PDA

צפייה בגרסה מלאה : נורית הזהרה נדלקת

shaisniper
11-07-11, 15:11
שלום לכולם..
לאחרונה החלפתי משאבות בלם בגלגלים,האחוריים,במוסך,ניקזו אויר והוחלף שמן בלמים,למרות שעל פניו הכל נראה תקין נורית האזהרה נדלקת תמיד,למישהו יש רעיון להיכן לגשת ???תודה.

meir alony
11-07-11, 15:54
1.בידית בלם היד ישנו מפסק שמתריע שהבלם-יד משוך ייתכן ששם הבעייה.
2. תבדוק במיכל השמן ברקס אם המצוף לא תקוע.

shaisniper
11-07-11, 16:34
לא זה לא בלם היד,בדקתי את המגע שם ,איפה המצוף בדיוק??

meir alony
11-07-11, 17:07
כאשר חסר שמן ברקס נדלקת נורית האזהרה, במיכל השמן יש חיישן שמזהה ירידת המפלס.

shaisniper
11-07-11, 17:38
איפה המצוף?

six 4 life
11-07-11, 17:40
מאיר זה לא גרנד, תפסיק לבלבל את הבחור.
בסופה אין חיישן גובה שמן במיכל, ואין יוניט בידית הנדברקס. בסופה החיישן שמן ברקס יושב במפצל צינורות הברקס.

לפתוח השרשור- איך הרכב עוצר?
עשו ריגולז' אחרי שהחליפו משאבות מאחור?
בעיקרון הנורה נדלקת ב2 מצבים- 1. חסר שמן. 2.המהלך ברפידות (קדימה או אחורה) גדול מדי וזה יכול לנבוע או מרפידות גמורות (לא סביר במקרה שלך אם טיפלו בברקסים גם ככה), וזה יכול גם לנבוע מחוסר בריגולז', מה שיותר סביר לפי מה שאתה מתאר.

shaisniper
11-07-11, 18:14
אז אני יכול למתוח דרך הפתח מאחורי לתוף?

six 4 life
11-07-11, 18:43
משם מותחים.
אתה מרים גלגל באויר, מותח, ומסובב עם היד את הגלגל עד שאתה מרגיש התנגדות סבירה מהרפידות של הברקס.
בהצלחה.

shaisniper
17-07-11, 21:23
פתחתי את שני הדרמים אין נזילות ומתחתי את הרפידות עד שיש חיכוך קטן,אין בעיה מכנית אולי חשמלית ?מישהו יודע איך לבדוק?

שחר-סופה
17-07-11, 22:39
תוכל להסביר איזה נורה דולקת ? נורת אזהרה הבנתי , איזה מהן ? איך נראית ?
(בכדי לשלול משהו שאני חושב עליו) .

שחר .

yanivcj
18-07-11, 11:27
שלום שי.
כפי ששחר אמר חשוב לפתוח בשאלה איזה נורית נדלקת, זו של הבלמים ? או אחרת.
איזה ידית בלם יש לך בסופה ? יד ? ברגל ? כי גם על הידית יש יוניט שאמורה לסגור ולפתוח מעגל ולהדליק את הנורה של האזהרה שהידית למעלה, למנוע אפשרות של נסיעה עם בלם יד/רגל משוך. יכול להיות שהיוניט שיושבת על המפצל של החלוקה לא תקין (הוא יושב מתחת למיכל של נוזל הבלמים על החלק העליון של המפצל) יכול להיות גם שהצמא לא תקינה ומדי פעם יש לה נתק.
אם נורית האזהרה של הבלמים נדלקת לך אתה יכול לנתק את הקונקטור של היוניט שיושבת על המפצל ולבדוק אם עדיין נדלקת נורת האזהרה, אם עדיין דולקת חפש חוט בודד שמתחבר ליוניט שיושבת על מעצור היד/רגל ונתק גם אותו. אם עדיין דולקת יש לך קצר על הצמא איפה שהוא, אם נכבה בשלב מסויים אז הבעייה באותו חלק שבניתוקו חדלה הנורה מלדלוק. אם יש לך שאלות אשמח לענות.

shaisniper
20-07-11, 17:25
יניב ושחר תודה על ההערות..אז ככה סופה 95 עם בלם יד רגיל,זה שבאמצע והנורית זו נורה אדומה של סימן קריאה,כשאני מנתק את הקונקטור הזה שיושב על המפצל,מתחת למשאבה,הנורית נכבית!מה ניראה לכם??

kobiarava
20-07-11, 17:44
למעט הנורה שנדלקת, מערכת הבלמים מתנהגת כרגיל? כמו שכבר נאמר, הנורה יכולה במקרה שלך להידלק משתי סיבות, תקלה בבלמים (חוסר בנוזל, מהלך משאבות גדול מדי) או יוניט דפוק. מה מצב הרפידות הקדמיות שלך? נבדק מפלס נוזל הבלמים? הנורה עובדת קבוע או לפעמים?

קובי

שחר-סופה
20-07-11, 22:58
O.K ...
חשוב מאד שתתיחס למה שקובי כתב לך . מדובר בבלמים , דיר באלאק !
אם הכל תקין מכנית (רפידות+נוזל בלם) והאוטו מגיב היטב ללחיצת דוושת הבלם ,
הבעיה היא בקונקטור / יוניט שעל המפצל . יכול להיות שהקונקטור מקצר (הבעיה יכולה להיות גם בחיווט)
או שהיוניט דפוקה .

שחר .

shaisniper
21-07-11, 11:58
קובי ושחר תודה,אבהיר משהו הרכב נכנס למוסך לטובת טסט,הוחלפו רק משאבות ברקס אחוריות מקדימה פתחו ולא הוחלף כלום הכל היה תקין,אחכ הרכב עבר טסט אלא שהמנורה נדלקת קבוע מאז המוסך...הרכב עוצר מצויין אין נזילות והברקסים מכווונים!מה שראיתי במוסך זה כשהם מילאו שמן במשאבה נשפך שמן על החיבור החשמלי,,,זו היוניט?כי אם אותה אני מנתק אז המנורה נכבית..יש קשר לשמן שנישפך?ניקיתי עם לחץ אויר וייבשתי לא עזר,יכול להיות שהיא נשרפה או מקצרת?ואם כן איך אני מחליף?

קיד
21-07-11, 13:02
כדאי שתוריד תופי בלימה אחוריים.
נשמע שיש לך משאבת אופן אחת אשר אינה לוחצת היטב על הרפידה.
קיד.

shaisniper
22-07-11, 20:09
קיד איך אני יכול לבדוק את זה בבית,או שאני חייב מוסך?תודה...

-->