PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם המסלול פ"ת - ת"א על תוואי הירקון פתוח?

mbuhboot
07-07-11, 13:28
צריך היום ללכת לאסוף את הזועטוטים מחברים שגרים בת"א ליד כיתן וחשבתי לנצל את ההזדמנות לטיולנצי'ק על תוואי הירקון לכיוון ת"א. האם המעברים פתוחים או שחסמו את הכל בגלל הרכבת/הגשר החדש/סתם צרות אופקים?

אם יש תוואי פתוח - אשמח לקבל הנחיות.

משה

mbuhboot
07-07-11, 13:30
נב1: עשיתי את זה רק פעם אחת בנסיעה מהירה אחרי חבר - לא בטוח שזוכר הכל.
נב2: הגיע הזמן לבדוק את ה-70ממ הגבהה שעשיתי לספורטג' - לא? :)

משה

ishc
07-07-11, 15:38
בירקון מעברים נסגרים ונפתחים כל שני וחמישי. פעם היה שירשור שנדב42 העלה אחרי שאני והוא נסענו מכפ״ס לאיזור של קניון איילון דרך השטח. הוא מיפה אז את הכניסות והיציאות אבל סביר להניח שדברים ישתנו מאז. בהצלחה.

mbuhboot
07-07-11, 16:01
טוב,

עוד שעה אני יוצא לדרך (יורד לשטח באזור בית העלמין ירקונים לכיוון מערב). פותח GPS והקלטת מסלול - ואנסה לתעד את המסלול + החסימות שאמצא בדרך (ואני בטוח שיהיו הרבה.. :( )

אגב, התקשרתי לחברת באגי בשטח ועם קצת חוצפה ישראלית שאלתי אותם אם הם יודעים אם הדרך לעתידים פתוחה - לשמחתי הבחור היה מאוד אדיב ומפרגן ואישר שהדרך אפשרית (צריך רק למצוא את המעברים המתאימים). הרבה בעלי עסקים כאלו לא היו טורחים ממש לעזור...

משה

תודה רבה על העזרה.

mbuhboot
07-07-11, 21:55
טוב,

עשיתי היום את המסלול פעמיים - בהלוך לקח לי שעתיים וחצי - כולל שעה ורבע חילוץ עצמי (עוד על זה בהמשך)
בחזרה לקח לי 25 דקות...

מה שניכר זה שהרשויות, חקלאים וסתם צרי עין עושים מאמצים עילאים לחסום מג'יפאים לרדת לשטח - זה מתחיל בזה שלא הצלחתי למצוא דרך לרדת מכיוון קרית אריה (אזור האצטדיון החדש) לשטח. כל הכבישים - גם הצדדים מחופים בגדרות בטחון ממתכת - כאילו יש סיכוי שהגדר הזאת תצטרך אי פעם לעצור איזה מאזדה שתקח את הסיבוב בכביש הגישה לבית הקברות במהירות גבוהה מדי..

סיבוב בבית העלמין גילה שטרקטורים ערמו מכשולים מסביב לכל בית העלמין (לא הכל - עוד על זה בהמשך)

נאלצתי לנסוע בפקקים מזרחה למחלף ירקונים כדי להכנס דרך "המקום של יגאל"..

במהירות גבוהה יחסית (25 דק'?) הצלחתי לחצות את פארק הירקון מירקונים ועד כמעט לפארק עתידים/ראול ולנברג. סדרי של שערי ברזל נעולים ומחסומי חול אילצו אותי לנוע צפונה עד למגרש חניה גדול באמצע פארק עתידים. זיהיתי שם מעבר מעל מחסום חול עם צינור ביוב מבטון מבצבץ וניסיתי את מזלי. ספורטאג' וואגן עם הגבהה של 7 ס"מ (מרווח גחון של 28-29 ס"מ) והספורטאג' נחתה לה על הדיונה כשהשלדה מתיישבת לה בבטחה על קצה הדבשת וקצה הצינור - 4 גלגלים ללא משקל עליהם ואני תקוע..

לא איבדתי עשתונות, יצאתי החוצה וניסיתי לדחוף אבנים וסלעים מתחת לגלגלים כדי ליצור חיכוך - לא עזר. לחפור מסביב עם את חפירה כדי להכניס אבנים גם כן לא עזר. בסוף הוצאתי את הג'ק המרכזי וניסיתי להרים את החלק האחורי מהצד - אבל משום מה, כנראה בגלל חלוקת המשקל ההתנגדות של הג'ק היתה כה גדולה שפחדתי לשבור אותו והפסקתי. ניסיתי את אותו דבר מקדימה (הפעם הכנסתי את הג'ק מתחת לזרוע ה-A) והצלחתי להכניס לבנים מתחת לגלגל - אבל משום מה הקדמים החליטו לא לנוע (אולי הלוקרים הלכו - ממש לא היה בז*#$%ן שלי לבדוק לוקרים.. נבדוק מחר)

בסופו של דבר, לאחר כמעט שעה של נסיונות כשאני מזיע כמו חמור ומלוכלך כבר בבוץ וגריז, דחפתי את הג'ק מתחת לביצה מאחורה, כמה סיבובים והגלגלים האחוריים היו באויר.. העברתי את הלבנים מתחת לאחוריים וממש ריצפתי שביל יציאה, והפלה וופלה - האוטו יצא.

המשכתי לנוע צפונה על השבילים עד כמעט למחלף מורשה, פניתי מערבה והצלחתי למצוא שביל יציאה לשכונה שנמצאת צפונית מזרחית לרח' דבורה הנביאה (צהלה?) ומשם ליעדי.

בדרך חזרה הסיפור היה הרבה יותר מהיר - נכנסתי איך שיצאתי - בדרך חזרה נקלעתי לשביל שבין כביש הגישה לפ"ת (ממחלף "התקוה") לבית העלמין - הייתי כבר בטוח שאגיע למבוי סתום - אבל ממש לקראת סוף השביל מצאתי משמאל מעבר שנפרץ לכיוון בית העלמין ומשם יצאתי חזרה הביתה. פחות מ-25 דק' על השעון..

אני מאוד נהניתי (על אף שהתאכזבתי לגלות את המובן מאליו.. 28 ס"מ זה לא מרווח גחון כזה גדול.. :( )

משה

XDR
07-07-11, 23:07
בתור מי שעשה את זה בשנים האחרונות על בסיס יומיומי מהוד השרון לעתידים וחזרה, אתה לא הראשון וכנראה גם לא ה 50 שנתקע על הבטן מעל סוללה שכזו, גם סופות מפוארות ראיתי בפוזיציה הזו. (לצערי הטריוס שלי דאז לא הספיק על מנת לתת לאותה סופה משיכה מצילה).

liron_al
07-07-11, 23:47
יש הקלטת מסלול?! אחלה עוקף פקקים :)

יובל48
08-07-11, 18:20
ביום שישי עשיתי סיבוב באיזור.נכנסתי לכיוון ממגרשי הטניס ברמ"הש,המשכתי בדרכים חקלאיות עד למעבר
מתחת לכביש 4 באיזור הפרדסים ומשם לאורך הירקון לשוטטות בשבילים סביב.
כשרציתי לצאת חציתי את הנחל בנקודה שהיה אפשרי והתחלתי לחפש יציאה,חלפתי מתחת לכביש 5 לכיוון בית העלמין אך לא מצאתי יציאה.
לאחר שוטטות נוספת ונסיעה לאורך הגדר מאחרי האצטדיון חלפתי מתחת לכביש היציאה מפ"ת לירקונים צמוד לפסי הרכבת ומצאתי כביש מסודר
שיוצא לכיוון צומת בית העלמין.
כל היציאות לכביש הראשי היו חסומות,פרט ליציאה ימינה לכיוון מחלף ירקונים ומשם הביתה.

hadtomer
08-07-11, 18:34
היי בוחבוט. כשהתקשרת לא היתי בארץ. דבר ראשון - הירקון הוא כיום מסלול יבש וקל שכל ראב 4 או פורסטר יכול לעבור בכיף. שנית, כניסה יש לך מרמת החיל- רחוב הברזל 38 בכיכר לכיוון הירקון- ולעלות על הסוללה. הסוללה עצמה אינה רצינית אך יש בימים מסוימים אנשים שמשתמשים בכניסה שלה כחניה. אם הכניסה ההיא חסומה- סע למגרשי הטניס. ממגרשי הטניס ישר לכביש גהה. ואז בשביל שלאורך גהה עד הירקון עצמו.
יציאות - הבניה של כביש אם המושבות סגרה חלק מהיציאות המוכרות אך יש עוד. אתה יכול לנסוע עם הירקון עד החציה שליד המתקן של חברת חשמל. משם אתה נוסע בכיוון הגבעה הגדולה שמאחורי מרכז הקניות בירקונים - ואתה בחוץ. אפשר גם להמשיך ישר עד לאבו רבאח ולצאת שם- או להמשיך ישר עד הוד השרון

mbuhboot
08-07-11, 21:31
תומר - סבבה! מקווה שהנהנית.

אם היציאה שאתה מדבר עליה מכילה סוללה שממנה מציץ צינור ביוב, אז מדובר בסוללה שדורשת תכנות ומרווח גחון גבוה מ-28 ס"מ (לפחות בגרסה הארוכה של הספורטג' - לא זוכר אם יש הבדל בבסיס הגלגלים שלנו) אני בכל מקרה, לאחר שחילצתי את עצמי ניסיתי פעם נוספת, וכאשר ראיתי שזה לא הולך לעבור בקלות, דילגתי צפונה מעט דרומה ממגרשי הטניס ויצאתי מאחת השכונות.

גיליתי שכבר הייתי בדרך שעמוד ענן לא מקליט (או לפחות לא הצלחתי להפעיל את זה...)

משה

asafk
09-07-11, 16:28
היציאות הכי נורמליות הן ממש אחרי המעבר של הכביש, צפונה לאורך כביש גהה, ודרך השדות לתוך צהלה במספר נקודות, או למרכז הטניס.
את היציאות האלו עדיין לא חסמו.
את היציאות לאזור התעשיה כל הזמן חוסמים ומשטחים וחוזר חלילה - צינור הבטון מיועד בדיוק לזה - מגרום לרכבי שטח להתיישב עליו. היתה תקופה של מכשול אכזרי יותר - קורת בטון מרובעת.
(אגב, המכשולים האלו הם בדיוק הסיבה להסתובב עם הייליפט דרך קבע בג'יפ... לא שזה מהיר וקל, אבל זה עוזר... (לא צריך לשאול אותי איך אני יודע.. נכון? ))

אסף.

mbuhboot
10-07-11, 00:11
שקלתי רבות אם לתעד בצילומים את התקיעה ואת נסיונות החילוץ אבל הטכניקות שבהם השתמשתי היו קצת מפוקפקות.. לתקוע ג'ק (מהפשוטים - אלו שמגיעים עם האוטו - עם בורג גדול באמצע) מתחת לביצה המרכזית ולהניח אותו על קרקע חולית ולהזדחל מתחת לאוטו כדי לסובב את המנואלה - זה לא בדיוק מסוג הדברים שאתה רוצה לתעד ובטח לא רוצה להנחיל לדור הבא (מסוג הדברים שמגיעים לפרסי דארווין.. :( )

אבל הביצה התרוממה ואיתה שני הגלגלגים האחוריים, הצלחתי לדחוף מכל הבא ליד מתחת והאוטו נחלץ..

הבוקר גיליתי שכרבע מצמיג ימיון אחורי נאחל - ככל הנראה בסיבובים מהירים על חומרי הבניה שתקעתי מתחתיו. כנראה שאחליף עם הרזרבי עד שהשאר ילכו ואז אחליף את ארבעתם (מתכנן על שינוי מידה של צמיג - במסגרת מה שמותר בחוק)

משה

mbuhboot
10-07-11, 10:46
4545245453
נקודות הכניסה והיציאה שלי מהשטח (בית העלמין ירקון -> צהלה)

משה

mbuhboot
11-07-11, 18:05
עדכון מהיום בבוקר.. סגרו את היציאה לבית העלמין - הייתי צריך לנסוע עד למקום של יגאל לצאת מהשטח.. (נכנסתי בהוד השרון.. משועמם, כבר אמרתי?)

משה

eran13
15-07-11, 15:22
ממליץ לך בחום להתחיל להסתובב עם היי ליפט !!!
הוצאה לא גבוהה 400 ש"ח פלוס מינוס למשומש, ויש לך ראש שקט מכל תקיעות המצחיקות האלו שלפעמים אנחנו נכנסים אליהן
עוזר לי על בסיס קבוע :)

mbuhboot
17-07-11, 20:10
ערן

תודה על העצה אבל אין לי לא מדרגות ולא פגושי מתכת.

אני חושב שלא יהיה לי עם מה לעגן את ההייליפט.

נראה לי שעם הייליפט "זה לא חוכמה.." :p הכל יותר מדי פשוט וקל.. :cool:

אומי5
17-07-11, 20:34
יש כניסה מאוד נוחה מת"א (בני ברק ) למגיעים מרמת החיל: עולים על הגשר של מבצע קדש פונים שמאלה לירידה לכיוון רח' הלח"י ואז ימינה לכיוון צ'מפיון, עוברים את צ'מפיון ועוברים מתחת לגשר, מיד אחרי הגשר יש שביל ימינה, כשהוא מושך ימינה למשוך איתו שוב מתחת לגשר ומיד לרדת לכיוון הנחל, מימינכם כניסה לשביל מקביל לנחל מדרום שמגיע בהמשך לגשר שחוצה את הירקון, דרך שם לכל מה שמסביב לפתח תקווה ומדרום לתע"ש בכיף עם החיפושית .

http://www.youtube.com/watch?v=Gc6_4LyE7QI את המעבר הזה לא חייבים לעשות ...

-->