PDA

צפייה בגרסה מלאה : פראדו - טורבו גמור?

יוסס
13-07-11, 00:48
פראדו 2002 (המנוע עם האינטרקולר), 250K ק"מ, לאחרונה מרגיש מאוד עייף במיוחד תחת עומס - בעליות ארוכות בכביש מהיר לא עובר לרביעי ו/או את ה-80-90קמ"ש. אין שינוי מאוד משמעותי בצריכת הדלק או עישון מוגבר. כן יש סימנים ל-"זריקת" שמן מהטורבו כבר כמה עשרות אלפי ק"מ טובים.
איך בודקים אם זה סופו של הטורבו בוודאות? במידה וכן, יש טעם בכלל לחשוב על שיפוץ?

יעקב ניצן
13-07-11, 01:28
זריקת שמן לאיזה כיוון.? אם יש בעיה בטורבו בדר"כ הוא זורק לכיוון הפליטה .זריקה לכיוון האינטרקולר לא מעידה בהכרח על טורבו לא תקין ,אלא יכולה גם להיות מנשם מנוע סתום , לדוגמא . תתחבר למחשב במוסך מסודר . טורבו כזה יקר מאוד ואכן ,במידת הצורך,יש אפשרות לשפצו .

tzagi
13-07-11, 06:25
מה קשר למחשב?
האדם שואל אם הטורבו שלו עובד, לזה לא צריך מחשב יקר אלא שעון לחץ זול.
זה לא מעבורת חלל, כולו מנוע דיזל שלא כזה שונה מטכנולוגיה של מלחמת העולם השניה.

פהושם
13-07-11, 12:47
בזמנו בדקו לי את הטורבו ברייכמן ברמת גן. הבדיקה עלתה 100 או 200 ש"ח.

archi1963
13-07-11, 15:01
לחבר עם אותו אוטו היתה בעייה דומה של סחיבה (ללא זריקת שמן) הבעייה נפתרה ע"י החלפת חיישן או נשם - שאני לא זוכר את שמו- הנמצא מעל האינטרקולר. אני מצרף תמונות.

archi1963
13-07-11, 15:09
לחבר עם אותו אוטו היתה בעייה דומה של סחיבה (ללא זריקת שמן) הבעייה נפתרה ע"י החלפת חיישן או נשם - שאני לא זוכר את שמו- הנמצא מעל האינטרקולר. אני מצרף תמונות.

לא מצליח להעלות קבצי תמונות.
מישהו יכול לעזור?

יעקב ניצן
13-07-11, 18:46
אדון tzagi, תאמין לי שאני יודע לקרוא ואני יודע מה שאל הבן אדם .חבל לבזבז עליך את כל הטכנולוגיה המודרנית . איפה הדיזל של היום ואיפה הדיזל של מלחמת העולם השניה . דיזל ממימי מלחמת העולם כדי לתת הספק כמו של הרכב הזה היה צריך להיות גדול מאוד , עם הרבה חלקים , עם הרבה רעש ועשן .עכשיו לעיניננו. נניח שהרכבת שעון וגילית לחץ נמוך מי אומר שזה מהטורבו ?הרי הטורבו ניזון מלחץ הגזים בסעפת הפליטה כדי להסתובב .. ואם הלחץ נמוך זה יכול גם להגרם בגלל בעיה בהזרקת הדלק למנוע .לכן צריך מחשב .

archi1963
13-07-11, 19:08

לא מצליח להעלות קבצי תמונות.
מישהו יכול לעזור?

צרצר
13-07-11, 21:57
תפרק את צינור הגומי הנכנס לטורבו (מנוע לא עובד כן!) ותבדוק עם החופש של הציר סביר (תמיד יש חופש מינורי).
במידה והחופש גדול ולא סביר וגם יש שמן בין הטורבו למנוע, זמנו של הטורבו קצר ויש להחליפו .
אין מה לשפץ את הטורבו הנוכחי או חדש ויקר מעוד או מפרוק .
חוצמיזה לרוב במנועי D4D שמטופלי בזמן ולא עברו התעללות הטורבו מתחיל להראות סימני הזעה רק ב450,000 ק"מ ומעלה מניסיון.
אז תבדוק טוב לפני שאתה רץ להחליף.

אגב את השמן הנזרק לא תראה במערכת הפליטה כי הוא נשרף שם מהחום.

איפה הד"ר :confused:

בברכה

אלעד

tzagi
14-07-11, 05:46
אדון tzagi, תאמין לי שאני יודע לקרוא ואני יודע מה שאל הבן אדם .חבל לבזבז עליך את כל הטכנולוגיה המודרנית .

אתה מה זה פיקח, מכיר אותי בול, באמת, מה לי וטכנולוגיה מודרנית? מה אני מבין?

לקרוא זה לא מספיק יענקלה, צריך גם הבנת הנקרא ולתת עצות פרקטיות, לרוץ למוסך ולהתחבר למחשבים זה לא בהכרך פרקטי %90 מהזמן
לידיעתך היה פעם עידן שלא היו מחשבים ומכונאים היו עושים דיאגנוסטיקה על רכבים בשימוש השכל (רחמא לצלן) , משהו אומר לי שאתה לא שייך לדור הזה (ההתלהמות שלך מראה ש....טוב, אני עוצר פה),

כמו שאומרים,, אתה לא חייב להסכים איתי, אתה יכול להמשיך לטעות. (ואם כבר מדברים על טעויות, כול מה שכתבת נופל בקטגוריה הזאת, אולי צריך לחזור ללימודים בסיסיים אין מנוע טורבו דיזל עובד)

יוסס
01-08-11, 01:47
מה זה חופש סביר בציר?
סימני שמן יש לאורך צד האינטרקולר - גם מקדימה גם מאחורה. גם כמה יוניטים (?) שספגו די הרבה שמן.
עברתי לא מזמן לאיזור כרמיאל, יש המלצות למוסך מקצועי ואמין באיזור שאפשר להתייעץ איתו?

MIKID2
01-08-11, 08:18
תכנס למוסך מורשה ותזמין חלק שנקרא אצלהם פילטר גזים יושב בצד השמאלי של הטורבו
תחליף ותבדוק סחיבה .

tallevi
19-08-11, 11:11
כמה שטויות אפשר לרשום בשרשור אחד.
אם אין רעשים מאזור הטורבו ו\או עישון מוגבר לבן\כחול + ריח חזק של שמן שרוף, אז הטורבו שלך תקין לחלוטין.
מה שכן, אתה צריך לבדוק את צינור הוואקום של ה waste gate, אם הוא לא קרוע,יבש,מנותק,לא מחובר טוב וואט אבר...
אם הצינור תקין, יש לך בעיה במקום אחר.

ההזעה שהזכרתם כאן לא קשורה לטורבו כלל.
מדובר על מערכת ה- PCV שמסחררת את הגזים הנוצרים בחלל הארכובה,הקרטר ותמיד עם אדי שמן שמתועלים לכיוון מערכת היניקה.
תמיד תראו הזעה שכזו בכל רכב,ביישנים כמוכן שיותר,למה???
טורבו לא מזיע....

לגבי "פילטר הגזים" שהוזכר, הכוונה כנראה לשסתום הPCV שעלול להיסתם וללכוד את הגזים שבחלל המנוע, וזה לא טוב.
זה גורם ללחץ עוקה גבוה שעלול להפריע למחזור שימון הטורבו,לפרוץ את מחזירי השמן, ועוד ...

כל מה שרשמתי זה ממש על קצה המזלג,יש עוד לא מעט מערכות,מכלולים וחיישנים ברכב שעלולים לגרום לתופעות של חוסר סחיבה ושצריך להכיר טוב על מנת להגיע לאבחנה מדויקת, לא זורקים ניחושים סתם באוויר ממקרים ששמעתם שקרו לסבתא של החבר ,השכן והבן דוד מהקיבוץ...

(את האמת,סתם התעלקתי על השרשור משעמום יתר...)

טל.

zeev551
19-08-11, 15:25
מנוע דומם ! רצוי קר.
כדי לבדוק חופש בטורבו בפראדו 99-00 מנוע 1KZ צריך לפרק את הברך.

אחוז בציר ונסה למשוך קדימה/אחורה (פנימה החוצה). לא אמור להיות חופש כלל.
נסה לנענע מעלה/מטה או ימינה /שמאלה. אמור להיות חופש קטן, בערך מילימטר.

לגבי מוסך בכרמיאל, שמעתי שמוסך ניסן, בעל הבית עמי, תותח במכונאות.

בברכה,טושי (מהמחשב של זאביק)

liron_al
19-08-11, 15:38
לא רצוי, חובה קר! החופשים נוטים להעלם \ להתגבר כשהטמפרטורה עולה (תלוי במבנה ובחומרים).
טושי, מילימטר זה לא הרבה?

אצלי בטראנו נבדק עם שעון ונמצא 0.4מ"מ, והטורבו כבר בן 10...

יעקב ניצן
19-08-11, 17:08
אדון tzagi ,אנחנו לא מכירים אבל אני מניח שאני קצת יותר מבוגר ממך ובעל נסיון רב יותר . אני בן 60 ועוסק במכון דיזל קרוב ל40 שנה כך שעוד הסתובבת עם חיתול אני כבר הייתי בתחום . תאמין לי שיש לי את כל הידע והנסיון של פעם ואני פותר בעיות בשיטה הישנה כמעט כל יום . לבדוק חופש בטורבו זה דבר פשוט שגם אני יודע . לשים שעון גדישה גם אני יודע ויש לי . אבל מה לעשות והטורבו ניזון מלחץ הגזים במערכת ,כך שאם הגדישה נמוכה ולא רואים סימני הרס בטורבו קשה לדעת מה הסיבה .מאחר והרכב המודרני מנוהל מחשב ויש הרבה חיישנים על המנוע שחלק מהם יכול לגרום לבעיה עדיף "לרוץ" למוסך לבדיקת מחשב ,בתנאי שמדובר במוסך שיודע להשתמש במחשב ולאתר את התקלה מתוך מספר הבעיות שהמחשב מציג . מה שכן ,הרבה מוסכים רק מסתבכים עם המחשב שלהם ולא מסוגלים לעלות על הבעיות הפשוטות ביותר . בקיצור , אני מציע להפסיק את הקרב ולהתמקד בנסיון לעזור לחברי הפורום לפתור בעיות .

liron_al
19-08-11, 18:18
יעקב, בחרת לך על מי ליפול, tzagi הוא אחד המקצועיים פה בפורום...
גיל זה לא הכל, אני צעיר מסבא שלי בכ50 שנה. אז מה? הוא עושה הכל יותר טוב ממני?
קצת כבוד...:rolleyes:

יעקב ניצן
19-08-11, 18:21
גם אני חושב שאני בעל מקצוע לא רע . עלי כן אפשר ליפול?

liron_al
19-08-11, 18:26
לא. נקודה. בלי אבל ואולי.

תן לי לעוץ לך עצה קטנה (אני צעיר ממך אז תשתדל בכל זאת ;))
קרא את כל השרשור מההתחלה לאחר כוס מים קרים. אתה בטוח תבין לבד איך הגענו לפה.
מה גם שאתה (וכל אחד אחר לצורך הדיון) צריך להבין שלכל אחד אופי יחודי לו, הן בחיים והן בפורום. ככה זה, מה לעשות?
אם לא, היה פה משעמם פחד!

יעקב ניצן
19-08-11, 18:28
לירון יקירי . אם שמת לב הצעתי בסיום להפסיק את הקרב ולהתמקד בדברים החשובים .

liron_al
19-08-11, 18:30
נו אז הכל טוב :)

בברכת טורבו בריא,
שבת שלום

tooshey
19-08-11, 23:47
לא רצוי, חובה קר! החופשים נוטים להעלם \ להתגבר כשהטמפרטורה עולה (תלוי במבנה ובחומרים).
טושי, מילימטר זה לא הרבה?

אצלי בטראנו נבדק עם שעון ונמצא 0.4מ"מ, והטורבו כבר בן 10...

כל טמפרטורה שבה אתה יכול לבדוק את הטורבו באצבעות חשופות, מבחינתי (ומבחינת המנוע), זה נחשב קר.
כשכתבתי מילימטר התכוונתי לבדיקה ידנית כדי לקבל הערכה על מצב הטורבו.
אתה מוזמן לנסות להכנס לתוך הטורבו עם אינדיקטור כדי לבדוק בדיוק...
מה בדיוק בדקו אצלך בטראנו?

בברכה,טושי

tzagi
20-08-11, 06:41
אדון ניצן,
אתה לא יודע דבר ראשון עלי,
לעומת זאת אני יודע בדיוק מי אתה,
אם תרצה את כתובת המכון שלך ומידת נעליים-רק תשאל, אה?
התגובה שלך היתה אינטרסנטית, ולכן משכה אש.
אבל נעזוב התקפות אישיות"
נסיים בנימה הזאת.....(כדי שלא תיגרום לעצמך עוד בושות ונזק)

טל חסיד
20-08-11, 11:31
TZAGI כל מה שאתה כותב פה לא קשור לבעיה של פותח השרשור. לפחות יעקב ואחרים מנסים לעזור לו מקצועית, כל הסגנון שלך שאתה הכי מבין וחכם ומקצוען וכולם פה מתומטמים גמורים לא מתאים פה אולי בפרומים באמריקה כן אז תרד מהאנשים פה.

טל

tzagi
20-08-11, 18:46
אני מבין שיש לך צורך לסגור חשבונות, מקובל,
אבל בבקשה תקרא את השירשור מההתחלה ותבין על מה המהומה.
התגובה שלך לא במקום לדעתי.

חנן-ג'יפולוג
20-08-11, 19:22
התגובה הלא עניינית הבאה, תימחק.

פלג_
28-08-11, 01:09
ערב טוב.

יש לי שאלה באותו עניין.
פראדו 2002 דיזל קצר, 330 אלף ק"מ.
אתמול פתחתי מכסה נמנוע לבדיקה רגילה של שמן מים וראיתי איזה נזילה קטנה, יותר נכון הזעה בדיוק ביציאה מהאינטרקולר.
בחיבור של הצינור גומי (אני מצרף תמונה)
חשוב לצייו שהרכב סוחב נהדר ולא מעשן, מתנהג כרגיל לגמרי.

מה זה אומר? או שאולי זה בכלל תקין.

המון תודה
פלג_

טוב לא מצליח להכניס תומונה, אז שאלה נוספת
איך מעלים תמונה?

-->