PDA

צפייה בגרסה מלאה : סטודנטים בעלי דיפנדר

סמוראי92
11-07-11, 21:59
שלום לכולם,
אם יש בין בעלי הדיפנדר בפורום סטודנטים לתואר ראשון אודה אם תוכלו לפנות אלי. יש לי כמה שאלות ואודה לעזרתכם...

תודה מראש

rantop
17-07-11, 20:12
שלחתי לך ה"פ....

landY
18-07-11, 00:02
פעם הייתי סטודנט...

Gilad
18-07-11, 00:05
כשהייתי סטודנט יה לי דיפנדר אםמזה עוזר במשהו

Tourist
18-07-11, 11:46
שירשור מוזר.....

נמרוד
18-07-11, 11:52
כשהייתי סטודנט היה לי בשנתיים הראשונות סמוראי, ובשנתיים האחרונות סיקס. ממוצע הציונים שלי השתפר לאחר המעבר לסיקס (אולי זו מטרת המחקר?). אני מכיר סטודנט אחד עם דיפנדר - אלון, ואם הוא מדגם מייצג אז בעלות על דיפנדר פוגעת קשות בציונים. כמובן שיכול להיות שאנשים בעלי מנת משכל נמוכה מהממוצע הם אלו שמראש נוטים לקנות דיפנדר. כן, זה נשמע יותר הגיוני. :cool:

אלון_ק
18-07-11, 17:17
מוזמן לשאול מה שבא לך. אם לשפוט לפי המבחנים, אני כנראה לא אענה נכון.:cool:

סמוראי92
18-07-11, 20:01
נושא המחקר הוא- "אחזקת דיפנדר במהלך התואר הראשון- מה? כמה? למה והאם בכלל אפשרי?"
לא באמת מחקר אקדמאי, אני פשוט סטודנט לתואר ראשון ומתחבט קשות האם לעשות את הצעד ולקשור את גורלי בדיפנדר..ומשום שכסטודנט הפרנסה מוגבלת אני מעוניין לברר את המשמעות הכלכלית של אחזקת הדיפנדר..הקניה עצמה היא לא העניין אלא כל מה שמעבר- ביטוחים, טיפולים ושאר ירקות (מחירי סנדל לגלגלים/דוושות/חברת שמירה מפני גניבה :D)...אם זה משנה, הכיוון שלי הוא 110,TDI300..

תודה מראש לכל המגיבים!

יוש
18-07-11, 21:48
ובכן,
יש לי נסיון רב כסטודנט, נסיון כבעל דיפנדר 3 שנים +, וגם נסיון כסטודנט עם רכב שטח (לא דיפנדר).
לכן אני מרגיש מספיק בטוח לומר לך - רד מזה מהר.
אמנם אני עם TD5 והתחזוקה שלו קצת יותר מורכבת מה TDI, אבל מאידך, הדגם האחרון ישן יותר.
אלמלא אתה מסוגל לעשות כמעט הכל בעצמך, וגם אז אני מסתייג כי לא מעט חלקים יקרים מאד, יהיה לך קשה מאד להחזיק אותו.
אם מה שאתה רגיל זה להחזיק סמוראי, אין הבדל גדול מזה.
הרשיתי לעצמי להחזיק דיפנדר רק ממקום מבוסס כלכלית וטרחתי להתאפק לשם כך זמן רב.

אתה מוזמן לפנות בפרטי להתרשמות מפורטת יותר.

אלון_ק
18-07-11, 23:35
אני מטפל באוטו לבד, הכל כולל הכל. גם היה לי מזל וקניתי רכב מהסוג שאין כאלו - מושקע, מטופל היטב לאורך שנים רבות, לא חסכו על האוטו כלום.
שנה וקצת אחרי אני נהנה מכל רגע עם האוטו, אבל אני כל היום מתחת לאוטו. האחזקה של הכלי הזה אינסופית, תמיד משהו אחר מתקלקל וזה לא תמיד משהו קטן. טפו טפו, עד היום גם שום דבר יקר לא מת - אבל צריך לקחת בחשבון שאם הייתי משלם על העבודה שהשקעתי, אפילו רק על כמה דברים שדרשו כלים מיוחדים או גישה לחלפים שיש לי בזכות חברים שמצילים אותי, הייתי משלם הרבה. מאוד. בוא לא נשכח גם שהכלי שלי הגיע במצב טוב בהרבה מרוב הכלים בשוק.
לדעתי, חכה עם זה. אלו רכבים נהדרים עם המון יתרונות ואופי ייחודי, אבל זה לא ריאלי.

(עריכה)
שכחתי לציין שאני עובד במשרה מלאה בתחום העיסוק שלי כבר זמן רב. בתקופה שעבדתי במשרה חלקית לא קניתי רכב שטח בכלל וזאת מתוך הבנה שאם אתה באמת נוסע באוטו ולא רק 10-20 ק"מ ביום, שום דבר חוץ מסמוראי (ג'ימיני, ויטארה... אותו דבר) לא ריאלי כלכלית.

MR BIG
19-07-11, 12:51
מצטרף לדעתם של אלון ויוש.
הייתי סטודנט 4 שנים וכל התקופה החזקתי סמוראי. רכב הסטודנטים האולטימטיבי!
במשוואת "ווליו פור מאני " - הוא מנצח את כולם בענק!
כל הזמן דיגדג לי דיפנדר...וחיכיתי בסבלנות עד שאתייצב כלכלית. הסבלנות השתלמה , ולאחר הלימודים החלום התגשם בדמות 110 TDI מהמם..
אם אתה קצר בכסף ואין לך זמן מיותר לטיפולים עצמיים...- תיזהר! החלום שכה חיכית לו יהפוך לסיוט .
סבלנות...סיים עם הלימודים...ואז תתפנק. זו דעתי.

חוץ מזה , שגם כשתהיה עשיר גדול , יש דברים שאתה לא יכול לכמת לכסף כשאתה מחזיק דיפנדר במדינת ישראל הרעועה :
1) "זמן ברזלים" - סנדלים , דוושות , קשירה לעמודים וכו'....- התתעסקות הזו מתישה!
2) זה רכב שאי אפשר להחנות אותו בשום מקום : לא בקולנוע, לא בקניון, לא בתחנות הרכבת, כלום! החנית...-אל תהיה בטוח שתמצא אותו כשתחזור.
3) החוסר שקט הנפשי כשאתה בעבודה והאוטו חונה בבית ,והשינה הקלילה בלילה שאתה קם מכל זבוב (כי אתה חושב שזה גנב) ....- לזה אין מחיר.

תחשוב טוב לפני שאתה נכנס לסרט הזה...

Saar
20-07-11, 15:36
לדעתי האישית, בהתאם למה שתואר כאן, ויטרה/גימני יתנו מענה נהדר.
ולפי מה שמתואר כאן, כנראה שגם צ'ירוקי (אפילו דיזל) יהיה זול יותר לתחזוקה ואחזקה....

-->