PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוסך מורשה

swot
10-07-11, 23:12
שלום.
אני מחפש מוסך מורשה אמין וטוב באיזור הצפון שמטפל במכוניות מסוג קאיה. אם למישהו יש הצעה אני אשמח לשמוע.

------------------------------------------------------
"אין חכם כבעל ניסיון".
מאזדה 3 (http://carsale.avis.co.il/Avis/Cars/%D7%9E%D7%96%D7%93%D7%94-3.aspx)

hadtomer
12-07-11, 06:51
למען האמת, חברים שלי מהצפון עושים פעם בשנה טיול ליפו, משאירים את האוטו אצל דורון ואריאל לכמה שעות ונוסעים לאכול חומוס.

idan_ti
15-07-11, 10:33
לא כל דבר הייתי הייתי עושה במורשה. המחירים של המורשים לא פרופרציונאליים לכלום וזה מתחיל בתעריף שעות עבודה לדוגמא.
מוסכים מורשים לוקחים 250 +/- לשעת עבודה ומוסך לא מורשה 150-200 .
עלות החלפה מיסב שבדקתי לאחרונה במורשה סביבות 1200 ש"ח בלא מורשה (מיסב יפני טוב) כולל עבודה ומעמ סביבות 700 . והמכונאי שיחליף את המיסב לא פחות מקצועי וטוב.
החלפת פילטרים וטיפולים כנ"ל - ברגע שאתה יודע איזה פילטרים לשים ואיזה שמנים ולא מחפף עדיין נוצר פער אדיר במחיר רק בגלל שהמוסך המורשה מחויב לשעתון/מחירון של היצרן.
החלפת מנוע לדוגמא (כמו שאני עשיתי לצערי) זה הייתי עושה ועשיתי רק במורשה. עבודה מורכבת דורשת אולי ידע רחב יותר. אבל להחליף פילטר אויר? שמן? אני לא בטוח.

hadtomer
15-07-11, 11:56
עידן בהחלט צודק- אבל יש עוד כמה היבטים

אני אישית מחלק את סוגי התיקונים והטיפולים אצלי ברכב לשני סוגים עיקריים - מה שאני יכול לעשות לבד ומה שלא. מה שאני יכול לעשות לבד כולל החלפה של כל הנוזלים פרט לנוזל הבלמים, כל אביזרי המנוע ההיקפיים ועוד כמה דברים שמוגדרים כמכאניקה פשוטה- כמו החלפת רדיאטור או בולם זעזועים מאחור. אלה רוב התיקונים ברכבים האלה.

לגבי מה שלא- כמו בכל רכב-יש תיקונים שניתן לעשות במוסך מורשה ויש כאלה שלא. אם מדובר בתיקון שאתה יודע איך לעשות אך אין לך כלים (נגיד מיסב) אתה יכול ללכת למוסך לא מורשה. אם מדובר במכאניקה פנים-מנועית- אני מעדיף מורשה. היה כאן בחור ששמו אלירן שרץ בין מוסכים בניסיון לטפל בספורטאז'. נראה לי שבסוף הוא שרף את האוטו או משהו כזה, כי מוסכים שלא מכירים את הרכב עשו עליו את כל הבדיקות הרגילות, קרי החלפה של כל דבר אפשרי בשיטת האלימינציה.

בקטעים האלה, אני מעדיף שכל תיקון שאני לא יכול לעשות לבד כן יעשו לי במוסך מורשה (דרך אגב, לא כל מוסך מורשה הוא טוב. פעם אחת נתקעתי ליד העבודה של אשתי בקיריית אריה פ"ת. במרחק דחיפה משם היה מוסך מורשה. אחרי שעתיים, כשהבנתי שהם מוסך גרוע הפעלתי ביטוח, לקחתי גרר, נסעתי ליפו). נכון- אני משלם קצת יותר אבל בתכל'ס עדיף לי מוסך שמכיר אותי ומכיר את האוטו, כלומר את הדגם, באופן אבסולוטי. לדוגמה- פעם אחת החלה לי נזילת שמן קשה שלא הצלחתי לאתר- בלי רעשים, בלי כלום. ליטר ביום (!!!). נזל על האגזוז, כמעט נשרף, נוראי. הרכב הגיע ליפו- והיתי בטוח שהמנוע הולך לפירוק ולארגז לקוריאה. אריאל מסתכל על האוטו, מתכופף- ובלי לפתוח מכסה מנוע אומר לי "נקרעה לך גומיה סביב חיישן קמשפט- תכין פחות ממחיר של ארוחה". הוא צדק, כמובן. מכונאי אחר עוד היה מוריד לי ראש, כי הנמזילה הזו נמצאת באיזה מקום שממש קשה לאתר, מאחורי הראש ליד קיר האש.

פעם אחת, בנסיעה, הרכב נתקע על 3,000 סל"ד למשך דקה- ונרגע. וזה קרה עוד כ40-50 פעמים. מפחיד לאללה, אתה נוסע 80 והרכב עולה ל120 בצורה ממש אלימה. באתי ליפו, דורון שמע מה קרה ואמר לי "בוא תראה קסם" - הוא פתח מכסה מנוע, הניע את האוטו, והסל"ד זינק לשמיים. ואז הוא שם את האצבע שלו על איזה חוט אדום והכל נרגע, בידוד שחוק בבקר גיר.

את הניסיון הזה, מבחינתי, אין למוסך לא מורשה ולכן אין לי בעיה לשלם על תיקון אחד-במקום שנים שלושהנ תיקונים לפני שהיו עולים על בעיה.

idan_ti
15-07-11, 16:56
מסכים, בדברים שהם מורכבים או מועדים לפורענות מורשה (ומורשה טוב) הוא שיקול חשוב.

עדיין , לטעמי מחירי המורשים גבוהים בלי פרופורציה (כמו כל דבר בארץ שלנו) אבל גם אותם לאט לאט ירסנו, התחילו עם זה שאין חובה לטפל במורשה כדי לקבל אחריות ולדעתי בשלב כזה או אחר אחרי הקוטג והדלק תורם של המוסכים יגיע אף הוא.

אני לא חושב שמוצדק לשלם כמעט פי שתיים רק בגלל שהוא מורשה של...
כנ"ל לגבי טיפולים.
כמו שמורשה יכול להיות חרא של מוסך ולא להכיר באותה מידה אני יכול לספר לך שבמוסך בו טיפלתי בטראנו שלי הוא לא מורשה של ניסן אבל לבעלי המוסך היה את אותו הרכב והוא הכיר אותו לא פחות טוב מהמורשים אם לא יותר.
לצורך ההשוואה, טיפול גדול שכלל החלפת כל השמנים כולל שמן של ה lsd , פילטרים (סולר, שמן, אויר ומזגן) , וברקסים קדמיים ועוד קצת פיציפקס שביקשתי אני כמו החלפת גובלי הגה וכו' 1400 ש"ח כולל מעמ ועבודה. על אותו דבר בדיוק, במוסך לא מורשה אחר רצו 2600 ש"ח ושים לב לגולת הכותרת במורשה של קראסו בערך 3000. תשאל למה בקרסו כמעט 3000? כי הוא מפרק פילטר סולר ולוקח על זה עבודה ומחזיר אחד אחר וגם על זה לוקח עבודה ובסוף בשביל החוצפה מחייבים אותך גם על 40 שקל נוזל שמשות שלא ביקשת מעולם :-)
במוסך הלא מורשה החשבון היה חלפים כמה שלא היו. פעם אחת עבודה על הכל וסכום נורמלי.
אז מה שאפשר לא במורשה רצוי שלא.. משלמים בעיקר על השם ופחות על ערכה האמיתי של העבודה ולא משנה כמה היא טובה היא לא מצדיקה פי שתיים במחיר.

יעקב ניצן
15-07-11, 18:10
אין ספק שמוסכים מורשים משתוללים .אבל לפני שנתנפל עליהם במסגרת הטרנד החדש קוטג , דלק , דיור ועוד[כאילו שזה יעזור מבחינה מהותית , כי הכל בסופו של דבר הוא פוליטיקה ]שימו לב לדבר מעניין בתחום המוסכים . אתם בודאי מכירים בכל מוסך את ההוא שעובד ליד הבית בערב .הוא צד לקוח שלא מעוניין בשירותי המוסך בגלל המחיר ו"גונב" אותו לעצמו במחיר של רבע ממחיר המוסך .מאיפה החלקים ? אפשר רק לשער .אין ארנונה , אין מיסים . אין ביטוחים הכל ישר לכיס נטו . סעו בבקשה לבני דודינו מהמגזר ותראו שכמעט מתחת לכל בית יש מוסך .אל תרחיקו מידי מהמרכז , סעו לכפר קאסם בשבת ותראו על כל גבעה ומתחת לכל עץ רענן מוסכים בשפע ולא רק לרכבים קטנים אלא גם למשאיות ואוטובוסים . במשרד התחבורה , למיטב הבנתי יש רק 3 פקחים בכל הארץ . זה לא בא להצדיק השתוללות מחירים אבל אני רק רוצה להצביע על הצד השני של המטבע .

idan_ti
15-07-11, 18:33
יעקב

רק להבהיר:
מורשה= מורשה מטעם היבואן - מחויב לשעתון ומחירון היבואן
לא מורשה= מורשה שך משרד התחבורה. כשר לחלוטין
אני לא מדבר על חאפרים שעושים מוסך בחצר.

אם נקח את זה לעולם שלך:
אני ארצה לשפץ מזרקים אקח את האוטו למורשה של החברה ויעלה לי סתם בשביל הדוגמא 2000שקל. אם אני אלך למכון דיזל עצמאי יעלה לי חצי אם לא פחות...

יעקב ניצן
16-07-11, 09:55
לקחת את זה לעולם שלי ונזכרתי בנושא שמרגיז אותי יום יום .לא קשור למורשה או לא מורשה .אני כמכון דיזל חי וניזון ממוסכים שהם רוב הלקוחות שלי . רוב המכונים בארץ אינם עובדים על הרכב למעט כיוונים קלים ודיאגנוזה בסיסית . אם בעל הרכב מתעקש להביא את המשאבה בעצמו אלי ממוסך שהוא במקרה לקוח שלי הוא יוצר לי מצב לא נעים כי המוסך מפסיד את הרווח שלו על המשאבה והוא עלול לחשוב שעשיתי איזו קומבינה מאחורי גבו . אם הוא בא אלי ממוסך שאינו עובד איתי הרי בהרכבה המוסך לא יתאמץ יותר מידי .ישנם הרבה רכבים , במיוחד ישנים שאחרי שאתה מוריד משאבה שום דבר כבר לא עובד כמו שצריך , במיוחד האלקטרוניקה . למרות שתיקון המשאבה . לפחות אצלי ,נעשה כיאות . אז מתחילים לטרטר את בעל הרכב מהמכון למוסך וחוזר חלילה .לפני כשבוע תיקנתי משאבה נוזלת של פאגרו 2800 והרכב לאחר מכן החל לעבוד כמו טרקטור .היה ברור לי שהבעיה בטיימינג . לאחר ויכוחים עם בעל הרכב והמוסך שאינני מכיר אותו , נמאס לי ושלחתי את הרכב למוסך של חבר . תוך שעתיים הרכב החל לעבוד כמו שצריך . הרכב עדיין במוסך כי הוא לא משחרר אותו עד שישלמו לו . בעל הרכב מחכה להחזר כספי מהמוסך הראשון . עידן . זה רק מעט חומר על הבלגן היומי שלי .

idan_ti
16-07-11, 11:21
אני לא רואה איך ההסבר קשור לזה שהמורשים של היבואנים מפקיעים מחירים?

זה קשור לזה שמוסך מורשה ישלח רכב לעבודת חוץ הוא יגזור אחלה קופון על העבודה ועדיף לי לבוא ישר למי שעושה את העבודה.

המורשים של היבואנים השונים מפקיעים מחירים ללא תקנה לכלום בגלל שהם צריכים לשלם על השם של המותג אותו הם מייצגים.

ולכן , ברוב רובם של המקרים אפשר , רצוי וכדאי להדיר רגליים מהמורשים ורק בדברים המורכבים יותר לשקול כניסה אליהם. גם אז לא בטוח תמיד שהמורשה יהיה טוב יותר.

אני חושב בכלל שכל הנושא של מחירי המוסכים מורשי היבואן זה אחלה אייטם לתוכנית חיסכון, אולי שווה לשלוח למנחם הורביץ מייל שיעשה את הפינה שלו על הבדלי המחירים...

יעקב ניצן
16-07-11, 12:06
אני רק ניסיתי להסביר לך שלא הכל שחור ולבן . הדברים הרבה יותר מורכבים .אין לי שום דבר בעד המושים , או נגדם . ממוסכים כאלו שאני עובד איתם אני יודע על ההוצאות הרצחניות שהיבואן כופה עליהם . שטח מינימום לפי מפרט שקבע היבואן , רכישת ציוד מתקדם באופן קבוע , אם צריך או לא , קניית חלפים רק אצל היבואן , תוך כדי ביקורות במחסן ועו ועוד . איך המוסך המורשה אמור להתמודד עם כל זה ? מה עוד שהחוקים משתנים לרעתו ואפשר לטפל ברכב חדש בכל מוסך . תחשוב על זה .

idan_ti
16-07-11, 12:42
אני מבטיח לך יעקב שעדיין המוסך מרוויח יפה מאוד והיבואן גוזר רווח יפה לא פחות .

בדיוק כמו בכל דבר במדינה שלנו.

לעסקים כמו שלך זה טוב, כי אנשים יעדיפו לבוא אלייך במקום לשלם שעשרות אחוזים יותר למורשה של היבואן....

אבל במדינה שלנו, עושים קשיים ליבא רכב לבד למרות שזה זול יותר , כי המדינה מרוויחה ולא רוצה לפגוע ביבואנים שמרוויחים על הגב שלי ושלך עשרות אחוזים. וכנ"ל ניסו לחייב לטפל רק במורשה כדי לשמר אחריות ויש עוד לא חסר.

כל עסק פרטי לדעתי שיוכיח מקצועיות בתחום ואמינות ויציג מחירים טובים יש לו כיום סיכוי לצבור יותר לקוחות ממורשה של יבואן.

אתן לך דוגמא, מוסך מאיה בראשון בו אני מטפל. הם ישרים הגונים אנשי מקצוע מצוינים - מעולם לא היית לי טענה אחת מולם . מה שהם לא יודעים לטפל הם אומרים לך מיד ולא מנסים אפילו כדי לא לגרום נזק או סתם לטרטר. מה שהם יודעים הם עושים נפלא. וזה מוסך שאני אמשיך ללכת אליו בגלל זה ולא משנה כמה המורשים יהיו מצוינים. למורשה אני אלך רק בלית ברירה.

ינון
16-07-11, 15:23
הגאלופר שלי נכנס למוסך לב גן בירושלים שהוא היה מוסך מורשה מטעם כלמוביל
גנבו ממני 8000 ש"ח שלא לצורך גרמו לרכב נזקים המציאו תקלות שלא קיימות כמו נפילות מתח במשאבת ההזרקה (משאבה מכנית). ולאחר שהבנתי שנפלתי בגדול פניתי למוסך המרכזי מחברת כלמוביל שבשביל מד טורים שהפסיק לעבוד ((תודות לנזקי מוסך לב גן) לא היה להם את ספר הרכב ונזקקו למהנדס.
המד סל"ד סודר במוסך לא מורשה דוד כהן ועובד עגול ויפה מאי פעם בחצי מחיר.

למרות כל פניותי לרשת כלמוביל טרם קיבלתי תשובות על אוזלת ידם

-->