1952
09-07-11, 09:20
אתם חוטאים לעיקר
נהיגה בנתיב ציבורי ללא היתר-קרי-רכב ציבורי או רכב חירום בתפקיד(משטרה- אמבולנס-כוחות ביטחון במקרה של אירוע )
הינה עבירה על החוק-נקודה
לו היתה תרבות נהיגה בארץ לא היה צורך לאכוף את החוק
עבריין תנועה הינו עבריין לכל דבר-העובר על החוק הינו עבריין(זו שורש המילה-ע ב ר)
ולדעתי אין ולא צריכה להיות בכך גמישות
הנהג הישראלי וברבים הנהגים הישראלים ברובם אינם שמים לב להוראות התמרורים והשלטים בכביש
שלט אין כניסה אינו בקשה הוא הוראה והוא לא אומר כנס אולי תצליח לעבור
סימון חיצים על הכביש הינו לטובתנו הנהגים אך יש כאלה שזה לא מעניין אותם
אי לכך יש אכיפה
עדר גנו שועט ברחבי הסוואנה באפריקה-חוק השבט להשאר צמוד למסלול הנדידה(הנסיעה)העיקרי,
מי שסוטה ממנו נטרף ע"י אריה,נמר. צבוע וכו'
ובכבישים ע"י שוטר
נהג שפולש לנתיב ציבורי מסכן את חייכם-רצוי שרשיונו יישלל
אופנוען שמזגזג מסכן את הנהגים
רכבתי על דו"ג הן כאזרח והן במדים-הן להנאה והן לעבודה-רוכב דו"ג חייב לצייט לחוק הוא לא מורם מעם
אני על הכבישים היום(בעבודתי החדשה)הן במשמרות יום והן במשמרות לילה-רוב הנהגים לא סופרים ממטר(צורת דיבור נפוצה כיום)את התמרורים
ושאר סימני התראה על הכביש
אפשר לחשוב שהם רכב חירום להצלת חיים
שימרו על החוק זה הכל
שבת שלום
יוסי

talw
09-07-11, 11:03
יוסי אני חושב שהעיקר הוא תחבורה ציבורית נורמלית עם נתיבים נורמליים,שלא מתמזגים יוצאים וניכנסים לנתיבי התנועה הרגילים.
כל מאמץ לאכיפה מוגברת על בסיס תחבורה ציבורית קלוקלת רק יגרום לאנטגוניזם.(וזה לא אומר שמותר לכל אחד לסוע שם)
זה קל מאד לצבוע נתיב בצהוב על חשבון הנתיבים הרגילים ולהכריז עליו כציבורי,אני בעד,אבל איפה התחבורה הציבורית והנגישות שלה ?

הנהג/רוכב הישראלי ברובו חוצפן ברמות של פיגור שכלי,האם חובת ההוכחה מוטלת רק עליו ?אני לא יודע.

בנוגע לדו"ג ,אני עומד על כך,ואף אחד לא יצליח לשכנע אותי.
אי אפשר לרכב כחוק,בעיקר בעיר כמו ת"א,אם חייך חשובים לך.

מדינת חלם עם תשתיות חלם,ולצערי יוסי ,גם שילוט חלם.
דוגמא לחלם נת"צ שמתחבר לכביש,שמשגע אותי כל פעם מחדש ,זה השומרים דחליל שיושבים כל היום על מפגשי מסילות ברזל ,הדבקה ברוק של מדינת עולם שלישי כתחליף לתשתית.
כמו שכתבתי לפני שתי הודעות,העץ רקוב מהשורש.

yes1952
09-07-11, 12:32
טל אתה סוטה מהעיקר
יש חלם-יש בירוקרטיה,יש שחיתות ויש בזבוז הכל נכון
אבל
זה לא מקנה לאף אחד את הרשות לא לציית להוראת השעה
תמרור,סימון על הכביש,וכו'
ולגבי דו"ג?
יש לכך יתרונות וחסרונות
רוכב על דו"ג שרוכב בנתיב ציבורי מזמין לעצמו צרות מכיוון עברייני התנועה
כנ"ל באם הוא רוכב על מדרכה או חוצה כביש על במעבר חציה ברכיבה
רק הבאתי על קצה המזלג