PDA

צפייה בגרסה מלאה : כביש 999/ העלייה להר הבתרים

XDR
09-07-11, 15:50
מישהו תיאם לשם כניסה? זה בכלל אפשרי או שאין מה לבנות על זה?
אני רוצה לעשות את המסלול המסומן ביום שישי. אשמח לעצות45435

אלעד הריס
13-07-11, 00:16
לא כלכך נראה לי שכדאי.
בוא נגיד שגם אם תצליח להשיג אישור,שרק בשנה האחרונה התחילו לתת לישיבות פעם-פעמיים בשנה, (אם אינני טועה,או מטעה) וגם אם יאשרו לך לעלות לשם ברכב לא ממוגן( נסיעות מהסוג שצהל לא מבצע!) ,אני במקומך, לא הייתי עולה.
סבירות לא כ"כ נמוכה למטען/מוקש שנשכח/ כוח צהל"י עייף ושבו"ז שרק רוצה לפתוח באש על משהו.
מדהים ככל שיהיה שם(ומדהים!!!) זה פשוט אחד מהמקומות האלה, שמאז הנסיגה מרצועת הביטחון הפך לחזית עם ידידנו נסראללה,וחבריו חסרי ההיגיון...

אם אתה חפץ בנוף,עם עלייה על כביש- החרמון לא פחות יפה בעונה הזו...
ואולי אפילו משגב-עם מהצד השני של העמק.
טיול נעים

XDR
16-07-11, 22:23
או קיי, אז עכשיו אחרי שחזרנו מהאיזור, הנה כמה פרטים למתעניינים עתידיים:

את המסלול שמפורט במפה שהעליתי כמובן שלא אישרו. כל מה שמערבית לנחל שיאון רק באישור מח"ט וזה ניתן במשורה צרה במיוחד ואין מה לבנות על זה.
תכל'ס הרבה שטח אין בחרמון עצמו, יש את המסלול האדום מנווה אטי"יב לברכת מן, עקרונית מצריך אישור בפועל פגשנו בו שתיים או שלוש קבוצות של מטיילים רגלית ולא נראה שיש בעיות תיאום. (אנחנו לא תיאמנו, מיד אסביר למה). כל שאר השבילים באיזור חסומים בשערים. אני אשתדל לשים בעמוד ענן אזכור של שני השערים שניתקלנו בהם. אגב היציאה מהשביל האדום לחניון התחתון של אתר הסקי לא ממש אפשרית לג'יפים וצריך לחזור חזרה לכביש הגישה שלפני הפיצול לברכת מן ולצאת איתו מהשטח.

לגבי תיאום, תיאום באיזור הר דב, 04-6906202 אבל כאמור לא ממש אפשר לתאם שם משהו.
תיאום בחרמון: כל הטלפונים שמופיעים ברשת ובעיקר 04-6966203 לא ענו לי בימים שלפני הטיול. כשהגענו לחרמון ראינו שהטלפון הנכון הוא 04-6966207 ושם ענו מיד אבל עלייה לחרמון (לרכבל העליון) אפשרית רק בתיאום של יום קודם (כי ככה הסמח"ט דורש, ענתה הקמב"צית ביבושת) כך שלמרות התחנונים לא אישרו לנו.
לפי מה שראינו בשעה שהיינו שם, יש לא מעט אישורים (עלו הרבה רוכבי אופניים ועוד מטיילים) וזה יופי של גיוון לעלות לתצפית מהרכבל העליון ככה שאם אתם מטיילים באיזור, מומלץ. בכלל הטיול בגובה מומלץ בחום (וקור...) כשלמטה בעמק היו 36 מעלות, בחרמון היה ממש נעים.

samuraiDP
17-07-11, 14:07
בעניין הר הבתרים ואיזור כביש 999...
מנסיון צבאי שלי בגזרה הנ"ל תקופה ארוכה למדי, העליה מכביש 99 ל-999 (בעגה הצבאית 721) חסומה תמיד.
בכל אופן, למי שיש אפשרות להגיע במסגרת מילואים האיזור מרהיב במיוחד בחורף, מצפה רמתא שבשיא הגובה שלו גם מוצב צהל"י הוכתר לא מכבר לאחת התצפיות היפות בעולם על ידי נאשיונאל ג'אוגרפיק.
גם איזור הר הבתרים עצמו מדהים ביופיו והתצפיות לעומק סוריה ולבנון מדהימות...

נותר רק לאחל שבעיתות שלום עתידיים נוכל לטייל באיזור המדהים הן גאוגרפית והן היסטורית

-->